www.forum.wopr.net.pl Strona Gwna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UytkownicyUytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastpny temat
Kurs Ratownika Wodnego w Kielcach (800 zł - brutto)
Autor Wiadomo
KPP_Kielce 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz


Doczy: 28 Sie 2013
Posty: 100
Skd: kielce
Wysany: Sro Gru 24, 2014 9:43 am   Kurs Ratownika Wodnego w Kielcach (800 zł - brutto)

Zapraszamy wszystkich chętnych na kurs Ratownika Wodnego zgodnie z Rozporządzeniem MSW
Organizatorem kursu jest WOPR w Warszawie
Rozpoczęcie 8 STYCZNIA 2015 r. (czwartek) godz.16.00
Kryta Pływalnia w Kielcach, ul. Krakowska 2
Zajęcia odbywają się w każdy czwartek

Kontakt:
tel. 664-73-33-73
wsh.kurs.kpp@tlen.pl

Ilość godzin - 63
Koszt Egzaminu Teoretycznego - 0 zł (w cenie kursu)
Koszt Egzaminu Praktycznego - 0 zł (w cenie kursu)
Termin Egzaminu Praktycznego - wiosna 2015 r.
Materiały szkoleniowe - 0 zł (w cenie kursu)
Zaświadczenie - 0 zł (w cenie kursu)
Wejście na pływalnię - 0 zł (w cenie kursu)

Zajęcia Teoretyczne - Wyższa Szkoła Handlowa w Kielcach
Zajęcia Praktyczne na pływalni
Zajęcia Praktyczne na wodach otwartych (wiosna 2015 r.)

Zajęcia prowadzą Instruktorzy Wykładowcy WOPR i Instruktorzy WOPR
(instruktorzy posiadają również stopień Instruktora Ratownictwa Wodnego
zgodnie z Rozporządzeniem MSW)

Na podstawie art. 12 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 18 sierpnia 2011 r. o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych (Dz. U. Nr 208, poz. 1240), Minister Spraw Wewnętrznych po rozpatrzeniu wniosku złożonego przez WOPR w Warszawie, DECYZJĄ Nr 7/2013 DRiOL-NRGW-0272-5/2012, wyraził zgodę na wykonywanie ratownictwa wodnego przez Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Warszawie na terenie Rzeczypospolitej Polskiej.
 
     
s.o. 
Stały bywalec


Wiek: 61
Doczy: 04 Gru 2007
Posty: 629
Skd: woj.łodzkie
Wysany: Sro Gru 24, 2014 11:04 am   

WOPR w Warszawie prowadzi szkolenie na terenie Kielc?
To w Warszawie mało chętnych?
Kurs zimowy - zajęcia na wodach otwartych, łódka , deska, kajak ratowniczy, rzuty kołami i rzutkami i wiele innych zapewne na basenie z widokiem na wody otwarte?

Wesołych Świat i Szczęśliwego Nowego Roku
_________________
s.o.
 
     
DeVu 
Stały bywalec


Pomg: 8 razy
Doczy: 16 Lis 2005
Posty: 1976
Wysany: Czw Gru 25, 2014 1:35 am   

KPP_Kielce w ogłoszeniu napisał, że mają zgodę na terenie całej Polski i że zajęcia praktyczne będą się odbywać na wiosnę (a ta trwa do 21 czerwca) więc nie bardzo rozumiem Twoich pytań s.o. :wink:
 
     
s.o. 
Stały bywalec


Wiek: 61
Doczy: 04 Gru 2007
Posty: 629
Skd: woj.łodzkie
Wysany: Czw Gru 25, 2014 8:39 am   

Zgodę na działanośc na terenie całej Polski ma większość podmiotów tym woprów, jedniak zdecydowana większość woprów ogranicza się do prowadzenia szkoleń na terenach określonych w swoich statutach (określenie terenu działania w statutach i w zgodach rzadko się pokrywa) nie wchodząc sobie w drogę i nie prowadząc konkurencyjnej działalności na terenie innej jednostki.
Wyjątek stanowią te podmioty, które zarejestrowały się nie w celu prowadzenia całościowej działalności w zakresie ratownictwa wodnego ale w celu robienia kasy na szkoleniach w zminimalizowanej formie (minimum godzin, większość basenowych, monimum zajęc na wodach otwartych itd.)
Kiedyś szkolono aby wyszkolić ratownika, teraz się szkoli aby zrealizować wymagania rozporządzenia i przytulić kasę
_________________
s.o.
 
     
DeVu 
Stały bywalec


Pomg: 8 razy
Doczy: 16 Lis 2005
Posty: 1976
Wysany: Sob Gru 27, 2014 1:00 pm   

s.o. napisa/a:
Zgodę na działanośc na terenie całej Polski ma większość podmiotów tym woprów, jedniak zdecydowana większość woprów ogranicza się do prowadzenia szkoleń na terenach określonych w swoich statutach (określenie terenu działania w statutach i w zgodach rzadko się pokrywa) nie wchodząc sobie w drogę i nie prowadząc konkurencyjnej działalności na terenie innej jednostki.


W takim razie pozwoliłem sobie znaleźć statut WOPR w Warszawie, w którym czytam:
Cytat:
"STATUT
WODNEGO OCHOTNICZEGO POGOTOWIA RATUNKOWEGO
W WARSZAWIE

ROZDZIAŁ I
POSTANOWIENIA OGÓLNE

(...)
§ 5.
Terenem działania Stowarzyszenia jest obszar Rzeczypospolitej Polskiej, w szczególności miasto stołeczne Warszawa i Województwo Mazowieckie."


Podsumowując: WOPR w Warszawie może sobie szkolić ratowników w całym kraju :wink:

I jeszcze to zdanie mi wpadło w oko:
s.o. napisa/a:
Kiedyś szkolono aby wyszkolić ratownika, teraz się szkoli aby zrealizować wymagania rozporządzenia i przytulić kasę


Niestety nie mogę się z Tobą zgodzić. Wrzucanie wszystkich instruktorów WOPR do jednego worka jest nie na miejscu bo nie jeden popełniał błędy. Są tacy, co przepuszczali ludzi na kursach mimo, że słabo pływali, nie zaliczali czasówek na 100m (czas w okolicach 2:00 min), nie potrafili przepłynąć pod wodą 25m, sami się topili holując kolegę czy koleżankę. I oni pracują zawodowo! Grupy potrafiły liczyć 30 osób na 1 instruktora, zajęcia praktyczne potrafiła prowadzić osoba nie związana z WOPRem i z ratownictwem wodnym. Byli kursanci, którzy stawiali się na samym egzaminie nie uczęszczając na kurs. Pływanie na łódkach na moim kursie na MRW trwało, uwaga, 10 min. Polegało na podpłynięciu do bojki i zawróceniu na brzeg. Pomijam fakt, że na MRW nie było wielu rzeczy i o wielu rzeczach się nie mówiło, które są teraz. Węgorz, kołowrót, deska ortopedyczna, pagajowanie? Pojęcia obce :o Wykłady? Czytanie przez instruktora WOPR z książki o ratownictwie wodnym podstawowych pojęć. Na moim kursie na MRW z 17 osób zdało tylko 5, ale każdy dostał papier bez poprawek i problemów. WOPR ze stolicy organizował we Władku kurs. Nie raz słyszę od ratowników, ile to się piło i balowało i że to było główne wspomnienie z wyjazdu. A instruktor? Sam wieczorami dawał w palnik, czasami z kursantami. Żałosne. Tym akcentem mogę podsumować temat o szkoleniu i przytulaniu kasy kiedyś.
 
     
PB 
Stały bywalec
PB


Pomg: 5 razy
Wiek: 59
Doczy: 19 Mar 2010
Posty: 1018
Skd: Stołeczne WOPR
Wysany: Sob Gru 27, 2014 5:22 pm   

Nie bardzo wiem czemu podniecacie się WOPR w Warszawie. To taka sama firma "z poza WOPR" jak inne działające na rynku. Z WOPR wystąpili w 2002 roku (12 LAT TEMU) bo im się JT nie podobał. Taką drogę wybrali. Potem mieli oddział w Koźminku, który cichhaczem wyrzucili jak im JT kazał (ten oddział to właśnie protoplaści RWR), a potem chcieli wrócić do Mazowsza. Co prawda nadal podtrzymywali, że WOPR działa niezgodnie z prawem (choć ich członkowie byli etatowymi pracownikami WOPR) ale to widać nie przeszkadza im należeć do takiej "nieprawej" organizacji.
Zgodę MSW uzyskali jako jedni z pierwszych jako samodzielny podmiot nigdzie nie zrzeszony i z terenem działania na obszarze całego kraju. A więc nie ma w tym nic dziwnego, że prowadzą działalność nie tylko w Warszawie. Co prawda korztstają z naszej legitymacji WOPR, korzystali z naszych programów szkolenia, naszych dotacji, nieruchomości i ruchomości.
Ale to nie ma - lub ma - wpływ na dzisiejszy stan rzeczy.
:mrgreen:
 
     
DeVu 
Stały bywalec


Pomg: 8 razy
Doczy: 16 Lis 2005
Posty: 1976
Wysany: Sob Gru 27, 2014 7:00 pm   

PB napisa/a:
Nie bardzo wiem czemu podniecacie się WOPR w Warszawie.

Ja się tą organizacją nie podniecam, tylko zdziwiły mnie pytania s.o. które dla mnie są trochę zaczepne i chciałbym je wyjaśnić a do tego podmiotu mam neutralne podejście.

Podsumowując pytania s.o., WOPR w Warszawie może prowadzić szkolenia w całej Polsce i zaczynać "kursy zimowe" w styczniu.



Pozdrawiam
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapyta do SQL: 17