www.forum.wopr.net.pl Strona G³ówna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Kontrole
Autor Wiadomo¶æ
wopr rewal 
Stały bywalec



Pomóg³: 1 raz
Do³±czy³: 20 Lut 2006
Posty: 535
Sk±d: Sosnowiec
Wys³any: Sro Maj 20, 2009 11:54 am   

KcK,niema za co dziękować trzeba przywrócić dobre imie Wopr w zach.pom.Koledzy z Dziwnowa w zeszłym sezonie zrobili nam wszystkim niedżwiedzią przysługę.Wracając do tematu co myślicie o kontroli alkomatem na stanowisku ratowniczym,bylo to przedmiotem ostrej dyskusji w Urzedzie Gminy w ubiegłym sezonie(zagroziłem zamknięciem kąpieliska na czas kontrali).Ciekawe jakie macie spostrzezenia lub uwagi.Pzdr
 
     
shopek 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz


Wiek: 33
Do³±czy³a: 24 Pa¼ 2007
Posty: 149
Sk±d: zielona góra
Wys³any: Sro Maj 20, 2009 12:13 pm   

Ja powiem tak... Prawda jest taka, że wszyscy marudza na te kontrole, ze po co że jak to, a gdyby każdy z czystym sumieniem dmuchał w ten alkomat to i codziennie mogłyby byc kontrole i nikt by sie nie bał. Bo w innym wypadku jakie możemy miec inne pretensje o kontrole? Jedyne co, to tlyko tyo, że pan policjant był bardzo niemiły i traktował mnie jak jakąś idiotkę, a ja nie wiedziałam o co mu chodzi... ale poza tym co w tym dziwnego, ze gminy czy wopr czy kto tam jeszcze chce miec potwierdzenie tego, że plaże są obstawione profesjonalistami? Ludzie mamy dbać o życie bezpiezeństwo innych czy nam się podoba to czy nie, a że wszyscy wiemy jak wygląda praca ratownika po pracy lub w dni pochmurne to inna sprawa, byle żebyśmy byli w pełni sił i sprawni sprawując kontrolę na kąpielisku...
_________________
Ból związany z samodyscyplinowaniem się, nie jest nigdy tak duży jak ból wynikający z rozczarowania i porażki
 
     
wopr rewal 
Stały bywalec



Pomóg³: 1 raz
Do³±czy³: 20 Lut 2006
Posty: 535
Sk±d: Sosnowiec
Wys³any: Sro Maj 20, 2009 1:58 pm   

Dokładniej,w moim poście chodziło mi o to że moim zdaniem kontrolowanie alkomatem ratownika w czasie służby to tak samo jak kazać strażakowi dmuchac w balonik w czasie gaszenia pożaru,mozna taka kontrole przeprowadzić przed słuzbą np.9.30. jakby to wygladało pełna plaza ludzi a nagle kontroluja ratowników na oczach wszystkich alkomatem,turysta stwierdzi że skoro policja kontroluje to musza pewnie być narabani i pomyślmy czy wtedy będą miec do nas zaufanie.Pzdr
 
     
Tomistrz
MÅ‚odszy Forumowicz


Do³±czy³: 24 Sie 2006
Posty: 18
Sk±d: Warszawa
Wys³any: Sro Maj 20, 2009 2:09 pm   

W pewnej miejscowości na Wybrzeżu :razz: mieliśmy jedną kontrolę na początku sezonu. Wszystko cacy :D
_________________
POZDRAWIAM CIĘ DeVu...
 
     
wopr rewal 
Stały bywalec



Pomóg³: 1 raz
Do³±czy³: 20 Lut 2006
Posty: 535
Sk±d: Sosnowiec
Wys³any: Sro Maj 20, 2009 2:52 pm   

To może opisz jak wyglądała ta kontrola.Pzdr
 
     
suchy_pl 
Wypowie się, choć w ostateczności
RATOWNIK WOPR



Do³±czy³: 20 Maj 2009
Posty: 14
Sk±d: pl
Wys³any: Sro Maj 20, 2009 3:52 pm   

ja jestem za tym zeby tymi aklomatami badali, ale rowniez zeby przed kontrola taki WOPR i takie gestor zapewnil nam ratownikom odpowiedni sprzet itd itp, a ustwodawca niech wkoncu da nam wieksze mozliwosci i uprawnienia...wiem temat rzeka nie mowie o tym zebysmy madnaty wystawiali ale zeby na kapielisku byla taka osoba, badz kontakt (np WOPR kapielisko-Policja) byl wzglednie prosty
 
     
KcK 
Starszy Forumowicz WOPR
So Others May Live



Wiek: 36
Do³±czy³: 25 Lip 2005
Posty: 414
Sk±d: Starogard GdaÅ„ski Opole PoznaÅ„
Wys³any: Sro Maj 20, 2009 10:20 pm   

wopr_rewal mógłbys przybliżyć tą "niedźwiedzią przysługę" na forum albo prv? Bo pierwsze słysze o czymś takim :roll:

moderator nie odnoszisz wrażenia że pewien nowy członek forum na literkę "T" jak "Tak dużo postów Tak mało wnoszących do tematu" chce szybciutko sobie nabić licznik? Bo moje posty, gdzie zwracam uwagę, że jestem płci męskiej a nie żenskiej usuwasz w ciągu godziny :neutral:

topic
wopr_rewal- zamknięcie kąpieliska przy próbie kontroli? mieliście chyba nieco na sumieniu? Policja ma prawo kontrolować trzeźwość osób w trakcie wykonywania obowiązków służbowych... Mogą sprawdzić lekarza w szpitalu, strażaka co jedzie po pijaku do pożaru, ratownika na służbie. Normalna procedura. Z tym, że faktycznie mają to do siebie że czepiać się i grozić to potrafią, a jak trzeba pomóc to mają w d... . Sam pamietam, żę po zgłoszeniu problemów z grupką pijanych abs'ów przyjechali po 1,5godz i w dodatku nie na tą plażę co trzeba :shock:

Zgodzę się też co do psucia wizurenku publicznym badaniem alkomatem, ale gdyby pieski potrafiły się zachować i po "0,00" na wskaźniku grzecznie podały łapę ratownikowi to napewno wizerunek nie byłby zachwiany. Ale co poradzisz... Trzeba liczyć że trafi się na policjanta, a nie jełopa po podstawówce który dostał mundur i pałe i w ten sposób podniósł sobie ego.
_________________
Młode Wilki zawsze razem będą szły ku przeznaczeniu...
 
 
     
wopr rewal 
Stały bywalec



Pomóg³: 1 raz
Do³±czy³: 20 Lut 2006
Posty: 535
Sk±d: Sosnowiec
Wys³any: Czw Maj 21, 2009 10:08 am   

KcK,co do niedzwiedziej przysługi to poczytaj miejscowe gazety jaki tam stworzono wizerunek ratownika i uwierz turysta czytając prasę wrzuca nas do jednego worka nie rozróżniając kto jest z Dziwnowa z Rewala czy Międzyzdroi.A co do kontroli to nic nie mieliśmy na sumieniu,nie opisywałem szczegułów bo nadają się do Śmiechu Warte,pan policjant podszedł jak na westernie o 12.00 i poprosił całą obsługę stanowiska o opuszczenie wieży i udanie się z nim do radiowozu 200 m od plaży(czerwona,5 do 6) ciekawe co ty byś zrobił.Oczywiście zgadzam się z tobą że mają prawo kontrolować ale nie muszą tego robić na pokaz.Jeżeli nie mam sobie nic do zarzucenia i wykonuje swoje obowiązki jak Bozia przykazała to nie pozwole robić z moich ludzi atrakcji plażowej.Pzdr

[ Dodano: Czw Maj 21, 2009 9:17 am ]
Zapomniałem dodać w tym samym czasie prowadziliśmy akcję,dodam że po całym incydencie otrzymaliśmy przeprosiny od kom.powiatowej,a tak nawiasem to w KK nazywa się to ;;świadome narażenie życia ludzkiego"
 
     
jjay 
Doświadczony Forumowicz WOPR


Wiek: 37
Do³±czy³: 17 Cze 2007
Posty: 86
Sk±d: upper silesia
Wys³any: Czw Maj 21, 2009 3:02 pm   

dla mnie w ogole te kontrole sa niezrozumiale ewdentnie na pokaz!Jako, ze pracowalem w Dziwnowku to temat kotroli jest mi dobrze znany z zeszlego seoznu.swoja droga nie rozumie dlaczego w Dziwnowku bylo tych kontroli podczas seoznu z alkomatem az 3 a w osciennych miejscowosciach 1 lub wcale??pierwsze kontrole mielismy w polowie lipca ok poludnia Panowie Policjani przyszli i dmuchal jedna wieza, ludzi pelno na plazy i patrza na NAs jak na przestepcoe i rodza sie podejrzenia ze my moze pijemy na sluzbie ze nas kontroluja...Nastepna kontrol byla na DRUGI DZIEN po pierwszej!!wygladlo to komincznie! byla juz godzina 16.30 czyli prawie koniec sluzby(nawiasem mwiac jakby ktos byl "wczorajszy" to do 16 spokojnie by wydmuchal 0.0) Patrzymy plynie motorowka Policyjna od storny Dziwnowa, zbliza sie do kapieliska, Patrzymy Pan Policjant sie w ubraniach i z reklamowka w rekach skacze do wody i wplywa na kapislko patrzymy jak wryci o co chodzi??on wychdzi z wody podchdozi do nas sie przestawia ze z Policji i wyciaga z rekamowki alkomat i karze dmuchac!paranoja... trzecia kotnrola miala miejsce w lipcu kiedy to Pan Policjant jezdzil razem z Urzedem Morskim w swopim laziku i takze poddal nas kontroli!wg mnie takie dzialania sa autodestruktywne dla Gminy, przeciez jesli udaje im sie zlpaac kogos z nas na slzubie ze jest woczrajszy to wiadomsoc idzie w siat, media itd to czlowiek ktory to rpzeczyta nie bedzie chcial pojechac do tej miejscowsci jak sa tam "pijani" ratownicy. Zeby nie byo nie pochwalam bycia "wczorjaszym" podczas pracy i starams ie odpowienio szafowac z alkoholem wieczorem, ale widomo ze w zyciu roznie bywa...
P.S. swoja droga przeprowadzilbym czasami kontrole przed komenda policji z rana jak sie udaja d pracy, a nie jest tajemnica, ze Panowie Policjanci jak normlani ludzie czasem maja chwile slabosci

[ Dodano: Czw Maj 21, 2009 3:05 pm ]
sorki trzecia kontrola byla w sierpniu...
 
 
     
szary89 
Doświadczony Forumowicz WOPR



Wiek: 35
Do³±czy³: 06 Kwi 2006
Posty: 80
Sk±d: Polska
Wys³any: Czw Maj 21, 2009 4:09 pm   

kontrole w środek dnia gdy jest upał i tłum ludzi mijają się z celem(jeśli chodzi kontrole z alkomatem) , do tej godziny wczorajsze % już znikną , a na dodatek antyreklama , bo każdy myśli skoro policja i alkomaty to coś się musiało stać i po takich wydarzeniach turyści nieufają ratownikom.
U nas naszczęście alkomacik był z rana przed rozpoczęciem pracy jak jest pusto :) i nie przez policje na pokaz tylko przez szefa...
_________________
American Red Cross Lifeguard
RWM, RWÅš, RWP /PÅ‚etwonurek SSI P*1/ AED / KPP
Starszy Sternik Motorowodny + Licencja na holowanie narciarza wodnego/banana itp.
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytañ do SQL: 16