www.forum.wopr.net.pl Strona G³ówna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
zamknięcie postu "Składka ..."
Autor Wiadomo¶æ
PB 
Stały bywalec
PB


Pomóg³: 5 razy
Wiek: 59
Do³±czy³: 19 Mar 2010
Posty: 1018
Sk±d: StoÅ‚eczne WOPR
Wys³any: Sob Kwi 23, 2016 11:29 am   zamkniÄ™cie postu "SkÅ‚adka ..."

Szkoda, że w chwili gdy brakuje argumentów do dyskusji moderator zamyka post http://www.forum.wopr.net.pl/topics6/5379.htm
Widać temat nie po drodze :lol:
Akurat stary ratownik rozpoczÄ…Å‚ temat bardzo na czasie:
- kto może wykonywać ratownictwo wodne
- kto je faktycznie wykonuje
- kto popiera takie działanie
- jak z tego powodu zachowujÄ… siÄ™ (wg niego cierpiÄ…) ratownicy.
Ale cóż nie pogadamy ...
 
     
hastian 
Forumowicz WOPR


Do³±czy³: 03 Kwi 2015
Posty: 32
Wys³any: Nie Kwi 24, 2016 12:42 pm   

Kurcze chciałem jeszcze o cos spytac a mi zamknęli :D
Otóż skąd mam sie dowiedzieć czy pracodawca działa w strukturach wopr ? Przy podpisywaniu umowy po prostu spytać czy działa w organach uprawnionych do ratownictwa wodnego ?
I czy jeśli bede musial udac sie po stempel, to po prostu odwiedzam siedzibę wopr i załatwiam od ręki reszte ?I pytanie od kolegi, ktktóry nie płacił od 2 lat. Wopr ma prawo albo moze wymóc (w poprzednim wątku ładnie ukazane przez przyklad "szantazu" za 50 zl :p ) oplacenie poprzednich skladek czyli sumując 100+ 50 zl za aktualny rok ?
 
     
PB 
Stały bywalec
PB


Pomóg³: 5 razy
Wiek: 59
Do³±czy³: 19 Mar 2010
Posty: 1018
Sk±d: StoÅ‚eczne WOPR
Wys³any: Pon Kwi 25, 2016 9:19 am   

hastian napisa³/a:
skąd mam sie dowiedzieć czy pracodawca działa w strukturach wopr ?

Wcale nie musi być w strukturach WOPR. Może być innym podmiotem uprawnionym. I to nie Ty musisz sprawdzać. Ty masz prawo domniemywać, że ten pracodawca działa zgodnie z prawem.

hastian napisa³/a:
I czy jeśli bede musial udac sie po stempel, to po prostu odwiedzam siedzibę wopr i załatwiam od ręki reszte ?

hastian napisa³/a:
Wopr ma prawo albo moze wymóc (w poprzednim wątku ładnie ukazane przez przyklad "szantazu" za 50 zl :p ) oplacenie poprzednich skladek czyli sumując 100+ 50 zl za aktualny rok ?

Jak (i czy) się płaci w jednostce WOPR zaległe składki określa sama jednostka - czyli jej członkowie. Jest w końcu samodzielnym stowarzyszeniem. W niektórych biorą połowę, w niektórych całość. Określa to Statut i wewnętrzne przepisy.
Natomiast WOPR (krajowy) otrzymuje składki wyłącznie z szesnastu jednostek wojewódzkich (jest to 6 zł od każdej osoby, która opłaciła składkę w swoim WOPR). Opiera się to na zaufaniu, że jednostki nie oszukują. Potwierdzenie opłacenia składki dokonuje na tą chwilę jednostka WOPR, a w przyszłości będzie to można - mamy nadzieję - stwierdzić w systemie.
 
     
SoLo 
Stały bywalec
SoLo


Pomóg³: 3 razy
Do³±czy³: 26 Maj 2013
Posty: 762
Sk±d: Centrum
Wys³any: Wto Kwi 26, 2016 7:42 am   

PB napisa³/a:
Szkoda, że w chwili gdy brakuje argumentów do dyskusji moderator zamyka post http://www.forum.wopr.net.pl/topics6/5379.htm
Widać temat nie po drodze :lol:

To co zrobił DeVu zamykając ten temat to trudno określić cenzurowanymi słowami :evil: .
Ale spróbuję.
Całkowicie zgadzam się z oburzeniem PB i postawię pytanie. Jest ktoś w formule funkcjonowania Forum "ponad" DeVu kto w tej konkretnej sytuacji mógłby go przywołać do porządku? Jakim prawem DeVu zamyka temat w sytuacji gdy nikt nikogo tam nie obraził i nie zamieszcza innych zabronionych treści? To jest CENZURA a nie moderowanie dyskusji (a zdarza się to nie po raz pierwszy).
Chcemy się podzielić swoim oglądem spraw, czasami wiedzą itd. - to mamy prawo to robić dotąd dopóki się nie wygadamy (jeśli nie przekraczamy dopuszczalnych norm). Dopóki kogoś coś gryzie to ma prawo zabierać głos i moderator w moim przekonaniu takiej dyskusji nie ma prawa zamykać tylko dla tego, że dla niego temat jest wyczerpany.
DeVu, jeśli wszystko co piszemy Cię śmieszy, jeśli jesteś w stanie zamieszczać tylko zdawkowe, zgryźliwe posty nie wnoszące nic merytorycznego do poruszanych tematów, jeśli w końcu jak sam piszesz, jesteś ponad naszymi problemami i z tego powodu rzadko zaglądasz na Forum, to pozwolę sobie dać Ci, nasuwająca się w sposób oczywisty radę - nie zaglądaj tutaj w ogóle. Zwłaszcza jeśli te wizyty mają służyć tylko zamieszczaniu jakichś zjadliwych komentarzy i zamykaniu tematów - i to są wszystkie mądrości które masz do "objawienia" :!: .

[ Dodano: Wto Kwi 26, 2016 8:00 am ]
Fakt, że nazywając nas głupkami (bo przecież tak to trzeba odczytać z kontekstu Twojego postu, gdzie piszesz o głupotach przez nas zamieszczanych) - to nas najnormalniej w świecie obrażasz - a to już jest naruszeniem regulaminu Forum i ktoś powinien na to zareagować.
_________________
Pozdrawiam
 
     
s.o. 
Stały bywalec


Wiek: 60
Do³±czy³: 04 Gru 2007
Posty: 629
Sk±d: woj.Å‚odzkie
Wys³any: Wto Kwi 26, 2016 9:42 am   

niestety obecne forum nie jest tym z przed kilku lat, gdzie codziennie zamieszczanych było dużo postów w pełni merytorycznych, ścierały się różne poglądy z różnym poziomem wiedzy na konkretne tematy
zauwazyłem że obecne forum jest niestety słabo odwiedzane czego min jest zwiększona aktywność wcześniej aktywnych osób na faceboku
zachowanie DeVu oceniam podobnie jak Solo krytycznie i uważam że taki poziom moderowania forum jest nie na miejscu, wypadało aby wypowiedział się właściciel forum lub administrator
_________________
s.o.
 
     
SoLo 
Stały bywalec
SoLo


Pomóg³: 3 razy
Do³±czy³: 26 Maj 2013
Posty: 762
Sk±d: Centrum
Wys³any: Sro Kwi 27, 2016 9:01 am   

Dzięki s.o.. Przywracasz mi wiarę w ludzi.
Wróćmy wiec może do merytoryki.
PB napisa³/a:
Szkoda, że w chwili gdy brakuje argumentów do dyskusji moderator zamyka post http://www.forum.wopr.net.pl/topics6/5379.htm
Widać temat nie po drodze :lol:
Akurat stary ratownik rozpoczÄ…Å‚ temat bardzo na czasie:
- kto może wykonywać ratownictwo wodne
- kto je faktycznie wykonuje
- kto popiera takie działanie
- jak z tego powodu zachowujÄ… siÄ™ (wg niego cierpiÄ…) ratownicy.
Ale cóż nie pogadamy ...

A jednak pogadajmy :grin: Tylko proponuję (może PB - bo pierwszy zareagował) aby załozyć nowy temat sugerujący o czym jest dyskusja. A ten zostawmy sprawom składek, bo być może zarówno hastiana, jak i ktoś jeszcze chciałby o nich coś więcej się dowiedzieć.
_________________
Pozdrawiam
 
     
mÅ‚ody ratownik 
Wypowie się, choć w ostateczności
młody ratownik


Wiek: 60
Do³±czy³: 21 Kwi 2016
Posty: 8
Sk±d: z wyboru
Wys³any: Czw Kwi 28, 2016 9:58 pm   

Do STAREGO RATOWNIKA - odnośnie wymuszania składek.
W temacie zamkniętym przez wszystkowiedzącego DeVu (krzyżowca z RWR) i tym samym przyklepaniu twojej informacji, napisałeś:
"Wiesz też pewnie, że w Polsce w wielu miejscach zmusza się ratowników do płacenia składki, nawet wtedy, gdy mają ją już zapłacona w innym stowarzyszeniu. Ostatnio taka sytuacja miała miejsce w Piotrkowie Trybunalskim, gdzie członkowie RWR byli zmuszeni do wpłacenia składek do WOPR, pod groźbą utraty pracy. I to jest smutne."
Chłopie jeśli masz takie informacje, to może byś je sprawdził przed publikowaniem, a nie przyprawiał nam parszywej mordy, bo twoje rewelacje są wyssane z palca.
Chyba masz za informatora jednego sfrustrowanego gostka, którego celem jest ciągłe szukanie konfliktu i szkodzenie a nie szukanie porozumienia.
Jak masz jaja to napisz, konkretnie kto i przez kogo niby, takim "wymuszeniom" był poddawany i jakiej niby sytuacji miałby one dotyczyć, bo wygląda na to że ta twoja wrzutka to nie tylko kłamstwo ale i oczernianie nas.
Informacja poszła i będzie żyć własnym życiem - sprytne, nie wierzę, że nieprzemyślane. Po czasie zawsze można się wycofać a najlepiej udawać zdechłego kota i przemilczeć niewygodną sprawę.
A efekty jątrzenia już widać. Nieświadomy niczego hastaian już to podłapał:
" (w poprzednim wÄ…tku Å‚adnie ukazane przez przyklad "szantazu" za 50 zl :p )"
Dla niego i wszystkich co te twoje rewelacje czytali, tak już będzie, że dokonujemy wymuszeń rozbójniczych na ludziach z RWR, a jest to pomówienie. Jest zupełnie odwrotnie. W tym naszym piotrkowskim środowisku, to wasi ludzie kiedyś się nadąsali i jakoś nie potrafią z tym zerwać mimo wielu przyjaznych gestów z naszej strony. A przynajmniej jeden zatwardziale bruździ i wciąga w te swoje rozgrywki innych członków RWR, pewnie w większości też nieświadomych w czym uczestniczą i pewnie wciągnął i ciebie i Zarząd RWR. Zrób więc co należy w tej sytuacji - wyprostuj to co nakręciłeś.
 
     
PB 
Stały bywalec
PB


Pomóg³: 5 razy
Wiek: 59
Do³±czy³: 19 Mar 2010
Posty: 1018
Sk±d: StoÅ‚eczne WOPR
Wys³any: Sro Maj 04, 2016 1:47 pm   

mÅ‚ody ratownik napisa³/a:
wszystkowiedzącego DeVu (krzyżowca z RWR)

No strzał w sedno tarczy. Brawo młody ratownik

I dalej piękny tekst do krzyżowca:
mÅ‚ody ratownik napisa³/a:
jeśli masz takie informacje, to może byś je sprawdził przed publikowaniem, a nie przyprawiał nam parszywej mordy, bo twoje rewelacje są wyssane z palca.
...
Jak masz jaja to napisz, konkretnie kto i przez kogo niby, takim "wymuszeniom" był poddawany i jakiej niby sytuacji miałby one dotyczyć, bo wygląda na to że ta twoja wrzutka to nie tylko kłamstwo ale i oczernianie nas.
...
to wasi ludzie kiedyś się nadąsali i jakoś nie potrafią z tym zerwać mimo wielu przyjaznych gestów z naszej strony
...
Zrób więc co należy w tej sytuacji - wyprostuj to co nakręciłeś.


W końcu DeVu zrozum. Monopol zlikwidowano. Twój na wiedzę też.
 
     
mÅ‚ody ratownik 
Wypowie się, choć w ostateczności
młody ratownik


Wiek: 60
Do³±czy³: 21 Kwi 2016
Posty: 8
Sk±d: z wyboru
Wys³any: Czw Maj 05, 2016 12:03 pm   

PB napisa³/a:
I dalej piękny tekst do krzyżowca
przenośnia ,,krzyżowca,, została użyta przeze mnie do DeVU
zaś tekst ,,Jak masz jaja to napisz, konkretnie kto i przez kogo niby, takim "wymuszeniom" był poddawany i jakiej niby sytuacji miałby one dotyczyć, bo wygląda na to że ta twoja wrzutka to nie tylko kłamstwo ale i oczernianie nas,, skierowany jest do starego ratownika, od którego z utęsknieniem oczekuje odpowiedzi.
,,Marne jest życie ludzi którzy kłamstwo stawiają nad Prawdą,,

Dzieki PB za slowa otuchy :wink: :wink:
PB napisa³/a:
No strzał w sedno tarczy. Brawo młody ratownik
 
     
hastian 
Forumowicz WOPR


Do³±czy³: 03 Kwi 2015
Posty: 32
Wys³any: Sob Maj 07, 2016 12:01 am   

Ale głupia sprawa !
Jak robiłem kurs ratownika to podpisywaliśmy karty członkowskie do WOPR. Załatwiał to nasz kierownik :razz: I na końcu dostałem kartkę formatu A4 z nadaniem tytułu ratownika wodnego. Powiecie mi, czy jeśli na nim są pieczątki podmiotu uprawnionego WOPR to znaczy, że to zastępuje książeczkę/legitymację :?: Głupio bo po prostu zapomniałem to załatwić szybciej, a teraz robie KPP i wyszło :> Spytam szefa kpp czy to wystarczy, bo żadnej książeczki nie mam.
 
     
SoLo 
Stały bywalec
SoLo


Pomóg³: 3 razy
Do³±czy³: 26 Maj 2013
Posty: 762
Sk±d: Centrum
Wys³any: Sob Maj 07, 2016 6:34 am   

hastian napisa³/a:
I na końcu dostałem kartkę formatu A4 z nadaniem tytułu ratownika wodnego.

Nie wiem czy nieprecyzyjnie się wyrażasz, czy faktycznie dostałeś zaświadczenie z nadaniem "tytułu ratownika wodnego". Takiego tytułu nie ma a powinieneś dostać Zaświadczenie o ukończeniu szkolenia ratowników wodnych - obowiązujący wzór - patrz 5. Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 21 czerwca 2012 r. w sprawie szkoleń w ratownictwie wodnym (Dz. U. z 2012 r., poz. 747)
hastian napisa³/a:
Powiecie mi, czy jeśli na nim są pieczątki podmiotu uprawnionego WOPR to znaczy, że to zastępuje książeczkę/legitymację

Nie - przynajmniej jesli chodzi o poświadczenie że jesteś członkiem (zatrudnionym lub pełnisz służbę) podmiotu uprawnionego.
A po książeczkę zgłoś się do tego WOPR gdzie się szkoliłeś - jeśli masz uregulowane składki to problem masz z głowy jeśli nie to je uzupełnisz i też będzie OK lub zostań członkiem lub zatrudnionym (bo raczej o służbie w Twoim przypadku nie ma co mówić:)) w innym uprawnionym podmiocie.
hastian napisa³/a:
Spytam szefa kpp czy to wystarczy, bo żadnej książeczki nie mam

I co Ci odpowiedział :?:
_________________
Pozdrawiam
 
     
hastian 
Forumowicz WOPR


Do³±czy³: 03 Kwi 2015
Posty: 32
Wys³any: Sob Maj 07, 2016 10:59 pm   

Że muszę mieć książeczke albo dokument z nr legitymacji. I pokazał mi takową. I wiem, że dostałem. Także w czasie przeprowadzki musiało mi zaginąć .. Mam misję :-) dzięki !
 
     
SoLo 
Stały bywalec
SoLo


Pomóg³: 3 razy
Do³±czy³: 26 Maj 2013
Posty: 762
Sk±d: Centrum
Wys³any: Nie Maj 08, 2016 11:19 am   

Jak kiedyś wydano Ci Legitymację WOPR (i chcesz nadal być członkiem tego stowarzyszenia) to w jednostce która wydała ten dokument bez problemu powinieneś uzyskać duplikat i uaktualnić sprawę składek :grin:
_________________
Pozdrawiam
 
     
mÅ‚ody ratownik 
Wypowie się, choć w ostateczności
młody ratownik


Wiek: 60
Do³±czy³: 21 Kwi 2016
Posty: 8
Sk±d: z wyboru
Wys³any: Pon Maj 09, 2016 10:30 am   

Hastian jak wcześniej wspomniałeś
hastian napisa³/a:
podpisywaliśmy karty członkowskie do WOPR
Jak sobie przypominasz znajdują się tam twoje dane osobowe, nr legitymacji WOPR, oraz powinien znajdować się wpis zaświadczenia o ukończeniu szkolenia na ratownika wodnego. Ponadto uzupełniane są kursy, szkolenia- KPP, patenty, szkolenia specjalistyczne ratownicze, stopnie ratownicze WOPR, odznaczenia, pochwały, przynależność organizacyjna,nr dziennika ukończenia szkolenia(kursu) oraz pieczątka potwierdzająca składkę na dany rok.Na podstawie tych dokumentów (dziennik ukończenia szkolenia, karta członkowska) wydawany jest duplikat. :roll:

W tym miejscu uzupełniam odpowiedz Solo
SoLo napisa³/a:
w jednostce która wydała ten dokument bez problemu powinieneś uzyskać duplikat


ps, Pamiętaj o zdjęciu do legitymacji WOPR
NARKA :razz:
 
     
hastian 
Forumowicz WOPR


Do³±czy³: 03 Kwi 2015
Posty: 32
Wys³any: Nie Maj 15, 2016 5:32 pm   

Znalazłem obok książeczki wojskowej, dlatego było tyle problemu. KPP ukończone. Teraz robota, wreszcie :wink:

[ Dodano: Nie Maj 15, 2016 5:52 pm ]
Znalazłem obok książeczki wojskowej, dlatego było tyle problemu. KPP ukończone. Teraz robota, wreszcie :wink: 2

[ Dodano: Nie Maj 15, 2016 5:58 pm ]
Nie chcę nowego tematu zakładać. Dlatego spytam tutaj.
Co wolno ratownikowi KPP ? Pytam tak czysto praktycznie. Organizator imprezy masowej np. biegu musi zapewnić opiekę medyczną czyli np. wystarczy samych ratowników ? Pytam, bo nie mogę znaleźć tego w internecie. Chodzi mi o coś w stylu, że ratownik wodny może pracować na kąpielisku, to co wolno typowo ratownikowi KPP :mrgreen: [/u]
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,23 sekundy. Zapytañ do SQL: 16