www.forum.wopr.net.pl Strona G³ówna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Przesuniêty przez: DeVu
Nie Gru 21, 2014 2:31 pm
Szkolenie Sprzetowe w Kolobrzegu - 7-9 wrzesnia 2007

Podobalo sie ?
Tak
100%
 100%  [ 3 ]
Nie
0%
 0%  [ 0 ]
G³osowañ: 3
Wszystkich G³osów: 3

Autor Wiadomo¶æ
JAJO 
Starszy Forumowicz WOPR
1057



Wiek: 40
Do³±czy³: 12 Lis 2005
Posty: 464
Sk±d: Tarnów Beverly
  Wys³any: Wto Wrz 11, 2007 1:18 am   Szkolenie Sprzetowe w Kolobrzegu - 7-9 wrzesnia 2007

EloElo.

I jak wam sie podobalo? Zadowolenie czy nie?

Moim zdaniem:
1. Akcja na Parsecie zbebna.
2. Za duzo w zbyt krotkim czasie.
3. Desant ze Szkwalu przy normalnej predkosci - brak! O_o
4. Brak jakiejkolwiek selekcji osob bioracych udzial w szkoleniu co spowodowalo oslabienie zespolow a czasem rozpad.
_________________
q(-_-)p
 
 
     
wywyjec 
Starszy Forumowicz WOPR
RW :P


Do³±czy³a: 04 Kwi 2004
Posty: 348
Sk±d: B-stok
Wys³any: Wto Wrz 11, 2007 4:10 pm   

Hej!

JAJO napisa³/a:
4. Brak jakiejkolwiek selekcji osob bioracych udzial w szkoleniu co spowodowalo oslabienie zespolow a czasem rozpad.


Jakiego typu selekcję masz na myśli?

Pozdrawiam
_________________
>> Rzuć mnie wilkom na pozarcie, a wrócę dowodząc watahą... <<
 
     
Sunday 
Forumowicz WOPR


Do³±czy³: 08 Maj 2007
Posty: 34
Sk±d: Tarnów
Wys³any: Wto Wrz 11, 2007 6:12 pm   

Sądzę że chodzi o kwestie czy ktoś jest tylko obserwatorem czy bierze czynny udział w szkoleniu. Jeszcze jedna sprawa to sprawdzenie czy ktoś potrafi działać w warunkach morskich, spora część osób miała śmierć w oczach jak zobaczyła stan morza :mrgreen:
 
 
     
immortal 
Stały bywalec



Do³±czy³: 02 Wrz 2007
Posty: 587
Sk±d: sercem na morzu...
Wys³any: Sro Wrz 12, 2007 9:37 pm   

witam,
moglibyście pzybliżyć nieco program tego szkolenia?
tylko błagam nie dawajcie mi linka do programu szkolenia na śląskim WOPRze bo z doświadczenia wiem, że programy mijają się często z rzeczywistością :)
pozdrawiam
_________________
"We wszystkich dyskusjach i kłótniach ostatnie słowo należy do moderatorów..."
 
 
     
baca 
Zasłużony dla Forum WOPR

Do³±czy³: 04 Pa¼ 2005
Posty: 348
Sk±d: Podhale
Wys³any: Sro Wrz 12, 2007 9:44 pm   

immortal napisa³/a:
nie dawajcie mi linka do programu szkolenia na śląskim WOPRze bo z doświadczenia wiem, że programy mijają się często z rzeczywistością :)

To tylko w śląskim... akurat w Kołobrzegu plan był wykonany w 100%...

A plan był taki:
1. Zapoznanie z funkcjonowaniem zintegrowanego systemu ratownictwa w Kołobrzegu oraz działania Bazowej Stacji Ratownictwa SAR.

2. Akcje z wykorzystaniem sprzętu ratowniczego w różnych sytuacjach ratowniczych zgodnie z procedurami WOPR w ramach systemu KSRG obejmować będą następujące elementy symulowanych zdarzeń w morskiej strefie przybrzeżnej oraz na ujściu cieków w strefie śródlądowej;
- Podejmowanie rozbitków z wywróconej jednostki,
- Desant z Å‚odzi ratowniczych w strefÄ™ zdarzenia,
- Ewakuacja ze strefy zagrożenia z podejmowaniem na Hybrydę,
- Desant międzypokładowy podczas biegu dwóch łodzi motorowych,
- Współpraca z ratownikami SAR na jednostce „SzkwaÅ‚” podczas akcji ratowniczej,
- Ewakuacja ze strefy zagrożenia z wykorzystaniem łodzi wiosłowych typu BL,
- Wykorzystanie liny asekuracyjnej podczas akcji poza kąpieliskiem strzeżonym oraz na ostrogach,
- Zdarzenie masowe podczas spływu kajakowego na Parsęcie.

3. Zaliczenie akcji z wykorzystaniem sprzętu ratowniczego w różnych sytuacjach ratowniczych zgodnie z procedurami WOPR w ramach systemu KSRG obejmować będą elementy symulowanych zdarzeń, które będą realizowane z formie alarmu.

Plan bardzo ambitny ale wykonany...
Serdecznie polecam szkolenia nad morzem...
 
     
immortal 
Stały bywalec



Do³±czy³: 02 Wrz 2007
Posty: 587
Sk±d: sercem na morzu...
Wys³any: Sro Wrz 12, 2007 9:52 pm   

hmm...ciekawe szkolenie....niestety (albo i stety) w tym czasie byłem w Wietrznicy na szkoleniu na wodach szybkopłynących......morze juz troche znam z corocznej pracy na plaży, a tam nabrałem respektu do rzeki....
...polecam wszystkim WIETRZNICE, a sam tym razem musze wybrać się na szkolenie nad morze :)
pozdrawiam
_________________
"We wszystkich dyskusjach i kłótniach ostatnie słowo należy do moderatorów..."
 
 
     
JAJO 
Starszy Forumowicz WOPR
1057



Wiek: 40
Do³±czy³: 12 Lis 2005
Posty: 464
Sk±d: Tarnów Beverly
  Wys³any: Sob Wrz 15, 2007 12:59 pm   

Faktycznie plan ambitny ale... wedlug mnie nie do konca zrealizowany. :/

Grupa ktora byla do poludnia na SARze zapewne sie dobrze bawila ale ja i pewno wielu innych nie do konca z tego wzgledu ze bylismy popoludniu.
Warunki tak sie zmienily ze nie poskakalem sobie ze Szkwalu (desant). Tu wedlug mnie organizatorzy nie przewidzieli co zrobic. Stwierdzono ze jest niebezpiecznie (dla nas WOPRowcow) i poprostu splynietu.

W skutek tego grupa w ktorej sie znalazlem 'zygala' na tratwie a 2. grupa popoludniowa skakala sobie w najlepsze ze Szkwalu i inne. Tratwe im darowano ze wzgledu na warunki a wlasnie wtedy byly najlepsze. Dla SARowco te warunki to kaszka z mleczkiem. Bylo widac na ich twarzach usmiechy.

Ja tu realizacji planu nie widze! O_o

@wywyjec
Chodzi o to ze czesc osob kompletnie nie nadawala sie na szkolenie. Nie dawali rady fizycznie i psychicznie. W skutek tego czesc ekip rozpadla sie co bylo widac nawet w Alarmie.
_________________
q(-_-)p
 
 
     
baca 
Zasłużony dla Forum WOPR

Do³±czy³: 04 Pa¼ 2005
Posty: 348
Sk±d: Podhale
Wys³any: Sob Wrz 15, 2007 2:10 pm   

JAJO napisa³/a:
Stwierdzono ze jest niebezpiecznie (dla nas WOPRowcow)

I wydaje mi się że mieli rację ... Jak sam stwierdziłeś wielu ludzi było całkowicie z innej bajki, nie dawali sobie rady. Decyzja o ograniczeniu skoków z jednostki SAR była jedynie przejawem troski i profesjonalizmu. Nie wysyła się do wody osób,które nie mają podstawowych umiejętności.
Wielu z uczestników szkolenia nadrabiała ambicją braki w wyszkoleniu i umiejętnościach ...
Nie oceniaj grupy po własnych predyspozycjach. Ty sobie dawałeś świetnie radę, było jednak kilka osób które nie powinny wogóle znaleźć się na morzu.
Niestety w szkoleniach centralnych WOPR (zdominowanych przez jedną jednostkę) pokutuje przeświadczenie, że wystrczy przyjechać, wykonać minimalne czynności i jest OK. Morze nie toleruje minimalistów i asekurantów...
Myślę że organizatorzy wyciągną wnioski z tego szkolenia i bardziej ostrożnie będą dobierali uczestników takich zajęć....
Pozdrawiam JAJO ... cieszę się że udało nam się spotkac, szkoda że nie było czasu na dłuższą dyskusję :wink: ale myślę że nic straconego...
 
     
JAJO 
Starszy Forumowicz WOPR
1057



Wiek: 40
Do³±czy³: 12 Lis 2005
Posty: 464
Sk±d: Tarnów Beverly
Wys³any: Sob Wrz 15, 2007 4:16 pm   

baca napisa³/a:
I wydaje mi się że mieli rację ...

Zgadzam sie ale osoby ktore nie mialy ochoty skakac mogly tego nie robic. Zreszta wyraznie bylo mowione kto nie chce nie musi - nie bylo przymusu.

Kwestia splyniecia (tak mi sie wydaje) lezala po stronie niebezpiecznego (ze wzgledu na stan morza) podejmowania ludzi na Szkwal. Byla taka sytuacja u nas ze w pewnym momencie jedna z dziewczyn prawie wessalo pod Szkwal. Jeden z kolegow wykazal sie wtedy zimno krwia i tak objal te dziewczyne ze SARowcy wyciagneli ich razem na poklad. Nic sie nikomu nie stalo. Momentami pomost na rufie Szkwalu byl dobre 5 m nad nami.

Nie zapominajmy tez ze byla rowniez lodz typu RIB. Podjecie nas na nia a nastepnie desant z RIB -> Szkwal nie stanowily problemu - przynajmniej z moich obserwacji przy tamtym stanie morza.

No ale coz. Organizatorzy wyciagna pewne wnioski na przyszlosc co gdy 2 B a co gdy 5 B. Pozostaje mi tylko pluc sobie w brode dlaczego nie bylem w innej grupie i tak jak moj kumpel nie poplywalem sobie Szkwalem (oprocz desantu i innych) czy inny kumpel nie poskakalem sobie 6x ze Szkwalu.

W kazdym razie bawilem sie swietnie mimo tego ze z morzem mam do czynienia od 6 sezonow i niektore elementy szkolenia byly dla mnie 'oczywiste'.

Podsumowujac najlepiej bawilem sie na tratwie jak trzeba bylo pozbierac te wszystkie bajery czy plynac do niej pod fale. Juz wiem jak sie czuja rozbitki ktore umieja plywac. A co maja powiedziec Ci co nie umieja!? Pozostawie to do przemyslenia. Nie zyycze nikomu tych kamizelek co dostalismy. Masakrycznie sie w nich plywa.

Czekam na czesc C szkolenia.

PZDR.
_________________
q(-_-)p
 
 
     
mati82 
Stały bywalec



Pomóg³: 1 raz
Wiek: 41
Do³±czy³: 03 Sty 2006
Posty: 873
Sk±d: Sopot !
Wys³any: Nie Wrz 16, 2007 2:00 pm   

opis ze strony wopr.pl :

"78 instruktorów i ratowników WOPR (...) testowaÅ‚o specjalny system Å‚Ä…cznoÅ›ci zapewniajÄ…cy komunikacjÄ™ pomiÄ™dzy WOPR, SAR, OSP, kapitanatem i Zintegrowanym Systemem Ratownictwa „Bryza”."

co to za system ?
 
     
baca 
Zasłużony dla Forum WOPR

Do³±czy³: 04 Pa¼ 2005
Posty: 348
Sk±d: Podhale
Wys³any: Nie Wrz 16, 2007 2:07 pm   

mati82 napisa³/a:
testowało specjalny system łączności

Dla mnie był on normalny. Trzyosobowe zespoły ratownicze miały radiostację z własnym kryptonimem wywoławczym. Każdy ratownik miał własny niepowtarzalny kryptonim. Wszelkie działania były koordynowane z centrali. Zakończenie akcji, wezwanie pomocy, koordynacja działań konsultowane były z centralą. Może i był specjalny dlatego że w wielu jednostkach WOPR nie ma go wcale...
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - anime



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,34 sekundy. Zapytañ do SQL: 19