www.forum.wopr.net.pl Strona Główna www.forum.wopr.net.pl
Najwi?ksze w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: DeVu
Nie Gru 21, 2014 2:36 pm
Jak zdoby? kwalifikowany kurs pierwszej pomocy.
Autor Wiadomość
Franz 
Czasem zagląda


Dołączył: 12 Sie 2013
Posty: 2
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: Pon Sie 12, 2013 12:27 am   Jak zdoby? kwalifikowany kurs pierwszej pomocy.

Witam , jak w temacie , czy mo?na zapisa? si? na taki kurs jako ,,osoba indywidualna'' ? Czy te? musz? si? zapisa? do WOPR-u i jako cz?onek zapisa? si? na niego ? Czy da si? zapisa? na ten kurs bez posiadania ?adnego stopnia w Wopr ?
 
     
SoLo 
Stały bywalec
SoLo


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 26 Maj 2013
Posty: 762
Skąd: Centrum
Wysłany: Pon Sie 12, 2013 9:00 am   

Teoretycznie by? mo?e móg?by? jako osoba prywatna (fizyczna, indywidualna) uczestniczy? w kursie w zakresie KPP bo ani Ustawa o Pa?stwowym Ratownictwie Medycznym (Dz. U. z 2006 r., Nr 191, poz. 1410 z pó?n. zmianami) zwana dalej "Ustaw?" ani Rozporz?dzenie Ministra Zdrowia z dnia 19 marca 2007 r. w sprawie kursu w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy (Dz. U. Nr 60, poz. 408 z dnia 6 kwietnia 2007 r.)- zwane daje "Rozporz?dzeniem", nic o wymaganiach kwalifikuj?cych na kurs nic nie mówi, ale ju? do egzaminu ko?cowego nie móg?by? by? dopuszczony bo nie mo?esz uzyska? tytu?u Ratownika je?li nie jeste? osob? "zatrudnion? lub pe?ni?ca s?u?b? w jednostkach wspó?pracuj?cych z systemem, o których mowa w art. 15 Ustawy, lub b?d?ca cz?onkiem tych jednostek" (patrz ni?ej art.13, ust.1, pkt 2, Ustawy) - a jako osoba prywatna nie spe?niasz tego warunku.
Art. 13. 1. Ratownikiem mo?e by? osoba:
1) posiadaj?ca pe?n? zdolno?? do czynno?ci prawnych (miedzy innymi musisz by? pe?noletni);
2) zatrudniona lub pe?ni?ca s?u?b? w jednostkach wspó?pracuj?cych z systemem, o których mowa w art. 15, lub b?d?ca cz?onkiem tych jednostek;
3) posiadaj?ca wa?ne za?wiadczenie o uko?czeniu kursu w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy, zwanego dalej "kursem", i uzyskaniu tytu?u ratownika;
4) której stan zdrowia pozwala na udzielanie kwalifikowanej pierwszej pomocy.
Je?li interesowa?yby Ci? jednostki wspó?pracuj?ce z systemem Pa?stwowe Ratownictwo Medyczne to przytaczam zapis art. 15 Ustawy:
Art. 15
1. Jednostkami wspó?pracuj?cymi z systemem s? s?u?by ustawowo powo?ane do niesienia pomocy osobom w stanie nag?ego zagro?enia zdrowotnego, w szczególno?ci: jednostki organizacyjne Pa?stwowej Stra?y Po?arnej, jednostki ochrony przeciwpo?arowej w??czone do krajowego systemu ratowniczo - ga?niczego, podmioty uprawnione do wykonywania ratownictwa górskiego na podstawie przepisów ustawy z dnia 18 sierpnia 2011 r. o bezpiecze?stwie i ratownictwie w górach i na zorganizowanych terenach narciarskich (Dz. U. Nr 208, poz. 1241), podmioty uprawnione do wykonywania ratownictwa wodnego na podstawie przepisów ustawy z dnia 18 sierpnia 2011 r. o bezpiecze?stwie osób przebywaj?cych na obszarach wodnych (Dz. U. Nr 208, poz. 1240), inne jednostki podleg?e lub nadzorowane przez ministra w?a?ciwego do spraw wewn?trznych i Ministra Obrony Narodowej.
2. Jednostkami wspó?pracuj?cymi z systemem mog? by? spo?eczne organizacje ratownicze, które w ramach swoich zada? ustawowych lu statutowych s? obowi?zane do niesienia pomocy osobom w stanie nag?ego zagro?enia zdrowotnego, je?eli zostan? wpisane do rejestru jednostek wspó?pracuj?cych z systemem.
3. Jednostki wspó?pracuj?ce z systemem udzielaj? kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom znajduj?cym si? w stanie nag?ego zagro?enia zdrowotnego.

Z tych uregulowa? wynika oczywi?cie, ?e nie musisz by? Ratownikiem WOPR aby przyst?pi? do szkolenia i uzyska? tytu? ratownika (z zastrze?eniem spe?nienia pozosta?ych kryteriów), musisz by? tylko minimum cz?onkiem jednostki wspó?pracuj?cej z systemem PRM. WOPR oczywi?cie tak? jednostk? jest.
Je?li interesowa?yby Ci? podmioty uprawnione doprowadzenia szkole? w zakresie Kursu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, to wykazy takich podmiotów s? dost?pne na stronach internetowych ka?dego Urz?du Wojewódzkiego. W?a?ciwy Wojewoda sprawuje nadzór nad tymi podmiotami dzia?aj?cymi na jego terenie i wydaje zgod? takim podmiotom na ich funkcjonowanie.
_________________
Pozdrawiam
 
     
stary ratownik 
Starszy Forumowicz WOPR


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 10 Lut 2013
Posty: 362
Skąd: Kalisz
Wysłany: Pon Sie 12, 2013 8:07 pm   Re: Jak zdoby? kwalifikowany kurs pierwszej pomocy.

Franz napisał/a:
Witam , jak w temacie , czy mo?na zapisa? si? na taki kurs jako ,,osoba indywidualna'' ? Czy te? musz? si? zapisa? do WOPR-u i jako cz?onek zapisa? si? na niego ? Czy da si? zapisa? na ten kurs bez posiadania ?adnego stopnia w Wopr ?

Je?li mieszkasz w Wielkopolsce - zapraszamy na szkolenie KPP. Mniej wi?cej we wrze?niu zaczniemy szkolenia z dofinansowaniem Wojewody Wielkopolskiego. Ca?y kurs b?dzie kosztowa? nie wi?cej ni? 400 z?. Zagl?daj na www.rwr.pl
_________________
wszyscy chcemy dobrze, nie skaczmy wi?c sobie do garde?, a skoncentrujmy na misji ratowania ?ycia
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - manga



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 12