www.forum.wopr.net.pl Strona G³ówna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Przesuniêty przez: pioro6
Sro Pa¼ 03, 2007 8:23 pm
Mamy nowy piękny sztandar w wojewodztwie lubuskim....
Autor Wiadomo¶æ
Skacowany 
Starszy Forumowicz WOPR
RW


Wiek: 40
Do³±czy³: 29 Mar 2005
Posty: 336
Sk±d: Kostrzyn nad OdrÄ…
Wys³any: Sob Lip 14, 2007 10:45 pm   Mamy nowy piÄ™kny sztandar w wojewodztwie lubuskim....

"W Przełazach w dniu 7 lipca 2007 r. z okazji obchodów jubileuszu 45-lecia WOPR, po mszy celebrowanej przez kapelana lubuskich ratowników ks. Marka Kidonia, w obecności Prezesa Jerzego Telaka i Wicewojewody Lubuskiego Ireneusza Madeja, Prezes Czesław Gnitecki odebrał z rąk Marszałka Lubuskiego Krzysztofa Szymańskiego sztandar WOPR Województwa Lubuskiego" (źródło. www.wopr.pl)
Na paliwo nie ma, na łodzie nie ma, na silniki nie ma, a na kawalek wyszytego symbolicznego materiału pieniadze sie znajda...Jak to jest z tym WOPR-em? Przeciez za ta kase, a sztandar kosztował kilka jak nie kilkanascie ladnych tysiecy.....można by na drużyny w wojewodztwie lubuskim kupic np. kilka desek ortopedycznych albo kilka apteczek....które by przynajmniej służyły do ratowania życia i zdrowia czyli działalności statutowej....Hm...a sztandar oprocz paradowania z nim na msze za ojczyzne 11 listopada, pogrzeby i regularnego kurzenia się w jakiejs gablocie zarządu wojewodzkiego zastosowanie w ratownictwie ma watpliwe...No chyba ze drzewiec przerobic na bosak....a material na nosze płachtowe...
Hm...mam nadzieje ze niczyich uczuć patriotyczno - woprowskich nie uraziłem....ale takie jest moje skromne i zapewne subiektywne zdanie.

P.S
A jak juz lubimy takie kombatanckie tradycje, to może warto by już bylo jakiś stworzyć "Regulamin mundurowy pocztu sztandarowego" bo czerwona koszulka polo z czarnymi spodniami na kant....i białymi rekawiczkami....to tak srednio sie prezentuje...(wg. mnie)


Teraz to juz w ogole mnie chyba z WOPR-u usunÄ… :-)
_________________
Zawsze powinieneś przerwać CPR po drugim Au!ze strony pacjenta
 
 
     
qulimbo 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz


Wiek: 34
Do³±czy³: 07 Kwi 2007
Posty: 154
Sk±d: Å»ary
Wys³any: Nie Lip 15, 2007 8:10 pm   

Haha :D No Ba, usunÄ…! Nie lubisz naszego nowego sztandaru? :P

Byłem, widziałem ten sztandar. Nie wiem po co kawałek takiej szmaty komu, jak gdzie nie pojadę, to bojek brakuje, łódek nie ma, silnników nie ma, rzutek nie ma (niektórzy o nich nie słyszeli), nie ma woprówek, zamiast nich są szmatławe budy dla WOPRowców...

Ale po co inwestować w sprzęt człowieku?
No patrz jakie to logiczne: nic się nikomu nie dzieje to po co? Ale jak komuś pójdzie karczycho przez własną głupotę a pomóc trzeba będzie...
A tym temacie, to nawet to nie podoba mi się, żę mało kto umie holować człowieka ze złamanym karkiem (niech jakiś baranek mi się uprze żę założy kołnierz w wodzie to po prostu głowię załamię i litanię ku jego zdrowiu odmówię...)
Nawet żeby w jednorazowe kołnierze inwestować... (10zł w aptece) Ale nie, bo można mieć cudowną szmatkę z badziewnego kurzącego się materiału (a żeby choć raz ktoś w życiu to wyprał potem ;]). Tu masz racje.

Dobrze że mój WOPR ma kasę i nie mamy problemów ze sprzętem, ale widziałem co się dzieje w innych WOPRach niestety...

Dziękuję, że moje składki mogą iść na takie pierdoły.
 
     
qulimbo 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz


Wiek: 34
Do³±czy³: 07 Kwi 2007
Posty: 154
Sk±d: Å»ary
Wys³any: Pon Lip 16, 2007 6:14 pm   

Jarek R. napisa³/a:
ie umiesz zakładać kołnierza w wodzie?
Przyjedź – nauczymy.


Umiem, robiłem to. Jednak jest zawsze zbyt duże niebezpieczeństwo poruszenia odcinku szyjnego i nie jestem zwolennikiem zakładania kołnierzy na głębokiej wodzie.
 
     
Skacowany 
Starszy Forumowicz WOPR
RW


Wiek: 40
Do³±czy³: 29 Mar 2005
Posty: 336
Sk±d: Kostrzyn nad OdrÄ…
Wys³any: Pon Lip 16, 2007 11:22 pm   

Troszkę się qulimbo zapętlil...Może do sztandaru wróćcie...zeby z twarza wyjsc z tego i qulmimbo nie musiał litanii odmawiać :D :D
_________________
Zawsze powinieneś przerwać CPR po drugim Au!ze strony pacjenta
 
 
     
Janek 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz
MR WOPR



Wiek: 32
Do³±czy³: 27 Cze 2007
Posty: 154
Sk±d: SÄ™dziszów MÅ‚p.
Wys³any: Pi± Lip 27, 2007 1:12 am   

Muszę się z wami zgodzic, że sztandar to rozrzutność w sytuacji, kiedy brakuje najpotrzebniejszych rzeczy...
_________________
2007 - MR
2007 - KDP/CMAS* P1
2008 - Sędzia pływania II klasa
 
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytañ do SQL: 17