www.forum.wopr.net.pl Strona G³ówna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Przesuniêty przez: DeVu
Nie Gru 21, 2014 2:32 pm
Reforma systemu szkolenia w praktyce
Autor Wiadomo¶æ
Zuba 
Forumowicz WOPR


Wiek: 30
Do³±czy³: 22 Lut 2009
Posty: 36
Sk±d: ToruÅ„
Wys³any: Wto Lip 28, 2009 7:54 pm   Reforma systemu szkolenia w praktyce

Ciekawi mnie to jak w poszczególnych jednostkach terenowych wygląda wcielanie reformy szkolenia w życie. Wiem, że wszyscy będziemy musieli się do tego stosować w 2010r. ale jednak na oficjalnej stronie WOPRu pojawiają się informacje dotyczące szkoleń na nowe stopnie.

Jak to wygląda w poszczególnych jednostkach terenowych czy pojawiają się już możliwości szkolenia na nowe stopnie, a także czy np. 12 latek może już u was stawać się MRW itp.

U mnie w Toruniu instruktor mówił mi ostatni że szkolić według nowej reformy będzie już od września br.
_________________
2008r.- MRW
2008r.- VDWS
2009r.- Żeglarz Jachtowy
2010r.- Sternik Motorowodny
 
 
     
s.o. 
Stały bywalec


Wiek: 60
Do³±czy³: 04 Gru 2007
Posty: 629
Sk±d: woj.Å‚odzkie
Wys³any: Wto Lip 28, 2009 8:21 pm   

Zmiana systemu szkoleń (w tym stopni ratpowniczych) obowiązuje od 1.01.2009. Błędem jest wprowadzanie roku 2010 jako tego od którego nastąpią zmiany.
WOPR (wszystkie jednostki zarówno wojewódzkie jak i terenowe) jest organizacją jednolitą i zmiany (niezależnie od osobistych poglądów) obowiązują na terenie całego kraju, choć w rożnych jednostkach różnie się podchodzi do nich.
_________________
s.o.
 
     
DeVu 
Stały bywalec


Pomóg³: 8 razy
Do³±czy³: 16 Lis 2005
Posty: 1976
Wys³any: Wto Lip 28, 2009 11:39 pm   

W PÅ‚ockim WOPRze kursy prowadzone sÄ… starÄ… metodÄ…. Poczekamy zobaczymy.
 
     
polo 
Doświadczony Forumowicz WOPR
931


Do³±czy³: 10 Lis 2005
Posty: 44
Sk±d: znad morza ;)
Wys³any: Sro Lip 29, 2009 10:19 pm   

Z tego co wiem w WOPR obowiązują tylko te programy szkolenia na stopień Młodszego Ratownika WOPR, Ratownika, itd. - które są dostępne na stronie ZG w dziale edukacja. Oczywiście program ten może być wzbogacony dodatkowymi elementami (np: 1500m, próba odwagi, butelki - jako zaliczenia cząstkowe w trakcie kursu) ale wszystkich obowiązuje karta umiejętności i egzamin zgodny z regulaminem.
_________________
Red over Yellow
www.centralna.pl
 
 
     
zoltan 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz


Do³±czy³: 15 Cze 2008
Posty: 112
Sk±d: mordor
Wys³any: Pi± Lip 31, 2009 11:50 pm   

u nas kursy idą wg nowych zasad.....bardzo fajnie...jestem zdania że instruktorzy powinni szkolić po nowemu,powinni dążyć do ujednolicenia systemu a nie po staremu....przekonajcie swoich instruktorów do nowego systemu(chyba że to żelbety)..
dążymy do ujednolicenia standardów wg ILS, więc róbmy jak zasady mówią.....
 
     
mcleod 
Doświadczony Forumowicz WOPR
ratownik wopr


Do³±czy³: 18 Lip 2009
Posty: 47
Sk±d: Olsztyn
Wys³any: Sob Sie 01, 2009 6:52 am   

witam!
Ja robiłem MR i potem RW już na nowych zasadach w tym roku.
Faktycznie zaliczenie karty umiejętności to nie było jakieś większe wyzwanie zarówno na MR jak i na RW - ale same kursy były prowadzone według starych zasad i dawały w kość :smile: I myślę że wiele zależy od instruktora , od jego podejścia...
 
     
Pavlo75 
Wypowie się, choć w ostateczności


Do³±czy³: 26 Lip 2009
Posty: 12
Sk±d: POLSKA
Wys³any: Sob Sie 01, 2009 9:40 pm   

Jedno jest pewne, komplikowanie całego kształcenia w zakresie ratownictwa wodnego w Polsce nikomu nie wyjdzie na dobre. Wprowadzając te zmiany kursy będą szybkie i prowadzone tak a nie inaczej. Niedługo nie bardzo będzie kogo zatrudniać do pracy. Już teraz są problemy z doświadczonymi ratownikami. Wiem to z własnego doświadczenia. Ehhhhh.....
_________________
Pavlo75
 
     
maka 
Czasem zaglÄ…da
maka


Do³±czy³: 07 Gru 2009
Posty: 2
Sk±d: Tychy
Wys³any: Pon Gru 07, 2009 5:35 pm   

I jak dla mnie nie bardzo rozumię istotę stopnia Starszy Ratownik WOPR... Co to jest?? jakie ma prawa?? Jakie uprawnienia?? W końcu Ratownik Wodny też może być szefem ratowników... Może też być asystentem na kursach... Czyli bicie kasy?? Żeby zostać instruktorem trzeba jechać trzy razy do Tamy?? A jak się wyszkolili teraźniejsi instruktorzy?? Widzę że wymogi teoretyczne i praktyczne niewiele się zmieniły... trzy razy w Tamie, czyli trzy lata po 1500 zł... nieźle...
 
     
immortal 
Stały bywalec



Do³±czy³: 02 Wrz 2007
Posty: 587
Sk±d: sercem na morzu...
Wys³any: Pon Gru 07, 2009 7:08 pm   

maka napisa³/a:
I jak dla mnie nie bardzo rozumiÄ™ istotÄ™ stopnia Starszy Ratownik WOPR... Co to jest?? jakie ma prawa?? Jakie uprawnienia??


Nie będę tu wklejał linków z odpowiedziami na Twoje pytania, bo może wertowanie strony www.wopr.pl (na której znajdziesz większość odpowiedzi) zmobilizuje Cię do wcześniejszego zaczerpnięcia wiedzy, zanim zaczniesz wypisywać dziwne rzeczy...
Kto powiedział Ci, że trzeba jechać trzy razy do TAMY i za każdym razem płacić 1500zł?!
_________________
"We wszystkich dyskusjach i kłótniach ostatnie słowo należy do moderatorów..."
 
 
     
funkrus 
Forumowicz WOPR
AMATOR



Wiek: 33
Do³±czy³: 16 Maj 2008
Posty: 34
Sk±d: Lubin
Wys³any: Pon Gru 07, 2009 10:28 pm   

zoltan napisa³/a:
dążymy do ujednolicenia standardów wg ILS, więc róbmy jak zasady mówią.....
to dopiero ciekawe ;)
_________________
- Więc dlaczego nie zaczniesz nosić czerwonego mundurku jak reszta?
- Nie chcę, żeby pomyśleli, że jestem ratownikiem...
 
 
     
Menho Irould
Forumowicz WOPR


Do³±czy³: 07 Mar 2009
Posty: 25
Sk±d: wdw
Wys³any: Sro Gru 09, 2009 5:49 pm   

Mam pytanie jak to jest z TAMA
jesli np. ide na kurs srw, to place przed samym egzaminem czy odrazu w pierwszym dni campu? Albo jakos sie to rozklada moglby mi to ktos powiedziec?
 
     
DeVu 
Stały bywalec


Pomóg³: 8 razy
Do³±czy³: 16 Lis 2005
Posty: 1976
Wys³any: Sro Gru 09, 2009 6:53 pm   

Płacisz miesiąc przed rozpoczęciem kursu na konto bankowe, jeśli nie zapłacisz w terminie wykreślają Cię z listy :grin:
 
     
immortal 
Stały bywalec



Do³±czy³: 02 Wrz 2007
Posty: 587
Sk±d: sercem na morzu...
Wys³any: Czw Gru 10, 2009 6:57 pm   

Menho Irould napisa³/a:
Mam pytanie jak to jest z TAMA

Płacisz wcześniej tak jak napisał DeVu. Przyjeżdżasz i podchodzisz do egzaminu wstępnego - nie zdajesz, wyjeżdżasz do domu i oddają Ci kasę. Zdajesz - zostajesz na kursie i jeśli odpadniesz w trakcie kursu kasy nie oddają.
Tak przynajmniej było dwa lata temu :)
_________________
"We wszystkich dyskusjach i kłótniach ostatnie słowo należy do moderatorów..."
 
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytañ do SQL: 18