www.forum.wopr.net.pl Strona G³ówna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Jakie trzeba zrobić uprawnienia....
Autor Wiadomo¶æ
Anit87 
Czasem zaglÄ…da


Do³±czy³a: 17 Cze 2015
Posty: 2
Wys³any: Sro Cze 17, 2015 10:05 pm   Jakie trzeba zrobić uprawnienia....

Witam. Chciałabym rozpocząć pracę na basenie miejskim. Nie bardzo wiem jakie uprawnienia muszę jeszcze zrobić? Tyle się zmieniło, że się w tym gubię.
Na dziś mam uprawnienia Młodszego ratownika WOPR, które zrobiłam w roku 2007.
2 lata temu zdobyłam dyplom z Ratownictwa Medycznego. Nie wiem też jak to się odnosi do obowiązku robienia szkolenia KPP.
LiczÄ™ na pomoc. :wink:
 
     
PB 
Stały bywalec
PB


Pomóg³: 5 razy
Wiek: 59
Do³±czy³: 19 Mar 2010
Posty: 1018
Sk±d: StoÅ‚eczne WOPR
Wys³any: Sro Cze 17, 2015 10:51 pm   

Zgodnie z zapisami ustawy i opinią MSW dyplom ratownika medycznego, lekarza i pilęgniarki systemu nie pozwalają na pracę w charakterze rw. Co prawda MZ dość oględnie się od tego odrzegnuje ale chyba wszyscy czekamy na jakiś wyrok sądu - choć i tak on nie będzie precedensem do stosowania.
Ciężko jest podążać za opinią MSW i uznać że osoby które szkolą i egzaminują na kpp mają niedostateczne kwalifikacje w stosunku do swoich uczniów. A więc przeczytaj i zważ to u siebie - jak mówi poeta.
A co do rw to - znowu wg opinii MSW - nie musisz nic robić bo masz (wg MSW) wystarczającą wiedzę i umiejętnościaby być ratownikiem wodnym jak spełnisz resztę wymagań ustawowych.
Zadówno pierwsza i druga opinia MSW jest zadziwiająca gdyż najpierw nie pozwala pracować osobom, króre mają wyższe kwalifikacje od wymaganych, a w drugim wypadku pozwala pracować osobom, które nigdy wcześniej uprawnień do samodzielnych działań nie miały. A ustwa zachowuje wszak uprawnienia a nie uznaje umiejętności.
Tak sięc u nas (w warszawce) musisz zrobić tzw III moduł bo Twój MR WOPR to obecny RWOPR. Ale są podmiotg które Cię przyjmą bez uwag - niestety.
 
     
Perykles
Starszy Forumowicz WOPR


Pomóg³: 21 razy
Do³±czy³: 15 Gru 2009
Posty: 419
Sk±d: inÄ…d
Wys³any: Czw Cze 18, 2015 12:05 am   Re: Jakie trzeba zrobić uprawnienia....

Anit87 napisa³/a:
Witam. Chciałabym rozpocząć pracę na basenie miejskim. Nie bardzo wiem jakie uprawnienia muszę jeszcze zrobić?...
Niestety wygląda że właściwie wszystko niemalże jakbyś zaczynała od zera tym bardziej jeśli chcesz aby nikt nie miał wątpliwości że jesteś ratownikiem wodnym a zwłaszcza pracodawca nie mógł podważyć twoich uprawnień. Spore koszty więc przed tobą.
Dzisiaj zgodnie z ustawą ratownikiem wodnym jest osoba która przeszła szkolenie ratowników wodnych (zgodnie z rozporządzeniem MSW), posiada KPP, posiada dodatkowe kwalifikacje przydatne w ratownictwie wodnym oraz jest członkiem, pracuje lub pełni służbę w podmiocie uprawnionym do wykonywania ratownictwa wodnego. Wygląda że uda Ci się zaoszczędzić wyłącznie na szkoleniu ratowników wodnych bo faktycznie możesz zrobić nie całe szkolenie a tylko trzeci etap choć głowy nie dam że w swojej jednostce usłyszysz że jako MRWOPR musisz zrobić drugi i trzeci etap szkolenia ratowników wodnych. Fakt że jesteś ratownikiem medycznym niestety nie ma znaczenia i musisz zrobić KPP (kolejne koszty). Musisz uzyskać dodatkowe kwalifikacje przydatne w ratownictwie wodnym np. jakiś "wodny" patent.
Na koniec aby spełnić ostatni wymów ustawowy musisz odnowić członkostwo w WOPR no chyba że będąc MRWOPR od 2007 roku karnie płaciłaś składki :cool: . Jeśli nie to kolejne koszty Cie czekają.

Życzę dużej wytrwałości z wypełnianiu kolejnych wymogów ustawowych a jeszcze większej w zdobywaniu kasy na nie :wink:
 
     
Anit87 
Czasem zaglÄ…da


Do³±czy³a: 17 Cze 2015
Posty: 2
Wys³any: Czw Cze 18, 2015 7:55 am   

He he... Dziękuję za odpowiedzi. Na szczęście patent juz też mam - instruktor pływania. Zapomniałam o tym wspomnieć. :wink:
Pozostało mi się udać do mojego oddziału i działać.
Pozdrawiam
 
     
PB 
Stały bywalec
PB


Pomóg³: 5 razy
Wiek: 59
Do³±czy³: 19 Mar 2010
Posty: 1018
Sk±d: StoÅ‚eczne WOPR
Wys³any: Czw Cze 18, 2015 10:11 am   

Działaj.
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytañ do SQL: 16