www.forum.wopr.net.pl Strona Gwna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UytkownicyUytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastpny temat
KOŁOBRZEG, CZARNA WIZJA CD.
Autor Wiadomo
Albert 
Wypowie się, choć w ostateczności
Albert


Doczy: 15 Kwi 2006
Posty: 13
Skd: Świdwin
Wysany: Pi Wrz 22, 2006 12:28 pm   KOŁOBRZEG, CZARNA WIZJA CD.

Każdy kto jest zainteresowany dyskusją na temat kapieliska KOŁOBRZEG - najmilej widziany w części regionalnej - woj zachodniopomorskie
_________________
Ratownictwo to najpiękniejsza przygoda mojego życia.

INSTRUKTOR WOPR
 
     
mati82 
Stały bywalec



Pomg: 1 raz
Wiek: 41
Doczy: 03 Sty 2006
Posty: 873
Skd: Sopot !
Wysany: Pi Wrz 22, 2006 3:20 pm   

Albert napisa/a:
2006 - 10 stanowisk i 65 ratowników na etatach


średnio 6-7 ratowników etatowych na stanowisko ??

--
m
 
     
wywyjec 
Starszy Forumowicz WOPR
RW :P


Doczya: 04 Kwi 2004
Posty: 348
Skd: B-stok
Wysany: Pi Wrz 22, 2006 7:58 pm   

Hej!!

Jarek R. napisa/a:
Po drugie zawiera opis zdarzenia


Może i zawiera, ale kolega je opisujący zapytany o szczegóły próbuje się wycofywać, a przynajmniej wyraźnie "spuszcza z tonu". To nie budzi zaufania (myślę, że to nie tylko moje zdanie) i nasuwają się wątpliwości, czy opisane zdarzenie miało miejsce.

Jarek R. napisa/a:
zawiera odczucia piszącego, do których publikacji ma on pełne prawo na tym forum


Była to bardziej ocena, ale moim zdaniem nie poparta wiedzą.

Jarek R. napisa/a:
Ja również nie mam mentalności donosiciela i nie zadzwoniłbym na policję,


I tu się zgadzamy. Podeszłabym do gościa pijącego piwo w koszulce ratownika i z nim osobiście w cztery oczy porozmawiała. Nie wątpie, że gdyby był mało uprzejmy zdecydowałabym się na kolejne kroki (szef, policja?). Jeśli chodzi o ratowników nie patrzących w wodę i zajmujących się sprawami pozaratowniczymi, odpuściłabym po prostu. Ich wybór, ich odpowiedzialnośc. Może życie ich czegoś nauczy. Wtedy na dłużej zapamiętają (selekcja naturalna).

Jarek R. napisa/a:
Po czwarte sztondi określił, co chciał przez swój post osiągnąć „napisałem co widziałem może ktoś to przeczyta i wnioski będą”


Wnioski wyciągnęłabym, gdyby w tym czasie coś się działo i ci ratownicy nie chcieli/mogli pomóc czego przyczyną byłoby ich wcześniejsze zachowanie. Wtedy byłaby to bajka z morałem. A tak: zwykła ocena (bezpodstawna ?) nie wiem co właściwie mająca na celu (pokazanie: my jesteśmy dobrzy, oni źli?).

Jarek R. napisa/a:
(regulamin!, moderator!, jest tu jakiś moderator?)


Prosiłabym o jakieś PW, e-maila, rozmowę gg jeśli coś Ci się nie podoba. "Wywoływana do tablicy" w ten sposób nie zawsze reaguję :wink:

Pozdrawiam
_________________
>> Rzuć mnie wilkom na pozarcie, a wrócę dowodząc watahą... <<
 
     
baca 
Zasłużony dla Forum WOPR

Doczy: 04 Pa 2005
Posty: 348
Skd: Podhale
Wysany: Nie Wrz 24, 2006 4:42 pm   

Gording napisa/a:
baca od 29 sierpnia. A na ich tematach pojawiło sie parę naruszeń regulaminu

Nielogowanie się nie oznacza nie przeglądania forum. Proszę o konkretne przykłady. Moja skrzynka PW jest cały czas pusta. Chyba że chodzi o anonimowy donos ... :D
Cytat:
Generalnie moderowanie zaczyna pozostawiać sporo do życzenia.

To także bardzo ogólnikowe stwierdzenie. Proszę o konkretne uwagi.

Cytat:
Może zrobic troche porządku?. Połączyć wątki itp.

Wielu autorów nie życzy sobie łączenia watków z różnych wzgledów. Nie przesadzajmy z tą "dużą ilością" wątków. Czytam fora na których dziennie przybywa ponad 1000 wpisów i 100 tematów.
Cytat:
Nic dziwnego, że coraz trudniej w zalewie jednolinijkowych postów wyłowić jakieś interesujące treści

Czyżby to wskazanie na potrzebę cenzury ?? Ja się na to nie piszę :?
Cytat:
więc, jak ktoś już zauważył, coraz mniej piszą doświadczeni ratownicy, a coraj więcej jest postów typu heja, pozdrowka, też się cieszę.

To demokratyczne forum, każdy piszę to co uważa dla siebie za stosowne. Jakiś czas temu zwróciłem uwagę na fakt że poziom wpisów zależy od poziomu piszących. Chcesz podnieść poziom, napisz ciekawy post, rozpocznij treściwą dyskusję. W każdej chwili możesz posty osób, które w Twojej ocenie są niewartościowe, ignorować.

baca
 
     
kolucho 
Starszy Forumowicz WOPR
1066



Doczy: 03 Wrz 2005
Posty: 471
Skd: Kraków / Tarnów (Beverly)
Wysany: Nie Wrz 24, 2006 11:31 pm   

Nie jestem moderatorem ale moim zdaniem ta dyskusja powinna sie przeniesc przynajmniej do innego tematu.. Pozdrawiam :mrgreen:
_________________
www.facebook.com/DruzynyNadmorskieTarnowskiegoWOPR
 
     
baca 
Zasłużony dla Forum WOPR

Doczy: 04 Pa 2005
Posty: 348
Skd: Podhale
Wysany: Pon Wrz 25, 2006 12:33 pm   

Gording napisa/a:

Dopiero wywołanie moderatora wprost wywołało u Ciebie jakąś reakcję - niestety nie taką, jaka mogła być oczekiwana.


Przytoczę fragment regulaminu tego forum:
Jeśli uważasz, że zostałeś obrażony prosimy skontaktuj się z którymkolwiek z moderatorów wysyłając prywatną wiadomość.

Ten zapis reguluje mozliwy sposób działania moderatora.
Osobiście uważam, że niektóre posty w temacie Jak znalesc dobra prace??? są niskiej jakości.
Temat zamykam aby uniknąć dalszych spięć. Oczekuję na zgłoszenia naruszenia regulaminu na PW

Pozdrawiam

baca
 
     
Albert 
Wypowie się, choć w ostateczności
Albert


Doczy: 15 Kwi 2006
Posty: 13
Skd: Świdwin
Wysany: Czw Wrz 28, 2006 8:27 pm   

mati82 napisa/a:
Albert napisa/a:
2006 - 10 stanowisk i 65 ratowników na etatach


średnio 6-7 ratowników etatowych na stanowisko ??

--
m


Dokładnie 5 - 6 ratowników etatowych na stanowisku.
6 na stanowiskach skrajnych i samodzielnych, 5 na pozostałych. Akweny stanowisk o długości linii brzegowej od 160 do 190 m wyznaczone przez falochrony.
Ponadto obśluga medyczna, sternicy łodzi motorowych, obsługa i naprawa bieżąca sprzętu podręcznego. W czasie sezonu od 15.06 do 15.09 przez kapielisko przewinęło się ponad 80 ratowników.
_________________
Ratownictwo to najpiękniejsza przygoda mojego życia.

INSTRUKTOR WOPR
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapyta do SQL: 17