www.forum.wopr.net.pl Strona Gwna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UytkownicyUytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastpny temat
Tylko składka?/ Lekarze
Autor Wiadomo
Allesia
Czasem zagląda


Doczy: 03 Gru 2007
Posty: 3
Skd: Kraków
Wysany: Pi Gru 21, 2007 4:58 pm   Tylko składka?/ Lekarze

1. Zrobiłam MR w 2006r., miałam podbitą składkę, zdolność do pracy przez lekarza, uprawnienie do pracy w roku 2006. Nie podejmowałam pracy w 2006, ani w 2007. Czy żeby podjąć pracę w 2008 roku muszę mieć podbitą zdolność do pracy przez lekarza i uprawnienie do pracy z 2007?? Czy to prawda, że wystarczą regularnie płacone składki członkowskie i zdolność do pracy oraz uprawnienia obowiązkowo tylko w roku, w którym podejmuje się pracę?

2. Jaki lekarz może podbijać zdolność do pracy dla MR? Czy wystarczy zwykły lekarz rodzinny czy trzeba zrobić badania na medycynie pracy (ja słyszałam, że może podbić rodzinny)
 
     
Ubu 
Starszy Forumowicz WOPR
Ratownik WOPR



Doczy: 06 Maj 2007
Posty: 389
Skd: Bielsko-Biała
Wysany: Pi Gru 21, 2007 6:34 pm   Re: Tylko składka?/ Lekarze

Allesia napisa/a:
1. Zrobiłam MR w 2006r., miałam podbitą składkę, zdolność do pracy przez lekarza, uprawnienie do pracy w roku 2006. Nie podejmowałam pracy w 2006, ani w 2007. Czy żeby podjąć pracę w 2008 roku muszę mieć podbitą zdolność do pracy przez lekarza i uprawnienie do pracy z 2007?? Czy to prawda, że wystarczą regularnie płacone składki członkowskie i zdolność do pracy oraz uprawnienia obowiązkowo tylko w roku, w którym podejmuje się pracę?


Oczywiście że tak. Badania lekarskie musisz robić co roku. W końcu twój stan zdrowia mógł sie diametralnie zmienić wiec dlatego musimy je robić. (chociaż i tak każdy z nas wie jak wyglądają w większości miejsc te badania)

Allesia napisa/a:
2. Jaki lekarz może podbijać zdolność do pracy dla MR? Czy wystarczy zwykły lekarz rodzinny czy trzeba zrobić badania na medycynie pracy (ja słyszałam, że może podbić rodzinny)


No oczywiście było na forum i to w 2 tematach ale zamiast poszukać każdy najpierw pyta - bo po co sie męczyć. Za takie coś powinny być ostrzeżenia.

Oto tematy:
Potwierdzenie przez lekarza zdolności do pracy
badania lekarskie

Pozdrawiam
_________________
RW, Płetwonurek, Sternik Motorowodny,
Ratownik Medyczny,
Szkol: Rat. Lodowe, Wody Szybko płynące
Instruktor BLS-AED, ACLS, PALS
PRACA: RW/SOR/Zespoły Rat. Med.
 
     
Allesia
Czasem zagląda


Doczy: 03 Gru 2007
Posty: 3
Skd: Kraków
Wysany: Pi Gru 21, 2007 7:47 pm   

Czyli jeśli na chwile obecną mam tylko zapłaconą składkę za 2007, bez badań i zdolności do pracy, a chciałabym pracować społecznie w 2008 (jako MR) MUSZE mieć badania i zdolność do pracy z 2007 i 2008?? Czy może być luka w badaniach?
----
nie zauważyłam tamtego tematu, dzięki za link
 
     
mati82 
Stały bywalec



Pomg: 1 raz
Wiek: 41
Doczy: 03 Sty 2006
Posty: 873
Skd: Sopot !
Wysany: Pi Gru 21, 2007 8:09 pm   

składki muszą być uzupełnione również za rok 2007
badań lekarskich na 2007 nie musisz robić, wystarczy że zrobisz na 2008

zwykły lekarz rodzinny może wpisać Ci w legitymacji zdolność do pracy
 
     
tytus 
Doświadczony Forumowicz WOPR
MRrrrr


Doczy: 26 Cze 2007
Posty: 43
Skd: Olsztyn
Wysany: Pi Gru 21, 2007 9:47 pm   Re: Tylko składka?/ Lekarze

Ubu napisa/a:
Allesia napisa/a:
1. Zrobiłam MR w 2006r., miałam podbitą składkę, zdolność do pracy przez lekarza, uprawnienie do pracy w roku 2006. Nie podejmowałam pracy w 2006, ani w 2007. Czy żeby podjąć pracę w 2008 roku muszę mieć podbitą zdolność do pracy przez lekarza i uprawnienie do pracy z 2007?? Czy to prawda, że wystarczą regularnie płacone składki członkowskie i zdolność do pracy oraz uprawnienia obowiązkowo tylko w roku, w którym podejmuje się pracę?


Oczywiście że tak. Badania lekarskie musisz robić co roku. W końcu twój stan zdrowia mógł sie diametralnie zmienić wiec dlatego musimy je robić. (chociaż i tak każdy z nas wie jak wyglądają w większości miejsc te badania)



Oczywiście, ze bredzisz. Jeżeli chce pracować w 2008r. to w jakim celu są potrzebne jej badania na 2007r.? Przecież jak pójdzie do lekarza i będzie chciała badania na 2008r to wykryje jej wszystkie choroby/niezdolności do pracy nawet z 2007r. Logika podpowiada, że niema sensu dublować badań szczególnie na przełomie roków.
Pozdrawiam... ale za takie odpowiedzi powinny być ostrzeżenia na forum.
 
 
     
sharky
Starszy Forumowicz WOPR


Doczy: 04 Cze 2007
Posty: 316
Skd: 3M
Wysany: Pi Gru 21, 2007 10:13 pm   Re: Tylko składka?/ Lekarze

tytus napisa/a:
Pozdrawiam... ale za takie odpowiedzi powinny być ostrzeżenia na forum.


Nie przejmuj się. To nie pierwszy głupawy i sprzeczny z logiką post na forum. Gdyby za każdy dawać ostrzeżenia już dawno trzeba by to forum zamknąć. Forum nazywa się przecież „ratowników WOPR i nie tylko”. Właśnie wypowiedzi „nie tylko” są tu najpowszechniejsze, choć kiedyś było inaczej. Jeśli ktoś chce się znać na wszystkim i wypowiadać w każdej kwestii, to efektem jest z reguły trolling (zwany dawniej bełkotem).
Pozdrowienia dla wszystkich pracujących zawodowo ratowników WOPR. Dla tych "nie tylko" również. WESOŁYCH ŚWIĄT.
 
     
Ubu 
Starszy Forumowicz WOPR
Ratownik WOPR



Doczy: 06 Maj 2007
Posty: 389
Skd: Bielsko-Biała
Wysany: Pi Gru 21, 2007 10:44 pm   

tytus napisa/a:
Oczywiście, ze bredzisz. Jeżeli chce pracować w 2008r. to w jakim celu są potrzebne jej badania na 2007r.?


Nie musi robić zaległych badań. wystarczą jedne tak jak napisałeś. Chodziło mi o to że badania coroczne są obowiązkowe dla pracujących w zawodzie. Może trochę niejasno napisałem.

A Ty sharky jak masz coś do mnie to może napisz mi to na privie, bo takie właśnie posty jak twój poprzedni robią owe zamieszanie na forum bo niema on żadnego związku z tematem. Swoją drogą wytykasz tutaj wielu osobą to co piszą nie znalazłem wśród twoich postów żadnej konstruktywnej wypowiedzi, więc wyluzuj troszkę.

Pozdrawiam
_________________
RW, Płetwonurek, Sternik Motorowodny,
Ratownik Medyczny,
Szkol: Rat. Lodowe, Wody Szybko płynące
Instruktor BLS-AED, ACLS, PALS
PRACA: RW/SOR/Zespoły Rat. Med.
 
     
sharky
Starszy Forumowicz WOPR


Doczy: 04 Cze 2007
Posty: 316
Skd: 3M
Wysany: Pi Gru 21, 2007 11:36 pm   

Ubu napisa/a:
A Ty sharky jak masz coś do mnie to może napisz mi to na privie


Nie muszę na privie. Do Ciebie nic nie mam, ale do Twoich postów sporo. Często są niestety zaśmiecające forum, bez treści (poczytaj regulamin i zobacz ilorazy już go złamałeś), a co gorsze wprowadzające ludzi w błąd (do czego następnie usilnie nie chcesz się przyznać i twierdzisz, że ktoś się Ciebie czepia).

Pytanie
Allesia napisa/a:
Czy żeby podjąć pracę w 2008 roku muszę mieć podbitą zdolność do pracy przez lekarza i uprawnienie do pracy z 2007??


Odpowiedź I:
Ubu napisa/a:
Oczywiście że tak.


Odpowiedź II:
Ubu napisa/a:
Nie musi robić zaległych badań.


i tytus zwrócił Ci uwagę:
[quo te="tytus"]Oczywiście, ze bredzisz. Pozdrawiam... ale za takie odpowiedzi powinny być ostrzeżenia na forum.[/quote]

Miałeś pewno szóstkę z informatyki, bo opcję "kopiuj-wklej" masz dobrze opanowaną. Jednak internet to przede wszystkim wielkie śmietnisko, z którego tą metodą trudno jest coś wartościowego wygrzebać. Trzeba jeszcze mieć sito.
Nie szukając daleko założony przez Ciebie metodą "kopiuj wklej" temat Stan nieprzytomności i jego ocena aż roi sie od błędów, począwszy od
Ubu napisa/a:
Do oceny stanu poziomu nieprzytomności zostały stworzone skale.
Są stosowane do ogólnej oceny stanu nieprzytomności poszkodowanego.
Wyróżniamy skale:
-Skala AVPU
-Skala Glasgow


Jak to nazywasz "stan nieprzytomności poszkodowanego" jest jeden. Poszkodowany jest po prostu nieprzytomny i koniec. Gdyby zareagował choć na jeden bodziec ze skali Glasgow byłby po prostu przytomny. Natomiast jego stopień ŚWIADOMOŚCI może być większy lub mniejszy.
Według tego, co dość bezmyślnie przekopiowałeś:
Ubu napisa/a:
Suma punktów daje nam obraz na to jak głęboko poszkodowany jest nieprzytomny
Skala ta (...) może (...) ułatwić sprawę wzywając pogotowie i podając jak głęboko osoba poszkodowana jest nieprzytomna

możesz zgłosić dyspozytorowi, że poszkodowany jest nieprzytomny na np. 2 pkt w skali Glasgow. I to dopiero wywoła konsternację i zamieszanie. Gdybym to ja był wówczas dyspozytorem, poprosiłbym zgłaszającego, żeby najlepiej nie ruszał już poszkodowanego.

Twoja rada jest dobra - wyluzuj
 
     
Iblis 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz
RW



Wiek: 39
Doczy: 21 Lip 2007
Posty: 131
Skd: Szczecin/Poznań
Wysany: Pi Gru 21, 2007 11:38 pm   

Trzymajcie się tematu, a jak macie ochote na siebie powjeżdżać to zapraszam do korzystania z wiadomości "priv".
_________________
"Co nas nie zabije, to nas wzmocni!"

"Boże, chroń mnie przed fałszywymi przyjaciółmi, bo z wrogami sobie poradzę..."
 
     
Mr.Bartson 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz
Młodszy Ratownik



Doczy: 27 Sie 2007
Posty: 125
Skd: Cieszyn
Wysany: Sob Gru 22, 2007 11:32 am   

Iblis napisa/a:
Trzymajcie się tematu, a jak macie ochote na siebie powjeżdżać to zapraszam do korzystania z wiadomości "priv".


No tak trzeba trzymać sie tematu to oczywiste, ale powiedz mi gdzie tu jakiś obiektywizm wobec "sporu" który niepotrzebnie wprowadził sharky ? Gość wyjechał tutaj na Ubu potężne wypracowanie i nie usunąłeś tego offtopu z forum, teraz jak Ubu by odpisał tutaj w tym temacie na jego kazanie to zagrozisz ostrzeżeniem albo nie wiem dasz kolejne upomnienie. Jak już sharky zaczął tutaj taki beznadziejny spór - na oczach wszystkich forumowiczów to powinien on być tu rozwiązany, żeby każdy mógł wyrobić sobie opinie na temat danego użytkownika, a nie domyślać się co potem na priv sie działo, o ile wogóle sie działo... . Ubu wspomniał sharkiemu o priv a ten to zignorował - powinieneś wziąć to pod uwage i nie wiem usunąć jego posta a jego upomnieć czy nagrodzić ostrzeżeniem.

Sharky:

To że niektórzy mają problem z językiem polskim i nie dbają o jego składność w wypowiedzi to nie znaczy że zaraz plotą bzdury, jedziesz tutaj po Ubu że kopiuje teksty z netu, nie przyszło ci do głowy że mógł to napisać sam i dlatego można znaleźć błędy nielogiczne?
Wszystkie wypowiedzi jego mają jakiś sens - prawidłowy kontekst, ty czepiasz się słówek, a dobrze wiesz o co chodzi - wyłapujesz to czego nie powinieneś że tak powiem i pokazujesz wszystkim że to bzdury. Polonistą jesteś jakimś czy co? Żal mi takich uwag chłopie

tyle z mojej strony.

Ubu:
Wbrew temu co wyżej napisałem, jednak staraj się zwracać uwagę na te "logiczne" błędy, bo taki ktoś jak sharky znowu się może uczepić
_________________
Elita Elity Elitarnych Elit
 
     
baca 
Zasłużony dla Forum WOPR

Doczy: 04 Pa 2005
Posty: 348
Skd: Podhale
Wysany: Wto Gru 25, 2007 6:46 pm   

Zostałem wywołany do odpowiedzi jako moderator.
Niechętnie działam w tym zakresie ponieważ jak ktoś trafnie zauważył wiele postów jest mocno z pogranicza tematyki tego forum.
Jako że czas świąteczny mam prośbę o pokojowe rozwiązanie konfliktów.
Oczywiście zawsze mogę wkroczyć zamykając temat, kasując posty lub rozsiewając ostrzeżenia. Jednak wiara (być może całkowicie nieuzasadniona) w demokrację usprawiedliwia moje nie wkraczanie jako moderator.

Zajmę oczywiście stanowisko co do badań i ważności legitymacji WOPR.
Aby uzyskać przedłużenie ważności legitymacji na dany rok niezbędne są badania lekarskie i opłacenie składki oraz potwierdzenie poddania się weryfikacji/unifikacji.
Dyskusja nad badaniami trwała i trwa nadal. Problem terminu ważności (okres kiedy są ważne) badań był kilkakrotnie poruszany na wszelakiej maści naradach WOPR. O ile się nie mylę pozostała zasada roku od ostatnich badań lekarskich (np. badania przeprowadzone 25 maja 2007 działają do 24 maja 2008)
Pytanie które zostało zadane w tym temacie ma dwie odpowiedzi: pierwsza to taka, że jeśli ktoś nie opłacił składek przez 24 miesiące przestał być członkiem WOPR w związku z tym wszelkie wpisy w legitymacji są nieaktualne i należy przywrócić członkowstwo poprzez poddanie się weryfikacji oraz badaniom lekarskim. Według statutów niektórych organizacji regionalnych WOPR 12 miesięcy niepłacenia skałdek jest podstawą do zawieszenia lub pozbawienia członkowstwa.
Druga odpowiedź a raczej uwaga do Allesia: nie rozumiem Twojego podejścia. Jeśli decydujesz sie być ratownikiem to należało by przestrzegać zasad WOPR. Opłacasz składkę a nie masz ważności legitymacji i nie przystępujesz do badań. Dlaczego ?? Urlop od obowiązków ?? Pamiętaj że ratownikiem jest się od momentu zdobycia pierwszych uprawnień do zrzeknięcia się członkowstwa w WOPR...

Pozdrawiam
baca
 
     
DeVu 
Stały bywalec


Pomg: 8 razy
Doczy: 16 Lis 2005
Posty: 1976
Wysany: Czw Gru 27, 2007 2:10 pm   

Cieszę się Baco, że się pojawiłeś ;)
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,22 sekundy. Zapyta do SQL: 17