www.forum.wopr.net.pl Strona Gwna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UytkownicyUytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastpny temat
Przesunity przez: DeVu
Nie Gru 21, 2014 2:36 pm
Tama 2013
Autor Wiadomo
nygus400 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz



Wiek: 41
Doczy: 23 Wrz 2011
Posty: 146
Skd: Łódzkie WOPR
Wysany: Pi Maj 10, 2013 9:48 am   Tama 2013

Na stronie WOPR pojawiło się ogloszenie o szkoleniach centralnych w Tamie:

http://www.wopr.pl/index....id=1065:tama-13

czy ktoś jedzie?
_________________
kiedyś usłyszałem:
lepszy pijany ratownik na stanowisku niż trzeźwy w domu - wciąż nie daje mi to spokoju...
 
     
Perykles
Starszy Forumowicz WOPR


Pomg: 21 razy
Doczy: 15 Gru 2009
Posty: 419
Skd: inąd
Wysany: Pi Maj 10, 2013 11:57 am   

Nie wiedzieć czemu przyjąłem że po wejściu w życie wiadomej ustawy WOPR zrezygnuje ze stopnia Młodszy Instruktor WOPR a tu nic z tych rzeczy :cool:
Co więcej wygląda na to że wymagania na kurs instruktora zgodnie z rozporządzeniem MSW postawili takie same jak na instruktora WOPR (tak wiem ich prawo).
Krótki rachunek od stopnia ratownika licząc:
1. Kurs SRW + MI WOPR : 420PLN(pobyt) + 1500PLN(kurs) = 1920PLN
2. Kurs I WOPR + I MSW : 560PLN(pobyt) + 950PLN(kurs) = 1510PLN

Razem 3430 PLN żeby w WOPRze zrobić stopień instruktorski.
Kosztu wymaganych dodatkowych patentów nie liczyłem.
 
     
mati82 
Stały bywalec



Pomg: 1 raz
Wiek: 41
Doczy: 03 Sty 2006
Posty: 873
Skd: Sopot !
Wysany: Pi Maj 10, 2013 12:11 pm   

Kiedyś słyszałem, że w ramach w/w kursów centralnych będzie realizowany dodatkowo program "pedagogiczny", czy ten pomysł jest utrzymany ?
 
     
wopr rewal 
Stały bywalec



Pomg: 1 raz
Doczy: 20 Lut 2006
Posty: 535
Skd: Sosnowiec
Wysany: Pi Maj 10, 2013 12:50 pm   

No to propozycja RWA - kurs w Rewalu 1000 zł. z zakwaterowaniem i obiadami wydaje sie trafiona i pokazuje że nie jesteśmy pazerni :lol: :lol: :lol:
_________________
RWA www.ratownictwo-asekuracja.pl
 
     
nygus400 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz



Wiek: 41
Doczy: 23 Wrz 2011
Posty: 146
Skd: Łódzkie WOPR
Wysany: Pi Maj 10, 2013 1:45 pm   

Powiem tak:
wopr rewal napisa/a:
No to propozycja RWA - kurs w Rewalu 1000 zł. z zakwaterowaniem i obiadami wydaje sie trafiona i pokazuje że nie jesteśmy pazerni

jesli chodzi i sam papier to rzeczywiście można opędzić 40 godzin szkolenia za 1000 zł

ale przecież SR trwał 100 godzin a MI 80 godzin także stąd cena była większa...
celowo napisałem trwał, bo wychodzi na to, że teraz będzie krócej....
także SR będzie dzielił się na:
- roczniki do 2003 (sprzed pożaru) "starej Tamy"
- roczniki "nowej Tamy"
- od 2013 no własnie... brakuje słów, roczniki MSW...? zobaczymy co będzie...

pozostaje tylko liczyć na kadrę, że dociśnie nowych, by żaden piskorz się nie prześlizgnał :)
bo przecież SR to nie byle kto :cool:

[ Dodano: Pią Maj 10, 2013 2:50 pm ]
jesli chcemy utrzymać poziom, to selekcja musi być!

za kilka lat będziemy mieli dużą ilość instruktorów ratownictwa wodnego (np.: po awf będzie można pyknąć szybki kursik weekendowy :roll: ) ale wtedy "ścieżka kariery" może mieć znaczenie... i taki wpis: SR jak i MI czy IWOPR zawsze będzie znaczył zaliczenie dosyć dużej porcji godzin kształcenia :cool:
_________________
kiedyś usłyszałem:
lepszy pijany ratownik na stanowisku niż trzeźwy w domu - wciąż nie daje mi to spokoju...
 
     
wopr rewal 
Stały bywalec



Pomg: 1 raz
Doczy: 20 Lut 2006
Posty: 535
Skd: Sosnowiec
Wysany: Pi Maj 10, 2013 2:10 pm   

Nygus,jeżeli myślaleś że będziemy rozdawać zaświadczenia jak pocztówki to jesteś w błędzie,nie ma w śród naszych kandydatów nikogo poniżej 6 sezonów nad morzem,a na stopień uzyskany u nas trzeba sobie zasłużyć.Pzdr
_________________
RWA www.ratownictwo-asekuracja.pl
 
     
Perykles
Starszy Forumowicz WOPR


Pomg: 21 razy
Doczy: 15 Gru 2009
Posty: 419
Skd: inąd
Wysany: Pi Maj 10, 2013 4:03 pm   

nygus400 napisa/a:
... ale wtedy "ścieżka kariery" może mieć znaczenie... i taki wpis: SR jak i MI czy IWOPR zawsze będzie znaczył zaliczenie dosyć dużej porcji godzin kształcenia :cool:

Tylko dlaczego ta "ścieżka kariery" musi oznaczać wpłatę tak dużych pieniędzy do kasy ZG WOPR :shock:

Osobiście myślę że faktycznie jeszcze przez jakiś czas ta "ścieżka kariery" będzie miała jakieś znaczenie. Jednak z czasem a zwłaszcza od momentu gdy w świadomości pracodawców zagości przekonanie że nie tylko WOPR szkoli ratowników ale także wiele innych podmiotów i dzisiaj nie legitymacji WOPR trzeba wymagać od pracowników ale zupełnie innych zaświadczeń zarówno "ścieżka kariery" jak i sama legitymacja WOPR będzie powoli tracić na znaczeniu.
 
     
s.o. 
Stały bywalec


Wiek: 60
Doczy: 04 Gru 2007
Posty: 629
Skd: woj.łodzkie
Wysany: Pi Maj 10, 2013 7:40 pm   

Sądziłem, że WOPR (prezes, zarząd, komisja dukacji) zrozumiał że zmieniły się realia prawne. Zdziwiony jestem utrzymywaniem rozbudowanej "drabinki" szkoleń wykraczających poza uprawnienia ratownika wodnego. Moim zdaniem zarówno stopień starszego ratownika jak i młodszego instruktora jest zbędny i stanowią stopnie te drenaż kieszeni przyszłego instruktora ( kwota podana w jednym z powyższych postów stanowi równoważność przeciętnych studiów podyplomowych). Powinien pozostać tylko jeden stopień instruktora, na szkoleniach tych powinien być zrealizowany program określony rozpoprządzeniem plus rozszerzenie ( kurs 38 godzinny to zdecydowanie za mało, wydaje mi się iż powinien trwać około 60 godzin). Mimo iż zajęcia na szkoleniach ratowniczych mogą prowadzić osoby z wykształcenie wyższym pedagogicznym, rozporządzenie dopuszcza aby kursy instruktorskie kończyły osoby nie posiadające tego wykształcenia. Wydaje mi się że w stosunku do osób nie posiadających przygotowania pedagogicznego (np. studentów) powinno się wprowadzić wymóg posiadania uprawnień instyruktora pływania (sportu lub rekreacji).
Miejmy nadzieję iż WOPR szybko zreflektuje się i przywróci system szkoleń instruktorskich, który obowiązywał przed 2010 przez wiele lat i sprawdził się.
_________________
s.o.
 
     
She! 
Dyżur na www.forum.wopr.net.pl


Pomg: 1 raz
Doczy: 06 Mar 2009
Posty: 200
Skd: Olsztyn
Wysany: Sob Maj 11, 2013 7:59 pm   

wopr rewal napisa/a:
Nygus,jeżeli myślaleś że będziemy rozdawać zaświadczenia jak pocztówki to jesteś w błędzie,nie ma w śród naszych kandydatów nikogo poniżej 6 sezonów nad morzem,a na stopień uzyskany u nas trzeba sobie zasłużyć.Pzdr


NIe chcę byćzłośliwy ale w tym temacie stwierdzone zostało że wystarczy stopień Młodszego Ratownika aby dostać się na kurs to jak to w końcu jest ?

[ Dodano: Sob Maj 11, 2013 8:59 pm ]
Temat o którym była mowa - http://www.forum.wopr.net.pl/topics28/4425.htm
 
     
Perykles
Starszy Forumowicz WOPR


Pomg: 21 razy
Doczy: 15 Gru 2009
Posty: 419
Skd: inąd
Wysany: Sob Maj 11, 2013 9:39 pm   

She! napisa/a:
...NIe chcę byćzłośliwy ale w tym temacie stwierdzone zostało że wystarczy stopień Młodszego Ratownika aby dostać się na kurs to jak to w końcu jest ? ...
Wydaje mi się że jednak trochę chcesz :razz:

Przecież na kurs instruktorski (w domyśle ratownictwa wodnego) zgodnie z aktualnymi przepisami nie trzeba mieć żadnego stopnia ani nawet nie trzeba być ratownikiem wodnym bo przypominam to dzisiaj nie jest tożsame.
O co więc chodzi w tym pytaniu poza zaznaczeniem jak najczystszych intencji ? :twisted:

Oczywiście warto zaznaczyć że każdy organizator kursu ma prawo określić własne wymagania formalne dla kandydatów na kurs jednak równie dobrze może nie określić żadnych i nikt nie powinien się czepiać. W końcu nie liczą się warunki wstępne na szkolenie tylko efekty szkolenia.
 
     
nygus400 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz



Wiek: 41
Doczy: 23 Wrz 2011
Posty: 146
Skd: Łódzkie WOPR
Wysany: Nie Maj 12, 2013 1:02 pm   

wopr rewal napisa/a:
na stopień uzyskany u nas trzeba sobie zasłużyć

no właśnie tu może wystąpić problem, kto i czym się zasłużył...

dlatego klarowne warunki, które przedstawia (kontunuuje) WOPR wg mnie są na plus. chodzi mi o godziny kształcenia i praktyk.

a odnośnie "dawania w pakiecie" zaświadczenia o ukonczeniu kursu instruktorskiego dla SR i MI wydaje się być zrozumiałe, z uwagi na ilość właśnie godzin ksztalcenia. skoro WOPR uznaje, że takowe osoby nadają się, to czemu im tego nie nadać? a że kosztuje... sorry za darmo to tylko wpiernicz można dostać :) . ja sam takowe zaświadczenie otrzymałem na jednej z unifikacji, co nie znaczy, że od razu mam zamiar szkolić ratowników. i tak zamierzam zgodnie z wytycznymi WOPR poprowadzić zajęcia na minimum 2 kursach MR i asystować na 2 RWOPR, zanim zdecyduje się na wyjazd na I WOPR. wielu moich znajomym idzie podobną do starej ścieżką kariery, bo liczy się przede wszystkim doświadczenie... i wcale nie czuję się nabity w butelkę, bo wydałem kasę na "nic nie dające kursy SR i MI", ponieważ były to dla mnie jedne z najpiękniejszych chwil w życiu jeżeli chodzi o karierę ratowniczą. nie można wszytskiego od razu negować i przeliczać. jest demokracja i każdy ma prawo wyboru! pozdro!
_________________
kiedyś usłyszałem:
lepszy pijany ratownik na stanowisku niż trzeźwy w domu - wciąż nie daje mi to spokoju...
 
     
PB 
Stały bywalec
PB


Pomg: 5 razy
Wiek: 59
Doczy: 19 Mar 2010
Posty: 1018
Skd: Stołeczne WOPR
Wysany: Pon Maj 13, 2013 12:50 pm   

Tama to Tama i tyle. - 740
 
     
python 
Forumowicz WOPR


Doczy: 01 Lip 2006
Posty: 39
Skd: Kraków
Wysany: Pon Maj 13, 2013 8:03 pm   

mati82 napisa/a:
Kiedyś słyszałem, że w ramach w/w kursów centralnych będzie realizowany dodatkowo program "pedagogiczny", czy ten pomysł jest utrzymany ?


2 lata temu podczas rozmowy z Prezesem Telakiem w Tamie usłyszałem od niego że planuje aby kursy Instruktorskie były mocno pedagogiczne. Powiedział że zarząd stara się aby na kursach Instruktora WOPR większość kadry posiadała wykształcenie pedagogiczne, mówił również o doktorach i profesorach wychowania fizycznego co na moim kursie miało miejsce.
_________________
----
Z ratowniczym pozdrowieniem, Python
Sternik motorowodny,
CMAS,
SRW,
I WOPR
 
 
     
DeVu 
Stały bywalec


Pomg: 8 razy
Doczy: 16 Lis 2005
Posty: 1976
Wysany: Pon Maj 13, 2013 10:13 pm   

s.o. napisa/a:
Sądziłem, że WOPR (prezes, zarząd, komisja dukacji) zrozumiał że zmieniły się realia prawne. Zdziwiony jestem utrzymywaniem rozbudowanej "drabinki" szkoleń wykraczających poza uprawnienia ratownika wodnego. Moim zdaniem zarówno stopień starszego ratownika jak i młodszego instruktora jest zbędny i stanowią stopnie te drenaż kieszeni przyszłego instruktora ( kwota podana w jednym z powyższych postów stanowi równoważność przeciętnych studiów podyplomowych). Powinien pozostać tylko jeden stopień instruktora, na szkoleniach tych powinien być zrealizowany program określony rozpoprządzeniem plus rozszerzenie ( kurs 38 godzinny to zdecydowanie za mało, wydaje mi się iż powinien trwać około 60 godzin). Mimo iż zajęcia na szkoleniach ratowniczych mogą prowadzić osoby z wykształcenie wyższym pedagogicznym, rozporządzenie dopuszcza aby kursy instruktorskie kończyły osoby nie posiadające tego wykształcenia. Wydaje mi się że w stosunku do osób nie posiadających przygotowania pedagogicznego (np. studentów) powinno się wprowadzić wymóg posiadania uprawnień instyruktora pływania (sportu lub rekreacji).
Miejmy nadzieję iż WOPR szybko zreflektuje się i przywróci system szkoleń instruktorskich, który obowiązywał przed 2010 przez wiele lat i sprawdził się.


Zgadzam się w 100% z wypowiedzią s.o..

Nie potrzebuję kursów wewnątrzorganizacyjnych. Drabinka jest bez sensu a królowie są nadzy.
 
     
PB 
Stały bywalec
PB


Pomg: 5 razy
Wiek: 59
Doczy: 19 Mar 2010
Posty: 1018
Skd: Stołeczne WOPR
Wysany: Wto Maj 14, 2013 6:01 pm   

Moim zdaniem ważne jest aby WOPR zachował poziom wyszkolonych osób, a nie jak kpp w Bydgoszczy w roku 2010 - hurt. Mamy ich teraz u nas na kolejnej recertyfikacji.
Ustawa o ochronie osób i mienia doprowadziła do produkcji ochroniaczy, a nie wyszkolenia ochroniarzy.
Aby nasza ustawa nie doprowadziła do produkcji ratowaczy a nie wyszkolenia ratowników.
Jednak lata jakie w organizacji zapewniało szkolenie MR RW i SRW dawało więcej pewności niż 63 godziny MSW.
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapyta do SQL: 18