www.forum.wopr.net.pl Strona G³ówna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Zamkniêty przez: immortal
Sro Lip 21, 2010 10:41 am
Tragiczny wypadek na zalewie. Instruktor stratował kursanta
Autor Wiadomo¶æ
mati82 
Stały bywalec



Pomóg³: 1 raz
Wiek: 41
Do³±czy³: 03 Sty 2006
Posty: 873
Sk±d: Sopot !
Wys³any: Pon Lip 19, 2010 11:33 am   Tragiczny wypadek na zalewie. Instruktor stratowaÅ‚ kursanta

LINK

"Pijany instruktor podejrzany o spowodowanie wypadku na zalewie Lubianka. Mężczyzna, który na co dzień jest kapitanem Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach i instruktorem WOPR-u, stratował motorówką uczestnika kursu, który w stanie ciężkim trafił do szpitala"

[...]

"Zdaniem Arkadiusza Wesołowskiego to, co oficer straży robi po pracy, jest jego prywatną sprawą. - Kapitanem straży jest w pracy, po służbie jest prywatną osobą - uważa Wesołowski.
Innego zdania jest Wojciech Bernatowicz, prezydent Starachowic, który akurat tego dnia odpoczywał z rodziną na tym samym zalewie. - Wyjechaliśmy znad zalewu wcześniej, o wypadku dowiedziałem się w niedzielę o godz. 10. Nawet trudno to komentować, to jest coś skandalicznego, żeby pijany instruktor uczył innych, jak prowadzić motorówkę. I to w dodatku strażak, który ma ratować ludzi - mówi Bernatowicz. "


szczególnie polecam lekturę komentarza na końcu:

Strażak zawsze na służbie

Nie przesądzam o winie instruktora strażaka, ale nie mogę zgodzić się z opinią jego kolegi, rzecznika Państwowej Straży Pożarnej Arkadiusza Wesołowskiego. Od ludzi, którzy zawodowo zajmują się ratowaniem życia - strażaków, policjantów, lekarzy - wymagamy więcej, także po godzinach pracy. Nie może tak być żeby na służbie odpowiadali za nasze życie i zdrowie, a po służbie lekkomyślnie je narażali. Zdjęcie munduru nie zwalnia od przestrzegania obowiązujących podczas służby zasad. Bo m.in. dlatego ich zawody cieszą się prestiżem wyższym niż inne. Ale o ten prestiż trzeba dbać i w pracy, i po niej.


komentarz uniwersalny, do zastosowania również u nas
 
     
pingod 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz
RW


Do³±czy³a: 26 Lip 2005
Posty: 183
Sk±d: BiaÅ‚ystok
Wys³any: Pon Lip 19, 2010 7:35 pm   

Z zawodow, ktore zostaly wymienione jedynie strazak cieszy sie spolecznym szacunkiem.
_________________
Train one, save many.
 
 
     
mati82 
Stały bywalec



Pomóg³: 1 raz
Wiek: 41
Do³±czy³: 03 Sty 2006
Posty: 873
Sk±d: Sopot !
Wys³any: Pon Lip 19, 2010 7:48 pm   

wszystkie są darzone jakimś szacunkiem, ale straż cieszy się największym zaufaniem czy szacunkiem
 
     
Malaka_hor 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz
Mieszko



Wiek: 31
Do³±czy³: 18 Maj 2009
Posty: 177
Sk±d: Horyniec Zdrój
Wys³any: Wto Lip 20, 2010 2:34 pm   

Piotr M jest bardzo dobrym instruktorem niedawno robilem u niego kurs na rw i sternika i gwarantuje ze jest profesjonalista tylko ten alkohol....
_________________
Wierze
Ochraniam
Pomagam
Ratuje
 
 
     
Powertech 
Doświadczony Forumowicz WOPR
Diving :)


Pomóg³: 1 raz
Do³±czy³: 11 Lut 2008
Posty: 70
Sk±d: WJM
Wys³any: Wto Lip 20, 2010 4:12 pm   

Piszesz że jest profesjonalistą, a potem dodajesz tylko ten alkohol. Jakiś paradoks.
 
     
KcK 
Starszy Forumowicz WOPR
So Others May Live



Wiek: 36
Do³±czy³: 25 Lip 2005
Posty: 414
Sk±d: Starogard GdaÅ„ski Opole PoznaÅ„
Wys³any: Wto Lip 20, 2010 6:25 pm   

Opis zdarzenia mógłby sugerować wypadek, poszkodowany wypadł z łodzi i trafił wprost pod śrubę... mogło to się wydarzyć bez względu na alkohol. Jednak zarówno na wodzie jak i na drodze alkohol wskazuję jednoznacznie winnego. Świadczy o braku odpowiedzialności. Profesjonalista... Profesjonaliści kojarzą mi się z osobami odpowiedzialnymi. Instruktor jest nauczycielem, na nim mamy się wzorować... A jazda na podwójnym gazie raczej godna naśladowania nie jest.
_________________
Młode Wilki zawsze razem będą szły ku przeznaczeniu...
 
 
     
Malaka_hor 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz
Mieszko



Wiek: 31
Do³±czy³: 18 Maj 2009
Posty: 177
Sk±d: Horyniec Zdrój
Wys³any: Wto Lip 20, 2010 7:52 pm   

uzyłem słowa profesjonalista bo bylem szkolony przez niego naprawde dobrze, wrecz profesjonalnie lecz popełnił błąd..
_________________
Wierze
Ochraniam
Pomagam
Ratuje
 
 
     
Mar 
Doświadczony Forumowicz WOPR
MR



Wiek: 34
Do³±czy³: 23 Cze 2010
Posty: 47
Sk±d: Wielkopolska
Wys³any: Wto Lip 20, 2010 9:41 pm   

o ile dobrze pamiętam 0,08 ? to nie jakaś astronomiczna ilość alko. we krwi. Nie wiem jakie są standardy na wodzie.
Może być też to wina poszkodowanego a nie instruktora.
 
     
stpn597 
Doświadczony Forumowicz WOPR
Biebrzynsky


Do³±czy³: 04 Cze 2010
Posty: 61
Sk±d: MaÅ‚opolska
Wys³any: Sro Lip 21, 2010 8:47 am   

Wydaje mi się, że instruktor ewentualnie może być współwinny, albo nieuwaga kursanta spowodowała wypadek.
 
     
immortal 
Stały bywalec



Do³±czy³: 02 Wrz 2007
Posty: 587
Sk±d: sercem na morzu...
Wys³any: Sro Lip 21, 2010 8:55 am   

Mar napisa³/a:
o ile dobrze pamiętam 0,08 ?


nir trzeba pamiętać - wystarczy kliknąć w link do artykułu gdzie napisane jest 0,8

Wydaje mi się, że mati zamieścił tą informacje głównie w celu przeczytania końcowego komentarza a nie po to by forumowicze rozstrzygali czy była to wina instruktora czy też nie...
_________________
"We wszystkich dyskusjach i kłótniach ostatnie słowo należy do moderatorów..."
 
 
     
stpn597 
Doświadczony Forumowicz WOPR
Biebrzynsky


Do³±czy³: 04 Cze 2010
Posty: 61
Sk±d: MaÅ‚opolska
Wys³any: Sro Lip 21, 2010 8:58 am   

immortal napisa³/a:
Mar napisa³/a:
o ile dobrze pamiętam 0,08 ?


Wydaje mi się, że mati zamieścił tą informacje głównie w celu przeczytania końcowego komentarza a nie po to by forumowicze rozstrzygali czy była to wina instruktora czy też nie...

a mnie się wydaje, że to forum i że mogę wyrażać własne zdanie ;)
 
     
immortal 
Stały bywalec



Do³±czy³: 02 Wrz 2007
Posty: 587
Sk±d: sercem na morzu...
Wys³any: Sro Lip 21, 2010 9:04 am   

stpn597 napisa³/a:
a mnie siÄ™ wydaje


na szczęście to co wydaje się mnie, jest na tym forum ważniejsze :D

a tak poważnie to jasne - każdy ma prawo do własnego zdania i może wyrazić swoją opinie (o ile nie jest sprzeczna z regulaminem) aczkolwiek nie chciał bym ciągle czytać
Malaka_hor napisa³/a:
ze jest profesjonalista tylko ten alkohol....
itp.
_________________
"We wszystkich dyskusjach i kłótniach ostatnie słowo należy do moderatorów..."
 
 
     
stpn597 
Doświadczony Forumowicz WOPR
Biebrzynsky


Do³±czy³: 04 Cze 2010
Posty: 61
Sk±d: MaÅ‚opolska
Wys³any: Sro Lip 21, 2010 10:08 am   

immortal napisa³/a:


na szczęście to co wydaje się mnie, jest na tym forum ważniejsze :D

Malaka_hor napisa³/a:
ze jest profesjonalista tylko ten alkohol....
itp.


tego typu komentarze najwyraźniej wskazują, że "to co się Tobie wydaje" jednak nie wpływa na inne osoby i ich obraz sytuacji ;) więc proponuję się zastanowić nad swoją pozycją i nieco więcej skromności ;-)

A tak na marginesie Drogi Immortalu, wracając to tematu tego - Alkoholizm nie wyklucza profesjonalizmu. Zależy jak kolega pojmował Malaka pojmował profesjonalizm, bo mi się wydaje, że nie pojmował profesjonalizmu w każdym calu (na co wskazywałby dopisek "gdyby nie ten alkohol") a chodziło mi o profesjonalizm w dziedzinie w której się specjalizuje ;) tzn. przygotowanie merytoryczne jest u niego na wysokim poziomie, jak i przygotowanie techniczne itp.

Cieszę się, że nie mam wśród znajomych takich osób co to im się wydaje, że to co powie jest ważniejsze od innego ... Brawo brawo oby takich więcej ratowników co do się im wydaje, że mogą wszystko.

Pzdr
 
     
immortal 
Stały bywalec



Do³±czy³: 02 Wrz 2007
Posty: 587
Sk±d: sercem na morzu...
Wys³any: Sro Lip 21, 2010 10:41 am   

stpn597 napisa³/a:
"to co się Tobie wydaje" jednak nie wpływa na inne osoby i ich obraz sytuacji

wcale nie chce wpływać na niczyj obraz sytuacji. Chciałbym tylko, żeby użytkownicy forum pisali konkrety a nie tylko to co im ślina na język przyniesie... to dział "Warto odwiedzić..." a nie "Dyskusję o wszystkim i o niczym"

Widzę, że moja aluzja niestety poskutkowała "nieskromnym" off topem i tym bardziej niepotrzebnym przedłużeniem tematu. Na szczęście kolega stpn597 nie ma znajomych, którym się wydaje, że mogli by tu napisać coś ważniejszego niż to, co jest już napisane dlatego mi wydaję się :P że temat można już zamknąć...
_________________
"We wszystkich dyskusjach i kłótniach ostatnie słowo należy do moderatorów..."
 
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwo¶ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytañ do SQL: 18