www.forum.wopr.net.pl Strona G³ówna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
opalenizna (efekt uboczny)
Autor Wiadomo¶æ
u-boot 
Dyżur na www.forum.wopr.net.pl


Pomóg³: 1 raz
Do³±czy³: 22 Mar 2010
Posty: 210
Sk±d: PoznaÅ„
Wys³any: Pi± Sie 02, 2013 8:49 pm   opalenizna (efekt uboczny)

Gdy słońce świeci to będąc ratownikiem nie da się uniknąc opalenizny (niektórzy pewnie po to pracują) uznajmy że nie he he. Jesteście za czy raczej unikamy, jak za to macie sposoby na mega opaleniznę? W sumie to dla nowej grupy wypoczynkowej znak rozpoznawczy ratownika w środku sezonu? w sumie to taka nagroda za bycie ratownikiem. Macie sposoby na "czarnego ratownika"
 
     
stary ratownik 
Starszy Forumowicz WOPR


Pomóg³: 4 razy
Do³±czy³: 10 Lut 2013
Posty: 362
Sk±d: Kalisz
Wys³any: Pi± Sie 02, 2013 10:46 pm   

Szanowny kolego,
opalenizna to nie nagroda, tylko kara, upiorność i "choroba zawodowa". W ostatnim czasie (zdaje się 20 lat), czerniak z przerzutami występuje o 300% częściej, niż kiedyś. Póki nie ma przerzutów - można cholerstwo wyciąć - zostaje przykra blizna, ale spoko. Jednak jak są przerzuty - żegnaj brachu! Tego się prawie nie leczy.
Z Wikipedii:
Czerniak zÅ‚oÅ›liwy (Å‚ac. melanoma malignum, ang. malignant melanoma) – zÅ‚oÅ›liwy nowotwór skóry, bÅ‚on Å›luzowych albo bÅ‚ony naczyniowej gaÅ‚ki ocznej, wywodzÄ…cy siÄ™ z komórek barwnikowych wytwarzajÄ…cych melaninÄ™ - melanocytów.
Charakteryzuje się on dużą złośliwością z powodu szybkiego wzrostu, wczesnych i licznych przerzutów oraz niewielkiej podatności na leczenie.
Jako młody ratownik byłem spieczony na skwarkę, ale wtedy promienie słoneczne nie były takie "wredne" jak dzisiaj.
Pogadaj z dermatologiem. Ja dosłownie dzisiaj jestem po wizycie. Nie opalam się od jakiś 15 lat. Pani doktor skierowała mnie do onkologa na wycinkę jednego znamienia - wygląda "źle", jak to określiła.
Nie dajcie się zwariować. Trzeba szanować to, co mamy: jesteśmy biali - trzeba być z tego dumnym. Coraz mniej nas na świecie. Krew i kolory się mieszają :) , szanujmy swoją rasę, kolor skóry, narodowość ...
Filtry im większe, tym bardziej powinno się po ich użyciu stronić od słońca. Co robią ludzie? Smarują się kremem z faktorem 50+ i leżenie kilka godzin plackiem. Niech się dorośli tak poniewierają. Najgorsze, że to samo robią z malutkimi dziećmi. A ich skóra, gdy będzie wielokrotnie mocno opalona - niemal na 100% w przyszłości odezwie się nieprzyjemnie w postaci przeróżnych schorzeń.
Pamiętaj:
Pan Bóg wybacza zawsze.
Człowiek człowiekowi - czasem
Natura nie wybacza NIGDY!!!
_________________
wszyscy chcemy dobrze, nie skaczmy więc sobie do gardeł, a skoncentrujmy na misji ratowania życia
 
     
DeVu 
Stały bywalec


Pomóg³: 8 razy
Do³±czy³: 16 Lis 2005
Posty: 1976
Wys³any: Wto Sie 06, 2013 6:37 pm   Re: opalenizna (efekt uboczny)

u-boot napisa³/a:
Jesteście za czy raczej unikamy

Jak najbardziej ZA!

u-boot napisa³/a:
jak za to macie sposoby na mega opaleniznÄ™?

Ja w czerwcu chodzę na solarium - raz w tygodniu po 6 min i zwiększam o 1 min więc ostatniego tygodnia wychodzi 9 minut. Mając już fundament nie będę czerwony kiedy przypiecze mnie słońce w pracy :cool: Sposobów specjalnych nie mam, często się smaruje olejkami i daję się ponieść działaniom natury :lol:

u-boot napisa³/a:
Macie sposoby na "czarnego ratownika"

Musisz cały czas przebywać na słońcu, ewentualnie dobić się na solarium.
 
     
Osiola 
Starszy Forumowicz WOPR



Pomóg³: 2 razy
Do³±czy³: 30 Wrz 2007
Posty: 499
Sk±d: ÅšwinoujÅ›cie
Wys³any: Wto Sie 06, 2013 11:32 pm   

u-boot napisa³/a:
Macie sposoby na "czarnego ratownika"


pierwszy dzien na sucho na sloncu
w kolejnych stosowanie oliwki dla dzieci
sprawdzone i stosowane przez mojego znajomego, wieczorem tylko oczy bylo widac w ciemnosci ;)
_________________
1183

www.wopr.swi.pl
http://www.facebook.com/wopr.swinoujscie
 
     
Dani123 
Czasem zaglÄ…da



Wiek: 32
Do³±czy³: 20 Maj 2014
Posty: 3
Sk±d: Lisie Jamy
Wys³any: Pi± Cze 06, 2014 11:31 am   

Polecam dobry krem z filtrem :)
 
     
mixer115 
Forumowicz WOPR
WOPR


Do³±czy³: 04 Gru 2013
Posty: 37
Sk±d: SwarzÄ™dz
Wys³any: Sob Cze 07, 2014 3:02 pm   

krem z filtrem 40
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytañ do SQL: 17