www.forum.wopr.net.pl Strona Gwna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UytkownicyUytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastpny temat
Udzielanie zgody przez MSW na wykonywanie ratownictwa wodneg
Autor Wiadomo
SoLo 
Stały bywalec
SoLo


Pomg: 3 razy
Doczy: 26 Maj 2013
Posty: 762
Skd: Centrum
  Wysany: Sro Wrz 04, 2013 9:45 pm   Udzielanie zgody przez MSW na wykonywanie ratownictwa wodneg

Mam pytanie do osób z podmiotów które uzyskały zgodę Ministra Spraw Wewnętrznych na wykonywanie ratownictwa wodnego.
Powiedzcie jak w praktyce, we wniosku o udzielenie zgody, opisaliście, że spełniacie warunek określony w art. 12, ust.2, pkt 1, Ustawy, mówiący o konieczności cyt. "zapewnienia stanu gotowości do wykonywania ratownictwa wodnego, poprzez utrzymywanie stałych dyżurów ratowników wodnych"?
Jak rozumieć to określenie "utrzymanie stałych dyżurów przez ratowników". Czy to są całodobowe i całoroczne dyżury - np. w przypadku wód otwartych?
Mogę sobie wyobrazić, że jeśli ubiegający się o wydanie zgody podmiot określił, że będzie działał np. na pływalni X - to określenie tych stałych dyżurów ratowników byłoby proste - w godzinach otwarcia obiektu tylu i tylu ratowników.
Ale jak zapewnić taki dyżur jeśli podmiot ma zasięg o dużym obszarze z wieloma zbiornikami wodnymi, czy wręcz ogólnokrajowy? Nie bardzo wyobrażam sobie aby np. WOPR czy RWR (bez podtekstów :grin: ) mogły zapewnić takie stałe dyżury na wszystkich obszarach wodnych na terenie kraju?
Jak z tego wybrnęliście?
Wszystkie indywidualne rozwiązania praktyczne będą przeze mnie bardzo oczekiwane :lol:
_________________
Pozdrawiam
 
     
Slovianin 
Wypowie się, choć w ostateczności


Pomg: 1 raz
Wiek: 34
Doczy: 14 Gru 2011
Posty: 7
Skd: Szczecin
Wysany: Sob Wrz 07, 2013 8:16 pm   

Mozna np odpowiednio dogadac sie z miejscowym OSP i w tym momencie oni sprawuja dyzury poza sezonem .
 
     
SoLo 
Stały bywalec
SoLo


Pomg: 3 razy
Doczy: 26 Maj 2013
Posty: 762
Skd: Centrum
Wysany: Sob Wrz 07, 2013 8:51 pm   

I tak to zapisaliście we wniosku do MSW o udzielenie zgody na wykonywanie ratownictwa wodnego?
_________________
Pozdrawiam
 
     
stary ratownik 
Starszy Forumowicz WOPR


Pomg: 4 razy
Doczy: 10 Lut 2013
Posty: 362
Skd: Kalisz
Wysany: Nie Wrz 08, 2013 11:00 am   Re: Udzielanie zgody przez MSW na wykonywanie ratownictwa wo

SoLo napisa/a:

Mogę sobie wyobrazić, że jeśli ubiegający się o wydanie zgody podmiot określił, że będzie działał np. na pływalni X - to określenie tych stałych dyżurów ratowników byłoby proste - w godzinach otwarcia obiektu tylu i tylu ratowników.
:

Nie można mieć pewności, że na jakimkolwiek obiekcie będziesz działał. Obowiązuje w tej kwestii Ustawa o zamówieniach publicznych. Jak dasz najniższą cenę w przetargu - to może będziesz tam działał, ale możesz przegrać i co wtedy? W jaki sposób zapewnisz sobie spełnianie tego warunku? Trzeba znaleźć takie rozwiązania, które niezależnie od wygranych, czy przegranych przetargów, jesteś w stanie realizować aby wywiązywać się z tego obowiązku. Sprawdzi to MSW w czasie kontroli.
_________________
wszyscy chcemy dobrze, nie skaczmy więc sobie do gardeł, a skoncentrujmy na misji ratowania życia
 
     
ratol 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz


Doczy: 10 Pa 2009
Posty: 169
Skd: Śląsk
Wysany: Nie Wrz 08, 2013 11:09 am   Re: Udzielanie zgody przez MSW na wykonywanie ratownictwa wo

stary ratownik napisa/a:
Trzeba znaleźć takie rozwiązania, które niezależnie od wygranych, czy przegranych przetargów, jesteś w stanie realizować aby wywiązywać się z tego obowiązku. Sprawdzi to MSW w czasie kontroli.

A w jaki sposób RWR wywiązuje się z obowiązku "zapewnienia stanu gotowości do wykonywania ratownictwa wodnego, poprzez utrzymywanie stałych dyżurów ratowników wodnych" i to na terenie całego kraju? Co satysfakcjonuje kontrolę z MSW zwłaszcza w okresie zimowym?
 
     
stary ratownik 
Starszy Forumowicz WOPR


Pomg: 4 razy
Doczy: 10 Lut 2013
Posty: 362
Skd: Kalisz
Wysany: Nie Wrz 08, 2013 11:31 am   Re: Udzielanie zgody przez MSW na wykonywanie ratownictwa wo

ratol napisa/a:
stary ratownik napisa/a:
Trzeba znaleźć takie rozwiązania, które niezależnie od wygranych, czy przegranych przetargów, jesteś w stanie realizować aby wywiązywać się z tego obowiązku. Sprawdzi to MSW w czasie kontroli.

A w jaki sposób RWR wywiązuje się z obowiązku "zapewnienia stanu gotowości do wykonywania ratownictwa wodnego, poprzez utrzymywanie stałych dyżurów ratowników wodnych" i to na terenie całego kraju? Co satysfakcjonuje kontrolę z MSW zwłaszcza w okresie zimowym?

Dlaczego twierdzisz, że trzeba utrzymywać gotowość na terenie całego kraju?
W RWR jest to kilka elementów. Oczywiście nie zamierzamy tego ogłaszać na forum :) Jest to swego rodzaju tajemnica handlowa. Nie wydaje mi się, aby którykolwiek podmiot powiedział Ci, jak to zrobić :)
_________________
wszyscy chcemy dobrze, nie skaczmy więc sobie do gardeł, a skoncentrujmy na misji ratowania życia
 
     
eR 
Dyżur na www.forum.wopr.net.pl
Swimming Association


Pomg: 4 razy
Doczy: 19 Wrz 2012
Posty: 221
Skd: Białystok/Warszawa
Wysany: Nie Wrz 08, 2013 3:19 pm   

Pomyśl, że każdy członek założyciel jest też Ratownikiem Wodnym ;)
 
     
stary ratownik 
Starszy Forumowicz WOPR


Pomg: 4 razy
Doczy: 10 Lut 2013
Posty: 362
Skd: Kalisz
Wysany: Nie Wrz 08, 2013 6:43 pm   

eR napisa/a:
Pomyśl, że każdy członek założyciel jest też Ratownikiem Wodnym ;)

Myślę i ... nic nie wymyśliłem
_________________
wszyscy chcemy dobrze, nie skaczmy więc sobie do gardeł, a skoncentrujmy na misji ratowania życia
 
     
eR 
Dyżur na www.forum.wopr.net.pl
Swimming Association


Pomg: 4 razy
Doczy: 19 Wrz 2012
Posty: 221
Skd: Białystok/Warszawa
Wysany: Nie Wrz 08, 2013 7:40 pm   

Stary Ratowniku, a czy nie można robić tak: Jestem mieszkańcem miasta X, członkiem założycielem podmiotu Y. Zgłaszam gotowość jako Ratownika na terenie miasta X? :razz:
 
     
stary ratownik 
Starszy Forumowicz WOPR


Pomg: 4 razy
Doczy: 10 Lut 2013
Posty: 362
Skd: Kalisz
Wysany: Nie Wrz 08, 2013 7:42 pm   

eR napisa/a:
Stary Ratowniku, a czy nie można robić tak: Jestem mieszkańcem miasta X, członkiem założycielem podmiotu Y. Zgłaszam gotowość jako Ratownika na terenie miasta X? :razz:

Wszystko można. Polska to piękna i wolna KRAJ :)
_________________
wszyscy chcemy dobrze, nie skaczmy więc sobie do gardeł, a skoncentrujmy na misji ratowania życia
 
     
She! 
Dyżur na www.forum.wopr.net.pl


Pomg: 1 raz
Doczy: 06 Mar 2009
Posty: 200
Skd: Olsztyn
Wysany: Pon Wrz 09, 2013 10:08 am   

Stała gotowość zostanie zweryfikowana podczas kontroli. Tak jak zrobiono to w kliku podmiotach. Jeśli będzie coś niezgodnego z złożonym wnioskiem to po d****. Jak się przekonało kilka podmiotów. Z tego co wiem złożone zostało już postanowienie o cofnięcie kilku podmiotom uprawnien właśnie poprzez nie wywiązywanie się z tego a także z powodu sprzętu - inny na papierze inny w rzeczywistości.
 
     
SoLo 
Stały bywalec
SoLo


Pomg: 3 razy
Doczy: 26 Maj 2013
Posty: 762
Skd: Centrum
Wysany: Pon Wrz 09, 2013 8:58 pm   

She! napisa/a:
Stała gotowość zostanie zweryfikowana podczas kontroli. Tak jak zrobiono to w kliku podmiotach. Jeśli będzie coś niezgodnego z złożonym wnioskiem to po d****.

Właśnie aby tego uniknąć dopytuję jak to sensownie opisać - bo podchodząc do zagadnienia bardzo literalnie jest to kanał - wszystko można w kontroli zarzucić, bo oczywiście nie ma wzorów dokumentów jakie przy staraniu o zezwolenie należy złożyć - jest tylko ich lista, o standardach jakie należy spełnić już nie wspomnę, czyli przy wypełnianiu tych dokumentów coś sobie opisujemy i nie wiadomo, czy o to ministerstwu chodzi. Nawet jak zaakceptuje to potem można coś wymyślić.
She! - jeśli możesz daj kilka praktycznych rozwiązań ( może być na priw) jak to zdołaliście ogarnąć w Twoim podmiocie, na takim obszarze jakim jest Warmia i Mazury?

[ Dodano: Sro Wrz 11, 2013 11:29 pm ]
She dostałem Twoją wiadomość na priw. Niestety, od jakiegoś czasu nie wiem co się dzieje, wszystkie moje próby wysłania przeze mnie wiadomości pw kończą się tym, że wiadomość ląduje w katalogu, "do wysłania" a nie idzie do adresata. Może ktoś pomoże w tej sprawie, bo chyba na pomoc w zasadniczej sprawie nie mam co liczyć, skoro to "tajemnica handlowa" :roll:
_________________
Pozdrawiam
 
     
R@tas 
Doświadczony Forumowicz WOPR



Pomg: 2 razy
Doczy: 26 Lut 2013
Posty: 74
Skd: Polska
Wysany: Nie Gru 22, 2013 6:58 pm   

Witajcie!!! Mam prośbę czy ktoś z was by mógł przesłać wzór wniosku jakie trzeba przesłać do MSW w sprawie decyzji na wykonywanie ratownictwa wodnego.( może być na priv) ( She - będę Tobie bardzo wdzięczny)
Z góry dziękuje.
_________________

 
     
Olku 
Wypowie się, choć w ostateczności


Doczy: 10 Gru 2013
Posty: 6
Skd: Łódź
Wysany: Nie Gru 22, 2013 10:46 pm   

R@tas napisa/a:
czy ktoś z was by mógł przesłać wzór wniosku jakie trzeba przesłać do MSW w sprawie decyzji na wykonywanie ratownictwa wodnego


Napisanie wniosku to bardzo pracochłonne zadanie. Żeby uniknąć niepotrzebnych wyjaśnień w MSW należy wszystko przemyśleć i pisać prawdę. Cały proces rozpatrywania wniosku wraz z wyjaśnieniami trwa kilka miesięcy.
Myślę, że nikt Ci nie wyśle wzoru wniosku, bo każdy spędził przy nim bardzo dużo czasu, a Ty miałbyś gotowca.
Napisz sam, a my doradzimy Ci co ewentualnie zmienić i dopisać. (możesz mi wysłać na priv)

Art. 12. 1. Ratownictwo wodne może wykonywać
Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe oraz inne
podmioty, jeżeli uzyskały zgodę ministra właściwego
do spraw wewnętrznych, zwane dalej „podmiotami
uprawnionymi do wykonywania ratownictwa wodnego”.
2. Minister właściwy do spraw wewnętrznych
udziela, w drodze decyzji administracyjnej, zgody,
o której mowa w ust. 1, na wniosek podmiotu ubiegającego
się o jej udzielenie, o ile podmiot ten spełnia
następujące warunki:
1) zapewnia stan gotowości do wykonywania ratownictwa
wodnego, poprzez utrzymywanie stałych
dyżurów ratowników wodnych;
2) dysponuje kadrą ratowników wodnych w liczbie
niezbędnej do zapewnienia stanu gotowości,
o którym mowa w pkt 1;
3) posiada siedzibę;
4) posiada niezbędny do wykonywania ratownictwa
wodnego sprzęt specjalistyczny oraz środki transportu
i łączności.
3. Wniosek, o którym mowa w ust. 2, zawiera:
1) nazwę podmiotu, siedzibę i jego adres;
2) informację o obszarze działania, na którym ma być
wykonywane ratownictwo wodne;
3) informację o liczbie ratowników wodnych oraz posiadanych
przez nich kwalifikacjach przydatnych
w ratownictwie wodnym;
4) wykaz sprzętu specjalistycznego, środków transportu
i łączności;
5) informację o źródłach finansowania planowanej
działalności;
6) informację o zakresie planowanych szkoleń ratowników
wodnych i instruktorów oraz wykaz kadry
i sprzętu niezbędnego do szkolenia i egzaminowania.
 
     
R@tas 
Doświadczony Forumowicz WOPR



Pomg: 2 razy
Doczy: 26 Lut 2013
Posty: 74
Skd: Polska
Wysany: Pon Gru 23, 2013 3:54 pm   

Dobrze!
No to mam pytanie
1. Jeżeli chodzi o dyżury ( nasza jednostka w okresie letnim ma całodobowe dyżury, oraz w okresie ferii dyżury na stanicy), czy to wystarczy, aby przeszło
czy warto tez dac tam pisma od jednostek współpracujących ( PSP, Policja, Dyrekcja parku krajobrazowego, kluby żeglarskie oraz urzędy gminy)

2. Srodki łacznaci - wpisać jakie radia ( czy tez częstotliwość) co jeszcze?

Proszę o podpowiedź
_________________

 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapyta do SQL: 17