www.forum.wopr.net.pl Strona G³ówna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Przesuniêty przez: baca
Nie Wrz 16, 2007 7:23 pm
Praca w niemczech, jak to bylo :)
Autor Wiadomo¶æ
frezee 
Doświadczony Forumowicz WOPR
haha ^^


Wiek: 35
Do³±czy³: 28 Lip 2005
Posty: 85
Sk±d: SÅ‚upsk
Wys³any: Nie Sie 27, 2006 1:23 pm   Praca w niemczech, jak to bylo :)

Wczoraj wrocilem po 9 tygodniach w niemczech gdzie pracowalem jako ratownik :D

naprawde milo wspominam tam prace albowiem warunki dobre no i ludzie z ktorymi pracowalem, bylo nas 6 polakow 4 facetow i 2 kobiety no i oczywiscie dla nich pozdrowienia :)

co do pracy to wyjechalem 24czerwca a prace zaczalem juz od 25 czerwca ktora zakonczyla sie 25 sierpnia, do niemiec a dokladnie na land schleswig-flensburg ktory jest na granicy z dania dostalismy sie pociagiem a potem nas odebrali ludzie z DLRG(niemiecki wopr) i rozeslali po stacjach ja z kolega trafilem na stacje do Westerholz gdzie bylem wraz z kolezanka z Polski przez prawie miesiac, pensja wynosila 15euro a dodatkowo dostalismy 100euro za nauki plywania, stacja bardzo fajna zakwaterowanie super, byla lodka mozna bylo plywac tyle ze plaza cala zarosnieta a ludzie sie pilnuja cczyli nic do roboty :)

potem przeszlismy na stacje Hasselberg gdzie bylem 2tyg ta plaza juz wygladala jak polskie dluga szeroka i piaszczysta i pelno ludzi ale i tak nie trzeba bylo nic robic :)
lodka byla tzn hybryda czasem mozna bylo plywac, ludzie w porzadku nie bylo z nimi problemu niektorzy umieli angielski a duzo umialo bardzo dobrze w hassee pensja wyniosla 16 euro

potem przeszedlem na stacje schleswig znow 2tyg ktora juz w przeciwienstwie do stacji wczesniejszych byla w miescie czyli bylo znaczniej ciekawiej, tam bylismy na jakis tam ich zalewie czyli znowu pracy nic woda bez meduz zwyklych i tych parzacych warunki zamieszkania dobre byl dobry sprzet m.in deska ratownicza force fielda a pensja to tez 16euro

ostatnia stacja to norgardholz tam pensja byla 22euro, lodka super prawie jak baywatch nie bylo problemu z plywaniem na niej, warunki takie sobie

ogolnie to praca w tym landzie to wymiana ktora juz trwa prawie 15lat i z checia przyjmuja ratownikow tylko ze trzeba miec ich papierym, zarcie samemu trzeba sobie zalatwic tylko w schleswigu dostawalismy za darmo, troche drogo jest ale jak sie chodzi do aldiego albo do pennego to mozna tanio zyc narazie to tyle jak cos to pytac

pozdrawiam
frezee
 
 
     
radek.stanecki 
MÅ‚odszy Forumowicz
1987


Wiek: 37
Do³±czy³: 14 Mar 2006
Posty: 19
Sk±d: Zabrze
Wys³any: Nie Sie 27, 2006 2:23 pm   

A gdzie można soboe wyrobić "ich" papiery żeby móc pracować w niemczech?
 
 
     
BenyQ 
Czasem zaglÄ…da


Wiek: 35
Do³±czy³: 31 Lip 2006
Posty: 2
Sk±d: Sopot
Wys³any: Nie Sie 27, 2006 2:43 pm   

Czesc!
Powiedz mi ta pensja to jest za dzien/godzine czy jak?
Jakie sa wymagania co do jezyka?(ezgamin panstwowy?)
rozumiem ze poslugiwales sie glownie niemieckim?
 
     
frezee 
Doświadczony Forumowicz WOPR
haha ^^


Wiek: 35
Do³±czy³: 28 Lip 2005
Posty: 85
Sk±d: SÅ‚upsk
Wys³any: Nie Sie 27, 2006 9:56 pm   

to co podawalem to byla dniowka
ich papiery wyrabia sie na kursach ktore czasem organizuja w polsce albo u nich

z jezykiem to roznie, ja niemieckiego za bardzo nie umiem ale angielski starczal zadnych egzaminow nie bylo co do jezyka :D
 
 
     
phillip 
Wypowie się, choć w ostateczności



Wiek: 40
Do³±czy³: 01 Sie 2006
Posty: 10
Sk±d: Kielce
Wys³any: Nie Sie 27, 2006 10:13 pm   

qrde ogolnie to git tylko z tym żarciem, w sumie piszesz ze nie drogo ale kminić co sie zje dzisiaj i takie tam to troche meczące. Ale dla chcącego nic trudnego... Pozdrawiam...
_________________
Take me to extasy without taking Extasy
 
     
Gaylord 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz



Do³±czy³: 23 Kwi 2006
Posty: 157
Sk±d: buu
Wys³any: Pon Sie 28, 2006 12:19 pm   

słabe te dniówki, mowiac szczerze:)
 
     
frezee 
Doświadczony Forumowicz WOPR
haha ^^


Wiek: 35
Do³±czy³: 28 Lip 2005
Posty: 85
Sk±d: SÅ‚upsk
Wys³any: Pon Sie 28, 2006 1:18 pm   

przy robieniu niczego tylko opalajac sie to chyba dniowki sa dobre :D
jak na polskich plazach mozna zgarnac za 2 miechy 2000zl i praca od rana do wieczora a tam luzik poza tym to zalezy na jakie stacje trafisz bo jak trafisz na stacje gdzie masz 22euro to po 2 miesiacach masz jakas tam sumke

z jedzeniem to zawsze bylo najciekawiej :D szlo sie do sklepu albo jakies tosty zupki albo spaghetti jakies mieso to jakies kotlety :D
 
 
     
Jet 
Czasem zaglÄ…da



Wiek: 37
Do³±czy³: 20 Cze 2006
Posty: 1
Sk±d: PoÅ‚czyn-Zdrój
Wys³any: Czw Sie 31, 2006 9:01 am   

hmmm.. spodziewalem sie ze te pieniadze to wynagrodzenie za godzine ;) tyle to ja prawie zarabialem w mielnie kapiac kolonie.. a do tego mialem jeszcze nocleg i wyzywienie ;
 
 
     
ewelinka 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz


Do³±czy³a: 31 Sie 2006
Posty: 115
Sk±d: Å»ARY
Wys³any: Czw Sie 31, 2006 5:20 pm   

mała ta dniowka ja w tamtym roku pracowałam w niemczech "FORST"
i dniowke miałam 50 euro do tego wyzywienie i nocleg zapewniony
 
 
     
frezee 
Doświadczony Forumowicz WOPR
haha ^^


Wiek: 35
Do³±czy³: 28 Lip 2005
Posty: 85
Sk±d: SÅ‚upsk
Wys³any: Pi± Wrz 01, 2006 12:23 pm   

bo to bylo zwiazane z DLRG, przeciez jak sie za pierwszym razem jedzie to nie mozna odrazu zadac 100euro za dzien, jak ktos znajdzie jakis osrodek lub basen to placa lepiej...
_________________
www.wopr.slupsk.pl
 
 
     
ewelinka 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz


Do³±czy³a: 31 Sie 2006
Posty: 115
Sk±d: Å»ARY
Wys³any: Pi± Wrz 01, 2006 3:37 pm   

No moze i tak.
Ja wtedy byłam pierwszyz raz za granicą jako ratownik no i na baseniku:):)

pozdrawiam
 
 
     
wywyjec 
Starszy Forumowicz WOPR
RW :P


Do³±czy³a: 04 Kwi 2004
Posty: 348
Sk±d: B-stok
Wys³any: Sob Wrz 02, 2006 9:30 am   

Hej!!

frezee napisa³/a:
z jezykiem to roznie, ja niemieckiego za bardzo nie umiem ale angielski starczal zadnych egzaminow nie bylo co do jezyka


Pracowałeś na wieży z Polakami czy Niemcami?? Dogadanie się z kolegami to jedno, ale jak radziłeś sobie z komunikacją z turystami/plażowiczami??

Interesuje mnie jeszcze jak wyglądało zakwaterowanie oraz czy posiłki organizowaliście jakoś wspólnie, czy każdy na własną rękę. Jak ze zwrotem kosztów podróży?? Jak wyglądają wieże i ich zaopatrzenie tam gdzie pracowałeś?? No i oczywiście ogólnie atmosfera w pracy.

Wiem, że trochę dużo pytań, ale byłabym wdzięczna gdybyś na nie odpowiedział.

Pozdrawiam
_________________
>> Rzuć mnie wilkom na pozarcie, a wrócę dowodząc watahą... <<
 
     
frezee 
Doświadczony Forumowicz WOPR
haha ^^


Wiek: 35
Do³±czy³: 28 Lip 2005
Posty: 85
Sk±d: SÅ‚upsk
Wys³any: Sob Wrz 02, 2006 2:46 pm   

nie ma sprawy postaram sie na wszystko odpowiedziec

na stacjach lub na wiezach to mozesz pracowac z samymi polakami albo z niemcami ale ci drudzy najczesciej sa mlodzi i dobrze umieja angielski nawet jak pracowalem z ludzmi w wieku 30-40 lat angielski stal u nich na dobrym poziomie

co do turystow, jak juz wspomnialem to niemiecki troszke umiem wiec jak sie mnie pytali cos po niemiecku to staralem sie jako taka odpowiedziec ale gdy dochodzilo do sytuacji ze nie moglem ich zrozumiec pytalem sie czy umieja mowic po angielsku albo po polsku :) i ku zdziwieniu moim wielu polakow bylo :)

zakwaterowanie ogolnie bardzo dobre, sa stacje gdzie sa nowa wybudowane domy jednorodzinne gdzie najczesciej cale gorne pietro bylo dla nas a parter zazwyczaj byl pod wynajem restauracji, w domkach wszystko lodowki mikrofala piecyki cale wyposazenie pokoje ladnie urzadzone hi-fi telewizja choc i sa troche starsze stacje gdzie nie ma az tak dobrych warunkow ale ogolnie pozytywnie oceniam wszystko :)

posilki razem robilismy sobie wszyscy razem szlismy na zakupy, do wspolnego rachunku potem sie rozliczalismy jak ktos chcial to sobie kupowal co chcial tam pozniej

co do zwrotow kosztow to czasem zwracaja czasem nie :) ale podroz jest tania wystarczy zorganizowac ekipe juz 4 osobowa a za bilet ze szczecina do danii pociagiem placi sie 7.5euro :D

zaopatrzenie: albo byly wieze ale to rzadkosc albo domki czyli stacje, co do wyposazenia to bardzo dobre jak byly miejscowosci to kazda stacja miala wlasna motorowke na ktorej mozna bylo plywac a motorowki niektore na prawde fajne, co do sprzetu maja sp-ki wegorze apteczki duze pelne wyposazenia sprzet do wentylacji lorntetki radio wiatromierze wioslowe lodzie czasem sie trafia tez narty wodne i kolka ktore mozna ciagnac za lodzia :D

atmosfera pracy: bardzo pozytywna, niemcy byli bardzo przyjaznie do nas nastawieni albowiem juz wymiana na ktorej ja bylem trwa juz przeszlo 15lat :) zawsze mili, uczynni mozna bylo pogadac podwozili samochodem :D

ja ogulnie milo wspominam prace w niemczech i z checia pojade za rok jak bede mogl albowiem dla mnie to bylo sanatorium czyli opalenie i plywanie na motorowce :D

pozdrawiam
_________________
www.wopr.slupsk.pl
 
 
     
Nightwolf 
Doświadczony Forumowicz WOPR
RW



Wiek: 35
Do³±czy³: 15 Sty 2006
Posty: 93
Sk±d: Przeworsk
Wys³any: Sob Wrz 02, 2006 6:32 pm   

ani jednej akcji? ani jednej okazji sprawdzenia umiejetnosci swoich i niemcow?
_________________
2006 MR, CMAS/P1 diver
2007 RW
2008 NPLQ, AED, First Aid at Work
2009 Starszy Sternik M-wodny
 
 
     
frezee 
Doświadczony Forumowicz WOPR
haha ^^


Wiek: 35
Do³±czy³: 28 Lip 2005
Posty: 85
Sk±d: SÅ‚upsk
Wys³any: Pon Wrz 04, 2006 5:42 pm   

kompletnie zadnej akcji w wodzie
to nie polska gdzie kroluje brawura i alkohol w wodzie kto pojedzie bedzie wiedzial

jedyne akcje to tylko opatrywanie ludzi od zranien i oparzen od meduz

umiejetnosci niemcow: roznie to bywalo duza liczba ratownikow tam to posmiewisko :) ale bywaly jednostki z duza wiedza i umiejetnosciami :D
_________________
www.wopr.slupsk.pl
 
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - opowiadania



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytañ do SQL: 17