www.forum.wopr.net.pl Strona Gwna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UytkownicyUytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastpny temat
Przesunity przez: baca
Nie Wrz 16, 2007 7:13 pm
Telewizja kłamie
Autor Wiadomo
KcK 
Starszy Forumowicz WOPR
So Others May Live



Wiek: 36
Doczy: 25 Lip 2005
Posty: 414
Skd: Starogard Gdański Opole Poznań
  Wysany: Sob Cze 24, 2006 6:23 pm   Telewizja kłamie

Wracam z otwarcia sezonu ratowniczego w Kociewskim WOPR i słysze w TV o ratownikach. Po raz kolejny stara gadka, że wszyscy wyjechali za granice :lol: i znowu wypowiada się jedna osoba, że jeździła, jeździ i będzie jeździć do Anglii bo tam zarabia się 6 razy więcej i takich jak osób jest mnóstwo :lol:

Potem Prezes Słupskiego WOPR, że nie mają ratowników czym rozbroił mnie i powalił na ziemię (ze śmiechu). Półtora tygodnia temu dzownił do mnie jakiś Pan z słupskiego WOPR i proponował mi pracę nad jeziorem, bo plaże nadmorskie już mają obstawione :roll: A dziś w TV słysze, że nie, no nie ma ratowników do pracy w Rowach, Dąbkach i całej tej okolicy.

Potem wzmianka, że nad jeziorem to już wogóle nie ma komu robić- a 5 moich znajomych czeka na oferty pracy cały czas...

Strsznie dziwi mnie taka sytuacja. Ratownicy nie moga znaleśc pracy, a media mówią, że jest na odwrót. Może ktos mi to wytlumaczyć??

Pozdrawiam
_________________
Młode Wilki zawsze razem będą szły ku przeznaczeniu...
 
 
     
wywyjec 
Starszy Forumowicz WOPR
RW :P


Doczya: 04 Kwi 2004
Posty: 348
Skd: B-stok
Wysany: Sob Cze 24, 2006 10:34 pm   

Hej!!

To ja Ci wytlumacze (przynajmniej jak ja to widze): pracodawcy nie wiedza gdzie pytac, a ratownicy gdzie szukac. Nie jest to wlasciwie wina ani jednych, ani drugich. Po prostu tak jest i gdybysmy stworzyli jakis lepszy system ofert pracy (albo bardziej rozpropagowali te juz istniejace, np. to Forum) moze byloby inaczej.

Poza tym moze byc kwestia: zgrzyty na linii zarobki oferowane- oczekiwania pracodawcy. Nie powiesz mi, ze to nie jest temat.

No i oczywiscie: zle, nieprzemyslane zarzadzanie oraz zbyt pozne oglaszanie ofert, dawanie odpowiedzi w sprawie otrzymania miejsca pracy, itd. Ratownicy skladaja najczesciej podania w kilka miejsc i wiekszosc wybiera to, z ktorego najwczesniej otrzyma odpowiedz (albo gdzie sa lepsze waruki) i jesli ma do wyboru: praca za granica albo w Polsce, to chyba nikt sie nie zawacha.

To tyle co zaobserwowalam po tegorocznych "bojach o etaty". Oczywiscie nie wszedzie tak jest

Sama w tym roku wybieram sie za granice do pracy i kilku moich znajomych tez tak zrobilo. Wlasciwie nie jestem pewna czy zarobie tam duzo wiecej niz tu, na niektorych kapieliskach, ale zadecydowala mozliwosc poprawienia jezyka.

Pozdrawiam
_________________
>> Rzuć mnie wilkom na pozarcie, a wrócę dowodząc watahą... <<
 
     
andzialipka 
Forumowicz WOPR
RW


Doczya: 05 Cze 2007
Posty: 27
Skd: Wrocław
Wysany: Sro Cze 13, 2007 11:22 am   

Hejka!
No niestety, wybywają ci nasi ratownicy a szkoda bo wielu jest bardzo dobrych :/ a telewizja tak jak policja, kaczory itp kłamała, kłamie i kłamać będzie!
_________________
chrzanię tą pracę
 
 
     
swimmer88 
Doświadczony Forumowicz WOPR



Wiek: 35
Doczy: 12 Gru 2005
Posty: 45
Skd: łdz
Wysany: Sro Cze 13, 2007 3:07 pm   

W zeszłym sezonie też telewizja wciskała ten sam kit, a prawda jest taka że żeby dostać dobrze płatna prace nad morzem to trzeba sie nieźle nastarać. Nie wiem po co oni mowią takie pierdoły. Czemu to ma służyć ??? Moj kolega ma za sobą 1 sezon nad morzem wiec jest w miare obeznany a w Słupskim WOPR proponowali mu tylko stawke młodszego. I gdzie tu prawda ???
_________________
23.06.2002 MŁODSZY RATOWNIK WOPR
01.09.2002 PATENT STERNIKA MOROROWODNEGO
09.07.2003 PATENT ŻEGLARZA JACHTOWEGO
03.05.2005 PATENT PŁETWONURKA *
07.03.2006 SeDZIA OKRĘGOWY PŁYWANIA KL.II
21.06.2006 RATOWNIK WOPR
 
     
k4cp3r 
Forumowicz WOPR



Wiek: 36
Doczy: 30 Mar 2006
Posty: 32
Skd: Stargard Szczeciński
Wysany: Sro Cze 13, 2007 3:23 pm   

KcK ale masz problem :D Heheh... Straszne, telewizja kłamie :cry:
 
     
Kociu 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz
Ehh


Doczy: 22 Maj 2007
Posty: 109
Skd: Szczecin/Bartniki
Wysany: Sro Cze 13, 2007 4:15 pm   

Aaaaa tez slyszalem o tym artykule czy jak to sie zwie w TV i mnie rozwalilo tylko to ze nie ma ratownikow jak tylko na tym forum widze co chwile w dziale szukam prace nowe osoby.

Ale nie oni znajda jednego barana co jedzie do Anglii i mowia ze tak cale 60tys ratownikow (chyba tylu nas jest okolo z tego co mi mowili)

No ale coz poczac i tak zle i tak niedobrze
 
     
elkotos 
Forumowicz WOPR



Doczy: 11 Mar 2007
Posty: 38
Skd: Lublin
Wysany: Sro Cze 13, 2007 7:30 pm   

Dobrze że tak nagłośniają brak ratowników (nie wiem czy to prawda, ale cos w tym jest) bo łatwiej jest negocjować warunki i pensję z pracodawcą, więc po co uświadamiać ich gdzie maja szukać ratowników? :D
Każdy zaradny ratownik nie ma problemu ze znalezieniem pracy (chyba że jest młodszym).
Przynajmniej ja ani żaden z moich kolegów.
_________________
Kim się czujesz tym się stajesz

www.pomaranczowi.ovh.org
 
     
sztondi 
Starszy Forumowicz WOPR
Ratownik WOPR



Wiek: 38
Doczy: 11 Lis 2005
Posty: 359
Skd: Częstochowa
Wysany: Sro Cze 13, 2007 7:36 pm   

Bo chca zarobic na Kursach za rok kurs nie bedzie 400 zl kosztowal tylko 1 tys
_________________
2005 - Młodszy Ratownik Wopr
2006 - Sternik Motorowodny
2007 - Ratownik Wopr
2011 - Ratownik KPP
2011 - RWP, RWŚ, RWM
2012 - Instruktor Pływania
2013 - Instruktor Kulturystyki
 
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapyta do SQL: 18