www.forum.wopr.net.pl Strona G³ówna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Program treningowy dla kursanta RW
Autor Wiadomo¶æ
Neemek 
Czasem zaglÄ…da


Wiek: 29
Do³±czy³: 03 Wrz 2013
Posty: 3
Sk±d: ÅšlÄ…sk
Wys³any: Wto Wrz 03, 2013 7:06 pm   Program treningowy dla kursanta RW

Witam.
W październiku zaczynam kurs na Ratownika Wodnego (od razu, bez MR).
Byłem dziś na basenie (olimpijskim) i nie do końca satysfakcjonują mnie moje wyniki tj.: 30 m pod wodą i 44s na 50m.
Instruktor u którego będę robił kurs jest bardzo wymagający i wymaga 50m pod wodą i 45s na 50m w związku z czym chciałbym poprawić swoje wyniki.
Potrafię przepłynąć na jednym godzinnym treningu około 1500m jednak głownie żabką a nie kraulem.
Nie jestem pływakiem, pływam rzadko za to dużo jeżdzę na rowerze oraz biegam.
Pewnie napiszecie "pływaj!" ale może poradzicie jakiś plan treningowy (poza kursem mogę chodzić na basen 1-2 razy w tygodniu - studia :/ ) na zwiększenie pojemności płuc oraz poprawę wyników na 50m i 100m.

Z góry dzięki i pozdrawiam
 
     
bienio 
Starszy Forumowicz WOPR



Pomóg³: 3 razy
Wiek: 56
Do³±czy³: 25 Maj 2012
Posty: 403
Sk±d: Woda
Wys³any: Sro Wrz 04, 2013 9:21 am   

Z mojej strony pływanie i jeszcze raz pływanie. Można dorzucić ćwiczenia siłowe na partie mięśniowe które używasz.

Neemek napisa³/a:
głownie żabką a nie kraulem.


Ćwiczyć kraula, będzie potrzebny jeszcze z głową nad powierzchnią wody. Pływaj dużo stylem grzbietowym by poprawić kraul'a. Przy tym co piszesz zacząłbym od kilku lekcji u Instruktora. Jeden raz w tygodniu to mało.

Gdy ja się przygotowywałem a miałem MR i R WOPR chodziłem 4 razy w tygodniu + siłownia.

Trening na 400m minimum 8 min nie zapominaj.
_________________
- MR WOPR
- Sternik Motorowodny
- RW
- IRR - sp. PÅ‚ywanie
- KPP, RWP, RWÅš, RWM
- Ratownik Wodny MSW
- Trener Klasy II - PÅ‚ywanie
---------------------------
 
     
stary ratownik 
Starszy Forumowicz WOPR


Pomóg³: 4 razy
Do³±czy³: 10 Lut 2013
Posty: 362
Sk±d: Kalisz
Wys³any: Sro Wrz 04, 2013 9:41 am   Re: Program treningowy dla kursanta RW

Neemek napisa³/a:
Witam.
W październiku zaczynam kurs na Ratownika Wodnego (od razu, bez MR).
Byłem dziś na basenie (olimpijskim) i nie do końca satysfakcjonują mnie moje wyniki tj.: 30 m pod wodą i 44s na 50m.
Instruktor u którego będę robił kurs jest bardzo wymagający i wymaga 50m pod wodą i 45s na 50m w związku z czym chciałbym poprawić swoje wyniki.
Potrafię przepłynąć na jednym godzinnym treningu około 1500m jednak głownie żabką a nie kraulem.
Nie jestem pływakiem, pływam rzadko za to dużo jeżdzę na rowerze oraz biegam.
Pewnie napiszecie "pływaj!" ale może poradzicie jakiś plan treningowy (poza kursem mogę chodzić na basen 1-2 razy w tygodniu - studia :/ ) na zwiększenie pojemności płuc oraz poprawę wyników na 50m i 100m.

Z góry dzięki i pozdrawiam

Dziwne próby. Aby zdać egzamin (końcowy) praktyczny, trzeba przepłynąć 400 m. w czasie nie dłuższym niż 8 min., przepłynąć 25 m. pod wodą (wyciągając dwa przedmioty), przepłynąć stylem ratowniczym (nie mylić z kraulem) 50 m. poniżej 55 s., potem jest łódź, akcja ratownicza, holowanie i wyciąganie na brzeg. Jak widzisz, takich wymagań, jakie postawił Twój prowadzący - nie ma.
_________________
wszyscy chcemy dobrze, nie skaczmy więc sobie do gardeł, a skoncentrujmy na misji ratowania życia
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - anime



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytañ do SQL: 18