www.forum.wopr.net.pl Strona G³ówna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Odbieranie uprawnień - Absurdy przepisów
Autor Wiadomo¶æ
Rato92 
Doświadczony Forumowicz WOPR
Everybody Lies



Do³±czy³: 29 Sty 2010
Posty: 57
Sk±d: Rejonowe PÅ‚ockie WOPR
Wys³any: Pon Lut 15, 2010 11:10 am   

Właśnie tak jak napisałeś albo czekać albo płacić :???:
_________________
Otarcie się o śmierć nic nie zmienia, Śmierć zmienia wszystko.
 
     
wopr rewal 
Stały bywalec



Pomóg³: 1 raz
Do³±czy³: 20 Lut 2006
Posty: 535
Sk±d: Sosnowiec
Wys³any: Pon Lut 15, 2010 11:12 am   

Perykles wyłożył sedno sprawy,uważam że stopień SRW ma sens tylko w przypadku gdu jest powiedzmy w przenośni "połączeniem '' SRW z MI i posiada uprawnienia do szkoleń(przynajmiej MRW) w obecnym systemie stopni ja osobiście uważam że pozostawiono ten stopień tylko po to żeby skasować dodatkową kasę w drodze na Instruktora i ze względu na tradycje bo nie pasowało skasować stopień bez kturego nie można było być kierownikiem zespołu,no ale wielbłądy ryczą a karawana idzie dalej.P/S PZPN-WOPR niezłe
 
     
DeVu 
Stały bywalec


Pomóg³: 8 razy
Do³±czy³: 16 Lis 2005
Posty: 1976
Wys³any: Pon Lut 15, 2010 11:21 am   

Nowych stopni nie anulują dlatego, że ludzie już je porobili, tak samo KPP. Prawdopodobnie jedyną rzeczą do poprawy będzie wcześniej wspomniane odebranie uprawnień nie zgodne z prawem i tutaj może być sprostowanie o ile w ogóle będzie :???:

immortal napisa³/a:
reforma między innymi miała na celu ujednolicenie programów kursów - żeby wszędzie było tak samo


A to nie było wcześniej wszędzie tak samo? W dalszym ciągu zastanawiam się nad sensem tej reformy.
 
     
s.o. 
Stały bywalec


Wiek: 60
Do³±czy³: 04 Gru 2007
Posty: 629
Sk±d: woj.Å‚odzkie
Wys³any: Pon Lut 15, 2010 11:30 am   

Stopień st. rat. jest stopniem po wprowadzeniu stopni rat. wodnych jest stopniem zbędnym, ponieważ uprawnienia kierowania zespołem przejęli właśnie ratownicy zawodowi.
Oserwując koncepcję zmian z 2008 r., następnie wprowadzoną w grudniu 2008 i kolejną z 2009 widzę wyrażnie myśl przewodnią wyrażającą się słowami "koncepcji zmian przyświeca brak koncepcji " zarówno ze strony komisji edukacji, prezydium jak również ślepo zatwierdzających decyzje prezydium członkom zarządu głównego. Ponadto dziwię sięt ym ,którzy zatwierdzają uchwały w tym zakresie (czyli członkom ZG), a potem dopiero wychodzą na światło dzienne szczegóły tych zmian zawarte w programach, a które nie były przedstawione na posiedzeniach.
_________________
s.o.
 
     
Rato92 
Doświadczony Forumowicz WOPR
Everybody Lies



Do³±czy³: 29 Sty 2010
Posty: 57
Sk±d: Rejonowe PÅ‚ockie WOPR
Wys³any: Pon Lut 15, 2010 12:36 pm   

Moim zdaniem to powinno to być tak że MR,RW powinni mieć swoje uprawnienia jak były wcześniej a stopnie zawodowe powinny robić osoby które pracują całym rokiem np. na basenie bo wtedy to pracuje się zawodowo a nie osoby które pracują w sezonie który jest krótki.
_________________
Otarcie się o śmierć nic nie zmienia, Śmierć zmienia wszystko.
 
     
wopr rewal 
Stały bywalec



Pomóg³: 1 raz
Do³±czy³: 20 Lut 2006
Posty: 535
Sk±d: Sosnowiec
Wys³any: Wto Lut 16, 2010 11:00 am   

Podobno na najbliższym Prezydium ZG Komisja Edukacji ma zreferować stan reformy (albo raczej brak stanu) czekamy na informacje.
 
     
ratol 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz


Do³±czy³: 10 Pa¼ 2009
Posty: 169
Sk±d: ÅšlÄ…sk
Wys³any: Wto Lut 16, 2010 1:38 pm   

Zadałem pytanie w tej kwestii na innym forum.
Odpowiedź jaką uzyskałem http://polrescue.mojeforu...der=asc&start=0 jest chyba jednoznaczna.
Czekam na lutowe decyzje ZG WOPR.
 
     
sharky
Starszy Forumowicz WOPR


Do³±czy³: 04 Cze 2007
Posty: 316
Sk±d: 3M
Wys³any: Wto Lut 16, 2010 1:53 pm   

ratol napisa³/a:
Odpowiedź jaką uzyskałem http://polrescue.mojeforu...der=asc&start=0 jest chyba jednoznacza


Z grubsza to samo odpowiedział mi nasz radca prawny na pytanie czy mam zwalniać zatrudnionych na pływalni ratowników nie posiadających w dniu 1 stycznia 2010 stopni zawodowych.
 
     
DeVu 
Stały bywalec


Pomóg³: 8 razy
Do³±czy³: 16 Lis 2005
Posty: 1976
Wys³any: Wto Lut 16, 2010 2:00 pm   

Wydaje mi się, że na dzień dzisiejszy na pływalniach i parkach wodnych mały % ratowników posiada stopnie zawodowe. Podobnie będzie w sezonie... :???:
 
     
Rato92 
Doświadczony Forumowicz WOPR
Everybody Lies



Do³±czy³: 29 Sty 2010
Posty: 57
Sk±d: Rejonowe PÅ‚ockie WOPR
Wys³any: Wto Lut 16, 2010 2:48 pm   

W tym roku może nie będą się jeszcze tak czepiac tego bo inaczej to nie będzie komu pracować w sezonie :???:
_________________
Otarcie się o śmierć nic nie zmienia, Śmierć zmienia wszystko.
 
     
Perykles
Starszy Forumowicz WOPR


Pomóg³: 21 razy
Do³±czy³: 15 Gru 2009
Posty: 419
Sk±d: inÄ…d
Wys³any: Wto Lut 16, 2010 3:12 pm   

ratol napisa³/a:
Odpowiedź jaką uzyskałem http://polrescue.mojeforu...der=asc&start=0 jest chyba jednoznaczna.

Pozwolę sobie zacytować część tej odpowiedzi.
Humbak napisa³/a:
...
Każdy ratownik WOPR, który uzyskał swój stopień na podstawie tak zawartej umowy, przy próbie zakwestionowania jego zdobytych uprawnień lub ich zakresu przez WOPR, ma prawo dochodzić na drodze sądowej swoich praw ...

No i znowu wracamy do tego że sprawa w przypadku wypadku (sama w sobie nieprzyjemna) która powinna zakończyć się na etapie rozpoznania będzie musiała mieć finał w sądzie (tak nas WOPR załatwił).
Jeśli ktoś nie posiadając stopni zawodowych zdecyduje się na pracę w sezonie jako ratownik, jeśli będzie musiał to zapewne wybroni się i udowodni że posiada wystarczające uprawnienia, jednak będzie musiał to zrobić podczas sprawy sądowej do której w takim wypadku niewątpliwie dojdzie.
 
     
wopr rewal 
Stały bywalec



Pomóg³: 1 raz
Do³±czy³: 20 Lut 2006
Posty: 535
Sk±d: Sosnowiec
Wys³any: Wto Lut 16, 2010 3:37 pm   

DeVu,wydaje mi się że tragedi to raczej nie będzie,wszyscy ratownicy WOPR posiadający stopień przed wejsciem ustawy (czyli zdecydowana większość pracujących zawodowo) nabywają wszystkie 3 stopnie automatycznie-trzeba tylko mieć aktualne KPP.Pozostali ratownicy WOPR(po ustawie) też mogą przecież pracować zarobkowo tyle że nie samodzielnie.Problem tylko ''nasi''reformatorzy zrobili z MRW bo tak naprawdę to może tylko ''pamelkę''za nami nosić i klarować kąpielisko,a osobiście znam kilku wyjadaczy mających nad morzem po min.5 sezonów.Myślę że jak już wprowadzono tą reformę to powinni zachować wszystko co było na 01.01.2010 a po 1 stycznia lecimy według nowego systemu,ale to tylko taka moja mała opinia.Pzdr
 
     
sharky
Starszy Forumowicz WOPR


Do³±czy³: 04 Cze 2007
Posty: 316
Sk±d: 3M
Wys³any: Pon Lut 22, 2010 11:14 am   Re: Odbieranie uprawnieÅ„ - Absurdy przepisów

Perykles napisa³/a:
Dnia 20 lutego 2010 czeka nas kolejne posiedzenie Prezydium ZG WOPR i można tylko mieć nadzieje że nie podejmą kolejnej uchwały w sprawie stopni ratowników i instruktorów WOPR.
Biorąc pod uwagę że aktualna uchwała odebrała nam uprawnienia (właściwie niezależnie od posiadanego stopnia) a także zapędy aktualnych władz WOPR może się spodziewać jeszcze bardziej absurdalnych przepisów (oczywiście nie pod względem finansowym, tutaj wszystko się im zgadza).


ZG WOPR miał 20 lutego ważniejsze sprawy niż zajmowanie się burdelem, który sam zrobił http://www.wopr.pl/index....d=226&Itemid=53
 
     
kedzior 
Doświadczony Forumowicz WOPR


Do³±czy³: 11 Lis 2008
Posty: 74
Sk±d: GdzieÅ› z morza pisze...
Wys³any: Wto Lut 23, 2010 10:58 pm   

Chciałbym zauważyć, że nic nie nadmieniono uprawnieniach nadanych wcześniej, a dalej powtarzany jest niezgodna z prawem czynność par. 1 ust. 2 uchwały 4/7/10 z dn. 20.02.2010 "Potwierdzeniem posiadania stopnia jest ważna karta identyfikacyjna, wydana przez biuro Zarządu Głównego WOPR." Szczególnie istotne jest tu słowo "ważna". Ważna jest po opłaceniu składki i spełnieniu wszystkich warunków do bycia członkiem WOPR. A co z osobami które nie chcą być członkami, lub nimi nie są... Według przepisów wewnętrznych WOPR przestając być członkiem, traci się uprawnienia, co jest niezgodne z prawem, szczególnie Ustawy o stowarzyszeniach. Nie można ponosić negatywnych skutków w wyniku wystąpienia ze stowarzyszenia, jakim przecież jest WOPR. Ustawodawca nie nakłada na ratowników obowiązku zrzeszania się w stowarzyszeniach celem uzyskania i utrzymania uprawnień do pracy w charakterze ratownika wodnego, mówi tylko, że WOPR ma się w jego imieniu zająć szkoleniem i egzaminowaniem i wydawaniem uprawnień do pracy w zawodzie. PZŻ i PZMWiNW działa na tej samej zasadzie tyle, że nie nadużywa swojej władzy i nie każe każdemu, kto zrobi patent aby był ich członkiem. Zapłaciłem za kurs, zdałem egzamin, dostałem patent (uprawnienia) i dziękuję... nie muszę z nimi utrzymywać żadnego kontaktu.
_________________
Ratownik WOPR ('stary'), kurs rat.med. KSRG
Ratownik ochotnik BSR (SAR)
mgr inż. of. mar. handl. DPO,
st. sternik i instr. motorowodny, st. jacht.
PADI AOWD
 
     
KcK 
Starszy Forumowicz WOPR
So Others May Live



Wiek: 36
Do³±czy³: 25 Lip 2005
Posty: 414
Sk±d: Starogard GdaÅ„ski Opole PoznaÅ„
Wys³any: Sob Lut 27, 2010 3:03 am   

A mnie zastanawia inny absurd owych reform... Nie wiem czy przyjrzeliście się wzorom kart ratowników zawodowych? Każdy morski/śródlądowy/basenowy ma oddzielną kartę. Z jednej strony fajnie, ale z drugiej jeśli chcesz wszytkie 3 stopnie to musisz mieć 3 kart więc płacisz potrójnie, bo po co wbić wszystko na jeden plastik :twisted:

Po 20.02 nie powstały żadne różnice między rat. zawodowym a SRW? Na wopr.pl nie doszukałem się. W obecnej sytuacji chyba jednak odpuszcze SRW w tym roku i poczekam aż coś będzie jasne i pewne bo póki co to niezbyt klarowny temat. Poza tym, zwiększyli wymogi z 2 do 3 patentów i to też nieco $$$ wymaga.

Pozdr.
_________________
Młode Wilki zawsze razem będą szły ku przeznaczeniu...
 
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytañ do SQL: 16