www.forum.wopr.net.pl Strona G³ówna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Przesuniêty przez: DeVu
Nie Gru 21, 2014 2:31 pm
Instruktor PÅ‚ywania
Autor Wiadomo¶æ
sztondi 
Starszy Forumowicz WOPR
Ratownik WOPR



Wiek: 38
Do³±czy³: 11 Lis 2005
Posty: 359
Sk±d: CzÄ™stochowa
Wys³any: Pi± Gru 09, 2005 9:07 pm   Instruktor PÅ‚ywania

Mam pytanie do doświadczonych ratowników ale do tych co wiedza oczywiscie też :wink: Instrukor Pływania wiem że jest to jeden z patentów który można miec choc sporo kosztuje chyba 2000 zł Mam pytanie na czym polega takie Szkolenie, czy każdy może sie dostac na takie szkolenie :?: co sie robi czy jest sama teoria :?: czy normalnie tez Pływasz i poprawiasz sie i innych :?: Jak wygląda Egzamin i na czym polega :?: Czy kazdy który chce może zostac Instruktorem :?: i oczywiście gdzie można taki kurs zrobić, nie ukrywam ze miec taki patent to Wizytóka Człowieka który kocha wode i chce czegoś i kogoś nauczyc 8) Za pomoc z góry dziękuje i Pozdrawiam :)
 
 
 
kovalsz 
Stały bywalec
NaRS Pool Lifeguard



Wiek: 42
Do³±czy³: 15 Cze 2005
Posty: 883
Sk±d: Bognor Regis - UK
Wys³any: Sob Gru 10, 2005 4:06 pm   

dlugo pisac... tak w zarysie:
szkolenie zarowno jest teoretyczne czyli metodyka nauczania (duzo przykladow cwiczen w wodzie i na ladzie, pokazy na ladzie techniki plywania, organizacja zabaw oswajajacych z woda itp.) no i praktyka ( kazdy prowadzi jakies zajecia np. metodyka nauczania pracy nog przy plywaniu na plecach czy cos podobnego i sam wymysla kolejnosc i rodzaj cwiczen a pozniej jest oceniany najpierw przez kolegow a pozniej przez grupe). Naprawde warto! ja trenowalem pare lat i wiele pamietalem z wlasnej nauki ale dowiedzialem sie duzo nowych ciekawych rzeczy np. nie umialem wczesniej pokazac na ladzie techniki. niby proste ale tylko jak jestes w wodzie:) na ladzie dzialaja na ciebie inne sily i pokaz jest juz inny jesli nikt cie nie nauczy.
egzamin jest wlasnie z czesci teoretycznej i praktycznej choc praktyka to na naszym tylko byla w postaci pokazu techniki na ladzie dwoch stylow. nie bylo ciezko.
troche wiadmosci jest o samym plywaniu. nasze zajecia prowadzil min. p. Wiaderek, ktory ma dosc bliski kontakt z kadra plywakow. byly tez zajecia aerobiku, sedziowania zawodow plywackich, roznych technik treningu plwackiego i doskonalenie techniki u wyczynowcow.
z tego co pamietam zrobic moze kazdy kto ma badania lekarskie i dyplom szkoly sredniej. osoby nie po AWFie obowiazuje czesc ogolna dodatkowo czyli tzw. czesc pedagogiczna.
bylo dosc duzo wody bo po kazdych zajeciach teoretycznych (czasem dwa razy dziennie) ale wykladow wiecej. polecam bo warto.
zrobic mozna przewaznie na AWFie niestety nie wiem gdzie w twoim rejonie.
mi juz powoli prawie caly kurs sie zwrocil. pisalem o tym w innych tematach przy okazji cenny za kursy.
pozdrawiam
_________________
Moje motto na ten rok - koko bongo i do przodu!!
 
 
 
kolucho 
Starszy Forumowicz WOPR
1066



Do³±czy³: 03 Wrz 2005
Posty: 471
Sk±d: Kraków / Tarnów (Beverly)
Wys³any: Wto Sty 10, 2006 1:49 pm   

Wlasnie zaczynam (z kolega JAJO :twisted: ) kurs instruktora plywania na krakowskiej AWF i jak latwo sie domyslec koszty daja sie nam we znaki bo czesc specjalistyczna kosztuje 1500 zl (ogolna kolo 700 zl). Ale nie narzekanie jest tematem mojego postu a mozliwosc jaka nam przedstawili organizatorzy.. A mianowicie wystapili do Urzedu Pracy o dofinansowanie szkolenia :!: W wyniku takiego dzialania bardzo prawdopodobne jest pokrycie przez w/w urzad uwaga :!: 90% :!: ceny kursu :D Oczywisice jest pewien warunek bo za swietliscie by bylo-uczestnik musi byc zatrudniony na umowe o prace.. Napewno jest to duze utrudnienie dla tych ktorzy takiego zatrudnienia nie posiadaja ale napewno nie jest niemozliwe do uzyskania chociazby na najmniejsza czesc etatu (Polak potrafi :wink: - np w rodzinie ktos prowadzi jakas dzialalnosc gospodarcza i zatrudni nas na papierze).
Nie wiem niestety czy podobne udogodnienia sa dostepne przy kursach instruktorskich organizowanych przez inne placowki ale warto zapytac o to przy okazji rozwazania miejsca odbywania szkolenia gdyz niemale pieniadze jakie mozna zaoszczedzic piechota nie chodza i chociazby mozna je przeznaczyc na kolejne kursy :) Pozdrawiam :mrgreen:
 
 
kovalsz 
Stały bywalec
NaRS Pool Lifeguard



Wiek: 42
Do³±czy³: 15 Cze 2005
Posty: 883
Sk±d: Bognor Regis - UK
Wys³any: Wto Sty 10, 2006 4:29 pm   

kolucho napisa³/a:
A mianowicie wystapili do Urzedu Pracy o dofinansowanie szkolenia

ciesze sie ze jest ktos kto nie narzeka (choc powinien bo zdzieraja z was) a potrafi wykombinowac cos i jeszcze podzielic sie wta wiedza z innym. kolucho masz moje wielkie uznanie.
ps. jesli kogos interesuja darmowe szkolenia z zakresu przedsiebiorczosci to moge cos na prv powiedziec bo tu chyba nie miejsce.

[ Dodano: 10 Styczeń 2006, 15:31 ]
ps. szkolenia sa skierowane rowniez do osob zakladajacych wlasna dzialalnosc i mozna dostac nawet kase na realizacje pomyslu choc nie jest to proste.
_________________
Moje motto na ten rok - koko bongo i do przodu!!
 
 
 
baca 
Zasłużony dla Forum WOPR

Do³±czy³: 04 Pa¼ 2005
Posty: 348
Sk±d: Podhale
Wys³any: Wto Sty 10, 2006 8:25 pm   

kolucho napisa³/a:
kurs instruktora plywania na krakowskiej AWF

To instruktor sportu czy rekreacji ??

baca
 
 
kolucho 
Starszy Forumowicz WOPR
1066



Do³±czy³: 03 Wrz 2005
Posty: 471
Sk±d: Kraków / Tarnów (Beverly)
Wys³any: Wto Sty 10, 2006 9:01 pm   

baca napisa³/a:
To instruktor sportu czy rekreacji ??

Ja uczestnicze w kursie instruktora sportu ale rekreacji tez jest mozliwy. Pozdrawiam :mrgreen:
 
 
Kuba 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz
SRW


Wiek: 42
Do³±czy³: 29 Sty 2006
Posty: 132
Sk±d: Lubaczów
Wys³any: Sob Lut 11, 2006 1:38 pm   

jeśli ktoś byłby zainteresowany gdzie w rzeszowie można zrobić kurs instruktora pływania (sportu) to mogę dać namiary
 
 
kolucho 
Starszy Forumowicz WOPR
1066



Do³±czy³: 03 Wrz 2005
Posty: 471
Sk±d: Kraków / Tarnów (Beverly)
Wys³any: Sob Lut 11, 2006 5:35 pm   

A jaka jest cena kursu w Rzeszowie :?: Pozdrawiam :mrgreen:
 
 
Worwi Mrzeżyno 
Wypowie się, choć w ostateczności


Do³±czy³: 08 Lis 2005
Posty: 12
Sk±d: Hadadffsa
Wys³any: Sob Lut 11, 2006 6:47 pm   

ile trzeba miec lat aby moc wziasc udział w takim kursie???
Pozdrwaiam :)
 
 
kolucho 
Starszy Forumowicz WOPR
1066



Do³±czy³: 03 Wrz 2005
Posty: 471
Sk±d: Kraków / Tarnów (Beverly)
Wys³any: Sob Lut 11, 2006 6:58 pm   

Worwi Mrzeżyno napisa³/a:
ile trzeba miec lat aby moc wziasc udział w takim kursie???

Musisz miec srednie wyksztalcenie wiec w zaleznosci od szkoly do jakiej uczeszczasz oblicz sobie :wink: Pozdrawiam :mrgreen:
 
 
Kuba 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz
SRW


Wiek: 42
Do³±czy³: 29 Sty 2006
Posty: 132
Sk±d: Lubaczów
Wys³any: Sob Lut 11, 2006 6:59 pm   

w rzeszowie kursy instruktorkie prowadzÄ…:
1- firma profuturo, część specjalistyczna 1300zł, część ogólna 400zł
2- uniwersytet rzeszowki wydział wf, część specjalistyczna 1200zł, część ogólna 350zł
3- podkarpacki związek pływacki, część specjalistyczna ok 700-800zł, części ogólnej nie prowadzą

do worwi - by wziąść udział w takim kursie trzeba mieć wykształcenie średnie, czyli maturę i ukończone 18 lat
 
 
Worwi Mrzeżyno 
Wypowie się, choć w ostateczności


Do³±czy³: 08 Lis 2005
Posty: 12
Sk±d: Hadadffsa
Wys³any: Sob Lut 11, 2006 10:39 pm   

Dzięki za informacje:) no to troche sobie poczekam :?
Pozdrawiam:)
 
 
PAROSTATEK 
Doświadczony Forumowicz WOPR
SRW


Do³±czy³: 11 Gru 2005
Posty: 57
Sk±d: STARGARD SZCZEC.
Wys³any: Wto Mar 28, 2006 5:54 pm   

Worwi Mrzeżyno napisa³/a:
Dzięki za informacje:) no to troche sobie poczekam :?
Pozdrawiam:)

czekaj i kasiorke zbieraj :P widze ze drogie u was te kursy.ja rok temu za instrukrora plywania razem zaplacilem 1100zl
 
 
     
kolucho 
Starszy Forumowicz WOPR
1066



Do³±czy³: 03 Wrz 2005
Posty: 471
Sk±d: Kraków / Tarnów (Beverly)
Wys³any: Wto Mar 28, 2006 9:58 pm   

PAROSTATEK napisa³/a:
ja rok temu za instrukrora plywania razem zaplacilem 1100zl

Ale instruktora sportu czy rekreacji :?: Bo jesli rekreacji to cena ktora zaplaciles jest podobna jak wszedzie.. Pozdrawiam :mrgreen:
 
     
Ishtar 
Dyżur na www.forum.wopr.net.pl



Do³±czy³a: 17 Kwi 2005
Posty: 209
Sk±d: WrocÅ‚aw
Wys³any: Sro Mar 29, 2006 4:01 pm   

kolucho napisa³/a:
Ale instruktora sportu czy rekreacji


na czym własciwie polega róznica? Instruktor sportu ma większe kompetencje?
 
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - forum anime



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytañ do SQL: 17