www.forum.wopr.net.pl Strona G³ówna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Zakaz kÄ…pieli, pontony itp a przepisy i oznakowanie.
Autor Wiadomo¶æ
PB 
Stały bywalec
PB


Pomóg³: 5 razy
Wiek: 59
Do³±czy³: 19 Mar 2010
Posty: 1018
Sk±d: StoÅ‚eczne WOPR
Wys³any: Sro Sie 27, 2014 2:22 am   

Nie chodzi mi o imprezy indywidualne (ja i moja rodzina, ja i moi znajomi). Chodzi o imprezy gdzie ktoÅ› (organizator) zabiera ciÄ™ n wycieczkÄ™, rejs i gwarantuje ci bezpieczny wypoczynek.
Różnica jest taka jak przyjeżdżasz do hotelu, motelu czy pensjonatu, a jak nocujesz u znajomych czy rodziny.
Jeżeli ktoś organizuje dla osób trzecich imprezę wodną to powinien mieć zakreślone ramy bezpieczeństwa (na chwilę obecną nie ma nic)
I nie chodzi mi o wyliczankę np. ile i jakich łodzi i jak wyposażonych itd.
Chodzi mi o zasadę, że na danym terenie np. organizator ogólnodostępnych spływów kajakowych (szkolenia żeglarskiego, imprez pływackich) zabezpiecza imprezę przez podmiot uprawniony do wykonywania ratownictwa wodnego, który ponosi odpowiedzialność za sposób i realizację tego zabezpieczenia.
Jednocześnie może np. określić (w takim prawie miejscowym), że na odcinku ... w wypadku liczby uczestników (jednostek) przekraczającej .... zabezpieczenie winno być realizowane przy użyciu .... motorowych łodzi ratowniczych.
Pozostawmy swobodę temu co odpowiada za bezpieczeństwo.
 
     
SoLo 
Stały bywalec
SoLo


Pomóg³: 3 razy
Do³±czy³: 26 Maj 2013
Posty: 762
Sk±d: Centrum
Wys³any: Sro Sie 27, 2014 8:43 pm   

Użyłem, takiego sformułowania, że jak ja będę płynął to co chwila będę musiał zakładać kamizelkę, jako pewnego skrótu myślowego dla zobrazowania takiej możliwości, która może być następnym krokiem po tych ewentualnych regulacjach dokonanych przez wójtów które proponujesz wprowadzić - jak się komuś spodoba "regulować" to będzie regulował wszystko :mrgreen:
PB napisa³/a:
hodzi mi o zasadę, że na danym terenie np. organizator ogólnodostępnych spływów kajakowych (szkolenia żeglarskiego, imprez pływackich) zabezpiecza imprezę przez podmiot uprawniony do wykonywania ratownictwa wodnego, który ponosi odpowiedzialność za sposób i realizację tego zabezpieczenia.

Jak dla mnie, sorki - pomysł nie do przyjęcia.
PB napisa³/a:
Jeżeli ktoś organizuje dla osób trzecich imprezę wodną to powinien mieć zakreślone ramy bezpieczeństwa (na chwilę obecną nie ma nic)

PB napisa³/a:
Pozostawmy swobodę temu co odpowiada za bezpieczeństwo.

Rozumiem, że chodzi ci tu o tego hasłowo przywoływanego wójta.
Jeśli tak to wolę nie dawać tej swobody na tym poziomie administracyjnym, wolę już to moje (a odrzucone przez Ciebie :grin: ) "zdroworozsądkowe" podejście do sprawy organizatora imprez dla osób trzecich.
_________________
Pozdrawiam
 
     
PB 
Stały bywalec
PB


Pomóg³: 5 razy
Wiek: 59
Do³±czy³: 19 Mar 2010
Posty: 1018
Sk±d: StoÅ‚eczne WOPR
Wys³any: Sro Sie 27, 2014 10:35 pm   

SoLo napisa³/a:
wolę już to moje (a odrzucone przez Ciebie :grin: ) "zdroworozsądkowe" podejście do sprawy organizatora imprez dla osób trzecich.

A ile firm pałających chęcią zysku (wyłaczam WOPR-ry i samorządy) jest w tej kwesti zdroworozsądkowych???
 
     
SoLo 
Stały bywalec
SoLo


Pomóg³: 3 razy
Do³±czy³: 26 Maj 2013
Posty: 762
Sk±d: Centrum
Wys³any: Wto Wrz 02, 2014 2:41 pm   

Pytanie Twoje jest zapewne zasadne.
Myślę jednak, że na tym etapie powinniśmy (aby nie zanudzić) zakończyć ten wątek drobnym protokołem rozbieżności :mrgreen: bo pewnie nic nowego nie wymyślimy a każdy ma swoje racje :lol: .
_________________
Pozdrawiam
 
     
PB 
Stały bywalec
PB


Pomóg³: 5 razy
Wiek: 59
Do³±czy³: 19 Mar 2010
Posty: 1018
Sk±d: StoÅ‚eczne WOPR
Wys³any: Pi± Wrz 05, 2014 12:56 am   

No to do zobaczenia na innym poście.
 
     
SoLo 
Stały bywalec
SoLo


Pomóg³: 3 razy
Do³±czy³: 26 Maj 2013
Posty: 762
Sk±d: Centrum
Wys³any: Pon Wrz 08, 2014 10:09 am   

Do zobaczenia :) ))
_________________
Pozdrawiam
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytañ do SQL: 16