www.forum.wopr.net.pl Strona G³ówna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Praca nad morzem w Niemczech
Autor Wiadomo¶æ
grom83 
Czasem zaglÄ…da
grom83


Wiek: 40
Do³±czy³: 15 Gru 2007
Posty: 2
Sk±d: lubuskie
  Wys³any: Sob Gru 15, 2007 4:56 pm   Praca nad morzem w Niemczech

Hejka poszukiwacze pracy jako ratownicy i ratowniczki :)

Kilka lat temu mialem podobny problem ze znalezieniem fajnej oferty i pomogl mi go rozwiazac kolega podajc mi namiar na pewna strone. www.dlrg.de

Jest to organizacja zrzeszajaca ochotnikow,wolentariuszy!Nie ma co sie przerazac, proponuja zakwaterowanie,zwrot kosztow podrozy w zaleznosci od strefy zamieszkania i kieszonkowe!Mozna poznac nowe miejsca, naprawde fajnych mlodych ludzi i doswiadczonych ratownikow, zobaczyc jak pracuja niemcy i jakie maja plaze.
Polecam Baabe na wyspie Rogen i Kolpinsee na wyspie Usedom(Uznam -pl).

Jesli chodzi o zarobki to wyciagniecie z kiesoznkowego wiecej niz w Polsce.
Wyzywienie jest na wlasna reke ale sami sie przekonacie ze w miejscowosciach nadmorskich w supermarketach wiele produktow jest w tej samej cenie co w Polsce a czasami tansze co dla mnie bylo szokiem.
DLRG ma wlasnego sponsora jest nim NIVEA i maja dosc dobry sprzet, nie mam niestety porownania z innymi krajami tylko z Polska i Niemcy bija nas na glowe!
Gdy ktos zdecyduje sie odwiedzic te strone polecam kontakt z Mai Bartsch, z regionu Meklenburg-Vorpomern.
Jest odpowiedzialna za rekrutacje i bardzo sympatyczna.
NIe obawiajcie sie o to ze nei znacie jezyka niemieckiego dosc dobrze.Mozecie zopstac przydzielenie do miejsc gdzie m ozecie rozmawiac w j.angielskim i poznac podstawy komunikatow niemieckich.
Wszytsko w kwestii po rozumienia sie z Pania BArtsch!
Coz jeszcze?
Przed wyjazdem byla mi potrzebna pieczatka mojego WOPR na dokumentach niemieckich, niestety nie dostalem jej z braku tlumacznia od tlumacza przysieglego, ktorego nie m ialem ze wzgledu na koszty.
Tu takze pomogla mi panie BArtsch.Wystarczylo ze zrobilem zdjecia moich dokumentow i wyslalem je do niemiec do DLRG.
Spedzilem tam 10 tygodni w 3 roznych miejscowowsciach,wspominam te wakacje bardzo milo.
Sezon trwa tam od 15 .05 do 15.09.
Po wiecej informacji mozecie pisac na maila.
pozdrawiam i sorki z apisownie

hejka
_________________
Kuczer
 
     
wywyjec 
Starszy Forumowicz WOPR
RW :P


Do³±czy³a: 04 Kwi 2004
Posty: 348
Sk±d: B-stok
Wys³any: Sob Gru 15, 2007 7:48 pm   

Hej!

grom83 napisa³/a:
Przed wyjazdem byla mi potrzebna pieczatka mojego WOPR na dokumentach niemieckich, niestety nie dostalem jej z braku tlumacznia od tlumacza przysieglego, ktorego nie m ialem ze wzgledu na koszty.


Nikt nigdy ode mnie żadnej pieczątki na żadnych dokumentach nie wymagał. W książeczce WOPR-owskiej potwierdzenie pracy mam za to po niemiecku ;-)

grom83 napisa³/a:
Spedzilem tam 10 tygodni w 3 roznych miejscowowsciach,wspominam te wakacje bardzo milo.


Byłeś tylko w tym roku, czy wcześniej też? W jakich miejscowościach pracowałeś? Możesz opisać warunki tam panujące (mieszkanie, wieże, odległości z bazy na plażę)?

Pozdrawiam

P.S. Chyba już gdzieś podawałam te strony, ale powtórzę: na tych stronkach bezpośrednio do "Wasserrettungsdienst."

Schleswig-Holstein --> Morze Północne i Bałtyk

Niedersachsen --> Morze Północne

Mecklenburg-Vorpommern --> Bałtyk
_________________
>> Rzuć mnie wilkom na pozarcie, a wrócę dowodząc watahą... <<
 
     
grom83
Go¶æ
Wys³any: Wto Gru 18, 2007 3:47 pm   

Siemasz wywyjec, dzieki za zainteresowanie i opinie.

Co do pieczatki to strona niemiecka przysyla dokumenty na ktorej zyczy sobie pieczatke naszej organizacji WOPR.
Jak juz napisalem mialem z tym problem bo nie prze4tlumaczylem dokumentow niemieckich , a urzednik WOPR slusznie rzekl, ze nie podpisze sie na niczym ani nie da mi [pieczatki czego nie rozumie.Jak napisalem juz wczesniej udalo mi sie wyslac zdjecia dokumentow z pieczatkami z legitymacji.

Co do pieczatek w legitymacji to rowniez mam wpisy ze sluzby ratowniczej w po niemiecku:)

BYlem tylko raz i to bylo w 2006 bodajze, w miejscowosciaCH Baabe na wyspie Rugen,
Rerik niedaleko Rostocku i Kolpinsee na wyspie Usedom niedaleko Swinoujscia i tam nawet lapalismy sieci polskich operatorow.

Co do waronkow to nqajbardziej podobalo mi sie w Baabe,baza jest rewelacyjna,do plazy jest 150 m, na skroty jest 50:)
W Rerik kwatera troche gorsza nisz w baabe dalej do plazy okolo 1,5 km ale i tak jest ok.
W Kolpiensee jest ok 3,5 km do plazy z kwatery ale jest mozliwosc wypozyczenia na czas pracy rowerow.Rewelacyjna baza nowiutka i swietna plaza!!!Nigdy wczesniej nie gralem tyle w siatkowke plazowa:) bylem tam od 26.08 do 15.09 i woda nie byla zbyt ciepla mimo to nie bylem tam w wodzie moze tylko ze 3 dni a tak codziennie mimo chmor i wiatru smigalismy z kumplem na falach albo szalelismy z deska!!!:)
Bylo seper!

Co do tych stronek ktore podales to zgadzam sie ale najbardizej polecam Meclenburg- Vorpommern czyli tam gdzie ja bylem.
Ja moje dokumenty i niejasnosci moglem szybko wyjasniac dzeki zyczliwosci pani MAi BArtsch przez internet.Z innymi osobami z pozostalych regionow nie udalo mi sie uzyskac tak pozytywnego kontaktu i dostalem tylko pismo z podziekowaniami za zainteresowanie i pozdrowieniami oraz odeslamnie do innego terminu ktory niuestety mi nie odpowiadal.

To tyle.
Pozdro
 
     
frezee 
Doświadczony Forumowicz WOPR
haha ^^


Wiek: 35
Do³±czy³: 28 Lip 2005
Posty: 85
Sk±d: SÅ‚upsk
Wys³any: Czw Gru 20, 2007 11:49 pm   

jak ktos chetny to rowniez pomoge co do pracy w niemczech rok temu bylem 2 miesiace w ok. flensburga :)
_________________
www.wopr.slupsk.pl
 
 
     
grom83
Go¶æ
Wys³any: Pi± Gru 21, 2007 11:25 am   

hejka frezee

jak bylo?
flensburg to w schleswig - holstein gdzies w okolicach powiedzmy hamburga?


pozdro

bartek
 
     
Go¶æ

Wys³any: Pi± Gru 28, 2007 3:04 pm   

frezee napisa³/a:
jak ktos chetny to rowniez pomoge co do pracy w niemczech rok temu bylem 2 miesiace w ok. flensburga :)


Jestem mł. ratownikiem wopr w te wakcje bede robil kurs na ratownika czy mozna wyjechac tam do pracy majac tylko mlodszego? Jestem zainteresowany praca za granica?
 
     
frezee 
Doświadczony Forumowicz WOPR
haha ^^


Wiek: 35
Do³±czy³: 28 Lip 2005
Posty: 85
Sk±d: SÅ‚upsk
Wys³any: Pi± Gru 28, 2007 3:53 pm   

schleswig-holstein to land miedzy kilonia a dania, ja pracowalem blisko danii wlasciwie motorowka plynelo sie z 20min do danii bo sie ja normalnie widzialo :)
wpiszcie sobie na google maps Westerholz to zobaczycie :)
mozna pracowac chyba jako mlodszy... ponoc przy granicy polsko-niemieckiej uznawaja nasze papiery ale w glebi juz chca juz swoje papiery, musisz miec ktoras z odznak brazowa srebrna czy zlota... :) na zlota chyba nie macie co liczyc ja znam tylko jedna osoba co ma i ciezko jej bylo zdobyc bo trzeba niemiecki perf. znac ale na srebrna naturalnie mozna liczyc tylko nie wiem czy bedziecie mieli kurs z wymiany czy w niemczech :P
z tym drugim naturalnie wiaze sie znajomosc jezyka niemieckiego i przejscie calego kursu :D
_________________
www.wopr.slupsk.pl
 
 
     
Go¶æ

Wys³any: Pi± Gru 28, 2007 6:35 pm   

co trzeba zrobic zeby uzyskac taka odznake srebrna czy bronzowa?
 
     
chomikk1990 
MÅ‚odszy Forumowicz



Wiek: 33
Do³±czy³: 14 Cze 2008
Posty: 18
Sk±d: Zielona góra
Wys³any: Sro Mar 02, 2011 4:53 pm   

powiedz lepiej jakie siano !!
_________________
2007 MÅ‚odszy ratownik
2007 Sternik
2007 PÅ‚etwonurek
2008 WODNY :D :D

"A ósmego dnia Bóg stworzył ratownika.."
 
     
Sebek9292
MÅ‚odszy Forumowicz


Do³±czy³: 28 Wrz 2008
Posty: 19
Sk±d: police
Wys³any: Pon Mar 21, 2011 3:48 pm   

kokosów nie ma, bylem w kielu w ostatnie wakacje 20 euro dziennie (bez wyzywienia), przy 9 godzinach "pracy". Ja w ogole nie odczulem ze jestem w pracy, od czasu do czasu jakis patrolik a takto to sie wypoczywalo
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytañ do SQL: 16