www.forum.wopr.net.pl Strona G³ówna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
HALO Wrocław i okolice
Autor Wiadomo¶æ
piro4 
MÅ‚odszy Forumowicz


Wiek: 35
Do³±czy³: 22 Gru 2010
Posty: 23
Sk±d: WrocÅ‚aw
Wys³any: Wto Cze 07, 2011 6:29 pm   

Z tego co mi wiadomo nie ma czegos takiego jak wroclawskie WOPR, jest tylko dolnośląskie ;) sa druzyny we wrocławiu ktore dzialaja np przy AWF i taki tez jest spis na stronie glownej wopr w zakladce jednostki. co za tym idzie Grupa Interwencyjna podlega pod dolnoslaskie WOPR a jej obszarem dzialania jest Wrocław.

Jakies pytania jeszcze ktos ma?
_________________
MI-> TAMA 2010
 
     
huskey
Czasem zaglÄ…da


Do³±czy³: 02 Cze 2011
Posty: 4
Sk±d: Z tÄ…d
Wys³any: Sro Cze 08, 2011 1:33 pm   

Właśnie, przy AWF działa drużyna. Grupy Interwencyjne działają jednak przy jednostkach terenowych, a nie wojewódzkich. Jaka jest zatem podstawa prawna istnienia Grupy Interwencyjnej?
 
     
Emeryt z Wrocka 
Czasem zaglÄ…da
Emeryt z Wrocka


Do³±czy³: 15 Cze 2011
Posty: 1
Sk±d: WrocÅ‚aw
Wys³any: Sro Cze 15, 2011 11:29 am   

piro4 napisa³/a:
Wojtku specjalnie na Twoje zyczenie sie przedstawie;)
Piotr Uroda
Kierownik Dolnośląskiej Grupy Operacyjnej WOPR
Zapraszam wszystkich do wypowiadania sie na forum zadawania pytan jak i do samej grupy we wroclawiu jesli sa chetni to zapraszam do dyskusji w razie pytan sluze pomoca


Piotrek Uroda od 1.04.2011 do 31.12.2011 r. zatrudniony jest przez ZG WOPR, reprezentowany przez Prezesa Jerzego Telaka, na podstawie umowy o pracę na stanowisko Kierownika Grup Operacyjnych Województwa Dolnośląskiego.

Grupa Operacyjna Dolnośląskiego WOPR jest suwerenną drużyną WOPR mającą swój regulamin oraz strukturę organizacyjną. W wolnych wyboraz na jesień zeszłego roku został wybrany nowy szef GO - Andrzej Pawlukanis, który z dniem 1.01.2011 zastąpił na tym stanowisku Pawła Firutę.

Szefem Grupy Operacyjnej Dolnośląskiego WOPR jest Andrzej Pawlukanis

[ Dodano: Sro Cze 15, 2011 11:33 am ]
csroball napisa³/a:
Witam,
Pragną bym zauważyć panie Piotrze, iż nie jest pan Kierownikiem Grupy Operacyjnej Dolnośląskiego WOPR. Nie jest pan również kandydatem nie mówiąc już o członkostwie.


Za pośrednictwem prezesa Dolnośląskiego WOPR Krzysztofa Skrzyniarza rekomendującego do ZG WOPR kandydatów na stanowisko piastowane aktualnie przez Piotra Urodę, został popełniony błąd w sztuce.
Kierownikiem zatrudnionym przez ZG WOPR została osoba z poza Grupy Operacyjnej Dolnośląskiego WOPR, która jest wiodącą formacją na terenie województwa - odsyłam do statutu WOPR.

[ Dodano: Sro Cze 15, 2011 11:39 am ]
pistash napisa³/a:
Więc i ja dorzucę swoje trzy grosze. Z tego co dobrze pamiętam słowa Pana Prezesa Dolnośląskiego WOPR - Piotr jest kierownikiem Dolnośląskich Grup Interwencyjnych (nie mylić z grupą operacyjną, ma ona własną strukturę i władzę). Nie mniej jednak pod kierownika Grup Interwencyjnych, którym jest Piotr, podlega również Dolnośląska Grupa Operacyjna.
To chyba tyle w temacie, jeśli coś jest nie jasne to możemy podyskutować na ten temat.
Droga Moniko, i reszta odwiedzających ten temat forumowiczów, z tej strony Instruktor WOPR nr 1127 Wojciech Oleszko, miło mi:)

[ Dodano: Nie Mar 27, 2011 9:55 am ]
Sprostowanie, jeszcze raz przeczytałem i widzę, że się pomyliłem:
Piotr Uroda jest kierownikiem Dolnośląskich Grup Operacyjnych (wszystkich), poza tym jest kierownikiem nowo powstałej Grupy Interwencyjnej.
pozdrawiam, Wojtek


W województwie może być 1 Grupa Operacyjna(będąca nadrzędną nad pozostałymi) oraz dowolna ilość Grup Interwencyjnych podlegających pod jednostki regionalne.

Interpretacja statutu Dolnośląskiego WOPR należy do Prezesa Dolnośląskiego WOPR, natomiast interpretacja Statutu WOPR należy do prezesa ZG WOPR. Sprawy dotyczące struktur GO, GI regulują przepisy ZG WOPR, a więc wykraczające poza kompetencję Pana Skrzyniarza.
Krzysztof Skrzyniarz nie jest autorytetem w sprawach dotyczących ZG WOPR (pomimo bycia członkiem zarządu ZG WOPR)

[ Dodano: Sro Cze 15, 2011 11:49 am ]
piro4 napisa³/a:
Dobrze widze ze nalezy wprowadzic tutaj pewne sprostowanie ;)
Andrzej Pawlukanis jest Szefem Grupy Operacyjnej co sie zgadza, ale tylko wrocławskiej, natomiast na terenie dolnego slaska jest kilka takich grup operacyjnych i ja jestem kierownikiem dolnoslaskim i kierownicy z poszczegolnych miast w ktorych sa takie grupy np. Wrocław, Legnica, Jelenia Góra podlegaja pode mnie.
Jesli ktos ma jeszcze jakies watpliwosci to prosze pytac.
Pozdrawiam


Panie Kierowniku proponuję zapoznać się z umową o pracę, którą Pan podpisał oraz opis stanowiska będący załącznikiem do wspomnianej umowy. Jak również proponuję, aby osoba piastująca tak odpowiedzialne stanowisko (to do Pana należy między innymi zarządzanie ratownikami podczas akcji powodziowej) zapoznała się ze wszelkimi możliwymi dokumentami regulującymi funkcjonowanie stowarzyszenia jakim jest Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Nie ma czegoś takiego jak "tylko wrocławska" Grupa Operacyjna. Grupa Operacyjna jest tylko 1 na dane województwo.

Zauważy Pan Panie kierowniku, że wkradła się jakaś patologia.
Jako pracownik ZG WOPR jest pan Zwierzchnikiem GO DWOPR, natomiast jako szef GI jest pan do dyspozycji GO DWOPR.
Zakładam, że ma Pan tego Świadomość.
 
     
piro4 
MÅ‚odszy Forumowicz


Wiek: 35
Do³±czy³: 22 Gru 2010
Posty: 23
Sk±d: WrocÅ‚aw
Wys³any: Sro Cze 15, 2011 11:49 pm   

Z tego co mi wiadomo owszem wpisalem bledne nazewnictwo przyznaje GO jest tylko jedna na dane wojewodztwo, natomiast GI moze byc kilka. Jednak z tego co mi wiadomo GI nie podlega pod GO w zaden sposob jest oddzielna grupa ktora wykonuje ewentualne polecenia kierownika wojewodzkiego a nie kierownika GO.
_________________
MI-> TAMA 2010
 
     
DeVu 
Stały bywalec


Pomóg³: 8 razy
Do³±czy³: 16 Lis 2005
Posty: 1976
Wys³any: Czw Cze 16, 2011 6:24 pm   

Temat o GO i GI zostaje przeniesiony tutaj: http://www.forum.wopr.net.pl/topics1/3534.htm
 
     
M048 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz
radiooperator



Wiek: 49
Do³±czy³: 27 Gru 2011
Posty: 169
Sk±d: WrocÅ‚aw
Wys³any: Wto Sty 03, 2012 6:36 pm   

A wracając do tematu wątku - M048 zgłasza się!! :smile:
Witam i pozdrawiam Wszystkich na Forum.
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytañ do SQL: 16