www.forum.wopr.net.pl Strona G³ówna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Przesuniêty przez: DeVu
Nie Gru 21, 2014 2:32 pm
Pytanie
Autor Wiadomo¶æ
KcK 
Starszy Forumowicz WOPR
So Others May Live



Wiek: 36
Do³±czy³: 25 Lip 2005
Posty: 414
Sk±d: Starogard GdaÅ„ski Opole PoznaÅ„
  Wys³any: Wto Pa¼ 21, 2008 10:38 pm   Pytanie

Hej, mam pytanie. Jakiś czas temu głośno było o sprawie nieudanych ćwiczeń ratowniczych na wodach szybko płynących. Straż czy też inne służby ćwiczyły na rzece i z tych "ćwiczeń" wyszedł dramat bo koleś zszedł z tego świata.

I tutaj moje pytanie- ma ktoś dokladne dane tego wydarzenia (kiedy, gdzie itd), albo jeszcze lepiej- zna link do filmu nakręcanego podczas tych ćwiczeń?

Byłbym wdzięczny.
_________________
Młode Wilki zawsze razem będą szły ku przeznaczeniu...
 
 
     
sharky
Starszy Forumowicz WOPR


Do³±czy³: 04 Cze 2007
Posty: 316
Sk±d: 3M
Wys³any: Wto Pa¼ 21, 2008 11:02 pm   Re: Pytanie

KcK napisa³/a:

I tutaj moje pytanie- ma ktoś dokladne dane tego wydarzenia (kiedy, gdzie itd), albo jeszcze lepiej- zna link do filmu nakręcanego podczas tych ćwiczeń?

Byłbym wdzięczny.


Pan Jarek R. prezentował nam ten film na jednym ze szkoleń "Techniki ratownicze na szybkopłynących ciekach wodnych", razem z bardzo ciekawymi analizami fachowców w tej dziedzinie. Więc chyba go ma.
 
     
KcK 
Starszy Forumowicz WOPR
So Others May Live



Wiek: 36
Do³±czy³: 25 Lip 2005
Posty: 414
Sk±d: Starogard GdaÅ„ski Opole PoznaÅ„
Wys³any: Sro Pa¼ 22, 2008 2:17 am   

W takim razie byłbym wdzięczny, gdyby Pan Jarek R. w jakiś sposób mógł udostępnić ten film; poprzez link lub jakkolwiek inaczej... :roll:
_________________
Młode Wilki zawsze razem będą szły ku przeznaczeniu...
 
 
     
eselfunk 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz
RW



Wiek: 38
Do³±czy³: 06 Maj 2007
Posty: 173
Sk±d: miasto włókniarzy
Wys³any: Sro Pa¼ 22, 2008 8:27 am   

Domyślam się, że ten sam film był pokazywany na szkoleniu w Wietrznicy. Niestety, gdy któryś z uczestników poprosił instruktorów o udostępnienie spotkał się ze zdecydowaną odmową.
_________________
www.freediving.com.pl

2001- Żeglarz Jachtowy
2002- MRW
2007- RW
2007- oxygen provider
2008- szkolenie na wodach szybkopłynących A
2008- radiooperator SRC
2009- Starszy Sternik Motorowodny
2010- KPP
2010- P2** CMAS
 
     
KcK 
Starszy Forumowicz WOPR
So Others May Live



Wiek: 36
Do³±czy³: 25 Lip 2005
Posty: 414
Sk±d: Starogard GdaÅ„ski Opole PoznaÅ„
Wys³any: Czw Pa¼ 23, 2008 1:43 am   

No i tego nie rozumiem. Może na YouTube gdzieś jest. Nie widzę powodu, żeby robić z tego jakąś tajemnicę :/
_________________
Młode Wilki zawsze razem będą szły ku przeznaczeniu...
 
 
     
baca 
Zasłużony dla Forum WOPR

Do³±czy³: 04 Pa¼ 2005
Posty: 348
Sk±d: Podhale
Wys³any: Czw Pa¼ 23, 2008 11:10 am   

A w jakim celu tak bardzo pragniesz tego filmu ?
baca
 
     
Ciamek 
Doświadczony Forumowicz WOPR


Wiek: 54
Do³±czy³: 31 Lip 2007
Posty: 90
Sk±d: Wwa
Wys³any: Czw Pa¼ 23, 2008 11:15 am   

Też bym z chęcią obejrzał ten film, jednak nie widze powodu aby wrzucac go wszystkim na youtuba aby wszyscy sobie ogladali tragedie tylko po to by sobie to obejrzec. Niekoniecznie byloby to dobre. Jednak udostepnienie ludziom z kregow WOPR i innych bedacych w temacie i profesji ratownictwa uwazam za dobry pomysl.
_________________
Nie można nic nie robić, tylko dlatego, że nie da się zmienić wszystkiego.
 
     
baca 
Zasłużony dla Forum WOPR

Do³±czy³: 04 Pa¼ 2005
Posty: 348
Sk±d: Podhale
Wys³any: Czw Pa¼ 23, 2008 11:24 am   Re: Pytanie

KcK napisa³/a:
Pan Jarek R. prezentował nam ten film na jednym ze szkoleń "Techniki ratownicze na szybkopłynących ciekach wodnych", razem z bardzo ciekawymi analizami fachowców w tej dziedzinie.

Uważam że tylko taka forma przedstawienia tego filmu jest możliwa. Film przede wszystkim pokazuje tragiczną śmierć człowieka. Nie zawiera materiałów dydaktycznych.
Proszę zwrócić się do instruktorów prowadzących szkolenia w zakresie ratownictwa na wodach płynących i na takich szkoleniach obejrzeć film.
Pozdrawiam
baca
 
     
Ciamek 
Doświadczony Forumowicz WOPR


Wiek: 54
Do³±czy³: 31 Lip 2007
Posty: 90
Sk±d: Wwa
Wys³any: Czw Pa¼ 23, 2008 11:42 am   

No tylko ze chyba ten film nie zostal rozeslany do wszystkich instruktorow...? W Pzn go majÄ…?
_________________
Nie można nic nie robić, tylko dlatego, że nie da się zmienić wszystkiego.
 
     
KcK 
Starszy Forumowicz WOPR
So Others May Live



Wiek: 36
Do³±czy³: 25 Lip 2005
Posty: 414
Sk±d: Starogard GdaÅ„ski Opole PoznaÅ„
Wys³any: Czw Pa¼ 23, 2008 12:51 pm   

baca napisa³/a:
A w jakim celu tak bardzo pragniesz tego filmu ?
baca


Pragnę? Sądzę, że w słowniku języka polskiego znalazłbyś bardziej odpowiednie określenie na opisanie tego, o co pytałem. :roll:

baca napisa³/a:
KcK napisał/a:
Pan Jarek R. prezentował nam ten film na jednym ze szkoleń "Techniki ratownicze na szybkopłynących ciekach wodnych", razem z bardzo ciekawymi analizami fachowców w tej dziedzinie.

Uważam że tylko taka forma przedstawienia tego filmu jest możliwa. Film przede wszystkim pokazuje tragiczną śmierć człowieka. Nie zawiera materiałów dydaktycznych.


To nie ja napisałem... :roll:


Mylisz się, (chociaż obecnie moderatorzy się do tego nie przyznają z racji stanowiska) film ten zawiera materiały dydaktyczne i wg mnie takie filmy powinny być nie tylko pokazywane na szkoleniach, ale również w postaci kampanii. Może obiło się komuś o uszy, albo widział kampanię "płytka wyobraźnia to kalectwo" ? Ten film jest tego przykładem. Mając jakiś tam bagaż doświadczeń w pracy (specjalnie nie określam jaki bo zaraz temat zmieni się na doświadczonych i niedoświadczonych i doświadczonych wybitnie) wiem, że podobne sytuacje, na szczęście bez skutków śmiertelnych zdażają się ciągle! Ćwiczenia, manewry, sprawdziany, czy też polecenia osób wyższych stopniem. Pod nazwą "ćwiczenia i sprawdzenie umiejętności ratowników" kryje się nieodpowiedzialna postawa ich organizatorów. Jestem jak najbardziej za publikacją i uzmysławianiem ludziom jakie są efekty źle zorganizowanych "ćwiczeń".
_________________
Młode Wilki zawsze razem będą szły ku przeznaczeniu...
 
 
     
baca 
Zasłużony dla Forum WOPR

Do³±czy³: 04 Pa¼ 2005
Posty: 348
Sk±d: Podhale
Wys³any: Czw Pa¼ 23, 2008 1:29 pm   

KcK napisa³/a:
Pragnę? Sądzę, że w słowniku języka polskiego znalazłbyś bardziej odpowiednie określenie na opisanie tego, o co pytałem. :roll:

Przepraszam Cię i jako moderator uniżenie proszę o wybaczenie ... przyznaję się do błędu ... zetrzyj ze mnie znamię hańby...
Akurat na forum piszÄ™ posty jako ratownik nie jako moderator.
Cytat:
widział kampanię "płytka wyobraźnia to kalectwo" ? Ten film jest tego przykładem.

Nie zauważyłem w kampanii Integracji aby pokazywano tam dokument o człowieku skaczącym i łamiacego sobie kark w wyniku którego umiera.
Cytat:
Mając jakiś tam bagaż doświadczeń w pracy

Przeglądnij go, bo statystyczny podróznik wozi 50 % niepotrzebnych rzeczy. I poszukaj w słowniku bardziej pasującego określenia... i zachowaj ataki do meritum tematu, wtedy być może Twoje posty będą traktowane poważnie.
I ... jeśli chcesz być moderatorem na forum to zgłoś się do admina, bo z tego co wiem nikt nie pali się zbytnio do moderacji, chociażby ze względu na to że duży odsetek postów zaczyna, konczy się lub dotyczy głownie ataków na moderatorów.
Wracając do filmu ze zdarzenia na Dunajcu. Nie zaprzeczam że może nieść pewne przesłanie ale musi być podany w sposób przygotowany. Tak jak już wspomniałem jego prezentacja znajduje swoje miejsce podczas szkoleń.

baca (wq...ny) :evil:
 
     
KcK 
Starszy Forumowicz WOPR
So Others May Live



Wiek: 36
Do³±czy³: 25 Lip 2005
Posty: 414
Sk±d: Starogard GdaÅ„ski Opole PoznaÅ„
Wys³any: Czw Pa¼ 23, 2008 1:51 pm   

W ratownictwie każdy procent doświadczenia jest bardzo cenny. Jak każdy ratownik odejmie sobie 50% z doświadczenia to życzę powodzenia :twisted:

Szkoda, że oprócz wytknięcia Tobie błędów nie widzisz meritum tematu- uzmysłowienia, pokazania ludziom zagrożenia wynikającego z nieodpowiedzialnego przeprowadzania ćwiczeń. Sam byłem świadkiem jak jeden z ratowników stał się ofiarą podczas "sprawdzenia umiejętności". Brak zabezpieczenia ćwiczeń mógł doprowadzić do podobnego dramatu. Może gdyby ów film był pokazany nie tylko na szkoleniach (w których nie wszyscy biorą udział, lub na ich szkoleniu akurat go nie było) podobne sytuacje by nie miały miejsca.

No ale widać grona ludzom, którzy porażki ukrywają, a sukcesy wyolbrzymiają nie da się przetłumaczyć, że inny punkt widzenia może być lepszy... Szkoda
_________________
Młode Wilki zawsze razem będą szły ku przeznaczeniu...
 
 
     
KcK 
Starszy Forumowicz WOPR
So Others May Live



Wiek: 36
Do³±czy³: 25 Lip 2005
Posty: 414
Sk±d: Starogard GdaÅ„ski Opole PoznaÅ„
Wys³any: Pon Pa¼ 27, 2008 9:33 am   

Zastanawia mnie czy na tym forum są jakieś układy, czy tylko pewne osoby kiedy widzą opinię inną od modnej to dołanczają się do fali krytyki żeby być po stronie większości.

Gording na forum służącym do dyskusji musisz mieć takie same zdanie jak ja, bo możę kiedyś będziesz oczekiwał ode mnie pomocy. Nie wiadomo co Cię czeka w życiu. A wtedy ktoś inny przypomni Ci Twój post (patrz wyżej). :lol:
_________________
Młode Wilki zawsze razem będą szły ku przeznaczeniu...
 
 
     
agresiva 
Czasem zaglÄ…da


Do³±czy³: 29 Pa¼ 2008
Posty: 1
Sk±d: Tychy
Wys³any: Sro Pa¼ 29, 2008 1:06 pm   

Witam!!!
Takowy film był grzecznościowo udostępniony przez PSP dla WOPR (do użytku wewnęrznego) w celu szkolenia na Wietrznicy.
Nie może być rozpowszechniany ponieważ jest (był ) to dowód w toczącej się sprawie.
Jeśli jesteście zainteresowani filmem jedźcie na szkolenie tam go z pewnością zobaczycie i tyle powino wystarczyć, nie widze potrzeby oglądania ludzkiej tragedi ponownie a już napewno po za tym szkoleniem.
pozdrawiam
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - manga



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytañ do SQL: 17