www.forum.wopr.net.pl Strona G³ówna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Ratownicy z SOPOTU
Autor Wiadomo¶æ
pioro6 
Starszy Forumowicz WOPR
RW



Wiek: 37
Do³±czy³: 09 Wrz 2005
Posty: 333
Sk±d: Pomorskie
Wys³any: Pon Sty 23, 2006 8:25 pm   

Ja w Sopocie nigdy nie pracowałem, ba nawet nie wiem ile tam może być wież, a co za tym idzie ratowników. Z tego co wiem to Młodszych przyjmują, ale pamietaj, że w ogólnie w Trójmieście nie dostaniesz żadnego noclegu, a to może stanowić duże utrudnienie w podjęciu pracy.

Pozdrawiam !!!
 
 
 
DeVu 
Stały bywalec


Pomóg³: 8 razy
Do³±czy³: 16 Lis 2005
Posty: 1976
Wys³any: Pon Sty 23, 2006 10:56 pm   

No ja chciałbym się właśnie dostać do Trójmiasta ponieważ mam ciotkę w Gdańsku, która z przyjemnością mnie przyjmie w swoje ręce :mrgreen: A kolejkami miejskimi szybko się dojeżdża do Sopotu czy nawet Gdyni :)
 
 
kamilesik 
Wypowie się, choć w ostateczności


Wiek: 35
Do³±czy³: 04 Cze 2005
Posty: 9
Wys³any: Wto Sty 24, 2006 6:05 pm   

DeVu napisa³/a:
No ja chciałbym się właśnie dostać do Trójmiasta ponieważ mam ciotkę w Gdańsku, która z przyjemnością mnie przyjmie w swoje ręce :mrgreen: A kolejkami miejskimi szybko się dojeżdża do Sopotu czy nawet Gdyni :)


noo to fajnie masz :D kurde chcialbym w trojmiescie popracowac, ale ciezko bedzie ze znalezieniem kwatery (brak ciotek xDDD), a wynajac cos przy takim malym wynagrodzeniu to nieoplacalne :)
 
 
 
DeVu 
Stały bywalec


Pomóg³: 8 razy
Do³±czy³: 16 Lis 2005
Posty: 1976
Wys³any: Wto Sty 24, 2006 8:03 pm   

Hehe :mrgreen: No dobrze, zostawmy już ciotki w spokoju. Ponawiam moje pytania:

Czy pracowaliście tam? Ile ratowników zatrudniają? Jakie są zarobki? Czy warto? przyjmują tam MR?
 
 
pioro6 
Starszy Forumowicz WOPR
RW



Wiek: 37
Do³±czy³: 09 Wrz 2005
Posty: 333
Sk±d: Pomorskie
Wys³any: Sro Sty 25, 2006 2:53 pm   

Ok. ja powiem tyle, że pracowałem społecznie w Gdańsku-Jelitkowie i zatrudniają tam 5 osób: w tym młodszego i piguła. Najprawdopodobniej zarobki są takie: 900 zł RW, 800 zł MR :wink: O innych plażach nie mam zbytnio pojęcia :|

Pozdrawiam !!!
 
 
 
mati82 
Stały bywalec



Pomóg³: 1 raz
Wiek: 41
Do³±czy³: 03 Sty 2006
Posty: 873
Sk±d: Sopot !
Wys³any: Czw Sty 26, 2006 7:32 am   

DeVu napisa³/a:

Czy pracowaliście tam? Ile ratowników zatrudniają? Jakie są zarobki? Czy warto? przyjmują tam MR?
Jak juz wcześniej było napisane, ze trzeba przejśc egzamin sprawnościowy jak i teoretyczny.


hmm

zacznijmy od tego ze w sopocie sÄ… "dwa kÄ…pieliska"
- Å‚azienki polnocne i poludniowe (czyli na polnoc od mola i na poludnie od mola) zwany dalej sopotem
- sopot koliba (czyli przy barze Koliba na wysokoscie Sopot-Kamienny Potok)

Pierwsze kÄ…pielisko jest zarzadzane przez mosir sopot, drugie przez wlascicieli baru

ilosc osob:
- sopot koliba - dokladnie nie wiem ale okolo 8-10 - kąpielisko co roku sie powiększa wiec w 2006 roku moze bedzie wiecej.
- sopot - to bedzie trudniejsze do opisania - 8 stanowisk, stanowisko dla kolonii, dwie bazy, sternicy, dyspozytorzy CKRW, dodatkowi ratownicy na karetke wodnÄ…, spolecznych tyle ze starczy na kazde stanowisko po jednej a czasem po dwie osoby - Å‚acznie przez wakacje przewija sie na "oko" nawet ponad 50 osob.

zapotrzebowanie na RW i MR jest duze, warto sprobowac
jedynym minusem dla osob spoza 3miasta jest brak noclegu i wyzywienia, znam kilka osob ktore cale wakacje mieszkaja np u cioci i pracowaly na plazy

jak pisalem wczesniej, w 2005 roku byl test sprawnosciowy i teoretyczny, w tym roku pewnie bedzie podobnie

zarobki porownywalene z pozostalymi kapieliskami w 3miescie czyli 800-900 zl

dodatkowo przez 2 tygodnie czerwca oraz 2 tyg wrzesnia działają dwa stanowiska wiec jak ktoś ma ochote to moze pracowac na plazy pełne 3 miesiące. te dwa stanowiska działają pod grand hotelem.

komunikacja w 3 miescie jest bardzo dobra, znam osoby ktore dojezdzaly do sopotu nawet z pruszcza gdanskiego albo z rumi, w samym trojmiescie jest bardzo dobra siec sciezek rowerowych i wiekszosc ratowników korzysta z tego poniewaz jest szybciej oraz mozna troche kondycje poprawic.

to by bylo na tyle ile mi do glowy przychodzi

pozdroo
mati
 
 
DeVu 
Stały bywalec


Pomóg³: 8 razy
Do³±czy³: 16 Lis 2005
Posty: 1976
Wys³any: Czw Sty 26, 2006 10:30 am   

Dzięki Mati za odpowiedź. Bardzo mi pomogłeś.
Mam już ostatnie pytanie: Sprawdzian teoretyczny z jakiego będzie zakresu? Mam tutaj wiadomości nabyte z kursu MR ale moze nie mam wszystkich potrzebnych wiadomości?
 
 
mati82 
Stały bywalec



Pomóg³: 1 raz
Wiek: 41
Do³±czy³: 03 Sty 2006
Posty: 873
Sk±d: Sopot !
Wys³any: Czw Sty 26, 2006 11:24 pm   

DeVu, na temat sezonu 2006 nie wypowiadam sie, obserwuj strone www.wopr.sopot.pl w kwietniu/maju, tam bedzie wszystko opisane

--
pozdroo
m
 
 
ramzes 
Wypowie się, choć w ostateczności
Ratownik WOPR


Do³±czy³: 07 Sty 2006
Posty: 11
Sk±d: Gdynia
Wys³any: Pon Sty 30, 2006 12:52 am   

Gdynia :

Kąpielisko Śródmieście : 2 wieże po 4 osoby, 2 patrole 2osobowe, obsada lodzi motorowej (2 os), + starszy i medyczny

Kąpielisko Redłowo : 2 wieże po 4 osoby, patrol 2 osobowy, starszy i medyczny

Pozatym sa jeszcze spoleczni, ktorych jest kilkunastu w ciagu sezonu. Aby sie dostac na plaze musisz pozytywnie przejsc egzaminy teoretyczne i praktyczne (niestety nie wiem z jakiego zakresu obecnie sa przeprowadzane bo sie czesto zmienia).

Zarobki to RW - 900 zl netto, MR - 700 zl netto

Praca w godz 8.15 (treningi) - 17:00, czasami bywaja nadgodziny placone wg normalnej stawki (ok 3,5 zl/h - RW).
_________________
www.nostromo.com.pl
 
 
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytañ do SQL: 16