www.forum.wopr.net.pl Strona Główna www.forum.wopr.net.pl
Najwi?ksze w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: DeVu
Nie Gru 21, 2014 2:36 pm
Tama 2013
Autor Wiadomość
sztondi 
Starszy Forumowicz WOPR
Ratownik WOPR

Wysłany: Wto Maj 14, 2013 6:37 pm   

Jak ja to wszystko czytam, jest to tak skomplikowane, ?e ju? mi si? nawet nie chce dalej brn?c w "Drabink? Kariery" a raczej w drabink? wspania?ej pasji. To co bedzie w tej TAMIE teraz??? IR MSW? który b?dzie mia? numer wopr?
2011 - Ratownik KPP
2011 - RWP, RW?, RWM
2012 - Instruktor P?ywania
2013 - Instruktor Kulturystyki

Osiola 
Starszy Forumowicz WOPR

Wysłany: Pią Maj 17, 2013 9:17 pm   

ja dostalem stopien i nr wopr i dodatkowo zaswiadczenie msw tez z numerem zaswiadczenia

www.wopr.swi.pl
http://www.facebook.com/wopr.swinoujscie

P.M. 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz
P.M.

Wysłany: Sob Maj 18, 2013 9:40 pm   

PB napisał/a:
Tama to Tama i tyle. - 740

?wi?te s?owa Kolego - 877

eR 
Dyżur na www.forum.wopr.net.pl
Swimming Association

Wysłany: Nie Maj 19, 2013 8:18 pm   

DeVu napisał/a:
s.o. napisał/a:
S?dzi?em, ?e WOPR (prezes, zarz?d, komisja dukacji) zrozumia? ?e zmieni?y si? realia prawne. Zdziwiony jestem utrzymywaniem rozbudowanej "drabinki" szkole? wykraczaj?cych poza uprawnienia ratownika wodnego. Moim zdaniem zarówno stopie? starszego ratownika jak i m?odszego instruktora jest zb?dny i stanowi? stopnie te drena? kieszeni przysz?ego instruktora ( kwota podana w jednym z powy?szych postów stanowi równowa?no?? przeci?tnych studiów podyplomowych). Powinien pozosta? tylko jeden stopie? instruktora, na szkoleniach tych powinien by? zrealizowany program okre?lony rozpoprz?dzeniem plus rozszerzenie ( kurs 38 godzinny to zdecydowanie za ma?o, wydaje mi si? i? powinien trwa? oko?o 60 godzin). Mimo i? zaj?cia na szkoleniach ratowniczych mog? prowadzi? osoby z wykszta?cenie wy?szym pedagogicznym, rozporz?dzenie dopuszcza aby kursy instruktorskie ko?czy?y osoby nie posiadaj?ce tego wykszta?cenia. Wydaje mi si? ?e w stosunku do osób nie posiadaj?cych przygotowania pedagogicznego (np. studentów) powinno si? wprowadzi? wymóg posiadania uprawnie? instyruktora p?ywania (sportu lub rekreacji).
Miejmy nadziej? i? WOPR szybko zreflektuje si? i przywróci system szkole? instruktorskich, który obowi?zywa? przed 2010 przez wiele lat i sprawdzi? si?.

Zgadzam si? w 100% z wypowiedzi? s.o..

Nie potrzebuj? kursów wewn?trzorganizacyjnych. Drabinka jest bez sensu a królowie s? nadzy.

PODPISUJE SI? pod tym, co koledzy wy?ej napisali! Na szcz??cie mamy teraz mo?liwo?? wyboru, kto, gdzie, u kogo i za ile; chce si? szkoli?. Wi?kszo?? jara si? TAM? jakby tam co najmniej robili szkolenia dla GROMu, z góry skre?laj?c nowe podmioty. Dla mnie to mega dziecinne i nieprofesjonalne.

?ycie, a zw?aszcza nietypowe akcje ratunkowe, jak zwykle wszystko zweryfikuje wi?c mo?e róbmy swoje, a mniej skupiajmy si? na tym kto ma bardziej kozackie wyszkolenie!

PS. Z KPP w Bydgoszczy(zw?aszcza z dyplomów, na których doba ma 30 godzin) ?mieje si? ka?dy poznany przeze mnie ogarni?ty Ratownik Medyczny lub egzaminuj?cy mnie lekarze...

PS 2: Stara i Nowa TAMA "zwiedzona"

SWLM 
Wypowie się, choć w ostateczności

Wysłany: Pon Maj 27, 2013 11:13 am   

Czy kto? mo?e mi wyjasni? po co "centralne" szkolenia w tamie za bardzo du?e pieni?dze skoro sam ZG WOPR organizuje kursy bez informacji o nich i chwali si? po kursie.
Jak b?dzie?ie mieli jakie? informacja bo kursach nowych lub tych co by?y b?d? zobowi?zany o informacji.
http://www.wopr.pl/index....odzie&Itemid=75

http://www.wopr.pl/index....kowie&Itemid=75

ratol 

Wysłany: Pon Maj 27, 2013 1:03 pm   

SWLM napisał/a:
po co "centralne" szkolenia w tamie za bardzo du?e pieni?dze

Sam sobie odpowiedzia?e?:
SWLM napisał/a:
za bardzo du?e pieni?dze

I o to w tym wszystkim chodzi

nygus400 

Wysłany: Wto Maj 28, 2013 8:41 am   

eR napisał/a:
?ycie, a zw?aszcza nietypowe akcje ratunkowe, jak zwykle wszystko zweryfikuje wi?c mo?e róbmy swoje

w?a?nie takie akcje by?y na szkoleniu. codziennie jaka? pozorka (poród, pora?enie, poszukiwanie, itd - mój rocznik nawet znalaz? pod wod? jednego manekina wi?cej :) - pozostalo?ci po kursach RWOPR z zesz?ego roku - serio, by? ca?y w p?klach :mrgreen: ubaw mieli?my nieziemski)

eR napisał/a:
Wi?kszo?? jara si? TAM? jakby tam co najmniej robili szkolenia dla GROMu

zw?aszcza ci którzy nie byli, to dziwactwa opowiadaj?.
to w?asnie ONI tworz? MITY (zw?aszcza ich wyobra?nia dzia?a bujnie)
wi?kszko?? tych co uko?czyli mówi?, ?e by?o ok. tylko ca?a otoczka robi wielkie larum, bo kurs sam w sobie nie jest trudny.

SWLM napisał/a:
ZG WOPR organizuje kursy bez informacji o nich i chwali si? po kursie

z tego co widz? (znajome twarze), to by?y to unifikacje dla MI, I WOPR, IW daj?ce za?wiadczednie Instruktora. zgadza si?, ?e w przedwzi?ciach tego nie by?o. my?l?, ?e jednostki w danym województwie wiedzia?y i zrobi?y nabór.

eR 
Dyżur na www.forum.wopr.net.pl
Swimming Association

Wysłany: Wto Maj 28, 2013 10:02 am   

eR napisał/a:
Wi?kszo?? jara si? TAM? jakby tam co najmniej robili szkolenia dla GROMu

zw?aszcza ci którzy nie byli, to dziwactwa opowiadaj?.
to w?asnie ONI tworz? MITY (zw?aszcza ich wyobra?nia dzia?a bujnie)
wi?kszko?? tych co uko?czyli mówi?, ?e by?o ok. tylko ca?a otoczka robi wielkie larum, bo kurs sam w sobie nie jest trudny.

Zatem ciesz? si? ?e zgadzamy si? odno?nie mitu szkolenia w Tamie... ;) To nie jest GROM(cho? nie w?tpi?, ?e znacznie podnosi poziom wiedzy)

Prawda jest taka, ?e wszystko zale?y od kadry, dlatego te? nie warto skre?la? innych szkole?, w tym szkole? realizowanych przez inne podmioty ni? WOPR.

Odpowiedz do tematu