www.forum.wopr.net.pl Strona Gwna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UytkownicyUytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastpny temat
Wiek MR
Autor Wiadomo
Bazyl222 
Młodszy Forumowicz
Bazyl222


Wiek: 30
Doczy: 18 Lut 2008
Posty: 16
Skd: Białystok
Wysany: Sob Mar 14, 2009 3:42 pm   Wiek MR

Dobra wiele było tematów o wieku MR jednak ja z czymś innym. Wychodzę dziś z basenu po treningu i na drzwiach plakat o naborze na MR i coś przekreślone. Myślę zobaczę co tam jest przekreślone : "Minimum 14(przekreślone i obok napisane) 12 lat". To już przesada !! Mam 15 lat , pływam od 7 roku , życia tańczę od jeszcze wcześniej , do tego jestem aktywny sportowo i ćwiczę każdego wieczora. Technikę mam w miarę dobrą , a mimo to wyciągnąć mojego 110 kilowego brata praktycznie nie dam rady . No chyba że bardzo dużym wysiłkiem . Jeszcze osobę 70-80kg jest w miarę łatwo no tak ale potencjalna osoba ma mieć 12 lat !! Co wy o tym myślicie to już chyba przegięcie.[/scroll]
 
 
     
Goethik 
Forumowicz WOPR
I'm the one.


Wiek: 34
Doczy: 15 Cze 2008
Posty: 26
Skd: Koszalin
Wysany: Sob Mar 14, 2009 5:30 pm   

Chciał bym to zobaczyć jak 12-latek przepływa 50m. w 40 sekund.
_________________
Signed, Cikson.
 
 
     
Zuba 
Forumowicz WOPR


Wiek: 30
Doczy: 22 Lut 2009
Posty: 36
Skd: Toruń
Wysany: Sob Mar 14, 2009 6:31 pm   

Reforma przewiduje dwa stopnie"ochotnicze" tj. MRW, RW. MRW można stać się już w wieku 12 lat ale ten stopień wydaje mi się tylko że jest do odrobienia stażu dlatego na kursie znajduje się wiele zagadnień z zakresu samoratownictwa itp.
A tak apropo to chyba na młodszego ratownika czasówka to 50'' na 50 m. wiec nie powinno być z tym żadnych problemów.
_________________
2008r.- MRW
2008r.- VDWS
2009r.- Żeglarz Jachtowy
2010r.- Sternik Motorowodny
 
 
     
brzucho1989 
Doświadczony Forumowicz WOPR



Wiek: 35
Doczy: 04 Sie 2008
Posty: 71
Skd: mazowieckie
Wysany: Sob Mar 14, 2009 7:38 pm   

Na młodszego czasówka to chyba 45" na wstępnym egzaminie a na końcowym 40"

[ Dodano: Sob Mar 14, 2009 7:39 pm ]
NA pojej pływalni jest sekcja gdzie dzieciaki co mają 12 lat kręcą 30"
 
     
s.o. 
Stały bywalec


Wiek: 60
Doczy: 04 Gru 2007
Posty: 629
Skd: woj.łodzkie
Wysany: Sob Mar 14, 2009 8:11 pm   

Czasówka na 50 m poniżej 45 s obowiązywała wg starych programów. Nowy program (niestety) wymaga tylko karty pływackiej i oficjalnie nie przwiduje egzaminu,c hyba że jednostki WOPR prowadzące kursy wraz ze swoimi instruktorami ustałą dodatkowe kryteria egzekwowane w formie pozaprogramowego egzaminu. Niestety zbyt rygorystyczne jednostki i zbyt rygorystczni instruktorzy mogą doprowadzić to tego, że potencjalny kursant pójdzie gdzie inndziej, gdzie jest łatwiej, co w konsekwencji doprowadzi do spadku dochodów jednostek terenowych CO JEST RÓWNOWAŻNE Z OGRANICZENIEM DZIAŁALNOŚCI STATUTOWEJ.
Wybór jest trudny , w ciągu najbliższych miesięcy okaże się, który kierunek jest bardziej preferowany. Wertując strony internetowe tam gdzie kursy się już zaczęły na razie trudno ustalić co przeważa.
_________________
s.o.
 
     
Różaaaaaa 
Młodszy Forumowicz


Wiek: 33
Doczya: 17 Sie 2008
Posty: 16
Skd: ???
Wysany: Nie Mar 15, 2009 1:53 pm   

A nie jest czasem tak, że po reformie zamiast "czasówki" na 50m jest przepłynięcie 200m w czasie poniżej 5min? :?:
 
     
s.o. 
Stały bywalec


Wiek: 60
Doczy: 04 Gru 2007
Posty: 629
Skd: woj.łodzkie
Wysany: Nie Mar 15, 2009 2:11 pm   

Przepłynięcie dystansu 200 m sposobem dowolnym w czasie poniżej 5’ jest jednym z elementów do zaliczenia w takcie trwania kursu zgodnie z kartą umiejętności stanowiącą integralną częsc programu. Niektóre jednostki wprowadziły ten element do zaliczenia na pierwszych zajęciach kursu zastępując dotychczasowy egzamin.
_________________
s.o.
 
     
Malina. 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz


Doczya: 15 Sie 2007
Posty: 124
Skd: Stargard Szczec.| Lwów
Wysany: Nie Mar 15, 2009 2:19 pm   

Program szkolenia na Młodszego Ratownika-karta umiejętności


Ostatnia zakładka, karta umiejętności. Nic trudnego zajrzeć na stronę WOPRu, tam wszystko jest opisane, nie ma co wymyślać, wystarczy poczytać. KTO CZYTA, NIE PYTA.
 
 
     
sharky
Starszy Forumowicz WOPR


Doczy: 04 Cze 2007
Posty: 316
Skd: 3M
Wysany: Nie Mar 15, 2009 3:01 pm   

Taaa
Kiedyś martwiono się o spadek poziomu umiejętności ratowniczych, dzisiaj Prezes Oddziału WOPR martwi się o spadek
s.o. napisa/a:
dochodów jednostek terenowych CO JEST RÓWNOWAŻNE Z OGRANICZENIEM DZIAŁALNOŚCI STATUTOWEJ.


To znak czasów i kierunku w jakim podąża WOPR.

s.o. napisa/a:
Wybór jest trudny

na szczęście tylko dla niektórych instruktorów, bo znam takich, którzy stwierdzili, że dalej będą szkolić według starego programu i wymagać na egzaminie tych samych umiejętności co przed 1 stycznia 2009. Po to by nie staczał się poziom polskiego ratownictwa wodnego
 
     
s.o. 
Stały bywalec


Wiek: 60
Doczy: 04 Gru 2007
Posty: 629
Skd: woj.łodzkie
Wysany: Nie Mar 15, 2009 3:29 pm   

Instruktor zobowiązany jest do realizacji aktualnego programu. Obowiązuje wszystkich instruktorów wewnętrzne prawo WOPR. Nie mozna prowadzić kursów wg "starego" programu. W grę wchodzi co najwyżej poszerzenie go o pewne elementy np. pływanie łodzią,ćwiczenie odwagi, elementy ratownictwa sportowego .... jednak przy pełnej realizacji obecnych wymagań.
Poszerzenie programmu musi jednak uwzględniać minimalny wiek kursanta tj. 12 lat, a forma poszerzenia musi spełniać pewne normy (uchwała danego zarządu, pinformowanie kursantów lub ich prawnych opiekunach o zakresie i sposobie zaliczenia, objęcie ubezpieczeniem części zajęć wykraczajacych poza program) i wiele innych uwarunkowań

Mała niezwykle ważna uwaga w sprawie dochodów. Działalność statutowa to także wewnętrzne szkolenia, ubezpieczenia członków, działalność sportowa szczególnie w zakresie ratownictwa sportowego oraz zakup sprzętu (nowego i w miejsce wyeksploatowanego), którego posiadanie w decydujący sposób wpływa na poziom kursów i właściwe wyszkolenie przyszłych ratowników.
_________________
s.o.
 
     
immortal 
Stały bywalec



Doczy: 02 Wrz 2007
Posty: 587
Skd: sercem na morzu...
Wysany: Pon Mar 16, 2009 5:11 pm   

Goethik napisa/a:
Chciał bym to zobaczyć jak 12-latek przepływa 50m. w 40 sekund.


...to byś się trochę zdziwił bo 12-latkowie potrafią pływać 50m nawet w 27 sekund . . .

pozdrawiam
_________________
"We wszystkich dyskusjach i kłótniach ostatnie słowo należy do moderatorów..."
 
 
     
Bazyl222 
Młodszy Forumowicz
Bazyl222


Wiek: 30
Doczy: 18 Lut 2008
Posty: 16
Skd: Białystok
Wysany: Pon Mar 23, 2009 8:54 pm   

zeszliśmy teraz na temat czasów ,ale ratownik ,dobrze powinien pływać szybko , ale wyciągnąć przecież też musi topielca. Czy tylko ma dopłynąć i popatrzeć
 
 
     
Goethik 
Forumowicz WOPR
I'm the one.


Wiek: 34
Doczy: 15 Cze 2008
Posty: 26
Skd: Koszalin
Wysany: Pon Mar 23, 2009 9:17 pm   

immortal napisa/a:
Goethik napisa/a:
Chciał bym to zobaczyć jak 12-latek przepływa 50m. w 40 sekund.


...to byś się trochę zdziwił bo 12-latkowie potrafią pływać 50m nawet w 27 sekund . . .

pozdrawiam


Nie wątpię , ale takie sytuacje to rzadkość osobiście nie spotkałem jeszcze takiego pływaka.

Peace
_________________
Signed, Cikson.
 
 
     
Lukaszm 
Czasem zagląda
Młodszy Ratownik


Wiek: 29
Doczy: 23 Mar 2009
Posty: 4
Skd: Charzykowy
Wysany: Czw Mar 26, 2009 5:10 pm   

Ja mam znajomego który ma 12 lat i 50 metrów robi w 34 sekundy.
Ma 1,65 m a zasuwa jak mały delfin
 
 
     
Bazyl222 
Młodszy Forumowicz
Bazyl222


Wiek: 30
Doczy: 18 Lut 2008
Posty: 16
Skd: Białystok
Wysany: Czw Mar 26, 2009 8:43 pm   

Lukaszm napisa/a:
Ja mam znajomego który ma 12 lat i 50 metrów robi w 34 sekundy.
Ma 1,65 m a zasuwa jak mały delfin


Rozumiesz że może zasuwać i w 30 sek albo rekord świata , ale musi też wyciągnąć , a wątpię że wyciągnie 80-90 kg.

Coraz droższe kursy , coraz więcej ludzi którzy nie do końca prawie przeszli. Może bardziej postarać się o dotacje z unii od państwa zamiast wymyślać kolejne sposoby zarobków które są krótkotrwałe
 
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - anime



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,5 sekundy. Zapyta do SQL: 16