www.forum.wopr.net.pl Strona Główna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: DeVu
Nie Gru 21, 2014 2:31 pm
Skrypty dla ratownikow
Autor Wiadomo¶ć
kovalsz 
Stały bywalec
NaRS Pool Lifeguard



Wiek: 42
Doł±czył: 15 Cze 2005
Posty: 883
Sk±d: Bognor Regis - UK
Wysłany: Nie Gru 25, 2005 11:42 pm   

Cytat:
jestes na wiezy nr 1 po pol godz idziesz na lodz nr 4 , stamtad na przerwe na stanowisko nr 5, stamtad skolei na wieze nr 2 z wiezy nr 2 na lodz z nrem 3 stamtad na dyzur do punktu opatrunkowego(?) na pol godziny i tak w kolko spowrotem 1->4->5->2->3->6->1...

a po co?? 6-1-3 nie prosciej?? na stanowisku masz dwie wieze?? dwie lodki?? zazdroszcze...
_________________
Moje motto na ten rok - koko bongo i do przodu!!
 
 
 
HDS 
Starszy Forumowicz WOPR
Ratownik WOPR



Wiek: 40
Doł±czył: 20 Lip 2005
Posty: 420
Sk±d: Nowa Huta
Wysłany: Pon Gru 26, 2005 4:07 pm   

Ty piszesz tylko po to zeby pisac, zeby posty nabijac czy cos z tego forum wynosisz, ??

Jest napisane jak byk ze sa to PRZYKLADY, do ktorych mozesz sie ustosunkowac, podpierac przy tworzeniu kapielisk, podmian ale NIE MUSISZ !!!!
_________________
www.hdkhutnik.com.pl
 
 
 
kovalsz 
Stały bywalec
NaRS Pool Lifeguard



Wiek: 42
Doł±czył: 15 Cze 2005
Posty: 883
Sk±d: Bognor Regis - UK
Wysłany: Pon Gru 26, 2005 4:13 pm   

HDS napisał/a:
Ty piszesz tylko po to zeby pisac, zeby posty nabijac czy cos z tego forum wynosisz, ??

HDS mi juz lampek nie przybedzie ale widze ze ty o nie walczysz :lol:
chcialem wiedziec po co utrudniac?? i czy sa gdzies dwie wieze na kapielisku. uwazam ze bez sensu kopiowac schematy skoro odnosza sie one tylko do konkretnej sytuacji. schemat nie uwzglednij wielu rzeczy i brak do niego sensownego komentarza. wydaje sie byc zbedny. ten sam schemat z odpowiednim komentarzem moze byc inspiracja dla innych... wkleic cos czego sie nie rozumie i nigdy nie stosowalo to kazdy potrafi. nawet ja:P

[ Dodano: 26 Grudzień 2005, 15:18 ]
HDS przeczytaj uwaznie pytanie zawarte w temacie i odpowiedz mi jak to sie ma do tych wklejanek ktore nam zaserwowales tak dumnie... kto pisze zeby pisac??

[ Dodano: 26 Grudzień 2005, 15:20 ]
HDS tygryska tez nie draznij:P
_________________
Moje motto na ten rok - koko bongo i do przodu!!
 
 
 
HDS 
Starszy Forumowicz WOPR
Ratownik WOPR



Wiek: 40
Doł±czył: 20 Lip 2005
Posty: 420
Sk±d: Nowa Huta
Wysłany: Pon Gru 26, 2005 4:39 pm   

kovalsz napisał/a:
HDS napisał/a:
Ty piszesz tylko po to zeby pisac, zeby posty nabijac czy cos z tego forum wynosisz, ??

HDS mi juz lampek nie przybedzie ale widze ze ty o nie walczysz :lol:
chcialem wiedziec po co utrudniac?? i czy sa gdzies dwie wieze na kapielisku. uwazam ze bez sensu kopiowac schematy skoro odnosza sie one tylko do konkretnej sytuacji. schemat nie uwzglednij wielu rzeczy i brak do niego sensownego komentarza. wydaje sie byc zbedny. ten sam schemat z odpowiednim komentarzem moze byc inspiracja dla innych... wkleic cos czego sie nie rozumie i nigdy nie stosowalo to kazdy potrafi. nawet ja:P

[ Dodano: 26 Grudzień 2005, 15:18 ]
HDS przeczytaj uwaznie pytanie zawarte w temacie i odpowiedz mi jak to sie ma do tych wklejanek ktore nam zaserwowales tak dumnie... kto pisze zeby pisac??

[ Dodano: 26 Grudzień 2005, 15:20 ]
HDS tygryska tez nie draznij:P


walcze nie walcze - naprawde lampki mi lottojÄ… kolo... jak mam cos do napisania to pisze

hmm czy sa gdzies dwie wieze na kapielisko... dwie jak dwie ale wiecej wiez napewno, co nad morzem masz jedna wieze na kilka kilometrow plazy?

sorry ale jak moze mowic ze wkleilem cos czego nie rozumiem? to chyba ty sie pytales o co w nim chodzi... nie ja

sorry ale akurat stosowalem podobny schemat u siebie na kÄ…pielisku tzn na kÄ…pielisku nba ktorym pracowalem...

autor prosil o jakies materialy ktore mozna w jakims stopniu przekazac laikom- uwazam ze budopwa kÄ…pieliska zwyklym ludziom moze sie jednak przydac...


caly zwierzyniec mi tu wymienisz?
_________________
www.hdkhutnik.com.pl
 
 
 
kovalsz 
Stały bywalec
NaRS Pool Lifeguard



Wiek: 42
Doł±czył: 15 Cze 2005
Posty: 883
Sk±d: Bognor Regis - UK
Wysłany: Pon Gru 26, 2005 4:52 pm   Re: Skrypty dla ratownikow

arkadiusz85 napisał/a:
Czy prowadziliscie kiedys pogadanki na temat ratownictwa?? macie moze jakies materialy, skrypty w ktorych jest zawarte co powinni wiedziec ludzie, ktorzy nie sa ratownikami na temat udzielania pierwszej pomocy. Ratownicy wiedza na pewno wiecej, ale ktore z tych rzeczy powinnismy przekazac ludziom ktorzy nie sa ratownikami.

myslisz ze rozklad i zmiany na kapielisku interesuja plazowiczow??
zadaje pytania bo nie dodales zadnych komentarzy wyjasniajacych.
rozumiem ze w ciagu jednego dnia pracowales na kilku kapieliskach i co poltora godziny miales innego szefa wiezy...swietne rozwiazanie...mogles mi to szybciej powiedziec to bym cie nie meczyl :wink:
 
 
 
HDS 
Starszy Forumowicz WOPR
Ratownik WOPR



Wiek: 40
Doł±czył: 20 Lip 2005
Posty: 420
Sk±d: Nowa Huta
Wysłany: Pon Gru 26, 2005 4:59 pm   Re: Skrypty dla ratownikow

kovalsz napisał/a:
myslisz ze rozklad i zmiany na kapielisku interesuja plazowiczow??
zadaje pytania bo nie dodales zadnych komentarzy wyjasniajacych.
rozumiem ze w ciagu jednego dnia pracowales na kilku kapieliskach i co poltora godziny miales innego szefa wiezy...swietne rozwiazanie...mogles mi to szybciej powiedziec to bym cie nie meczyl :wink:
Rozklad - owszem uwazam ze powinien interesowac plazowiczow

"Rysunki" sa na tyle wyrazje i czytelne ze ratownik ktory choc troche pracowal, ma jaka kolwiek, chocby podtsawowa wiedze na ten temat powinien odczytac "rysunek" bez komentarzy...

gdzie napisalem ze pracowalem na kilku kapieliskach, ze mialem co poltora godziny innego szefa wiezy...

troche kolego jestes nie powazny - przepraszam - tygrysku
_________________
www.hdkhutnik.com.pl
 
 
 
kovalsz 
Stały bywalec
NaRS Pool Lifeguard



Wiek: 42
Doł±czył: 15 Cze 2005
Posty: 883
Sk±d: Bognor Regis - UK
Wysłany: Pon Gru 26, 2005 5:09 pm   

HDS napisał/a:
hmm czy sa gdzies dwie wieze na kapielisko... dwie jak dwie ale wiecej wiez napewno, co nad morzem masz jedna wieze na kilka kilometrow plazy?


HDS napisał/a:
sorry ale akurat stosowalem podobny schemat u siebie na kÄ…pielisku tzn na kÄ…pielisku nba ktorym pracowalem...

te zmiany dotycza conajmniej dwoch wiez a ty ponoc stosowales ten schemat na kapielisku...
przecietnego plazowicza nie interesuje np. jak dlugi jest pas ochronny bo jemu wystarczy ze wie gdzie jest zolta i czerwona boja i co one oznaczaja, a juz napewno nie dzieci ktore i tak polowy tych twoich schematow nie zapamietaja. w pogadankach mowi sie tylko o najwazniejszych sprawach a nie o wszystkim co znajdziesz w Internecie na temat ratownictwa...

HDS napisał/a:
"Rysunki" sa na tyle wyrazje i czytelne ze ratownik ktory choc troche pracowal, ma jaka kolwiek, chocby podtsawowa wiedze na ten temat powinien odczytac "rysunek" bez komentarzy...

przepraszam widocznie nie mam takiego doswiadczenia jak ty ale widze ze nie podzielisz sie wiedza...
 
 
 
HDS 
Starszy Forumowicz WOPR
Ratownik WOPR



Wiek: 40
Doł±czył: 20 Lip 2005
Posty: 420
Sk±d: Nowa Huta
Wysłany: Pon Gru 26, 2005 5:21 pm   

kovalsz napisał/a:
te zmiany dotycza conajmniej dwoch wiez a ty ponoc stosowales ten schemat na kapielisku...
owszem stosowalem podobny – wzorowalem siÄ™ na tym co przedstawilem na forum

kovalsz napisał/a:

przecietnego plazowicza nie interesuje np. jak dlugi jest pas ochronny bo jemu wystarczy ze wie gdzie jest zolta i czerwona boja i co one oznaczaja, a juz napewno nie dzieci ktore i tak polowy tych twoich schematow nie zapamietaja. w pogadankach mowi sie tylko o najwazniejszych sprawach...

dlatego przestadwilem to tutaj bys sobie przyswoil taki schematyzm i we wlasnych slowach, wlasna interpretacje tego przedstawil plazowiczom którzy np. będą się pytali czemu zolta bojka test tak blisko a czerwona tak daleko i czemu jest ten ogrodzony kawalek wody zaraz przy brzegu z bardzo plytka woda...


kovalsz napisał/a:
a nie o wszystkim co znajdziesz w Internecie na temat ratownictwa ...
hmm masz pecha tygrysku – materialy nie znalezione w internecie tylko materialy z kursu...


kovalsz napisał/a:

przepraszam widocznie nie mam takiego doswiadczenia jak ty ale widze ze nie podzielisz sie wiedza...
hmmm a nie podzielilem siÄ™ wiedza??

Gubisz się pomału
_________________
www.hdkhutnik.com.pl
 
 
 
wywyjec 
Starszy Forumowicz WOPR
RW :P


Doł±czyła: 04 Kwi 2004
Posty: 348
Sk±d: B-stok
Wysłany: Czw Sty 05, 2006 9:39 pm   

Hej!!

kovalsz napisał/a:
i czy sa gdzies dwie wieze na kapielisku


Np. plaza ciagla z dwiema wiezami. Ale prawde mowiac tez sie nie przechodzilo z jednej na druga (no, moze czasami), ale szef kapieliska byl jeden (tzn. jeden dla dwoch wiez, przynajmniej w teorii).

Co do materialow z kursu, to mnie uczyli, ze jednym z elementow wyposazenia kapieliska morskiego jest kilka desek zbitych na wzor tratwy. Mialo to sluzyc do tego, zeby na tej "tratwie" prowadzic RKO. Uzywal ktos kiedys? Wiekszosc wypadkow zdarza sie na niestrzezonej. Juz widze ratownikow biegnacych kilkaset metrow z taka "tratwa". Troche krytycznego spojrzenia na to co nam mowia :wink:

Pozdrawiam
_________________
>> Rzuć mnie wilkom na pozarcie, a wrócę dowodząc watahą... <<
 
 
kovalsz 
Stały bywalec
NaRS Pool Lifeguard



Wiek: 42
Doł±czył: 15 Cze 2005
Posty: 883
Sk±d: Bognor Regis - UK
Wysłany: Czw Sty 05, 2006 11:14 pm   

wywyjec napisał/a:
Np. plaza ciagla z dwiema wiezami. Ale prawde mowiac tez sie nie przechodzilo z jednej na druga (no, moze czasami), ale szef kapieliska byl jeden (tzn. jeden dla dwoch wiez, przynajmniej w teorii).

ale nie bylo takiego przelazenia co godzine czy pol?? bo tak odczytuje schemat bez opisu.
nie spotkalem sie z jednym szefem na dwoch wiezach...sprawdza sie to?? kto podejmowal decyzje jak nie bylo szefa?? czy wszystko z nim konsultowaliscie?? to chyba wydluza czas reakcji na wszelkie zmiany. jak to rozwiazaliscie?? nie bylo klotni o "wladze" podczas nieobecnosci?? wasz szef nikomu nie ufal na tyle by wyznaczyc indywidualnego szefa do wiezy??
_________________
Moje motto na ten rok - koko bongo i do przodu!!
 
 
 
wywyjec 
Starszy Forumowicz WOPR
RW :P


Doł±czyła: 04 Kwi 2004
Posty: 348
Sk±d: B-stok
Wysłany: Pi± Sty 06, 2006 12:20 pm   

Hej!!

Napisalam "przynajmniej w teorii" poniewaz z praktyka wychodzilo roznie. A decydowal ten, kto mial najwiekszy staz (czyli w naszym przypadku II sezon nad morzem, oczywiscie pod nieobecnosc tego, ktory byl 5 sezon). Co do jakiegos wielkiego decydowania to jedna z wiez nie miala za duzo do powiedzenia, poniewaz i tak nie bylo na niej radia i raczej o wszystko pytalismy (ze wzgledu na to co napisalam wyzej). :)

Pozdrawiam
_________________
>> Rzuć mnie wilkom na pozarcie, a wrócę dowodząc watahą... <<
 
 
HDS 
Starszy Forumowicz WOPR
Ratownik WOPR



Wiek: 40
Doł±czył: 20 Lip 2005
Posty: 420
Sk±d: Nowa Huta
Wysłany: Pi± Sty 06, 2006 11:57 pm   

kovalsz napisał/a:

ale nie bylo takiego przelazenia co godzine czy pol?? bo tak odczytuje schemat bez opisu.
badz co bÄ…dz zmiany sa potrzebne co pol czy co godzine by nie uledz zmeczeniu, znuzeniu, "monotonii otoczenia"...

pozdrawiam
_________________
www.hdkhutnik.com.pl
 
 
 
pioro6 
Starszy Forumowicz WOPR
RW



Wiek: 37
Doł±czył: 09 Wrz 2005
Posty: 333
Sk±d: Pomorskie
Wysłany: Sob Sty 07, 2006 12:08 am   

HDS napisał/a:
badz co bÄ…dz zmiany sa potrzebne co pol czy co godzine by nie uledz zmeczeniu, znuzeniu, "monotonii otoczenia"...


Hehe to prawda, jak pracowałem w tym roku nad morzem to miałem kilka razy duże problemy żeby nie zasnąć, wtedy zmiana jest konieczna, ale o dziwo jak się zejdzie z wieży to problem odrazu znikał :mrgreen:

Pozdrawiam !!!
 
 
 
HDS 
Starszy Forumowicz WOPR
Ratownik WOPR



Wiek: 40
Doł±czył: 20 Lip 2005
Posty: 420
Sk±d: Nowa Huta
Wysłany: Sob Sty 07, 2006 12:11 am   

wlasnie dlatego wymyslono podmiany na stanowiskach by nie zasnac etc(co wyzej wymienilem)


pozdrawiam
_________________
www.hdkhutnik.com.pl
 
 
 
mati82 
Stały bywalec



Pomógł: 1 raz
Wiek: 41
Doł±czył: 03 Sty 2006
Posty: 873
Sk±d: Sopot !
Wysłany: Sob Sty 07, 2006 12:14 am   

HDS napisał/a:
chodzi Ci o : Przykladowy grafik podmian na malym kapielisku"?
zmiana powiedzmy co pol ghodziny...
jestes na wiezy nr 1 po pol godz idziesz na lodz nr 4 , stamtad na przerwe na stanowisko nr 5, stamtad skolei na wieze nr 2 z wiezy nr 2 na lodz z nrem 3 stamtad na dyzur do punktu opatrunkowego(?) na pol godziny i tak w kolko spowrotem 1->4->5->2->3->6->1...


jestem ciekaw skad masz takie informacje, gdzie z takim czyms sie spotkales albo kto takich rzeczy Cie uczył?

--
pozdroo
Maciej
 
 
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,35 sekundy. Zapytań do SQL: 17