www.forum.wopr.net.pl Strona G³ówna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Przesuniêty przez: DeVu
Nie Gru 21, 2014 2:31 pm
szkolenia specjalistyczne

bedziesz robil/a takie szkolenie??
tak
60%
 60%  [ 6 ]
nie
10%
 10%  [ 1 ]
zrobilbym ale taniej
30%
 30%  [ 3 ]
G³osowañ: 10
Wszystkich G³osów: 10

Autor Wiadomo¶æ
baca 
Zasłużony dla Forum WOPR

Do³±czy³: 04 Pa¼ 2005
Posty: 348
Sk±d: Podhale
Wys³any: Pon Gru 26, 2005 11:41 am   

buli82 napisa³/a:
ale na własnej skórze, dlatego że trzeba przepłynąć dość rwącą rzekę

Jeśli piszesz o szkoleniu jesienią tego roku to ja także na nim byłem.
Nie wnikam w program szkolenia, nie ze wszystkim siÄ™ zgadzam ale to inna bajka.
Warunki w jakich zdecydowano się na przeprowadzenie szkolenia były, delikatnie mówiąc, niewystarczające :D Woda prawie nie płynęła, miejscami tyłkiem darło się po dnie. Zdecydowanie woda nie była "szybkopłynąca". Kurs był sukcesem jedynie komercyjnym... odbył się i kasa popłynęła.
Nie neguję potrzeby takich szkoleń, jednak należy je przeprowadzać w ekstremalnych warunkach, tor kajakowy był wariantem parku wodnego... niezła zabawa i tyle.

Zapraszam na podobne szkolenie wiosną, kiedy Dunajec jest dziki i na prawdę "szybkopłynący" a woda do łydek zwala z nóg...

Pozdrawiam

baca
 
 
kovalsz 
Stały bywalec
NaRS Pool Lifeguard



Wiek: 42
Do³±czy³: 15 Cze 2005
Posty: 883
Sk±d: Bognor Regis - UK
Wys³any: Pon Gru 26, 2005 11:44 am   

skad bierzesz na to czas i pieniadze?? ile kosztowalo szkolenie??
_________________
Moje motto na ten rok - koko bongo i do przodu!!
 
 
 
buli82 
Doświadczony Forumowicz WOPR
SRW



Wiek: 41
Do³±czy³: 24 Gru 2005
Posty: 61
Sk±d: Å»ory, ÅšlÄ…sk
Wys³any: Pon Gru 26, 2005 12:39 pm   

No właśnie miałem przyjemność być wiosną a dokładnie jakoś pod koniec maja bodajże... woda była naprawde ekstremalna i zwalała z nóg stojąc do łydek :] i to już przy otwartej 1/3 śluzy. W ostatni dzień mieliśmy otwarte 3/3 śluzy i to było rewelacyjne.
Poza tym słyszałem, że dla tych osób, które mają zaliczone 2 x Wietrznica, odbędzie się szkolenie na torze w Krakowie, przez który można przpuścić całą Wisłe a skala trudności wynosi 10/10. Automatycznie jest się uprawnionym do szkolenia na wodach szybkopłynących.

Kiedy czas? Szkolenie odbyło się przez weekend a wiedziałem o nim z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Plan przedsięwzięć centralnych z dokładnymi datami jest na stronie www.wopr.pl. Poprostu można wziąć 2 dni urlopu na te dni lub się z kimś zamienić.
O ile dobrze pamiętam kosztowało mnie to około 250zł, z noclegami i wyżywieniem.
Połowe oddał mi pracodawca ;)
 
 
 
kovalsz 
Stały bywalec
NaRS Pool Lifeguard



Wiek: 42
Do³±czy³: 15 Cze 2005
Posty: 883
Sk±d: Bognor Regis - UK
Wys³any: Pon Gru 26, 2005 1:00 pm   

buli82 napisa³/a:
Poprostu można wziąć 2 dni urlopu na te dni lub się z kimś zamienić.
O ile dobrze pamiętam kosztowało mnie to około 250zł, z noclegami i wyżywieniem.
Połowe oddał mi pracodawca

moj by mnie nawet nie poscil...zazdroszcze szefa...
_________________
Moje motto na ten rok - koko bongo i do przodu!!
 
 
 
baca 
Zasłużony dla Forum WOPR

Do³±czy³: 04 Pa¼ 2005
Posty: 348
Sk±d: Podhale
Wys³any: Pon Gru 26, 2005 1:44 pm   

buli82 napisa³/a:
Poza tym słyszałem, że dla tych osób, które mają zaliczone 2 x Wietrznica, odbędzie się szkolenie na torze w Krakowie, przez który można przpuścić całą Wisłe a skala trudności wynosi 10/10. Automatycznie jest się uprawnionym do szkolenia na wodach szybkopłynących.

A któż to ustalił takie zasady ?
Więc po takich szkoleniach będzie można prowadzić zajęcia na wodach szybkopłynących? Myślałem że potrzebny jest kurs Instruktora WOPR?
Kurcze a ja głupi jeździłem do Tamy na kurs po to żeby dostać insruktorski numerek a wyglada na to że wystarczyło pomoczyć się w Dunajcu... Mam kilkadziesiąt godzin zabezpieczenia imprez na Dunajcu... może dostanę ...chyba że to dotyczy jedynie Śląskiego WOPR :?: 8)


baca
 
 
buli82 
Doświadczony Forumowicz WOPR
SRW



Wiek: 41
Do³±czy³: 24 Gru 2005
Posty: 61
Sk±d: Å»ory, ÅšlÄ…sk
Wys³any: Pon Gru 26, 2005 1:51 pm   

Słyszałem to od Wiktora Zajączkowskiego, lecz było to wówczas w fazie ustalania. Czy tak rzeczywiście będzie to się okaże. Jeszcze nie zostało zorganizowane szkolenie w Krakowie więc trudno powiedzieć.
Sam wiesz, że nie każdy Instruktor zna się na wodach szybkopłynących, a ratownik po 2 szkoleniach w Wietrznicy i 1 w Krakowie na pewno zrobiłby to lepiej od niego. Oczywiście, że nie może prowadzić kursów na stopie Ratownicze tak jak to Instruktor może :]
 
 
 
kolucho 
Starszy Forumowicz WOPR
1066



Do³±czy³: 03 Wrz 2005
Posty: 471
Sk±d: Kraków / Tarnów (Beverly)
Wys³any: Sro Sty 04, 2006 9:23 pm   

Wlasnie dostalem zawiadomienie ze Slaskiego WOPR o organizowanym szkoleniu lodowym ktore odbedzie siÄ™ w dniach 24-26.02.2006r. w Gliwicach :) Oto jego tresc:
PROGRAM SZKOLENIA LODOWEGO 2006
Z pewnoscia ciekawa propozycja :wink: Pozdrawiam :mrgreen:
 
 
JAJO 
Starszy Forumowicz WOPR
1057



Wiek: 40
Do³±czy³: 12 Lis 2005
Posty: 464
Sk±d: Tarnów Beverly
Wys³any: Czw Sty 05, 2006 12:19 am   

Chetnie bym skorzysta ale fundusze moga nie pozwolic. Jeszcze skafander buty rekawiczki i jakas oslonka na twarz - skad na to kase wziac?
Niedlugo Ratownictwo Wodne bedzie tylko dla bogaczy. :?
_________________
q(-_-)p
 
 
 
kovalsz 
Stały bywalec
NaRS Pool Lifeguard



Wiek: 42
Do³±czy³: 15 Cze 2005
Posty: 883
Sk±d: Bognor Regis - UK
Wys³any: Czw Sty 05, 2006 2:53 am   

JAJO napisa³/a:
Niedlugo Ratownictwo Wodne bedzie tylko dla bogaczy

mysle ze wlasnie juz jest...
_________________
Moje motto na ten rok - koko bongo i do przodu!!
 
 
 
sztondi 
Starszy Forumowicz WOPR
Ratownik WOPR



Wiek: 38
Do³±czy³: 11 Lis 2005
Posty: 359
Sk±d: CzÄ™stochowa
Wys³any: Czw Sty 05, 2006 5:10 pm   

Można wypożyczyc sprzęt ale to niestety kosztuje, dlatego my robimy własne szkolenie lodowe 8) Oczywiscie takie podstawowe ale jak ktos z was sie wybiera to chetnie zobacze Foty 8) ja tez cos zamieszcze z naszego szkolonka :wink: Pozdrawiam
_________________
2005 - MÅ‚odszy Ratownik Wopr
2006 - Sternik Motorowodny
2007 - Ratownik Wopr
2011 - Ratownik KPP
2011 - RWP, RWÅš, RWM
2012 - Instruktor PÅ‚ywania
2013 - Instruktor Kulturystyki
 
 
 
baca 
Zasłużony dla Forum WOPR

Do³±czy³: 04 Pa¼ 2005
Posty: 348
Sk±d: Podhale
Wys³any: Czw Sty 05, 2006 11:42 pm   

JAJO napisa³/a:
skafander buty rekawiczki i jakas oslonka na twarz

To niezbędne w zimnej wodzie. Zrezygnowanie z ubioru neoprenowego lub suchego skafandra podczas zajęć w zimnej wodzie na mrozie można przypłacić życiem...
Oczywiście istnieje możliwość wypożyczenia takiego sprzętu... ale swoja pianka to bardzo dobra inwestycja ...

Pozdrawiam

baca
 
 
buli82 
Doświadczony Forumowicz WOPR
SRW



Wiek: 41
Do³±czy³: 24 Gru 2005
Posty: 61
Sk±d: Å»ory, ÅšlÄ…sk
Wys³any: Pi± Sty 06, 2006 12:41 pm   

Wybieram się w tym roku. Sprawa wygląda ciekawie bo koszt bez zakwaterowania i wyżywienia to 100zł,a możliwe że szkolenie dofinansuje ZG i wtedy wyjdzie 60zł (40% dofinansowania). Myślę że nie jest to wtedy wygórowana cena. W przypadku wyżywienia i noclegu cena wynosi 290zł bez dofinansowania (z dofinansowanie wyniesie ok.175zł - i to też wydaje mi się super cena jak na szkolenie z 2 noclegami i wyżywieniem).
Kolega który był w tamtym roku powiedział że jest tam trochę sprzętu na stanie (pianki, buty, rękawiczki) więc nie ma raczej problemu. No ale wiadomo jak to jest. Najlepiej mieć swój lub "swój pożyczony" bo gdy kilka osób korzysta z tego na stanie to może być tak, że będzie trzeba założyć piankę po kimś, kto właśnie wyszedł z pod lodu, a to chyba mała przyjemność zakładać mokrą, zimną piankę. No ale coż ... wydaje mi się że cało to szkolenie i tak chyba nie należy do najprzyjemniejszych :mrgreen: ale raz w życiu można się poświęcić.

[ Dodano: PiÄ… Sty 06, 2006 11:44 am ]
Sztondi : jeśli chcesz zobaczyć fotki z takiego szkolenia jest ich troszke (niestety mało) na stronie śląskiego WOPR http://www.slaskiewopr.pl/ w dziale "Galeria"
 
 
 
mati82 
Stały bywalec



Pomóg³: 1 raz
Wiek: 41
Do³±czy³: 03 Sty 2006
Posty: 873
Sk±d: Sopot !
Wys³any: Pi± Sty 06, 2006 10:05 pm   specjalistyczne szkolenie lodowe (gliwice)

Zarząd Wojewódzki WOPR w Katowicach organizuje w dniach 24-26.02.2006r. w Gliwicach Specjalistyczne szkolenie lodowe. Plik PDF ze szczegółami mozna pobrać ze strony WOPR Woj. Pomorskiego www.pomorskie.wopr.pl
 
 
sztondi 
Starszy Forumowicz WOPR
Ratownik WOPR



Wiek: 38
Do³±czy³: 11 Lis 2005
Posty: 359
Sk±d: CzÄ™stochowa
Wys³any: Pi± Sty 06, 2006 10:07 pm   

Buli82 Dzięki za link choć juz widziałem tę Galerie wiele razy 8) :wink: Fajna galeria ze szkolenia lodowego w Gliwicach jest też na stronie Warszawskiego WOPR
http://www.wopr.warszawa.pl/zd_gr_inter.html Jak znacie inne Linki to podawajcie :wink: Pozdrawiam
 
 
 
kolucho 
Starszy Forumowicz WOPR
1066



Do³±czy³: 03 Wrz 2005
Posty: 471
Sk±d: Kraków / Tarnów (Beverly)
Wys³any: Czw Kwi 13, 2006 3:37 pm   

Orientuje sie moze ktos czy Kurs Ratowników Tlenowych DAN (szczegoly dostepne tutaj) zalicza sie do szkolen specjalistycznych :?: Mam mozliwosc odbycia takiego kursu i nie mam watpliwosci ze jest bardzo przydatny ale ze wzgledu na ograniczone mozliwosci finansowe i w przyszlosci chec uzyskania wyzszego stopnia w ratownictwie musze miec na uwadze rowniez aspekt ktorym jest odbycie szkolenia specjalistycznego.. Niestety nie moge znalezc wykazu kursow ktore uznawane sa jako specjalistyczne poza oczywiscie tymi ktorych organizatorem jest ZG WOPR :wink: Pozdrawiam :mrgreen:
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - anime



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytañ do SQL: 19