www.forum.wopr.net.pl Strona Gwna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UytkownicyUytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastpny temat
Przystapienie do kursu
Autor Wiadomo
Ratownik^Bartek 
Doświadczony Forumowicz WOPR


Doczy: 14 Kwi 2011
Posty: 73
Skd: Mazowieckie
Wysany: Sob Lut 04, 2012 5:36 pm   Przystapienie do kursu

Witam ma taki problem gdyz u mnie w jednostce jest chlopak ktory nie dlugo skonczy 16 ale wczaesniej jest robiony kurs na RW czy jest mozliwosc zeby przystapil do kursu i go zdal przed 16-tką a uprawnienia i obowiazki weszly w zycie jak skonczy 16 rok zycia?
 
     
rafaco
BAD - Bardzo Aktywny Działacz



Doczy: 01 Kwi 2007
Posty: 180
Skd: Bialystok/ Sopot
Wysany: Sob Lut 04, 2012 6:20 pm   

Skoro pytasz w imieniu kolegi to chyb najlepiej poinformowanymi w tej sprawie będa osoby z twojej jednostki lub też bezpośrednio instruktor prowadzacy zajęcia :cool:
_________________

 
     
Ratownik^Bartek 
Doświadczony Forumowicz WOPR


Doczy: 14 Kwi 2011
Posty: 73
Skd: Mazowieckie
Wysany: Sob Lut 04, 2012 6:22 pm   

No teraz weekend i sie pytam ale po weekendzie zadzwonie do instruktora.
A wedlug Was da rade cos takiego zrobic, moze ktos sie spotkal z podobnym przypadkiem?
 
     
nygus400 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz



Wiek: 41
Doczy: 23 Wrz 2011
Posty: 146
Skd: Łódzkie WOPR
Wysany: Sob Lut 04, 2012 9:09 pm   

tak, kiedyś gdy kursy bylo ronione normnalnie na sródlądziu (tylko w sezonie), to spotykało się, że uczestnik dostawał legitymację po ukończeniu odpowiedniego wieku.
lecz zazwyczaj dotyczyło to osób które kończyły wymagany wiek w niedługim odstepie czasu.
negocjować!!!!! :mrgreen:
pozdro
_________________
kiedyś usłyszałem:
lepszy pijany ratownik na stanowisku niż trzeźwy w domu - wciąż nie daje mi to spokoju...
 
     
Ratownik^Bartek 
Doświadczony Forumowicz WOPR


Doczy: 14 Kwi 2011
Posty: 73
Skd: Mazowieckie
Wysany: Nie Lut 05, 2012 12:28 pm   

Dzieki za info.

[ Dodano: Nie Lut 05, 2012 1:32 pm ]
A jeszcze take pytanie, czy jest jakis sens dzwonic do rejonowego czy to zalezy po prostu od woli instruktora? A moga byc z tego jakies nie przyjemnosci
 
     
cybul 
Doświadczony Forumowicz WOPR


Doczy: 16 Kwi 2009
Posty: 48
Skd: Grudziądz
Wysany: Pon Lut 13, 2012 9:29 pm   

Pamiętam jak ja robiłem młodszego ratownika i do ukończenia wymaganego wieku brakowało mi 1,5 miesiąca w chwili przystąpienia do kursu, ale że instruktor wiedział że pływam w klubie pływackim to pozwolił mi przystąpic do kursu, ale tak jak piszecie książeczkę otrzymałem w dniu urodzin (taki prezent) :D
 
     
Ratownik^Bartek 
Doświadczony Forumowicz WOPR


Doczy: 14 Kwi 2011
Posty: 73
Skd: Mazowieckie
Wysany: Wto Lut 14, 2012 5:44 pm   

No dobra widze ze mozna sie dogadac z instruktorem.
A jezeli zrobie wczesniej Wodnego to On mi zabierze ksiazeczke i da po ukonczeniu 16 czy po prostu dostane wpis a uprawnienia wejda w dniu urodzin?
 
     
Ubu 
Starszy Forumowicz WOPR
Ratownik WOPR



Doczy: 06 Maj 2007
Posty: 389
Skd: Bielsko-Biała
Wysany: Czw Lut 16, 2012 12:19 am   

Zależy od instruktora, w mojej macierzystej jednostce spotkałem się z obiema sytuacjami, jeden instruktor kazał pojawić się w późniejszym terminie z legitymacja w biurze, drugi od razu podbił legitymacje, zabrał ją i kazał zgłosić się po 18-nastce.
Tak samo zrobił z tymi którzy ukończyli kurs, mieli 18 lat ale z jakiegoś powodu nie dostarczyli wcześniej wszystkich dokumentów (badań lekarskich, patentu etc) Pozwolił zdawać egzamin jednak legitymacje wstrzymał.

Chociaż tak naprawdę w moim mniemaniu nikt nie powinien przetrzymywać niczyjej legitymacji.

Najlepiej zapytać konkretnego instruktora

Pozdrawiam
Adam
_________________
RW, Płetwonurek, Sternik Motorowodny,
Ratownik Medyczny,
Szkol: Rat. Lodowe, Wody Szybko płynące
Instruktor BLS-AED, ACLS, PALS
PRACA: RW/SOR/Zespoły Rat. Med.
 
     
Ares 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz



Doczy: 13 Gru 2011
Posty: 120
Skd: Gorzów Wielkopolski
Wysany: Czw Lut 16, 2012 7:46 am   

Moim powinien nie wydać legitymacji, aż do spełnienia wszystkich wymogów.
_________________
Spartanie nie pytają ilu!
Lecz gdzie są!
 
     
DeVu 
Stały bywalec


Pomg: 8 razy
Doczy: 16 Lis 2005
Posty: 1976
Wysany: Czw Lut 16, 2012 8:26 am   

Ratownik^Bartek napisa/a:
u mnie w jednostce jest chlopak ktory nie dlugo skonczy 16 ale wczaesniej jest robiony kurs na RW
Ratownik^Bartek napisa/a:
A jezeli zrobie wczesniej Wodnego to On mi zabierze ksiazeczke i da po ukonczeniu 16 czy po prostu dostane wpis a uprawnienia wejda w dniu urodzin?

Już sam nie wiem, czy specjalnie pytasz o "problem" w imieniu kolegi czy chodzi o Ciebie? :cool:

Jedna rzecz jest niepokojąca: "zależy od instruktora", "zależy od jednostki", "zależy od.....". Zamiast wszystko ujednolicić, są coraz większe różnice pomiędzy Instruktorami i jednostkami. A wydawałoby się, że wymagania formalne są proste i oczywiste. A tu proszę, niejeden Instruktor łamał zasady i przepisy, nad którymi ZG sam pracował. Co za paradoks. Najlepsze jest to, że jak się pozwoli jednej osobie na udział w kursie, to tym bardziej nie odmówi się pozostałym osobom, które stwierdzą "skoro mojego kolegę przyjęli to dlaczego ja nie mogę spróbować?". I nagle z jednej osoby robi się pięć, bez odpowiedniego wieku.

Powracając do głównego zapytania nie podałeś Nam podstawowej rzeczy: kiedy kończysz 16 lat?

Ja jestem zdania, że egzamin powinien być zdawany dopiero po ukończeniu wymaganego wieku. A z przyjęciem na kurs 2 miesiące przed urodzinami są chyba w sam raz przy założeniu, że kurs odbywa się w weekendy, a nie w trybie stacjonarnym.

P.S. Czy mógłbyś używać polskich liter?
 
     
Ratownik^Bartek 
Doświadczony Forumowicz WOPR


Doczy: 14 Kwi 2011
Posty: 73
Skd: Mazowieckie
Wysany: Czw Lut 16, 2012 9:15 am   

Chodzi o kolege, a to "zrobie" to tak z pospiechu.

No tu bedzie 5-6 miesiecy

A co do twojej prosby z polskimi znakami to nie bardzo bo mam angielskiego WIN i nie ma w nim polskich znakow.
 
     
DeVu 
Stały bywalec


Pomg: 8 razy
Doczy: 16 Lis 2005
Posty: 1976
Wysany: Czw Lut 16, 2012 9:26 am   

Przekaż koledze ode mnie następujące rzeczy:

- za pół roku (w wakacje) na pewno będą następne kursy,
- na dzień dzisiejszy robienie jakiegokolwiek kursu jest bez sensu, temat: http://www.forum.wopr.net.pl/topics29/3813,45.htm
- Ukończenie kursu RW w tym wieku nie daje żadnej pracy, a na działanie społeczne nie potrzeba RW.

Ratownik^Bartek napisa/a:
to tak z pospiechu.

Pośpiech jest złym doradcą :wink:
 
     
Ratownik^Bartek 
Doświadczony Forumowicz WOPR


Doczy: 14 Kwi 2011
Posty: 73
Skd: Mazowieckie
Wysany: Czw Lut 16, 2012 9:26 am   

Ok dzieki
 
     
DeVu 
Stały bywalec


Pomg: 8 razy
Doczy: 16 Lis 2005
Posty: 1976
Wysany: Czw Lut 16, 2012 9:36 am   

Ratownik^Bartek napisa/a:
A co do twojej prosby z polskimi znakami to nie bardzo bo mam angielskiego WIN i nie ma w nim polskich znakow.

To nie masz pirata? (ok, głupi żart) :lol: Powinieneś zmienić ustawiania :smile:

Wchodzisz w panel sterowania > opcje regionalne i językowe > wszystko ustawiasz na Polski (zobacz pierwszą i trzecią zakładkę), robisz restart systemu > zdajesz mi raport :wink:


Ratownik Informatyk, psia kość :o
 
     
immortal 
Stały bywalec



Doczy: 02 Wrz 2007
Posty: 587
Skd: sercem na morzu...
Wysany: Czw Lut 16, 2012 11:20 am   

DeVu napisa/a:
A wydawałoby się, że wymagania formalne są proste i oczywiste


bo są:

IV. WYMAGANIA FORMALNE
1. Uczestnik ma mieć ukończony 16 rok życia.

i są to wymagania przystąpienia do kursu a nie egzaminu, no ale że niektórzy instruktorzy lecą w kulki to już inna sprawa...
_________________
"We wszystkich dyskusjach i kłótniach ostatnie słowo należy do moderatorów..."
 
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapyta do SQL: 17