www.forum.wopr.net.pl Strona G³ówna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Jaki najlepszy Podręcznik ?
Autor Wiadomo¶æ
Tomas_91 
Wypowie się, choć w ostateczności


Wiek: 33
Do³±czy³: 17 Lis 2009
Posty: 7
Sk±d: Krosno
Wys³any: Czw Gru 03, 2009 4:18 pm   

Witam.
Ponawiam pytanie z tematu: jaki jest obecnie najlepszy podręcznik odnośnie pierwszej pomocy?? Interesuje mnie głównie te sytuacje które mogą się przydarzyć na basenie/jeziorze. Od jakichś drobnych zadrapań i skaleczeń (a więc opatrywanie itp.), poprzez udary, ukąszenia, aż do utraty przytomności/oddechu.
;)
 
 
     
pingod 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz
RW


Do³±czy³a: 26 Lip 2005
Posty: 183
Sk±d: BiaÅ‚ystok
Wys³any: Pi± Gru 04, 2009 1:01 am   

Trudno powiedziec, ktory podrecznik jest najlepszy. Zalezy kto bedzie go czytal :)
Z rzeczy, z ktorych ja korzystalam/korzystam moge polecic WytyczneERC 2005 (naprawde sporo mozna tam znalezc, jesli sie 'wczytasz').
Szczegolnie rozdzial BLS u doroslych i fragment rozdzialu siodmego dotyczacy postepowania w sytuacjach szczegolnych: toniecie.

Polecam strone www.miedzymolami.pl dzial SZKOLENIE, znajdziesz tam garsc informacji nt. pierwszej pomocy, sprzetu medycznego, BLS, uzycia sprzetu ratowniczego, deski. Wiekszosc artykulow posiada zdjecia. Bardzo fajne miejsce. Polecam na poczatek i do powtorki.

Czeka Cie takze prawdopodobie kurs KPP.
Mam nadzieje, ze ktos sie wypowie z jakich materialow korzystal w trakcie kursu.
Jesli bedziesz uczestniczyl w takim szkoleniu staraj sie maksymalnie wykorzystac ten czas.
A schematy postepowania ( z wytycznych ERC) warto zapamietac wczesniej, zeby skupic sie na cwiczeniach praktycznych.

Powodzenia.
 
 
     
eselfunk 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz
RW



Wiek: 37
Do³±czy³: 06 Maj 2007
Posty: 173
Sk±d: miasto włókniarzy
Wys³any: Pi± Gru 04, 2009 6:50 pm   

http://www.forum.wopr.net.pl/topics31/2021.htm

W tym temacie zostały zamieszczone skany ksiązki Basic Trauma Life Support, podręcznik zawierający schemat postępowania od własnie drobnych skaleczeń po stan zagrożenia zycia.
_________________
www.freediving.com.pl

2001- Żeglarz Jachtowy
2002- MRW
2007- RW
2007- oxygen provider
2008- szkolenie na wodach szybkopłynących A
2008- radiooperator SRC
2009- Starszy Sternik Motorowodny
2010- KPP
2010- P2** CMAS
 
     
novvy 
Czasem zaglÄ…da


Do³±czy³: 08 Gru 2010
Posty: 2
Sk±d: Kraków
Wys³any: Sro Gru 08, 2010 11:18 am   

Hej!

Ja ze swojej strony, oprócz wymienionych już w temacie pozycji, mogę polecić z czystym sumieniem książkę o pierwszej pomocy u dzieci. Jedyna taka dostępna w Polsce, która traktuje tylko o dzieciakach. Napisana przez niemieckiego lekarza, nosi tytuł "Natychmiastowa pomoc w nagłych wypadkach dzieci". Znaleźć ją można np. tu http://merlin.pl/Natychmi...t/1,764271.html albo przez wuja google ;) .
_________________
Kurs pierwszej pomocy prowadzony na terenie całej Polski.
 
     
KOSTEK_KOSTECKI 
Doświadczony Forumowicz WOPR



Wiek: 32
Do³±czy³: 11 Cze 2010
Posty: 79
Sk±d: ChrzÄ…szczyżewoszyce
Wys³any: Sro Gru 08, 2010 3:10 pm   

Ja osobiście korzystałem z ksiązki "Podstawy Ratownictwa Medycznego" dla strazakow PSP i ratownikow KSRG. Ksiązka niedroga, a napisana fajnie :) . Jeżeli chciałbyś więcej, szukaj w sieci, tam znajdziesz ogrom prac, publikacji na temat ratownictwa ;)
_________________
"So others may life" - Lifesaving: my passion
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytañ do SQL: 16