www.forum.wopr.net.pl Strona G³ówna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
wiek dziecka pozwalajacy na przebywanie samemu na basenie
Autor Wiadomo¶æ
doodas 
Forumowicz WOPR
doodas


Pomóg³: 1 raz
Wiek: 48
Do³±czy³: 14 Mar 2013
Posty: 36
Sk±d: Warszawa (StoÅ‚eczne WOPR)
Wys³any: Czw Gru 18, 2014 1:49 pm   wiek dziecka pozwalajacy na przebywanie samemu na basenie

Witam. Mam pytanie. Jaki jest minimalny wiek od jakiego dziecko może samo przebywać na terenie basenu. Czy reguluje to jakis konkretny przepis czy wewnetrzne regulaminy basenu
 
     
PB 
Stały bywalec
PB


Pomóg³: 5 razy
Wiek: 59
Do³±czy³: 19 Mar 2010
Posty: 1018
Sk±d: StoÅ‚eczne WOPR
Wys³any: Czw Gru 18, 2014 3:53 pm   

Zgodnie z regulaminem (powinno być tow nim zawarte) ale na pewno nie mniej niż 7 lat (to jest w ustawie - chyba)
 
     
Perykles
Starszy Forumowicz WOPR


Pomóg³: 21 razy
Do³±czy³: 15 Gru 2009
Posty: 419
Sk±d: inÄ…d
Wys³any: Czw Gru 18, 2014 6:53 pm   

PB napisa³/a:
Zgodnie z regulaminem (powinno być tow nim zawarte) ale na pewno nie mniej niż 7 lat (to jest w ustawie - chyba)
Było ale już nie ma.
W ROZPORZĄDZENIU RADY MINISTRÓW z dnia 6 maja 1997 r. w sprawie określenia warunków bezpieczeństwa osób przebywających w górach, pływających, kąpiących się i uprawiających sporty wodne mogliśmy przeczytać
Cytat:
Rozdział 3
Warunki bezpieczeństwa osób pływających, kąpiących się i uprawiających sporty wodne
§ 10
4.Dzieci do lat 7 mogą korzystać z kąpieli wyłącznie pod opieką i nadzorem osób pełnoletnich.

W aktualnej ustawie z dnia 18 sierpnia 2011r. o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych nie znajdziemy takiego ani podobnie brzmiącego zapisu.
Na szczęście mamy też inne przepisy jak np. Kodeks wykroczeń w którym możemy przeczytać między innymi
Cytat:
Art. 82.
§ 6. Kto zostawia małoletniego do lat 7 w okolicznościach, w których istnieje prawdopodobieństwo wzniecenia przez niego pożaru, podlega karze grzywny albo karze nagany.

Art. 106.
Kto, mając obowiązek opieki lub nadzoru nad małoletnim do lat 7 albo nad inną osobą niezdolną rozpoznać lub obronić się przed niebezpieczeństwem, dopuszcza do jej przebywania w okolicznościach niebezpiecznych dla zdrowia człowieka, podlega karze grzywny albo karze nagany.

Myślę że spokojnie można oprzeć się na ww przepisach umieszczając stosowny punkt w regulaminie kąpieliska (pływalni).
 
     
doodas 
Forumowicz WOPR
doodas


Pomóg³: 1 raz
Wiek: 48
Do³±czy³: 14 Mar 2013
Posty: 36
Sk±d: Warszawa (StoÅ‚eczne WOPR)
Wys³any: Pi± Gru 19, 2014 6:37 am   

Dziękuję za pomoc. Pozdrawiam. Zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego Roku
 
     
PB 
Stały bywalec
PB


Pomóg³: 5 razy
Wiek: 59
Do³±czy³: 19 Mar 2010
Posty: 1018
Sk±d: StoÅ‚eczne WOPR
Wys³any: Pi± Gru 19, 2014 9:43 am   

Dzięki.
I nie naszą ustawę miałem na myśli dlatego napisałem "chyba". Ale w regulaminie może być wyższy wiek.
 
     
SoLo 
Stały bywalec
SoLo


Pomóg³: 3 razy
Do³±czy³: 26 Maj 2013
Posty: 762
Sk±d: Centrum
Wys³any: Nie Gru 21, 2014 11:30 am   

Perykles - super. Konkretnie i w temacie. Nie mam takiej możliwości a należy Ci się plus na konto "pomógł" - ale może zrobić to tylko doodas jako autor tematu (jak się ostatnio dowiedziałem :idea: ) - więc zachęcam do tego autora tematu - jeśli jeszcze tego nie zrobił.
Przyłączam się do życzeń.
_________________
Pozdrawiam
 
     
Perykles
Starszy Forumowicz WOPR


Pomóg³: 21 razy
Do³±czy³: 15 Gru 2009
Posty: 419
Sk±d: inÄ…d
Wys³any: Nie Gru 21, 2014 7:44 pm   

SoLo napisa³/a:
... - więc zachęcam do tego autora tematu - jeśli jeszcze tego nie zrobił ...
Zrobił od razu :cool: ... widocznie miał wnioski podobne do twoich :oops: :mrgreen: .
Aktualnie post w którym kliknięto "Pomógł" można odróżnić po zmienionym tle. Na moim laptopie to taki prawie bladoróżowy choć myślę że realnie to jednak jakiś jasny odcień brązowego. :wink:
 
     
SoLo 
Stały bywalec
SoLo


Pomóg³: 3 razy
Do³±czy³: 26 Maj 2013
Posty: 762
Sk±d: Centrum
Wys³any: Pon Gru 22, 2014 2:20 pm   

Faktycznie tak jest - mówię o tym zmienionym tle. Choć nie wiem od kiedy - jakoś do tej pory nie zwróciłem na to uwagi :oops:
Wszystkiego naj... naj... :lol:
_________________
Pozdrawiam
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytañ do SQL: 16