www.forum.wopr.net.pl Strona G³ówna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Czasy.
Autor Wiadomo¶æ
Madaen
Wypowie się, choć w ostateczności


Do³±czy³: 19 Lut 2005
Posty: 8
Wys³any: Sob Lut 19, 2005 11:00 pm   Czasy.

Mam pytanie do tych wszystkich (przede wszystkim na MR) jak wyglada sprawa waszych czasów. Ile macie na 50 m kraulem... Ja nie ukrywam, że mój czas nie jest imponujący (może dlatego ze pływam regularnie od ok 6. m-cy), ale mam zapał i checi. Jak sadzicie, czy ma to sens?
A do tych którzy sa po kursie, to czy pamietacie takie osoby, ktore chodź były słabe na poczatku wychodzily potem z dobrymi wynikami?

PS. Mój czas 55 sec.
 
 
mlodszy r.
Go¶æ
Wys³any: Nie Lut 20, 2005 2:51 pm   

hmmm ... rozumiem ze chcesz zaczac kurs na mlodszego, a 55 sec to faktycznie nie za szybko, np. ja mialem 40sec i mam 20 lat. (przyominam ze test predyspozycyjny to czas ponizej 45sec na 50m) zreszta i tak nie bylem z siebie zadowolony bo podczas tej czasowki strsznie bylo z moja technika plywania. Ale to prawda ze zapal i checi mogo zdzialac wiele. Pod koniec kursu 1,5 kilometra to luzik, a i sprint na 50 tez duzo lepiej. No i chyba kazdy uczestnik kursu z pewnoscia stwierdzil ze jest duzo duzo lepiej niz na poczatku. wiec pozostaje CI tylko plywac, plywac plywac. zycze powodzienia !
 
 
ml.rat..
Go¶æ
Wys³any: Nie Lut 20, 2005 3:49 pm   

wiesz ze mna to bylo tak ze na basenie robilam 45/42 sek na 50(15lat) i pamietam jak na wstepnym wskoczylam do tego lodowatego jeziora(15stponi) jak nie bylo sciany basnu i nie mozna bylo zrobic nawrotu jak wial wiatr i te prady denne i jeszce np w zla strone poplynelam :D :D:D teraz sie z teog smieje ale wczesniej nie bylo mi do smiechu bo skonczylam z 58 sek ale instrukorzy stwierdzili ze mam potencial tylko sie przestaszylam tej lodowatej wody i zdalam ten egzamin pozatym dalsza czesc poszla mi bez problemu. A skonczylam ten kurs jako jedyna dziewczyna najmlodza najlepiej i najszybciej plywajaca;))) z czasem 40 sek przy silnym wietrze i bez scian do nawrotu na ktorym jak wszysyc wiemy sie zyskuje. ale sie rozpisalam. a wiec cwicz cwicz i jeszcze raz cwicz bedzie dobrze:):):):)
 
 
Madaen
Wypowie się, choć w ostateczności


Do³±czy³: 19 Lut 2005
Posty: 8
Wys³any: Nie Lut 20, 2005 11:33 pm   

To młodziutcy jesteście :) (nie dopisałem że mam juz 18 lat) Ja dla przykladu pływam od wrzesnia "systematycznie", wczesniej nigdy nie uczyłem sie pływać (ale umiałem :P zeby nie było niedomówień). Wydaje mi sie ze wy ćwiczyliscie pod okiem jakis profesjonalistów. Ja dochodizlem do wszystkiego sam i teraz mam tego efekty w postaci dosc dużej wytrzymałosci, ale z predkościa tragedia (technika co tu gadac duzo...).

Ale pochwale sie ze dziś na egzaminie dostałem sie z zyciowym czasem :) - 52 sec. Rozmawialem potem z ratownikeim i jesli bede pracował dodatkowo to dam rade. Dla wszystkich którzy tez mysla a martwia sie o czasy - nia ma coś sie załamywać tylko spróbowac :)

My zaliczaliśmy na basenie :) Wspólczuje.
 
 
konrad
[Usuniêty]

Wys³any: Sro Mar 30, 2005 10:34 am   moj wynik

Witam,

moj wynik na tescie sprawnosciowym to zaledwie 29s (16lat) , plywam regularnie od 8 lat teraz mij wynik to zaledwie 27 s (18 lat). Poza tym jestem Młodszym Ratownikiem WOPR I Żeglarzem Jachtowym . Szukam pracy na wakacje . Siedlce . fangra@wp.pl
 
 
michal88 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz


Do³±czy³: 17 Maj 2005
Posty: 194
Sk±d: owni
Wys³any: Nie Maj 22, 2005 1:39 pm   

Mam 17 lat. Mieszkam w Siedlcach i pływam tylko na basenie. Przymierzam się w tym roku w czerwcu do kursu na młodszego ratownika WOPR. Czytając wasze posty, że pływaliście w jeziorach, zimnych na 50m to troche się dziwię, bo im zimniej tym człowiek chcce się ruszać. Moje czsy na 50m w basenie 25 m to od 32-34sek. Pozdrawiam.
 
 
Madaen
Wypowie się, choć w ostateczności


Do³±czy³: 19 Lut 2005
Posty: 8
Wys³any: Wto Cze 21, 2005 12:23 am   

Praca, praca i praca. To jedyny sposób na zdanie egzaminu. Na poczatku kursu nie byłem optymistycznie nastawiony, porównywałem sie z lepszymi sprinterami. Jednak nie poddałem sie, zaczełem chodzić 3 razy w tyg. na basen gdzie pod okiem ionstruktora szlifowąłem technike i wytrzymałosc. Do tego regularne zajecie z kursu raz w tygodniu. I dało to rezultaty, od niedzieli jestem Młodszym ratownikiem i cholernie jestem z siebie zadowolony :) Włozylem w to mnostwo energi, bo trenwoałem tak od lutego do czerwca. Na poczatku moja czas to 52 sec teraz pływam ponizej 40 bez problemu :)
Pozdrawiam wszystkich i zachecam, szczegolnie tych ktorzy nie sa z nadania typami atletycznymi ;) kazdy z NAs moze jesli naprawde chce i ciezko pracuje.

Pozdrawiam :) Do zobaczenia nad morzem. Tz tam bede.
 
 
kovalsz 
Stały bywalec
NaRS Pool Lifeguard



Wiek: 42
Do³±czy³: 15 Cze 2005
Posty: 883
Sk±d: Bognor Regis - UK
Wys³any: Wto Cze 21, 2005 8:37 am   technika najwazniejsza

wszystkim ktorzy maja problemy w zmieszczeniu sie w 45 s. polecam wykupic kolo 2-3 lekcji z instruktorem plywania (ale takim ktory nim jest:) by poprawic technike. Wiekszosc z was plywajac slabo technicznie wyrabia sobie dobra kondyche bo musicie sie namachac zeby przeplynac kazdy metr:) Mysle ze takie 2 - 3 lekcje powinny wam uzmyslowic co robicie zle a wykluczenie bledow pozwoli na spore przyspieszenie. Pozatym plywac, plywac i jeszcze raz plywac!!!

Pozdrowienia dla wytrwalych!!!
 
 
 
Desa 
MÅ‚odszy Forumowicz
Norbi-WOPR


Wiek: 37
Do³±czy³: 30 Cze 2005
Posty: 17
Sk±d: Jarocin
Wys³any: Pi± Lip 01, 2005 11:08 pm   

no ja nie mialem z tym problemu mlodszego ratownika zdalem jak mailem 14 lat i robilem wtedy 33s na 50m a teraz od roku mam wodnego i robie 27s na 50 wiec regolarne cwiczenia przynosza rezultaty. pozdrawiam
 
 
 
michal88 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz


Do³±czy³: 17 Maj 2005
Posty: 194
Sk±d: owni
Wys³any: Sob Lip 02, 2005 5:52 pm   

tylko z pewnością trenujesz pod okiem trenera .... bo czas masz super... tylko ciekawe ile masz lat bo jak ze 20 to odstajesz od rówieśników(chyba)
 
 
pater 
Doświadczony Forumowicz WOPR
MÅ‚odszy Ratownik


Wiek: 34
Do³±czy³: 05 Lip 2005
Posty: 53
Sk±d: Zdzieszowice
Wys³any: Sob Lip 09, 2005 6:41 pm   

ma sens i to jaki ja trenuje 2 rok inaczej zaczelem jak miałem 14 lat a w plywaniu to bardzo puzno i robie na 50m kraulem 31 sek. Na kursie nie wiem czy se poradzisz jak sie zapszesz no to moze wycwiczysz to!!!! Pozdrawiam Pater
 
 
 
michal88 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz


Do³±czy³: 17 Maj 2005
Posty: 194
Sk±d: owni
Wys³any: Nie Lip 10, 2005 11:58 am   

To fakt ja zawsze jak chodziłem na pływalnie to robiłem te 34 sek i bywało że schodziłem ponizej, ale miałem przerwe w pływaniu może ze 3 tyg. i czas pogorszył się o sekude. Praca i praca są ważne . Jak się nie pływa to zaczynają się kłopoty...
 
 
PAROSTATEK 
Doświadczony Forumowicz WOPR
SRW


Do³±czy³: 11 Gru 2005
Posty: 57
Sk±d: STARGARD SZCZEC.
Wys³any: Pon Gru 12, 2005 8:25 pm   

ja plywalem 24 sek jak byle w formie,ale trenowalem plywanie.na kursie u mnie byli lepsi ale coz bylem tylko skromnym "zabkazem"
 
 
 
pater 
Doświadczony Forumowicz WOPR
MÅ‚odszy Ratownik


Wiek: 34
Do³±czy³: 05 Lip 2005
Posty: 53
Sk±d: Zdzieszowice
Wys³any: Pon Gru 12, 2005 10:14 pm   ????

To powiedz jak się nazywasz jak Ty robisz te 24 sek na 50m kraulem to Ciebie napewno znam albo o Tobie słyszałem a jak nie ja to mój trener!!!!!!! Proszę o jak najszybszą odpowiedz!!!!!!! Gorąco pozdrawiam Pater
 
 
 
PAROSTATEK 
Doświadczony Forumowicz WOPR
SRW


Do³±czy³: 11 Gru 2005
Posty: 57
Sk±d: STARGARD SZCZEC.
Wys³any: Wto Gru 13, 2005 5:44 pm   

nie robie tylko robilem(teraz mysle ze bedzie ze 25-26sek).nie ma sie czym chwalic bo czas wcale nie jest rewelacujny jak na kogos kto trenowal kuuuupe lat.ale moja domena to byl styl klasyczny
 
 
 
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytañ do SQL: 16