www.forum.wopr.net.pl Strona G³ówna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
system stopni i szkolenia w innych krajach
Autor Wiadomo¶æ
s.o. 
Stały bywalec


Wiek: 61
Do³±czy³: 04 Gru 2007
Posty: 629
Sk±d: woj.Å‚odzkie
Wys³any: Pi± Gru 21, 2007 7:08 pm   system stopni i szkolenia w innych krajach

W związku z próbami zmian stopni w polskim ratownictwie (patrz konferencja w Konstantynowie oraz w Sopocie) oraz próbą wprowadzenia wymogu posiadania KPP dla ratowników zainteresowany jestem wszelkimi informacjami dotyczącymi stopni ratowniczych w innych krajach oraz zakresem (programem) szkolenia na nie. Szczególnie interesuja mnie znane polskojęzyczne strony internetowe oraz tłumaczenia z posiedzeń ILSE. Wg. moich informacji (potwierdzonych min. na konferencji w Mysłowicach )polski system stopni ratowniczych jest zgodny z ILSE i bardzo czytelny, a tym samym jego zmiana nie jest poytrzebna. Wymogi sprawnościowe na poszczególnena poszczególne stopnie przewyższają wymogi obowiązujące w innych federacjach narodowych (np. u nas mymóg przepłyniecia na MR w czasie 45 s, a gdzie indziej 60 s na 50 m).
W innych federacjach pełnoprawny ratownik musi posiadać aktualny CPR (tj. odpowiednik naszego BLS/AED), natomiast u nas próbuje się wprowadzić KPP, nie mające odpowiednika w innych państwach, które niefortunnie wprowadzono bublem legislacyjnym w postaci Ustawy o ratownictwie medycznym
Gwoli wyjaśnienia nie jestem przeciwnikiem podnoszenia poziomu wyszkolenia polskich ratowników, ale znam realia panujące u nas. Przeciętnego tatownika nie będzie stać na ukończenie KPP, w następstwie czego liczba ratowników radykalnie spadnie. W chwili obecnej już mamy problemy związane z zatrudnieniem ratowników co jest także powiązane z ich płacami.
Zdaję sobie sprawę iż problemy wyżej przedstawione poruszane były na innych postach, jednach z uwagi na wagę problemu dobrz by było aby ta tematyka znalazła się w jednym miejcu co uczyniło by ją bardziej dostępną dla ogółu ratowników
_________________
s.o.
 
     
s.o. 
Stały bywalec


Wiek: 61
Do³±czy³: 04 Gru 2007
Posty: 629
Sk±d: woj.Å‚odzkie
Wys³any: Pi± Gru 21, 2007 7:56 pm   

Piszac o konferencji w Sopocie miałem na myśli jeden ze slajdów panelu pierwszego (patrz strona WOPR Sopot) o treści:
"Dla osób niepełnoletnich utworzyć
stopień Pomocnika Ratownika WOPR.
Szkolenie zgodne z programem na
stopień MR WOPR. Po uzyskaniu
pełnoletności i ukończeniu kursu z
kwalifikowanej pierwszej pomocy
PR WOPR automatycznie
otrzymywałby stopień MR WOPR".
_________________
s.o.
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytañ do SQL: 16