www.forum.wopr.net.pl Strona G³ówna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
przetarg na skutery w pomorskim
Autor Wiadomo¶æ
mati82 
Stały bywalec



Pomóg³: 1 raz
Wiek: 41
Do³±czy³: 03 Sty 2006
Posty: 873
Sk±d: Sopot !
Wys³any: Sob Lip 16, 2011 10:24 am   przetarg na skutery w pomorskim

http://www.tvn24.pl/24493...lywa,wideo.html
 
     
sharky
Starszy Forumowicz WOPR


Do³±czy³: 04 Cze 2007
Posty: 316
Sk±d: 3M
Wys³any: Sob Lip 16, 2011 11:06 am   

Czemu mnie to nie dziwi?
Bo przetargiem zajmowali się panowie Koperski i Chmielowski. Znani specjaliści od wałków. W tym samym przetargu kupili kajak pseudoratowniczy za ponad trzy tysiące złotych (cena rynkowa ok. 1600).
 
     
ratovvnick 
Doświadczony Forumowicz WOPR
;)


Do³±czy³: 03 Lut 2011
Posty: 58
Sk±d: Gdynia
Wys³any: Nie Lip 17, 2011 6:49 pm   

sharky napisa³/a:
Czemu mnie to nie dziwi?
Bo przetargiem zajmowali się panowie Koperski i Chmielowski. Znani specjaliści od wałków. W tym samym przetargu kupili kajak pseudoratowniczy za ponad trzy tysiące złotych (cena rynkowa ok. 1600).


czesciowo sie zgodze jesli chodzi o kajak, cena za wysoka, ale pseudoratowniczy on nie jest, kajaki sit on the top sa na calym swiecie bardzo dobrze oceniane, my natomiast w gdyni jestemy z nich w pelni zadowoleni,

koperski mial w tym udzial, z tego co wiem pan chmielowski nie bardzo
_________________
Stażysta BL
Operator BL stopien 1 i 2
Operator Bl stopien 3-w planach
 
     
Rokam
Starszy Forumowicz WOPR



Do³±czy³: 23 Maj 2008
Posty: 339
Sk±d: hehelmans
Wys³any: Nie Lip 17, 2011 7:41 pm   

Śmiech na sali powiem tak. Cały sprzęt z technomarine to jedno wielkie gówno. Fakt, najtańsze ale nie nadaje się do niczego. Podpisuje się pod tym obiema rękoma.
_________________
Go¶æ, myÅ›laÅ‚eÅ›, że on Cie lubi? A to szyderca. Hehehelmans.
 
     
sharky
Starszy Forumowicz WOPR


Do³±czy³: 04 Cze 2007
Posty: 316
Sk±d: 3M
Wys³any: Nie Lip 17, 2011 8:10 pm   

ratovvnick napisa³/a:
czesciowo sie zgodze jesli chodzi o kajak, cena za wysoka, ale pseudoratowniczy on nie jest, kajaki sit on the top sa na calym swiecie bardzo dobrze oceniane, my natomiast w gdyni jestemy z nich w pelni zadowoleni


Ratovvnick
Widziałeś kiedyś ratowniczy kajak sit on top? Taki prawdziwy ze slipem do windowania poszkodowanego, z mocowaniami sprzętu ratowniczego (pas, rzutka, bojka, apteczka), z pasami mocującymi poszkodowanego, ze składanym oparciem (inaczej do patrolu inaczej do akcji), z blokadą wiosła na kadłubie, itp.?
To co macie w Gdyni to kajak plażowy.
Przetarg w pomorskim WOPR na kajaki wygrała firma Marabut sp. z o.o. z Czernichowa, która nigdy nie zajmowała się tego typu sprzętem (szyją namioty i zajmują się foliami budowlanymi i sztucznymi stokami narciarskimi). Za cenę jaką WOPR zapłacił można by kupić dwa dobre kajaki plażowe i zastosować je do ratownictwa. Ale przecież WOPR to bogata firma. Oczywiście bogactwem swoich członków.

ratovvnick napisa³/a:
koperski mial w tym udzial, z tego co wiem pan chmielowski nie bardzo

tutaj http://www.woprpom.home.p...php?album_id=17 masz twarze osób odpowiedzialnych za przetarg. I Koperski i Chmielowski są jak najbardziej obecni
 
     
ratovvnick 
Doświadczony Forumowicz WOPR
;)


Do³±czy³: 03 Lut 2011
Posty: 58
Sk±d: Gdynia
Wys³any: Pon Lip 18, 2011 8:42 am   

sharky napisa³/a:
ratovvnick napisa³/a:
czesciowo sie zgodze jesli chodzi o kajak, cena za wysoka, ale pseudoratowniczy on nie jest, kajaki sit on the top sa na calym swiecie bardzo dobrze oceniane, my natomiast w gdyni jestemy z nich w pelni zadowoleni


Ratovvnick
Widziałeś kiedyś ratowniczy kajak sit on top? Taki prawdziwy ze slipem do windowania poszkodowanego, z mocowaniami sprzętu ratowniczego (pas, rzutka, bojka, apteczka), z pasami mocującymi poszkodowanego, ze składanym oparciem (inaczej do patrolu inaczej do akcji), z blokadą wiosła na kadłubie, itp.?
To co macie w Gdyni to kajak plażowy.
Przetarg w pomorskim WOPR na kajaki wygrała firma Marabut sp. z o.o. z Czernichowa, która nigdy nie zajmowała się tego typu sprzętem (szyją namioty i zajmują się foliami budowlanymi i sztucznymi stokami narciarskimi). Za cenę jaką WOPR zapłacił można by kupić dwa dobre kajaki plażowe i zastosować je do ratownictwa. Ale przecież WOPR to bogata firma. Oczywiście bogactwem swoich członków.

ratovvnick napisa³/a:
koperski mial w tym udzial, z tego co wiem pan chmielowski nie bardzo

tutaj http://www.woprpom.home.p...php?album_id=17 masz twarze osób odpowiedzialnych za przetarg. I Koperski i Chmielowski są jak najbardziej obecni


ten kajak "plazowy" uratowal wiecej osob niz te cudowne BL,
z Twojego toku rozumopwania wychodzi na to ze tylko sprzet z milionami bajerow moze sluzyc do ratownictwa, bo zwykly kajak niezatapialny, w ktorym moge zamontowac sprzet i z pomoca ktorego ratuje zycie (baaa instruktorzy i instruktorzy wykladowcy go chwala nazywasz pseudo sprzetem.
Kajaki w Gdyni maja mocowanie sprzetu, miejsce na blokowanie wiosla, poszkodowanego bez problemy mozna ulozyc stabilniel ale jasne Ty na nich pracowales i wiesz najlepiej, a jakies 400 osob przez iles sezonow sie zwyczajnie mylilo, wmawialo sobie ze to dobry sprzet i mialo farta w czasie akcji ratowniczych?

odpowiedzialnymi za projekt byli panowie koperski kiraga i radtke (z puckiego WOPR) i to oni rozpisali taki a nie inny przetarg, wiem oczywiscie ze pan chmielowski za dobrymi czynami sie nie chwali, ale tutaj mial maly udzial, akurat znam dszczegoly tego przetargu bardzo, jako jeden z beneficjentow i wiem kto co i jak.

jesli chodzi o cene, takie sa prawa wolnego rynku i systemu przetargowego, inne firmy mogly dac mniej,
oczywiscie mozna bylo sie przed takimi kwiatkami zabezpieczyc, zatrudniajac do rozpisania przetargu dobrego prawnika, ale tego wladze pomorskiego WOPR nie robia, gdyz trzeba sobie wporst powiedziec ze sa beznadziejne
_________________
Stażysta BL
Operator BL stopien 1 i 2
Operator Bl stopien 3-w planach
 
     
sharky
Starszy Forumowicz WOPR


Do³±czy³: 04 Cze 2007
Posty: 316
Sk±d: 3M
Wys³any: Pon Lip 18, 2011 10:44 am   

Ciężko się z Tobą dyskutuje. Nie dlatego, że przytłacza mnie siła Twoich argumentów lecz dlatego, że "wciskasz w usta" swoich interlokutorów słowa, których nie powiedzieli, intencje, których nie wyrazili, a następnie dokonujesz ich oceny. Ot, takie sobie erystyczne sztuczki.
Napisałem tylko, że
sharky napisa³/a:
kupili kajak pseudoratowniczy za ponad trzy tysiące złotych (cena rynkowa ok. 1600).
(a dokładnie zapłacili po 3200 za sztukę), bo jest to zwykła plażówka, i że
sharky napisa³/a:
Za cenę jaką WOPR zapłacił można by kupić dwa dobre kajaki plażowe i zastosować je do ratownictwa.

Ty oburzyłeś się, że
ratovvnick napisa³/a:
pseudoratowniczy on nie jest

Napisałem Ci więc, czym się różni kajak plażowy od ratowniczego. I tyle. Reszta to już bicie piany w Twoim wykonaniu.
Ty, nie ja, określiłeś BL-ki jako cudowne, Ty, nie ja zaprezentowałeś tok rozumowania, że
ratovvnick napisa³/a:
tylko sprzet z milionami bajerow moze sluzyc do ratownictwa
Ty lepiej wiesz na jakich kajakach pracowałem i kiedy, wciskasz w moje usta zdania, których nie użyłem
sharky napisa³/a:
wiesz najlepiej, a jakies 400 osob przez iles sezonow sie zwyczajnie mylilo, wmawialo sobie ze to dobry sprzet i mialo farta w czasie akcji ratowniczych?
Ty, nie ja nazwałeś ten kajak
ratovvnick napisa³/a:
pseudo sprzetem

Nigdzie nie napisałem, że sprzęt jest zły. Intencją postu było zwrócenie uwagi, jak osoby funkcyjne wydają pieniądze biednej organizacji WOPR. Za tą kwotę można było kupić nie trzy, ale sześć kajaków. I tu leży problem.
To, że, jak piszesz, instruktorzy i instruktorzy wykładowcy chwalą jakiś sprzęt nie jest trafionym argumentem, bo chwalą też BL-ki, czego dowodem jest coroczne ogłaszanie przetargu na ich zakup, choć jest to przestarzała konstrukcja i są już lepsze modele łodzi wiosłowych do ratownictwa. To samo z Mariuszami. A lepsze jest wrogiem dobrego.
Jeszcze raz zapytam czy widziałeś kiedyś ratowniczy kajak sit on top? Bo to, co macie na swoim kajaku nie jest
ratovvnick napisa³/a:
mocowanie sprzetu, miejsce na blokowanie wiosla
To jedynie patenty zastępcze tego, co stosowane jest w profesjonalnym sprzęcie ratowniczym tego typu. O oparciu pod plecy litościwie nie wspomnę. Zapytam także, czy w komplecie jest tzw. patent do wiosła? A to, że
ratovvnick napisa³/a:
poszkodowanego bez problemy mozna ulozyc stabilnie
odnosi się także do drzwi od klopa, które również nie są sprzętem ratowniczym, ale spełniają w tym momencie swoją rolę. Zasadnym jest pytanie, czy ta stabilność odnosi się także do wysokiej fali (np. przyboju) i czy jest ryzyko, że poszkodowany po prostu na niej nie wyleci.
ratovvnick napisa³/a:
jesli chodzi o cene, takie sa prawa wolnego rynku i systemu przetargowego, inne firmy mogly dac mniej

Niestety tutaj także nie masz racji. Formuła przetargu ma zabezpieczyć przede wszystkim interesy kupującego. Znasz pojęcie ceny maksymalnej w przetargu? Wystarczyło zrobić rozeznanie rynku i dowiedzieć się, ile faktycznie wart jest sprzęt, na który rozpisuje się przetarg, potem zawrzeć w SIWZ informację, że oferty rażąco odbiegające od ceny rynkowej będą odrzucane (np. stosowana w przetargach formuła odrzucania z automatu ceny najwyższej i najniższej). Zgodzisz się chyba, że 100% narzut na kajak, odbiega RAŻĄCO od ceny rynkowej.
Teraz zastosuję Twój chwyt erystyczny. Idąc Twoim tokiem rozumowania, jeżeli dwie firmy dogadają się i zaproponują cenę w granicach jedna np. 10000, a druga np. 11000 złotych za kajak, to WOPR będzie musiał kupić kajaki po 10000 zł sztuka, bo
ratovvnick napisa³/a:
takie sa prawa wolnego rynku i systemu przetargowego

A to już totalna bzdura.
Firmy nie paliły się do przetargu, bo po pierwsze WOPR nie zadbał o jego rozpropagowanie (na taką kasę do zarobienia udział wzięło sześć firm, z czego dwie odrzucono), a po drugie od roku w pomorskim WOPR siedzi Wydział Przestępczości Zorganizowanej KW Policji i mało kto, chce być potem sprawdzany.
Ten przetarg jest dobrą ilustracją tego, jak bezmyślnie w WOPR wydaje się pieniądze. Dowodem jest stosunek jakości do ceny zakupionego sprzętu i to, że skuterów nie ma lub nie nadają się do użytku.
 
     
ratovvnick 
Doświadczony Forumowicz WOPR
;)


Do³±czy³: 03 Lut 2011
Posty: 58
Sk±d: Gdynia
Wys³any: Pon Lip 18, 2011 1:57 pm   

nie jest totalna bzdura to co napisalem w wolnym rynku, wiem o cenach maksymalnych itd, dlatego napisalem ze konieczny jest tam dobry prawnik, nie mniej jednak skoro takiego zapisu nie bylo, to prawo wolnego rynku pozwala mi zaoferowac im (pomorskiemu wopr) kajak ratowniczy za 10000 i beda musieli go kupic. zgadzamy sie z pewnoscia w tym ze przetarg jest rozpisany bardzo zle. szczerze przetarg powinien byc rozpisany tak aby skutery np wygrala yamaha (maja doswiadczenie w dostarczaniu skuterow dostoswanych do ratowania, do platfrom itd)

jesli chodzi o kajaki to mi sie bardzo dobrze na nich pracuje i w wielu miejscach na swiecie widzialem te na ktorych ja mialem okazje pracowac w Gdyni, sprzet sprawdza sie. Testowalem natomiast kajak ktory opisales i wiele rzeczy o ktorych wspomniales, przeszkadzalo mi w nim, w szczegolnosci przy mocniejszych warunkach morskich, mysle ze jest to tez subiektywna opinia kazdego z nas, ktory jest lepszy i sadzac po twardosci pogladow nie przekonamy jeden drugiego.
nie uwazam jednak ze krytykowanie tego sprzetu jest dobrym posunieciem gdyz, my np wolimy pracowac na kajaku ktory wygral przaterg (w sensie gdynia) dlaczego chcesz wiec nam na sile udowodnic ze sprzet jest zly i nie przystosowany, uzyj argumentow, ktore ukazuja ze ten sprzet jest tylko pseudoratowniczym?

idac tokiem argumentow ze nie ma tego i tamtego przystoswania z miejsca np mozemy odrzucic polowe kamizelek ratowniczych gdyz ta nie ma takiej kieszonki, a tamta ma zle zapiecie, my np cenimy to ze kajak nie ma zbyt skomplikowanych rozwiazan, sprawdza sie w naszej pracy i specjlanie go sobie zazyczylismy, nasze argumenty przekonaly rowniez wopr w slupsku , ktory rowniez takowe kajaki sobie zazyczyl
_________________
Stażysta BL
Operator BL stopien 1 i 2
Operator Bl stopien 3-w planach
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - mangi



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytañ do SQL: 16