www.forum.wopr.net.pl Strona Gwna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UytkownicyUytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastpny temat
Przesunity przez: DeVu
Nie Gru 21, 2014 2:09 pm
kurs ratownika wopr piotrkow tryb
Autor Wiadomo
pepek1 
Młodszy Forumowicz
pepek1


Doczy: 29 Pa 2013
Posty: 17
Skd: łózkie
Wysany: Wto Kwi 15, 2014 7:24 pm   kurs ratownika wopr piotrkow tryb

Witam wie ktoś coś o kursach w Piotrkowie Trybunalskim ??
 
     
Patryk 
Forumowicz WOPR


Wiek: 40
Doczy: 07 Mar 2007
Posty: 37
Skd: Polska
Wysany: Wto Kwi 22, 2014 10:19 am   

Zapraszamy na szkolenie w formie weekendowej do Sieradza
info na stronie
www.kurs-ratownika.pl
 
     
stary ratownik 
Starszy Forumowicz WOPR


Pomg: 4 razy
Doczy: 10 Lut 2013
Posty: 362
Skd: Kalisz
Wysany: Wto Kwi 22, 2014 11:04 am   

Patryk, a jak Wy to robicie - te szkolenia? Nie macie zgody MSW - przynajmniej na stronie MSW nie znalazłem WOPRu ze Zduńskiej Woli, a odsyłasz na stronę tego WOPRu na szkolenie. Czyje papiery wystawicie?
[/b]
_________________
wszyscy chcemy dobrze, nie skaczmy więc sobie do gardeł, a skoncentrujmy na misji ratowania życia
 
     
SoLo 
Stały bywalec
SoLo


Pomg: 3 razy
Doczy: 26 Maj 2013
Posty: 762
Skd: Centrum
Wysany: Wto Kwi 22, 2014 11:31 am   

Patryk napisa/a:
Zapraszamy na szkolenie w formie weekendowej do Sieradza
info na stronie

A można Cię zapytać jaki podmiot uprawniony do wykonywania ratownictwa wodnego prowadzi to szkolenie i wystawi Zaświadczenie o ukończeniu szkolenia (jak rozumiem) ratowników wodnych (Ustawowych)?
Poza wszystkim zastanawiam się nad tymi warunkami wstępnymi podanymi na
http://www.kurs-ratownika...ka,wodnego.html
a zwłaszcza nad tm "holowanie tonącego na dystansie 75 m z zastosowaniem trzech sposobów holowania/każdym na dystansie 25 m bez zatrzymywania się" - to chyba przesada - przecież tego to tak naprawdę na szkoleniu, jego uczestnicy powinni się nauczyć.

[ Dodano: Wto Kwi 22, 2014 11:35 am ]
Zatrzymałem się w pisaniu postu i widzę, że nie jestem pierwszy ze swoimi pytaniami :grin:
_________________
Pozdrawiam
 
     
Patryk 
Forumowicz WOPR


Wiek: 40
Doczy: 07 Mar 2007
Posty: 37
Skd: Polska
Wysany: Sro Kwi 23, 2014 6:45 pm   

Uczestnicy kursu po zdanym egzaminie otrzymują zaświadczenia zgodne ze wzorem w rozporządzeniu wydane przez podmiot uprawniony do wykonywania ratownictwa wodnego.

Natomiast Zduńskowolskie WOPR zajmuje się częścią organizacyjną szkolenia. ;-)
Pozdrawiam

PS. Widzę że niektórym na tym forum bardzo przeszkadza jak są prężne jednostki które działają. Z kursami KPP podobnie były jakieś podejrzenia mimo tego że jako jeden z niewielu jednostek robimy je sami mając zgodę i spełniając warunki kadrowe sprzętowe i lokalowe a nie przez firmy szkolące.
 
     
stary ratownik 
Starszy Forumowicz WOPR


Pomg: 4 razy
Doczy: 10 Lut 2013
Posty: 362
Skd: Kalisz
Wysany: Sro Kwi 23, 2014 9:37 pm   

Patryk napisa/a:
Uczestnicy kursu po zdanym egzaminie otrzymują zaświadczenia zgodne ze wzorem w rozporządzeniu wydane przez podmiot uprawniony do wykonywania ratownictwa wodnego.

Natomiast Zduńskowolskie WOPR zajmuje się częścią organizacyjną szkolenia. ;-)
Pozdrawiam

PS. Widzę że niektórym na tym forum bardzo przeszkadza jak są prężne jednostki które działają. Z kursami KPP podobnie były jakieś podejrzenia mimo tego że jako jeden z niewielu jednostek robimy je sami mając zgodę i spełniając warunki kadrowe sprzętowe i lokalowe a nie przez firmy szkolące.


Nikomu nie przeszkadza, jak prężne sa jednostki. Ciekawi tylko jak sie robi różne rzeczy w tych prężnych jednostkach, które nie mają zgody. Czy to taka tajemnica, kto wyda zaświadczenia? Dlaczego z takim unikiem napisałeś, że "podmiot uprawniony...". A możesz zdradzić jaki?
Poza tym, z zapisów na stronie, do której odsyłasz, nie wynika, że zajmujecie się tylko "częścią organizacyjną".
Nie denerwuj się, że ktoś zadaje pytania, skoro .... są wątpliwości.
_________________
wszyscy chcemy dobrze, nie skaczmy więc sobie do gardeł, a skoncentrujmy na misji ratowania życia
 
     
SoLo 
Stały bywalec
SoLo


Pomg: 3 razy
Doczy: 26 Maj 2013
Posty: 762
Skd: Centrum
Wysany: Czw Kwi 24, 2014 8:43 am   

stary ratownik napisa/a:
Czy to taka tajemnica, kto wyda zaświadczenia? Dlaczego z takim unikiem napisałeś, że "podmiot uprawniony...". A możesz zdradzić jaki?

Patryk, nikt tu nie nastaje na Ciebie i tak jak prosi stary ratownik odpowiedz wprost na proste pytanie i nie będzie problemu. A odpowiedź na to pytanie winieneś nie tak bardzo nam, jak wszystkim tym, którzy się do Ciebie zgłoszą i powinieneś im przekazać tą informację jako pierwszą - umocowanie formalne szkolenia.
Jak mam do Ciebie wysłać ludzi skoro tego nie wiem :?:
_________________
Pozdrawiam
 
     
Patryk 
Forumowicz WOPR


Wiek: 40
Doczy: 07 Mar 2007
Posty: 37
Skd: Polska
Wysany: Czw Kwi 24, 2014 12:04 pm   

Osoby które biorą udział w kursie są poinformowane o wszystkich regulacjach prawnych dotyczących kursu.
Zapraszam na kurs :-)
PS Myślę że ten wątek jest wyjaśniony i dalsza dyskusja jest bezprzedmiotowa nie czuję się w obowiązku tłumaczyć się na forum o regulacjach organizacyjnych kursu.
 
     
pepek1 
Młodszy Forumowicz
pepek1


Doczy: 29 Pa 2013
Posty: 17
Skd: łózkie
Wysany: Czw Kwi 24, 2014 5:07 pm   

Wszystko fajnie tylko jechać do Zduńskiej to tak nie na rękę ale dzięki za propozycje
 
     
SoLo 
Stały bywalec
SoLo


Pomg: 3 razy
Doczy: 26 Maj 2013
Posty: 762
Skd: Centrum
Wysany: Czw Kwi 24, 2014 9:52 pm   

Patryk napisa/a:
PS Myślę że ten wątek jest wyjaśniony i dalsza dyskusja jest bezprzedmiotowa nie czuję się w obowiązku tłumaczyć się na forum o regulacjach organizacyjnych kursu.

Jestem zdumiony :shock: lub mówiąc dosadniej - chłopie ciebie chyba pokleciło :roll: .
_________________
Pozdrawiam
 
     
P.M. 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz
P.M.


Pomg: 2 razy
Wiek: 52
Doczy: 18 Maj 2013
Posty: 111
Skd: Kielce
Wysany: Czw Kwi 24, 2014 9:52 pm   

Cytat:
wszyscy chcemy dobrze, nie skaczmy więc sobie do gardeł, a skoncentrujmy na misji ratowania życia

kiedyś ktoś to pisał:):):):)
A tak poważnie - Patryk dogadał się z jakimś podmiotem na określonych zasadach i tyle w temacie, a z kim - to się nazywa TAJEMNICA HANDLOWA:):):)
 
     
stary ratownik 
Starszy Forumowicz WOPR


Pomg: 4 razy
Doczy: 10 Lut 2013
Posty: 362
Skd: Kalisz
Wysany: Czw Kwi 24, 2014 10:13 pm   Re: kurs ratownika wopr piotrkow tryb

pepek1 napisa/a:
Witam wie ktoś coś o kursach w Piotrkowie Trybunalskim ??


Pytasz o szkolenie w Piotrkowie Trybunalskim i nie chcesz jeździć do Zduńskiej Woli (mimo zachęcania przez Patryka), - to ja proponuję szkolenie realizowane PRZEZ podmiot uprawniony: kontakt - Witold Wolfram tel 608 454 154, witold.wolfram@rwr.pl
Właśnie rozpoczyna się szkolenie RATOWNIKÓW WODNYCH, kończące się nadaniem stosownego Zaświadczenia - zgodnie z Rozporządzeniem MSW.
_________________
wszyscy chcemy dobrze, nie skaczmy więc sobie do gardeł, a skoncentrujmy na misji ratowania życia
 
     
SoLo 
Stały bywalec
SoLo


Pomg: 3 razy
Doczy: 26 Maj 2013
Posty: 762
Skd: Centrum
Wysany: Pi Kwi 25, 2014 7:55 am   

P.M. napisa/a:
wszyscy chcemy dobrze, nie skaczmy więc sobie do gardeł, a skoncentrujmy na misji ratowania życia
kiedyś ktoś to pisał:):):):)

Nie skaczę mu do gardła tylko oczekuję poważnego traktowania i odpowiedzi na moje pytanie o uprawniony podmiot szkolący. Jednak zapieniłem się w sytuacji gdy z oczywistych oczekiwań Patryk robi kpinę.
P.M. napisa/a:
A tak poważnie - Patryk dogadał się z jakimś podmiotem na określonych zasadach i tyle w temacie, a z kim - to się nazywa TAJEMNICA HANDLOWA:):):)

Mam nadzieję, że się dogadał i wszystko jest OK i jedynie chodzi mi o potwierdzenie tego. Jeśli ktoś ogłasza nabór na szkolenie (a zrobił to na Forum), to krótko mówiąc JEST ZOBOWIĄZANY DO PODANIA INFORMACJI JAKI UPRAWNIONY PODMIOT TO SZKOLENIE BĘDZIE PROWADZIŁ - odmawiając takiej informacji łamie prawo - w sposób nieuprawniony blokuje dostęp do informacji publicznej.
Natomiast Ty P.M. mylisz pojęcia. Nazwa podmiotu nie jest "TAJEMNICĄ HANDLOWĄ" - wprost przeciwnie jest to informacja publiczna. Natomiast zasady na jakich nastąpiło (jeśli nastąpiło :?: ) "dogadanie" się z podmiotem uprawnionym mogą być chronione "Tajemnicą handlową" i w to nie wnikam. Jednak zwróć uwagę, że w tym zestawieniu są to dwie zupełnie różne sprawy :grin:
_________________
Pozdrawiam
 
     
P.M. 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz
P.M.


Pomg: 2 razy
Wiek: 52
Doczy: 18 Maj 2013
Posty: 111
Skd: Kielce
Wysany: Pi Kwi 25, 2014 6:03 pm   

Cytat:
Mam nadzieję, że się dogadał i wszystko jest OK i jedynie chodzi mi o potwierdzenie tego. Jeśli ktoś ogłasza nabór na szkolenie (a zrobił to na Forum), to krótko mówiąc JEST ZOBOWIĄZANY DO PODANIA INFORMACJI JAKI UPRAWNIONY PODMIOT TO SZKOLENIE BĘDZIE PROWADZIŁ - odmawiając takiej informacji łamie prawo - w sposób nieuprawniony blokuje dostęp do informacji publicznej.

Jakie PRAWO - przecież to WOPR:):):) To, że zaświadczenia będzie wydawał podmiot uprawniony to nie ulega żadnej wątpliwości, natomiast w mojej ocenie ważniejsze jest kto fizycznie będzie prowadził szkolenie, na jakim sprzęcie, w jakich warunkach, w jaki sposób, tak aby szkolony zyskał z tego jak najwięcej. A skupiamy się na nazwie podmiotu... Niech szkolą, jeżeli to robią dobrze, a kursanci to zweryfikują.....
 
     
SoLo 
Stały bywalec
SoLo


Pomg: 3 razy
Doczy: 26 Maj 2013
Posty: 762
Skd: Centrum
Wysany: Nie Kwi 27, 2014 10:46 am   

P.M. napisa/a:
natomiast w mojej ocenie ważniejsze jest kto fizycznie będzie prowadził szkolenie, na jakim sprzęcie, w jakich warunkach, w jaki sposób, tak aby szkolony zyskał z tego jak najwięcej.

Zgadzam się - to są jak najbardziej zasadne pytania, można i trzeba je stawić.
P.M. napisa/a:
To, że zaświadczenia będzie wydawał podmiot uprawniony to nie ulega żadnej wątpliwości

Tu jakoś nie mogę się z Tobą zgodzić. Przecież nadal z Forum nie wiemy (chyba, że ty wiesz), jaki podmiot będzie szkolił - więc mam prawo mieć wątpliwości i naprawdę nie rozumiem czemu Patryk, robi z tego problem i tajemnicę.
_________________
Pozdrawiam
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - anime



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapyta do SQL: 18