www.forum.wopr.net.pl Strona G³ówna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Przesuniêty przez: DeVu
Nie Gru 21, 2014 2:31 pm
szkolenia specjalistyczne

bedziesz robil/a takie szkolenie??
tak
60%
 60%  [ 6 ]
nie
10%
 10%  [ 1 ]
zrobilbym ale taniej
30%
 30%  [ 3 ]
G³osowañ: 10
Wszystkich G³osów: 10

Autor Wiadomo¶æ
baca 
Zasłużony dla Forum WOPR

Do³±czy³: 04 Pa¼ 2005
Posty: 348
Sk±d: Podhale
Wys³any: Czw Kwi 13, 2006 2:47 pm   

kolucho napisa³/a:
Orientuje sie moze ktos czy Kurs Ratowników Tlenowych DAN zalicza sie do szkolen specjalistycznych :?

Obawiam się że nie :(
Organizacja Divers Alert Network pojawiła się w Polsce wraz z systemem nurkowania PADI a pamietam, że w Tamie "wysoka komisja" kwestionowała uprawnienia PADI. Oczywiście to nie jest powód dlaczego nie ma uprawnień DAN w wykazie WOPR
Mam nadzieję, że kiedyś DAN będzie honorowana w WOPR.

baca
 
     
kolucho 
Starszy Forumowicz WOPR
1066



Do³±czy³: 03 Wrz 2005
Posty: 471
Sk±d: Kraków / Tarnów (Beverly)
Wys³any: Czw Kwi 13, 2006 4:02 pm   

baca napisa³/a:
nie ma uprawnień DAN w wykazie WOPR

A moglbys podac link albo napisac wykaz szkolen specjalistycznych :?: Wogole zastanawiam sie jakie kryteria powinien spelniac kurs aby byl zaliczony jako specjalistyczny :idea: Moje rozterki spowodowane sa tym iz zauwazylem podzial na szkolenia specjalistyczne (np użycie technik linowych) nie uznawanych przez ZG WOPR oraz te uznawane (czyt. organizowane) przez ZG WOPR :evil: Istnieje jakis wykaz wszystkich szkolen specjalistycznych na ktorych mozna zaznaczyc te ktore uznaje ZG :?: Kto i na jakiej podstawie decyduje zarowno w jednym jak i drugim przypadku o tym ze dane szkolenie uznawane jest jako specjalistyczne :?: baca jesli orientujesz sie choc troche to prosze o informacje bo bardzo mnie to intryguje.. Pozdrawiam :mrgreen:
 
     
sfrustrowany 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz
SR_WOPR


Do³±czy³: 09 Lis 2005
Posty: 128
Sk±d: POLSKA
Wys³any: Czw Kwi 13, 2006 4:57 pm   

kolucho napisa³/a:
wykaz szkolen specjalistycznych

Zlukaj sobie kolego drogi wykaz przedsięwzieć zentralnych na rok 2006 na stronie www.wopr.pl
Śmiem twierdzić, iż wszystkie szkolenia tam wypisane są jednynie i suszne, czytaj uznawane przez ZG WOPR (na Tamie oczywiście ;)

pozdr
 
     
baca 
Zasłużony dla Forum WOPR

Do³±czy³: 04 Pa¼ 2005
Posty: 348
Sk±d: Podhale
Wys³any: Czw Kwi 13, 2006 5:29 pm   

kolucho napisa³/a:
prosze o informacje bo bardzo mnie to intryguje..

I niepotrzebnie :D
Jak już wspominałem na forum, nie ma jeszcze żadnych dokumentów wprowadzających szkolenia specjalistyczne. Są bardzo niejasne uwarunkowania dotyczące szkoleń mających być unifikacją (ale to w przypadku Instruktorów). Oczywiście zdaję sobie sprawę że szkolenia będą wprowadzone bo to kasa dla wybranych jednostek WOPR (niestety :( ).
W szkoleniach (np. typu DAN) trzeba uczestniczyć i co ważne: wszystkie potwierdzać w legitymacji WOPR lub/i odpowiednimi certyfikatami.
Nie chcę być krytykiem szkoleń firmowanych przez ZG... ale wartość ich jest różna... Mam tylko nadzieję, że wartość będzie rosła. Chociaż wygląda na to że "szkolenia specjalistyczne" to sposób na wyciąganie pieniędzy od ratowników, zwłaszcza kiedy staną się obowiązkowymi...

baca
 
     
kolucho 
Starszy Forumowicz WOPR
1066



Do³±czy³: 03 Wrz 2005
Posty: 471
Sk±d: Kraków / Tarnów (Beverly)
Wys³any: Czw Kwi 13, 2006 11:19 pm   

sfrustrowany napisa³/a:
Zlukaj sobie kolego drogi wykaz przedsięwzieć zentralnych na rok 2006 na stronie

Oj patrzylem i skrupulatnie studiowalem wszystkie szkolenia (i nie powiem brzmia super ale druga strona medalu to ich wartosc rzeczywista) ale np nie ma tam szkolen specjalistycznych z RKO (i trudno zeby byly bo ZG chyba super fachowca w tej dziedzinie juz z siebie nie zrobi) a takowe jest mam nadzieje w Tamie uznawane (np jak zorganizuje je jednosta WOPR w porozumieniu z np PCK) :? A moze znow jestem naiwny :idea:

baca dzieki za info :wink: Chaos i samouwielbienie powoli staje sie wizytowka ZG WOPR..

Pozdrawiam :mrgreen:
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytañ do SQL: 19