www.forum.wopr.net.pl Strona G³ówna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Postanowienie Sądu - odmowa wpisu do KRS nowych władz WOPR
Autor Wiadomo¶æ
SoLo 
Stały bywalec
SoLo


Pomóg³: 3 razy
Do³±czy³: 26 Maj 2013
Posty: 762
Sk±d: Centrum
  Wys³any: Pon Lis 04, 2013 1:51 pm   Postanowienie SÄ…du - odmowa wpisu do KRS nowych wÅ‚adz WOPR

W temacie "Lewe" dokumenty - zachodniopomorskie WOPR s.o napisał, cyt:
"Wpis mój w ramach tzw. głośnego myślenia dotyczył sytuacji związanej obecnie z postanowieniem sądu z 26.09.2013 odmawiającego dokonania wpisu w krs nowych władz WOPR."
Czy ta cisza (i brak jakichkolwiek działań) wokół tego Postanowienia nie jest jakaś symptomatyczna?
Czemu o nim tak mało wiemy?
Może nawet ZG WOPR i Prezes JT nic o tym nie wie bo na stronie nie ma takich doniesień :mrgreen:

1.Mam pytanie do s.o. Gdzie to postanowienie można odszukać? Może byś je gdzieś zamieścił?
2. Jest ktoś w stanie odpowiedzieć co w tej sytuacji, sądowego postanowienia odmawiającego dokonania wpisu w krs nowych władz WOPR, jest z władzami WOPR?
a) Czy Prezes JT (jako, że nie ma nowych władz) jest nadal Prezesem, bo był nim przed nieuznanymi wyborami? Czy jest tak, że nie ma żadnego Prezesa?
b) Czy "stary" Zarząd" nadal jest prawomocnie funkcjonującym Zarządem (bo nowy - właściwe dwa nowo wybrane - na pewno nie został uznane) czy nie ma żadnego Zarządu.
c) Jeśli nie ma prawnie usankcjonowanego Prezesa i Zarządu, kto sprawuje władzę w WOPR 50111?
d) Mówiło się o Zarządzie Komisarycznym - jeśli tak to kiedy można się spodziewać, że on zostanie wprowadzony. Postanowienie jest z 26 września 2013 roku, dziś mamy 4 listopada i nic.
_________________
Pozdrawiam
 
     
PB 
Stały bywalec
PB


Pomóg³: 5 razy
Wiek: 59
Do³±czy³: 19 Mar 2010
Posty: 1018
Sk±d: StoÅ‚eczne WOPR
Wys³any: Wto Lis 05, 2013 11:13 pm   

Masz rację trzeba zamieścić dokumenty mówiące co się dzieje.
Ale nie spodziewaj się nic takiego na stronie ZG bo nigdy na tej stronie nie ukazało się coś co jest zgodne z linią naszej (jego) partii .... :lol:
 
     
SoLo 
Stały bywalec
SoLo


Pomóg³: 3 razy
Do³±czy³: 26 Maj 2013
Posty: 762
Sk±d: Centrum
Wys³any: Wto Lis 05, 2013 11:46 pm   

A co z oceną sytuacji prawnej? Czuje się ktoś na siłach odpowiedzieć na moje wcześniejsze pytania?
_________________
Pozdrawiam
 
     
PB 
Stały bywalec
PB


Pomóg³: 5 razy
Wiek: 59
Do³±czy³: 19 Mar 2010
Posty: 1018
Sk±d: StoÅ‚eczne WOPR
Wys³any: Sro Lis 06, 2013 3:24 pm   

Radcy, sądy, organy nadzoru. Ale ile ich jest tyle będzie interpretacji. Niestety (albo może stety) nie ma u nas w kraju precedensów.
 
     
SoLo 
Stały bywalec
SoLo


Pomóg³: 3 razy
Do³±czy³: 26 Maj 2013
Posty: 762
Sk±d: Centrum
Wys³any: Sro Lis 06, 2013 4:44 pm   

PB napisa³/a:
Radcy, sądy, organy nadzoru. Ale ile ich jest tyle będzie interpretacji

To prawda. Jednak czy jakiekolwiek nawet sprzeczne sÄ…?
_________________
Pozdrawiam
 
     
PB 
Stały bywalec
PB


Pomóg³: 5 razy
Wiek: 59
Do³±czy³: 19 Mar 2010
Posty: 1018
Sk±d: StoÅ‚eczne WOPR
Wys³any: Czw Lis 07, 2013 12:59 am   

Są i myślę, że niedługo się pojawią.
 
     
SebaD 
Doświadczony Forumowicz WOPR



Wiek: 39
Do³±czy³: 16 Cze 2007
Posty: 98
Sk±d: OstroÅ‚Ä™ka
Wys³any: Czw Lis 07, 2013 2:58 am   

NO i jak kolega PB powiedział, że niedługo będzie więc jest!!!!!!!!!!!!!!!!
Na stronie www.zjazdkrajowy.pl ukazała się informacja pt. "NIE MA ZARZĄDU ... NIE MA"

a w niej:

Krajowy Rejestr Sądowy oddalił wnioski obu Zjazdów WOPR, a także ich skargi na te postanowienia. W chwili obecnej WOPR nie posiada (pismo Prezydenta m.st. Warszawy do KRS) zarządu mogącego podejmować działanie. Jeżeli ktoś jeszcze wierzył, że JT miał inne intencje niż utrzymanie się przy władzy to chyba się mylił.

Pismo Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy do Prezesa WOPR Sławomira Gicewicza

Postanowienie KRS ws WOPR (spotkanie JT) - oddalenie wniosku

Pismo Prezydenta Warszawy do SÄ…du ws WOPR

Wyjaśnienia Radcy Prawnego ws uchwał WOPR i załaczniki.

Uchwała Nr 10/9-K/IX/12

Uchwała Nr 10/11/IX/13

Pełnomocnictwo dla K. Piotrowskiego

Wysłany mail
_________________
Sebastian Dawid
Instruktor WOPR #1083
Instruktor motorowodny #1253
Instruktor z zakresu ratownictwa lodowego
dawid.sebastian(a)gmail.com
 
 
     
siÅ‚aczka 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz


Do³±czy³a: 09 Sty 2012
Posty: 162
Sk±d: Pomorze
Wys³any: Czw Lis 07, 2013 2:28 pm   

No to w końcu coś wiemy o JT i braciach Piotrowskich.
Jeżeli to prawda, że 5.12.12. nie podejmowano żadnej uchwały to jest to granda. O ile JT nikt się chyba nie dziwi to Prezesowi Zajączkowskiemu ...


Nie jest to przypadkiem poświadczenie nieprawdy? Bo jeżeli jedna strona powołuje się, że takiej uchwały nie było ,a druga że była to zawsze ktoś kłamie i oszukuje KRS.
 
     
She! 
Dyżur na www.forum.wopr.net.pl


Pomóg³: 1 raz
Do³±czy³: 06 Mar 2009
Posty: 200
Sk±d: Olsztyn
Wys³any: Pi± Lis 08, 2013 9:15 am   

Jak chcecie więcej informacji lub macie jakieś pytania do dwóch prezesów JT i SG to przekażę z tym że SG odpowie na pewno a JT wątpie.
 
     
SoLo 
Stały bywalec
SoLo


Pomóg³: 3 razy
Do³±czy³: 26 Maj 2013
Posty: 762
Sk±d: Centrum
Wys³any: Sob Lis 09, 2013 8:19 am   

She! super propozycja. Ja ze swej strony podtrzymuje pytania zadane przeze mnie w pierwszym poście, że powtórzę:
Cytat:
a) Czy Prezes JT (jako, że nie ma nowych władz) jest nadal Prezesem, bo był nim przed nieuznanymi wyborami? Czy jest tak, że nie ma żadnego Prezesa?
b) Czy "stary" Zarząd" nadal jest prawomocnie funkcjonującym Zarządem (bo nowy - właściwe dwa nowo wybrane - na pewno nie został uznane) czy nie ma żadnego Zarządu.
c) Jeśli nie ma prawnie usankcjonowanego Prezesa i Zarządu, kto sprawuje władzę w WOPR 50111?
d) Mówiło się o Zarządzie Komisarycznym - jeśli tak to kiedy można się spodziewać, że on zostanie wprowadzony. Postanowienie jest z 26 września 2013 roku, dziś mamy 4 listopada i nic.

Dodałbym jeszcze:
e) Jeśli nie ma prawnie usankcjonowanego Prezesa i Zarządu, kto jest władny do zwołania prawomocnego Zjazdu dla wyłonienia Władz Statutowych WOPR (50111)?
f) ad ppkt. d) (w sytuacji stwierdzenia braku prawomocnych WÅ‚adz WOPR - 50111)
Kto ten ewentualny Zarząd Komisaryczny (Komisarza), miałby powołać (wskazać)?

Ja przez ten język prawniczy (skądinąd konieczny), postanowień Sądu i pism (z upoważnienia) Prezydent Warszawy, przebrnąć nie jestem w stanie :wink: i nie wiem czy wskazać (wyznaczyć Zarząd Komisaryczny) miałby Sąd rejestrowy w sytuacji uprawomocnienia się jego orzeczeń, czy Prezydent Warszawy jako organ nadzoru dla WOPR-50111?

[ Dodano: Sob Lis 09, 2013 8:31 am ]
Pisząc o postanowieniach Sądu i pismach (z up.) Prezydent Warszawy miałem oczywiście na myśli dokumenty zamieszczone na stronie www.zjazdkrajowy.pl, którą to stronę wskazał w swoim poście SebaD za co zresztą należy mu podziękować bo to jest konkretny i bardzo istotny ,wkład w próbę opisu naszej (WOPR'u 50111) sytuacji.
_________________
Pozdrawiam
 
     
eR 
Dyżur na www.forum.wopr.net.pl
Swimming Association


Pomóg³: 4 razy
Do³±czy³: 19 Wrz 2012
Posty: 221
Sk±d: BiaÅ‚ystok/Warszawa
Wys³any: Nie Lis 10, 2013 7:10 pm   

A ja jeszcze dodam pytanie o legalność obecnie prowadzonych kursów na Ratownika Wodnego przez jednostki WOPR.
 
     
SoLo 
Stały bywalec
SoLo


Pomóg³: 3 razy
Do³±czy³: 26 Maj 2013
Posty: 762
Sk±d: Centrum
  Wys³any: Wto Lis 12, 2013 9:04 am   

Jest jeszcze pytanie może najistotniejsze.
Co będzie z uprawnieniem WOPR do wykonywania ratownictwa wodnego po 01 stycznia 2014 roku?
Z dniem tym kończy się delegacja ustawowa do wykonywania ratownictwa wodnego (między innymi przez WOPR -50111) na podstawie art. 40 Ustawy z dnia 18 sierpnia 2011 r. o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych (Dz. U. Nr 208, poz. 1240).

Czy o zgodę na wykonywanie ratownictwa wodnego po 01.01.2014 r., ktoś występował? Jeśli nawet - to czy z prawnego punktu widzenia miał do tego prawo, skoro Sąd zakwestionował prawomocność przeprowadzonych Zjazdów i tym samym wyborów władz "zdolnych do działań prawnych"?

Jeśli nie było takiego wystąpienia, to kto jest uprawniony do tego w obecnej sytuacji - braku Zarządu zdolnego do działań prawnych?

Nie chcę nawet myśleć co by było gdyby się okazało, że WOPR 50111, tej zgody nie będzie miał.
_________________
Pozdrawiam
 
     
Perykles
Starszy Forumowicz WOPR


Pomóg³: 21 razy
Do³±czy³: 15 Gru 2009
Posty: 419
Sk±d: inÄ…d
Wys³any: Wto Lis 12, 2013 7:09 pm   

I to faktycznie jest ciekawe pytanie.
Do tej pory myślałem (jak i zapewne wielu innych) że Art. 12 ust. 1 ww ustawy reguluje uprawnienia WOPR w sposób ostateczny.
Dla przypomnienia:
Cytat:
Art. 12. 1.
Ratownictwo wodne może wykonywać Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe oraz inne podmioty, jeżeli uzyskaÅ‚y zgodÄ™ ministra wÅ‚aÅ›ciwego do spraw wewnÄ™trznych, zwane dalej „podmiotami uprawnionymi do wykonywania ratownictwa wodnego”.

Co jednak jeśli Art. 40 ww ustawy jednak wpływa jakoś na Art. 12 ust. 1 ?
Dla przypomnienia:
Cytat:
Art. 40.
Do dnia uzyskania zgody, o której mowa w art. 12 ust. 1, nie dłużej jednak niż przez 24 miesiące od dnia wejścia w życie niniejszej ustawy, za podmioty
uprawnione do wykonywania ratownictwa uznaje się podmioty uprawnione do wykonywania ratownictwa wodnego na podstawie przepisów dotychczasowych.

Dobrze by było aby jakiś prawnik wypowiedział się czy Art. 40 ww ustawy w jakiś sposób wpływa na rozumienie Art. 12 ust. 1.
 
     
PB 
Stały bywalec
PB


Pomóg³: 5 razy
Wiek: 59
Do³±czy³: 19 Mar 2010
Posty: 1018
Sk±d: StoÅ‚eczne WOPR
Wys³any: Sro Lis 13, 2013 2:19 pm   

Perykles napisa³/a:
Do tej pory myślałem (jak i zapewne wielu innych) że Art. 12 ust. 1 ww ustawy reguluje uprawnienia WOPR w sposób ostateczny.

MSW twierdzi, że WOPR MUSI po 1 stycznia 2014 roku posiadać zgodę na wykonywanie ratownictwa wodnego. Może bym i z tym dyskutował ale wydaje mi się, że ustawodawca w interpretacji (a nawet sąd) przychyli się do opinii MSW.

eR napisa³/a:
A ja jeszcze dodam pytanie o legalność obecnie prowadzonych kursów na Ratownika Wodnego przez jednostki WOPR.

Dlatego trzeba wystąpić o zgodę i być pewnym swego.
 
     
Perykles
Starszy Forumowicz WOPR


Pomóg³: 21 razy
Do³±czy³: 15 Gru 2009
Posty: 419
Sk±d: inÄ…d
Wys³any: Sro Lis 13, 2013 7:16 pm   

PB napisa³/a:
MSW twierdzi, że WOPR MUSI po 1 stycznia 2014 roku posiadać zgodę na wykonywanie ratownictwa wodnego. Może bym i z tym dyskutował ale wydaje mi się, że ustawodawca w interpretacji (a nawet sąd) przychyli się do opinii MSW.

MSW jeśli coś twierdzi to zawsze w konkretnym piśmie o bardzo konkretnym numerze. Czy gdzieś jest dostępne takie pismo w którym MSW wypowiada się w powyższej kwestii?
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,35 sekundy. Zapytañ do SQL: 16