www.forum.wopr.net.pl Strona G³ówna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Szczecin: Można pić piwo na kąpieliskach
Autor Wiadomo¶æ
DeVu 
Stały bywalec


Pomóg³: 8 razy
Do³±czy³: 16 Lis 2005
Posty: 1976
Wys³any: Czw Lut 02, 2012 8:47 am   

Przed podjęciem pracy sezonowej na danym kąpielisku wypada się zainteresować, jakie panują na plaży przepisy, gdzie znajduje się najbliższa jednostka pogotowia oraz policji. Wypadałoby też porozmawiać na ten temat z szefostwem, co oni o tym sądzą i jak ma to wszystko wyglądać, jakie podjąć działania. W Sarbinowie nie było zmiłuj. Za jakiekolwiek "numery" był telefon informujący o incydencie i po 10 minutach straż gminna wręczała mandaty. A jak w Dziwnowie czy w innej Koziej Wólce kładą "lachę" (zaniechanie obowiązków) bo turyści za rok nie przyjadą to współczuję ratownikom.

Jest ryzyko, jest zabawa.
 
     
Doman 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz



Wiek: 39
Do³±czy³: 15 Gru 2009
Posty: 183
Sk±d: Drużyna WOPR MOSiR Katowice
Wys³any: Czw Lut 02, 2012 9:53 am   

Walka o unieważnienie uchwały trwa:

http://wiadomosci.gazeta....ia_uchwaly.html
 
     
jetpilot 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz


Do³±czy³: 02 Wrz 2011
Posty: 181
Sk±d: Åšwiat...
Wys³any: Czw Lut 02, 2012 2:19 pm   

ja mam mieszane uczucia, z jednej strony mentalnosc polaka jest taka, iz zle on reaguje na wszelakie zakazy, nie mniej jednak zakaz to zawsze byla jakas mozliwosc aby uspokoic "nadaktywne" tworzystwo (z pomoca aparatow przymusu)
u nas jak juz wspomniano dawano mandaty za picie, ale tak naprawde nie wszystkim, zazwyczaj patrole chodzily w cywilu i grzecznie prosily o schowanie i nie wchodzenie do wody, jak ktos sie buntowal to byly konsekwencje (bo co jakis leszcze sie bedzie do mnie czepial), lacznie z odwiezieniem na komisariat w kilku przypadkach,
w wyniku tego wszystkiego nie mielismy nigdy problemu z pijanymi w wodzie, upraszalismy osoby o nie wchodzenie i naprawde nad wyraz rzadko to sie zdarzalo,
wsparcie w policji jednak bylo spore, patrole na motorowkach, "na nogach" na rowerach, na quadzie wiec sporo tych policjantow sie krecilo
jednyny argument za zniesieniem tego zakazu jest taki, ze policjanci czesto naduzywaja tego przepisu i czekaja tylko na "okazje" aby wyrobic sobie miesieczna norme mandatow czy premie, sprawe u nas rozwiazaly odpowiednie wytyczne z gory (w jaki sposob karac itd) bylo wiecej upominen, przymykan oka itd
chyba w tej kwestii powinno osiagnac sie kompromis tj. zakazac picia alkoholu w godzinach pracy kapieliska, a zezwolic po... wydaje mi sie to calkiem rozsadne
_________________
"Widzicie co tam jest napisane na dachu? Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą"- Z. Kołodziejski
 
     
DeVu 
Stały bywalec


Pomóg³: 8 razy
Do³±czy³: 16 Lis 2005
Posty: 1976
Wys³any: Czw Lut 02, 2012 5:47 pm   

jetpilot napisa³/a:
mentalnosc polaka jest taka, iz zle on reaguje na wszelakie zakazy

Ale te zakazy nie są wymyślane z kosmosu. Skoro ktoś nie potrafił uszanować jakiegoś "przywileju" i jeszcze go nadużywał, to chyba jasne, że trzeba było to ukrócić. Tak jest wszędzie. Gdyby nie było tylu wypadków na drogach, pewnie jeździlibyśmy po mieście 60-70km/h. Ale przecież lubimy naginać prawo i sami siebie ograniczać.
 
     
jetpilot 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz


Do³±czy³: 02 Wrz 2011
Posty: 181
Sk±d: Åšwiat...
Wys³any: Czw Lut 02, 2012 7:45 pm   

DeVu napisa³/a:
jetpilot napisa³/a:
mentalnosc polaka jest taka, iz zle on reaguje na wszelakie zakazy

Ale te zakazy nie są wymyślane z kosmosu. Skoro ktoś nie potrafił uszanować jakiegoś "przywileju" i jeszcze go nadużywał, to chyba jasne, że trzeba było to ukrócić. Tak jest wszędzie. Gdyby nie było tylu wypadków na drogach, pewnie jeździlibyśmy po mieście 60-70km/h. Ale przecież lubimy naginać prawo i sami siebie ograniczać.


w pelni sie z tym zgadzam ale co innego w glowie ma wielu innych ludzi
_________________
"Widzicie co tam jest napisane na dachu? Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą"- Z. Kołodziejski
 
     
Skacowany 
Starszy Forumowicz WOPR
RW


Wiek: 40
Do³±czy³: 29 Mar 2005
Posty: 336
Sk±d: Kostrzyn nad OdrÄ…
Wys³any: Nie Maj 06, 2012 2:06 am   

Bo w Polsce jak ktos jedzie na jezioro, morze to bierze grilla + piwo...Takie działania wydaja się normalne i jest to swoista kultura wypoczynku nad wodą. Jak nie zaczniemy dbać o pewne standardy to żadne kary nie pomogą...
_________________
Zawsze powinieneś przerwać CPR po drugim Au!ze strony pacjenta
 
 
     
juve17
Doświadczony Forumowicz WOPR
juve17


Do³±czy³: 16 Mar 2010
Posty: 92
Sk±d: Szczecin
Wys³any: Nie Maj 06, 2012 11:33 am   

Ja tam się nawet cieszę, jak będę miał wolne to pojadę na plażę, żeby się napić :D . Tak poważnie to policja w naszym kraju nie istnieje, jak ją kiedyś wezwałem, bo dwóch chlejusów wywróciło BL z ratownikiem w środku to oni się mnie zapytali czy naprawdę było konieczne ich wzywanie :) . A nawet jak policja jest to nie śmie zwrócić uwagi ludziom z piwem na plaży więc i tak czy siak się tak wiele nie zmieni.
_________________
adsa
 
     
Ares 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz



Do³±czy³: 13 Gru 2011
Posty: 120
Sk±d: Gorzów Wielkopolski
Wys³any: Nie Maj 06, 2012 10:48 pm   

To prawda że policja ma gdzieś pijących. J również spotykałem się z olewatorskim podejściem policjantów w swojej pracy.
Polska - tu prawo nie istnieje!
_________________
Spartanie nie pytajÄ… ilu!
Lecz gdzie sÄ…!
 
     
Agness 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz
Dusza Towarzystwa



Wiek: 33
Do³±czy³a: 11 Pa¼ 2008
Posty: 142
Sk±d: SZCZECIN!
Wys³any: Nie Maj 06, 2012 11:12 pm   

Dajcie spokój. Policja ma podchodzić do każdego kto spożywa alkohol na plaży i karać ? ...
Ludzie przyjeżdżają wypocząć nad morze. Nie dziwie się im, że piją - większość z nas zachowuję się identycznie :) .
_________________
Niechorze/Pogorzelica
2008,09,10,11,12, 2013 ! :)
Kiel 2010.
Sopot 2011.2012
Miedwie 2011
Czaplinek 2011,2012
Instruktor siaty, nożnej, pływania..
2014 - Instruktor Kite ? ;-)
Doubly-dabeled Water.
Zawodowy Morski !
Aloha !
 
 
     
DeVu 
Stały bywalec


Pomóg³: 8 razy
Do³±czy³: 16 Lis 2005
Posty: 1976
Wys³any: Nie Maj 06, 2012 11:14 pm   

Agness napisa³/a:
Ludzie przyjeżdżają wypocząć nad morze. Nie dziwie się im, że piją - większość z nas zachowuję się identycznie :) .

Albo i gorzej :roll:
 
     
Dxxo 
Forumowicz WOPR


Wiek: 31
Do³±czy³: 22 Mar 2012
Posty: 26
Sk±d: WrocÅ‚aw
Wys³any: Pon Maj 07, 2012 2:24 pm   

większość lubi napić się piwka gdy jest piękna pogoda(ja również zaliczam się do tej grupy), jednak wszystko trzeba robić z umiarem, jeżeli ktoś jest nawalony i agresywny to w takiej sytuacji zawsze policja zareaguje więc nie wiem po co komentarze typu polska to kraj w którym prawo nie istnieje.. Po za tym miasta sezonowe by bardzo dużo straciły na tym jeżeli policja by każdej osobie dawała mandat za to że pije piwo na plaży, ludzie by po prostu nie przyjechały drugi raz do takiej miejscowości.
 
     
MONIKA 
Stały bywalec



Do³±czy³a: 27 Lis 2005
Posty: 831
Sk±d: CIECHOCINEK/TORUŃ
Wys³any: Pon Maj 07, 2012 4:37 pm   

DeVu napisa³/a:
Agness napisał/a:
Ludzie przyjeżdżają wypocząć nad morze. Nie dziwie się im, że piją - większość z nas zachowuję się identycznie .

Albo i gorzej


No ja też sie do tych zaliczam nie przeczę :)
 
 
     
u-boot 
Dyżur na www.forum.wopr.net.pl


Pomóg³: 1 raz
Do³±czy³: 22 Mar 2010
Posty: 210
Sk±d: PoznaÅ„
Wys³any: Wto Maj 08, 2012 11:17 am   

Nad morze jadą ludzie z całej polski i w większości są to ludzie na pewnym poziomie bo nie stać każdego na taki wyjazd, natomiast nad akweny bliskie miastu zwala sie cała śmietanka z miasta i tu zachowanie rodem z bramy i tu jest problem?
 
     
Dxxo 
Forumowicz WOPR


Wiek: 31
Do³±czy³: 22 Mar 2012
Posty: 26
Sk±d: WrocÅ‚aw
Wys³any: Wto Maj 08, 2012 3:32 pm   

nie oceniajmy ludzi po pozorach tak jak to kolega właśnie zrobił ponieważ nie każdy "człowiek na poziomie finansowym" zachowuje się odpowiednio po alkoholu według mnie zależy to bardziej od charakteru niż od zasobów naszego portfela. Alkoholik to nie tylko "żul pod sklepem" ale również biznesmen który pije co wieczór do nieprzytomności whisky, a nie tanie wino.
 
     
u-boot 
Dyżur na www.forum.wopr.net.pl


Pomóg³: 1 raz
Do³±czy³: 22 Mar 2010
Posty: 210
Sk±d: PoznaÅ„
Wys³any: Wto Maj 08, 2012 10:29 pm   

Jak biznesmen pije w domu to mnie obchodzi, ale ja mówię o ludziach co na trzeźwo mają wspaniałe pomysły i nic do nich nie dociera a co dopiero po paru głębszych no i oczywiście będą odzywki ty ch.... i td. jak mu ratownik zwróci uwagę. Ale tak jak napisałeś to zależy od charakteru a tacy są charakterni.
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje mang



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytañ do SQL: 17