www.forum.wopr.net.pl Strona G³ówna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Pańszczyzna
Autor Wiadomo¶æ
Ranger 
Doświadczony Forumowicz WOPR
MRW



Wiek: 30
Do³±czy³a: 12 Sie 2007
Posty: 66
Sk±d: Katowice
Wys³any: Wto Lip 08, 2008 11:12 pm   

WOPR - wodne OCHOTNICZE pogotowie ratunkowe.
Chca pomagac ludziom muszisz zdobyc te umiejetnosci na kursie ( zapłaciłes za niego, bo ktos Cie szkolił)
W składe, dodatkowe (przynjamniej u mnie) jest zawarte rówzniez ubezpieczenie w razie wypadku. Wiec, moim zdan to płac, ratuj ludzi i nie zadawaj głupich pytan
_________________
2007- Sternik Motorowodny
2008- MR
2008- OWD
AOWD
-Deep;Nitrox; PBB; Wreck; SS
2009
Rescue Diver
-Asystent treningowy NAUI ?


"So others may life"

"Dla świata jesteśmy tylko ludźmi - dla ludzi, których ratujemy jesteśmy całym światem"
 
 
     
Ciamek 
Doświadczony Forumowicz WOPR


Wiek: 54
Do³±czy³: 31 Lip 2007
Posty: 90
Sk±d: Wwa
Wys³any: Wto Lip 08, 2008 11:29 pm   

U mnie ubezpieczenie nie jest w cenie. PÅ‚Ä…cÄ™ 35,- + 20,- ubezpieczenia.
Skoro to co piszecie jest prawdą i część kasy idzie do ZG, a część do naszego oddziału to tu wyrażę pewne moje zdanie na ten temat bo uważam, że ZG z tych składek nie należy się ani jeden złamany grosz. Nie wiem jak u Was (nie mówię tu o Sopocie, Mazurach czy Wrocławiu) ale u mnie stan sprzętu jest opłakany, poza tym na jakiekolwiek szkolenia jest brak pieniędzy, a z tego co mi wiadomo to na WOPR wcale mało kasy od państwa nie idzie:/ I teraz pytanie: Na co idą te pieniądze? Sopot- ok (główna baza, chociaż mam wrażenie że czasem tych pieniędzy mają za dużo ;) ) Giżycko? Ok. Baza nr alarmowego tj Wrocław. Jednak nie wierze ze wszystko idzie do nich! Gdzie reszta?! Skad Pan Prezes ma kase zeby jezdzic takim samochodami jakimi jezdzi?! (Nie wiem czym aktualnie, ale swego czasu był to nowy lexus). Poza tym dlaczego w regionalnych oddziałach nie ma pieniędzy na żadne szkolenia? Czasem jakieś suche wykłądy. Zero dofinansowania do jakichkolwiek szkoleń. Wszelkie kursy jeśli organizuje je WOPR(nie mówie o regionalnych) są koszmarnie drogie i robione po łebkach! Np. patenty, kurs na MR i RW.
Uważam że składka w ogóle powinna zniknąć. A jeśli jest to powinniśmy coś z tego poza pieczątką i naklejką w identyfikatorze dostawać w zamian! (czytaj: profesjonalne szkolenia, tańsze kursy, wejścia na basen)
Jeśli mam płacić tylko dlatego żeby móc pracować to powiem Wam że WOPR szybko się przeliczy bo w dzisiejszych czasach gdzie do pracy zatrudniaja prywatne firmy coraz wiekszej ilosci osob zaczyna to kolo **** latać czy macie tą pieczątkę czy też nie. Pozdrawiam.
_________________
Nie można nic nie robić, tylko dlatego, że nie da się zmienić wszystkiego.
 
     
brzucho1989 
Doświadczony Forumowicz WOPR



Wiek: 35
Do³±czy³: 04 Sie 2008
Posty: 71
Sk±d: mazowieckie
Wys³any: Pi± Sie 15, 2008 9:32 pm   

Ciamek ma racje skoro jesteśmy ochotnikami to ZG powinien troche zacisnąc pasa, nie mówie tu o sekretarkach czy księgowych lecz o tych postawionych wyżej. Ciekawi mnie czy odrabiają obowiązkowe 30 godzin, które trzeba odpracowac niezależnie od stopnia :mrgreen:

W swoim regione na zarząd nie narzekam, bo jest jak najbardziej w porządku, prezes git koleś, 6 wejśc na basen w miesiącu bez limitu czasu+ treningi w sobote lub niedziele rano(zawsze ustalamy dzień GG i itd.) Co roku wraz z naszym zarządem organizujemy Maraton pływacki na jeziorze w kilku kategoriach... Zjeżdża sie mnóstwo ratowników, pływaków, służby które pomagają nam obstawiać maraton: oddziały wodne policji i PSP. PO maratonie w miłej atmosferze jest grill i inne możliwości rozrywki i spędzenia czasu w gronie znajomych. np. siatkówka lub wyścig motorówek :mrgreen: Co roku organizowany jest również pokaz ratownictwa wodnego na basenie(skoki, sposobu holowania), oraz bardziej spektakularny na jeziorze (skoki z motorówki przy duzej prędkosci, wywrotki łodzi kajaków itd.) ludzie przebywajacy na plazy BIJĄ NAM BRAWO, a wszystko to co opisałem robimy społecznie. Swojej drużynie i zarządowi nie mam nic do zarzucenia. :mrgreen:
 
     
mati82 
Stały bywalec



Pomóg³: 1 raz
Wiek: 41
Do³±czy³: 03 Sty 2006
Posty: 873
Sk±d: Sopot !
Wys³any: Czw Pa¼ 09, 2008 2:18 pm   

Ciamek napisa³/a:
Na co idą te pieniądze? Sopot- ok (główna baza, chociaż mam wrażenie że czasem tych pieniędzy mają za dużo ;) ) Giżycko? Ok. Baza nr alarmowego tj Wrocław. Jednak nie wierze ze wszystko idzie do nich! Gdzie reszta?!


nic nie idzie do Sopotu, powtarzam - NIC
to co mamy - wypracowaliśmy sami
 
     
brzucho1989 
Doświadczony Forumowicz WOPR



Wiek: 35
Do³±czy³: 04 Sie 2008
Posty: 71
Sk±d: mazowieckie
Wys³any: Wto Pa¼ 14, 2008 12:37 pm   

Na stronie ZG wyczytałem, że WOPR liczy ok.70 000 członków płacących składki, od ministerstwa dostaje troszke ponad 2 000 000 pln dotacji. Zastanówcie się jaka część z tej niezłej sumki trafia do waszych zarządów regionalnych i drużyn? Czy ZG wyposaża nas corocznie w nowy sprzęt typu chociażby apteczki, bojki czy nawet koszulki. Tłumaczenia że pieniądze idą na utrzymanie kąpielisk są ściemą, bo utrzymanie kąpieliska należy do jego gestora. W każdej druzynie bo trudno powiedzieć o tym że tak powinno być na kazdym kąpielisku powinien być sprzęt na miarę Europejską
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytañ do SQL: 17