www.forum.wopr.net.pl Strona G³ówna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Akcja ratownicza na basenie
Autor Wiadomo¶æ
.Kamil 
Wypowie się, choć w ostateczności


Do³±czy³: 28 Cze 2011
Posty: 5
Sk±d: Wieliczka
  Wys³any: Sro Lip 13, 2011 9:59 pm   Akcja ratownicza na basenie

Witam!

Chciałbym się dowiedzieć z czym wg Was jest najlepiej podjąć akcję ratowniczą na basenie który ma porozdzielane tory, bo w takim wypadku bojka, węgorz i koło odpada bo musiałbym poszkodowanego nad linami przenosić i tu jest kłopot. Czym Wam najlepiej idzie? Tak z własnego doświadczenia proszę :)
_________________
DOPÓKI WALCZYSZ JESTEŚ ZWYCIĘZCĄ!!!


WOPR - it's my life!
 
     
BoruÅ› 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz
mr


Do³±czy³: 28 Lut 2007
Posty: 191
Sk±d: ÅšlÄ…sk
Wys³any: Czw Lip 14, 2011 7:12 pm   

Bosak :twisted:
 
 
     
Osiola 
Starszy Forumowicz WOPR



Pomóg³: 2 razy
Do³±czy³: 30 Wrz 2007
Posty: 499
Sk±d: ÅšwinoujÅ›cie
Wys³any: Czw Lip 14, 2011 7:13 pm   

pod woda najlepiej przeciagnac :mrgreen:
_________________
1183

www.wopr.swi.pl
http://www.facebook.com/wopr.swinoujscie
 
     
DeVu 
Stały bywalec


Pomóg³: 8 razy
Do³±czy³: 16 Lis 2005
Posty: 1976
Wys³any: Czw Lip 14, 2011 7:32 pm   

Wszytko zależy od tego, jak tonący zachowuje się w wodzie. Ja używam rzutki rękawowej jeśli osoba jest zbyt daleko aby podać jej bosak :wink: W najgorszym wypadku trzeba wskoczyć do wody.

Liny mogą służyć jako narzędzie do przyciągnięcia się na płytką stronę pływalni.
 
     
immortal 
Stały bywalec



Do³±czy³: 02 Wrz 2007
Posty: 587
Sk±d: sercem na morzu...
Wys³any: Czw Lip 14, 2011 11:56 pm   

DeVu napisa³/a:
W najgorszym wypadku trzeba wskoczyć do wody.

Zawsze zastanawia mnie czemu dla większości wskakiwanie do wody po kogoś to "NAJGORSZY przypadek"...?
_________________
"We wszystkich dyskusjach i kłótniach ostatnie słowo należy do moderatorów..."
 
 
     
DeVu 
Stały bywalec


Pomóg³: 8 razy
Do³±czy³: 16 Lis 2005
Posty: 1976
Wys³any: Pi± Lip 15, 2011 12:18 am   

Jeśli nie ma z tonącym żadnego kontaktu np. wzrokowego, nie można przekazać wskazówek typu "proszę się uspokoić, zaraz pomogę" tylko zwyczajnie osoba się zatapia pod wodę i panikuje to nie ma innej rady. Chyba, że zdradzisz mi dobry sposób :wink:

Może piszę też tak dlatego, że zawsze kiedy wskakiwałem do wody to musiałem prowadzić reanimację... :???:
 
     
immortal 
Stały bywalec



Do³±czy³: 02 Wrz 2007
Posty: 587
Sk±d: sercem na morzu...
Wys³any: Pi± Lip 15, 2011 8:30 am   

Napisałem to dlatego bo Twoja wypowiedź przypomniała mi podejście większości ratowników parku wodnego w którym pracowałem. Dla nich skakanie po kogoś do wody to było jak kara... Mówi się, że dobry ratownik to suchy ratownik a ja twierdze, że suchy ratownik to ratownik bez doświadczenia :cool: :cool:
_________________
"We wszystkich dyskusjach i kłótniach ostatnie słowo należy do moderatorów..."
 
 
     
.Kamil 
Wypowie się, choć w ostateczności


Do³±czy³: 28 Cze 2011
Posty: 5
Sk±d: Wieliczka
Wys³any: Pi± Lip 15, 2011 10:40 am   

To nie tak :P Dobry ratownik to ŻYWY RATOWNIK ;)

[ Dodano: PiÄ… Lip 15, 2011 10:46 am ]
reszta jest mało ważna :)
_________________
DOPÓKI WALCZYSZ JESTEŚ ZWYCIĘZCĄ!!!


WOPR - it's my life!
 
     
Rokam
Starszy Forumowicz WOPR



Do³±czy³: 23 Maj 2008
Posty: 339
Sk±d: hehelmans
Wys³any: Pi± Lip 15, 2011 10:30 pm   

Czasami po prostu wskakiwanie do wody jest zbędne. Można podać rękę lub kij (tyczkę) np. na środku basenu są też liny wyznaczające tory, pacjent może się złapać i chwilę się uspokoić a potem możemy go swobodnie zaholować do brzegu. Lub wykorzystać w "walce" czyli bezpośrednim kontakcie któryś z chwytów który akurat będzie pasował.
_________________
Go¶æ, myÅ›laÅ‚eÅ›, że on Cie lubi? A to szyderca. Hehehelmans.
 
     
DeVu 
Stały bywalec


Pomóg³: 8 razy
Do³±czy³: 16 Lis 2005
Posty: 1976
Wys³any: Nie Lip 17, 2011 6:14 pm   

immortal napisa³/a:
Dla nich skakanie po kogoś do wody to było jak kara...

Widocznie pracowali za karę i pomylili zawody :wink: a tak poza tym najważniejsze, że akcja jest udana :wink:
 
     
kedzior 
Doświadczony Forumowicz WOPR


Do³±czy³: 11 Lis 2008
Posty: 74
Sk±d: GdzieÅ› z morza pisze...
Wys³any: Sob Lip 23, 2011 1:26 pm   

Generalnie uwaza sie, ze dobry ratownik to suchy ratownik... dlaczego?

Bo lepiej zapobiegac niz "leczyc" - pozwalac na doprowadzenie do sytuacji gdy trzeba kogos ratowac (nie zawsze niestety mozliwe, ale minimalizowac ryzyko nalezy zawsze - np. poprzez egzekwowanie regulaminu obiektu)

Kolejna sprawa - (wedlug mojej bardzo skromnej opinii) skakanie do wody z lodzi ratowniczej - np. RIBa jest w wiekszosci przypadkow niepotrzebne. Szybciej do kogos mozna podejsc lodzia niz plynac wplaw. (Efektowne akcje typu sloneczny patrol smiesza.) A jak sternik nie jest w stanie do niego podejsc szybko, sprawnie i bezpieczenie to moze powinien potrenowac cos innego niz tylko miesnie...
W ratownictwie morskim wejscie do wody jest na prawde ostatnia opcja - sporadycznie wykorzystywana. (Smiglowce to troche inna bajka i inne techniki).
_________________
Ratownik WOPR ('stary'), kurs rat.med. KSRG
Ratownik ochotnik BSR (SAR)
mgr inż. of. mar. handl. DPO,
st. sternik i instr. motorowodny, st. jacht.
PADI AOWD
 
     
u-boot 
Dyżur na www.forum.wopr.net.pl


Pomóg³: 1 raz
Do³±czy³: 22 Mar 2010
Posty: 210
Sk±d: PoznaÅ„
Wys³any: Czw Lip 28, 2011 7:25 pm   

pytanie dotyczyło basenu? A jak masz basen 50 m i 10 torów ? Najlepiej zrobić próbę nam wyszło, że w pewne miejsca szybciej jest podbiec i wskoczyć a jak płynąć to pod linami i holowanie do brzegu po linach liny jako pomoc. Osiola pod wodą przeciągnąc ???? no proszę cię tonącego pod wodę. Tyczka skuteczna na 1 tor. Czyli ogólnie próbowac i ćwiczyc różne rozwiązania, nie ma złotej recepty. Ale zanim złapiesz tyczke to już jesteś w wodzie i masz klijenta lepiej zapobiegać???
 
     
Kaluza
MÅ‚odszy Forumowicz


Do³±czy³: 11 Cze 2011
Posty: 23
Sk±d: bwo
Wys³any: Pi± Lip 29, 2011 10:16 am   

u-boot napisa³/a:
pytanie dotyczyło basenu? A jak masz basen 50 m i 10 torów ? Najlepiej zrobić próbę nam wyszło, że w pewne miejsca szybciej jest podbiec i wskoczyć a jak płynąć to pod linami i holowanie do brzegu po linach liny jako pomoc. Osiola pod wodą przeciągnąc ???? no proszę cię tonącego pod wodę. Tyczka skuteczna na 1 tor. Czyli ogólnie próbowac i ćwiczyc różne rozwiązania, nie ma złotej recepty. Ale zanim złapiesz tyczke to już jesteś w wodzie i masz klijenta lepiej zapobiegać???

Pracuje na 50x25m jedyna opcja to skok do wody i akcja klasyczna(jak są tory to holujemy wzdłuż toru aż do brzegu i tyle). Tyczka raczej rzadko używana chyba ,że jakiś dzieciak nie ma siły dopłynąć, niczym nie rzucisz bo za dużo "głów" w wodzie(nie ma podziałów na tory).
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - opowiadania



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytañ do SQL: 16