www.forum.wopr.net.pl Strona G³ówna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Ratownik wodny
Autor Wiadomo¶æ
Patryk95 
Czasem zaglÄ…da
Patryk


Wiek: 28
Do³±czy³: 08 Cze 2017
Posty: 2
Sk±d: WrocÅ‚aw
  Wys³any: Czw Cze 08, 2017 11:32 pm   Ratownik wodny

Witam, jestem tu nowy, wiÄ™c moje pytanie może wydawać siÄ™ trochÄ™ gÅ‚upie, ale zależy mi na otrzymaniu rzetelnej odpowiedzi, krótko na temat. Nigdzie nie mogÅ‚em znaleźć informacji, wiÄ™c postanowiÅ‚em, że zapytam, tutaj na pewno ktoÅ› mi pomoże. UkoÅ„czyÅ‚em kurs na Ratownika Wodnego w jednym z wrocÅ‚awskich podmiotów uprawnionych do ratownictwa wodnego. Teraz pytanie: Jak to jest z czÅ‚onkowstwem w WOPR-ze? Jaki posiada siÄ™ stopieÅ„ ratowniczy po takim kursie? Na kursie dostaÅ‚em informacjÄ™, że mam po prostu uprawnienia zawodowe Ratownika Wodnego, a przy skÅ‚adaniu wniosku o czÅ‚onkowstwo w WOPR nie wiem szczerze mówiÄ…c co mam pisać. Podobnie jest z wnioskiem o kartÄ™ identyfikacyjnÄ… WOPR, nie wiem czy jestem Ratownikiem Wodnym PÅ‚ywalni, Morskim czy ÅšródlÄ…dowym, bo po prostu Ratownika Wodnego w takim wniosku nie ma. W ogóle czy mogÄ™ siÄ™ o takÄ… kartÄ™ ubiegać? :sad: a z tego co wiem Ratownik Wodny ≠ Ratownik WOPR? TrochÄ™ siÄ™ rozpisaÅ‚em, mam nadzieje, że pomożecie!

[ Dodano: Sob Cze 10, 2017 11:56 am ]
Widzę, że nikt nie chce pomóc.. :cry:
_________________
Ratownik wodny
 
     
Perykles
Starszy Forumowicz WOPR


Pomóg³: 21 razy
Do³±czy³: 15 Gru 2009
Posty: 419
Sk±d: inÄ…d
Wys³any: Nie Cze 11, 2017 10:42 am   

Po pierwsze dla jasności jeśli ukończyłeś tylko szkolenie ratowników wodnych to niestety NIE posiadasz uprawnień zawodowe Ratownika Wodnego jak Ci to przekazano na kursie. Ukończyłeś tylko szkolenie więc wiesz jak ratować co nie oznacza że możesz już ratować zawodowo :wink:
Aby być uznanym za pełnoprawnego ratownika wodnego musisz spełnić wszystkie wymogi ustawowe czyli w twoim wypadku: kurs KPP, dodatkowe uprawnienie przydatne w ratownictwie wodnym (np. jakiś "wodny" patent) oraz pracować, pełnić służbę lub być członkiem podmiotu uprawnionego do wykonywania ratownictwa wodnego (o co pytasz w swoim poście)

Do rzeczy jednak.
Po kursie ratowników wodnych nie posiadasz żadnego stopnia bo teraz nie ma już stopni w ratownictwie wodnym. Stopnie stosowane w WOPRze są to wewnątrzorganizacyjne stopnie nie mające żadnego znaczenia na zewnątrz.
Składając deklarację członkostwa w WOPR raczej żadnych stopni Ci nie nadadzą bo żadnego kursu w WOPRze nie ukończyłeś. Najważniejsze jednak ze nie jest Ci to potrzebne podobnie jak karta identyfikacyjna ... dodatkowo płatna.
Inna sprawa że przy wydawaniu legitymacji mogą Ci jakieś stopnie do legitymacji wpisać że tak powiem siłą rozpędu a że od przybytku głowa nie boli :lol:
Zapisujesz się do WOPR aby spełnić ostatni wymóg ustawowy (przypominam o pozostałych) i najważniejsze abyś miał ważną legitymację WOPR z potwierdzoną ważnością czyli potwierdzonym członkostwem na dany rok. Potwierdzenie ukończenia szkolenia ratowników wodnych masz i tak w postaci odrębnego dokumentu zgodnie z rozporządzeniem MSW.
 
     
Patryk95 
Czasem zaglÄ…da
Patryk


Wiek: 28
Do³±czy³: 08 Cze 2017
Posty: 2
Sk±d: WrocÅ‚aw
Wys³any: Nie Cze 11, 2017 10:46 am   

O pozostałych wymogach wiem, także spokojnie. :mrgreen: czyli bez problemu mogę ubiegać się o członkowstwo w WOPR-ze? A jako numer legitymacji WOPR wpisuję po prostu numer zaświadczenia?

[ Dodano: Nie Cze 11, 2017 10:48 am ]
I legitymacja WOPR, o której piszesz to jest ta, którą dostaję po zapisaniu się do WOPRu?
_________________
Ratownik wodny
 
     
Perykles
Starszy Forumowicz WOPR


Pomóg³: 21 razy
Do³±czy³: 15 Gru 2009
Posty: 419
Sk±d: inÄ…d
Wys³any: Wto Cze 13, 2017 6:39 pm   

Każdy możne ubiegać się o członkostwo w WOPR i wątpię aby komukolwiek odmówili bo w końcu wiąże się to z dodatkową kasa dla danego WOPRu. Nawet jak żadnego stopnia nie posiadasz składkę zapłacić musisz.

Hmm na formularzu zgłoszeniowym jest pole numer legitymacji :?: :shock: albo może jest tylko nie doczytałeś że wypełnia WOPR. Jak się zapiszesz to dostaniesz legitymację z przyznanym przez WOPR numerem legitymacji zgodnie z wewnętrzną numeracją członków.

Tak to jest ta, którą dostajesz po zapisaniu się do WOPRu :cool: taka niebieska tudzież błękitna książeczka.
 
     
Izunia 89 
Czasem zaglÄ…da


Do³±czy³a: 11 Sty 2019
Posty: 1
Wys³any: Pi± Sty 11, 2019 6:06 pm   

Witam jest może ktos kto wie jak wyglada praca ratownika który pracuje w straży przybrzeżnej i ratuje ludzi na morzu? Jaki jest najwyższy stopień takiego ratownika?Slyszalam tez o kursach 6 miesięcznych na wyspie Kodiak na Alasce.
 
     
adeusz85 
Czasem zaglÄ…da


Do³±czy³: 15 Sty 2019
Posty: 1
Wys³any: Wto Sty 15, 2019 10:17 am   

Cześć. Nie wiedziałem, że po szkoleniu ratowników wodnychnie posiadam uprawnień zawodowych Ratownika Wodnego. Zawsze myślałem, że kiedyś mógłbym skorzystać z tego szkolenia zawodowo.
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje anime



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytañ do SQL: 16