www.forum.wopr.net.pl Strona G³ówna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Przesuniêty przez: baca
Nie Wrz 16, 2007 7:23 pm
Czy mam szanse??
Autor Wiadomo¶æ
Sebastian 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz



Wiek: 35
Do³±czy³: 01 Sie 2006
Posty: 113
Sk±d: WÅ‚ocÅ‚awek
Wys³any: Pon Mar 19, 2007 7:01 pm   Czy mam szanse??

Mam pytanie a mianowicie właśnie zacząłem kurs RW i chciałem w tegoroczne wakacje popracować nad morzem, zobaczyc jak to jest, nabrać doświadczenia i pytanie mam czy mam jakies szanse dostanie takiej pracy??Oczywiście nie mam na myśli społecznie.Mam ok.600 h godz. społecznie odpracowanych na basenie i jeziorach,dodatkowe z uprawnień płetwonurek .Chciałbym żebyście powiedzieli jakie mam szanse i poradzili w razie czego gdzie warto się wybrać:)Podrawiam
_________________
2006r. - MÅ‚odszy Ratownik WOPR
2006r. - PÅ‚etwonurek KDP/CMAS (P2)WM,PN,
2007r. - Ratownik WOPR
2009r. - KPP
2010r. - ?
DORAN Niechorze 07',08',09',11',12'?



Nikt nie powiedział ze bedzie łatwo...


WWW.WOPR.WLOCLAWEK.PL NIE MA LIPY !
 
     
mati82 
Stały bywalec



Pomóg³: 1 raz
Wiek: 41
Do³±czy³: 03 Sty 2006
Posty: 873
Sk±d: Sopot !
Wys³any: Pon Mar 19, 2007 7:57 pm   

Czy uważasz że jesteś w stanie wziąć odpowiedzialność za całe stanowisko, za młodszych ratowników których będziesz miał u siebie w ekipie, za młodszych ratowników którzy przyjdą społecznie?

Praca nad morzem jest zupełnie inna niż na basenie i jeziorku. Każdy gestor (ten który będzie Ciebie zatrudniał) wolał by kogoś z doświadczeniem zdobytym nad morzem.

Oczywiście masz szanse, ale nie wiem czy nie lepiej będzie dla Ciebie jak część wakacji popracujesz społecznie a resztę dopiero za różnego rodzaju zapłaty.

Proponuje przejrzeć archiwum forum, z tego roku lub z początku 2006, takie pytania pojawiają się bardzo często.

powodzenia
 
     
pioro6 
Starszy Forumowicz WOPR
RW



Wiek: 37
Do³±czy³: 09 Wrz 2005
Posty: 333
Sk±d: Pomorskie
Wys³any: Pon Mar 19, 2007 8:39 pm   

mati82 napisa³/a:
Czy uważasz że jesteś w stanie wziąć odpowiedzialność za całe stanowisko, za młodszych ratowników których będziesz miał u siebie w ekipie, za młodszych ratowników którzy przyjdą społecznie?

Kolega może sie przyjąć jako młodszy ratownik i bedzie mógł nabrać troche doświadczenia przy bardziej doświadczonym RW lub SRW, choć to też nie jest reguła :/

mati82 napisa³/a:
czy nie lepiej będzie dla Ciebie jak część wakacji popracujesz społecznie

Ja bym odradzał taki tok myślenia. Kolega już popracował troche społecznie i na jego miejscu szukałbym juz płatnej pracy np. jako młodszy.

Pozdrawiam !!!
 
 
     
mati82 
Stały bywalec



Pomóg³: 1 raz
Wiek: 41
Do³±czy³: 03 Sty 2006
Posty: 873
Sk±d: Sopot !
Wys³any: Pon Mar 19, 2007 8:45 pm   

zgadza sie, ale nie spotkałem sie nigdy z sytuacja, że ratownik (RW) bez doświadczenia nad morzem został przyjęty bez problemu,

pomysł z zatrudnieniem jako młodszy jest bardzo dobry, ale wtedy pensja również może być na poziomie młodszego, więc niektórych ten pomysł może odstraszyć
 
     
pioro6 
Starszy Forumowicz WOPR
RW



Wiek: 37
Do³±czy³: 09 Wrz 2005
Posty: 333
Sk±d: Pomorskie
Wys³any: Pon Mar 19, 2007 10:01 pm   

mati82 napisa³/a:
zgadza sie, ale nie spotkałem sie nigdy z sytuacja, że ratownik (RW) bez doświadczenia nad morzem został przyjęty bez problemu

Masz szczęście, bo zdażają sie tez kierownicy plaż bez doświadczenia :/
mati82 napisa³/a:
pensja również może być na poziomie młodszego, więc niektórych ten pomysł może odstraszyć

Jak kogoś w tej sytuacji pensja odstraszy, to niewch zbiera doświadczenie w inny sposób, ale w jaki to ja nie wiem. :cool:

Pozdrawiam !!!
 
 
     
kovalsz 
Stały bywalec
NaRS Pool Lifeguard



Wiek: 42
Do³±czy³: 15 Cze 2005
Posty: 883
Sk±d: Bognor Regis - UK
Wys³any: Pon Mar 19, 2007 10:14 pm   

mati82 napisa³/a:
Czy uważasz że jesteś w stanie wziąć odpowiedzialność za całe stanowisko, za młodszych ratowników których będziesz miał u siebie w ekipie, za młodszych ratowników którzy przyjdą społecznie?

nie rozumiem Twojego toku myslenia...
Sebastian napisa³/a:
Chciałbym żebyście powiedzieli jakie mam szanse

masz szanse kwestia checi...
_________________
Moje motto na ten rok - koko bongo i do przodu!!
 
 
     
mati82 
Stały bywalec



Pomóg³: 1 raz
Wiek: 41
Do³±czy³: 03 Sty 2006
Posty: 873
Sk±d: Sopot !
Wys³any: Pon Mar 19, 2007 10:46 pm   

kovalsz napisa³/a:
mati82 napisał/a:
Czy uważasz że jesteś w stanie wziąć odpowiedzialność za całe stanowisko, za młodszych ratowników których będziesz miał u siebie w ekipie, za młodszych ratowników którzy przyjdą społecznie?

nie rozumiem Twojego toku myslenia...


gdybym miał stopień MRW oraz odrobione godziny na basenie/jeziorze to mimo ukończenia kursu RW nie odważył bym sie na kierowaniem stanowiskiem na kąpielisku morskim nie znając specyfiki pracy nad morzem
już szybciej skorzystal bym z opcji takiej, że pracuje jako MRW zdobywając doświadczenie.
kolega po kursie prawdopodobnie wie tyle o pracy nad morzem ile instruktor potrafił mu przekazać na wykładach, oraz ile przeczytał w publikacjach

sam dobrze wiesz, że teoria na kursie to jedno a praktyka zdobyta nad morzem to drugie, prawda?
 
     
niufel 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz
sie gra sie ma



Wiek: 38
Do³±czy³: 27 Kwi 2006
Posty: 128
Sk±d: PoznaÅ„
Wys³any: Wto Mar 20, 2007 4:05 am   

bez praktyki nad morzem masz malutkie szanse jak nie zerowe chyba ze ktos akurat bedzie mial braki kadrowe (czasem tak sie zdaza) :roll: a co sie wiarze z praktykÄ… staz nikt CiÄ™ nie przyjmie jak nigdy nie pracowales nad morzem! bo to nie jeziorko dokladnie fala 4 i CiÄ™ nie ma
_________________
trzeba w siebie wierzyć i siebie ćwiczyć!!
 
 
     
Sebastian 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz



Wiek: 35
Do³±czy³: 01 Sie 2006
Posty: 113
Sk±d: WÅ‚ocÅ‚awek
Wys³any: Wto Mar 20, 2007 8:08 am   

a jakie miejsca byście polecili??Moge pracować jako młodszy i za jego pensje,chce nabrać troche doświadczenia,zobaczyć jak to naprawde jest a za rok wybrał bym się juz jako RW.Tylko tez niechciałbym pracować za"psie grosze"
_________________
2006r. - MÅ‚odszy Ratownik WOPR
2006r. - PÅ‚etwonurek KDP/CMAS (P2)WM,PN,
2007r. - Ratownik WOPR
2009r. - KPP
2010r. - ?
DORAN Niechorze 07',08',09',11',12'?



Nikt nie powiedział ze bedzie łatwo...


WWW.WOPR.WLOCLAWEK.PL NIE MA LIPY !
 
     
kovalsz 
Stały bywalec
NaRS Pool Lifeguard



Wiek: 42
Do³±czy³: 15 Cze 2005
Posty: 883
Sk±d: Bognor Regis - UK
Wys³any: Wto Mar 20, 2007 9:05 am   

mati82 napisa³/a:
gdybym miał stopień MRW oraz odrobione godziny na basenie/jeziorze to mimo ukończenia kursu RW nie odważył bym sie na kierowaniem stanowiskiem na kąpielisku morskim nie znając specyfiki pracy nad morzem

ja tez ale ja nie znalazlem takiego wniosku w wypowiedzi Sebastain...chyba troche nadinterpretowales...
niufel napisa³/a:
a co sie wiarze z praktykÄ… staz nikt CiÄ™ nie przyjmie jak nigdy nie pracowales nad morzem! bo to nie jeziorko dokladnie fala 4 i CiÄ™ nie ma

w niechorzu go nie przyjma ale na szczescie sa jeszcze inne kapieliska... polecam Mielno np.
_________________
Moje motto na ten rok - koko bongo i do przodu!!
 
 
     
niufel 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz
sie gra sie ma



Wiek: 38
Do³±czy³: 27 Kwi 2006
Posty: 128
Sk±d: PoznaÅ„
Wys³any: Wto Mar 20, 2007 8:11 pm   

a czy ja coÅ› pisalem o niechorzu?! :roll: btw Powodzenia!
_________________
trzeba w siebie wierzyć i siebie ćwiczyć!!
 
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - forum anime



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytañ do SQL: 18