www.forum.wopr.net.pl Strona G³ówna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Artykuł o ratownikach- praca w sezonie 2008
Autor Wiadomo¶æ
Bezpiecznawoda
BAD - Bardzo Aktywny Działacz
www.24ratownik.pl


Do³±czy³: 02 Cze 2007
Posty: 145
Sk±d: Polska
Wys³any: Pon Mar 17, 2008 9:48 pm   ArtykuÅ‚ o ratownikach- praca w sezonie 2008

http://www.wiadomosci24.p...olsce_1170.html
_________________
SRW-2007 MI-2011
Instruktor: Motorowodny PZMWiNW,Żeglarstwa,Pływania, Pierwszej pomocy,
Aqua Fitness,
Ratownik Medyczny
Kierownik Obozów i Kolonii
 
 
     
sharky
Starszy Forumowicz WOPR


Do³±czy³: 04 Cze 2007
Posty: 316
Sk±d: 3M
Wys³any: Pon Mar 17, 2008 10:41 pm   Re: ArtykuÅ‚ o ratownikach- praca w sezonie 2008

Bezpiecznawoda napisa³/a:
http://www.wiadomosci24.pl/artykul/praca_za_granica_lepsza_niz_w_polsce_1170.html


Kolo
nie przeginaj z tą reklamą pracy 2008 - to artykuł sprzed dwóch lat
 
     
B_N 
Dyżur na www.forum.wopr.net.pl
Patriota


Wiek: 36
Do³±czy³: 01 Wrz 2006
Posty: 206
Sk±d: Stalowa Wola/WrocÅ‚aw
Wys³any: Pon Mar 17, 2008 10:46 pm   

[...] Możliwe jest dofinansowanie połowy sumy [...]
Czy ktoś może mi wytłumaczyć o co chodzi ?! Bo szczerze mówiąc pierwsze słyszę o jajkimkolwiek dofinansowaniu.
Za odpowiedź z góry dziękuję.

Edit:
Żeby nie było że rozmywam temat.
Artykuł sprzed dwóch lat jednak wydaję mi się że problem jest aktualny ale sami jesteśmy sobie winni zgadzając się na takie płace jakie proponują Nam pracodawcy nad morzem czy też na innych kąpieliskach.

Pozdrawiam.
 
 
     
immortal 
Stały bywalec



Do³±czy³: 02 Wrz 2007
Posty: 587
Sk±d: sercem na morzu...
Wys³any: Pon Mar 17, 2008 10:54 pm   

B_N napisa³/a:
sami jesteśmy sobie winni zgadzając się na takie płace jakie proponują Nam pracodawcy nad morzem czy też na innych kąpieliskach.


...masz racje - ale jeśli nie my to znajdzie się stu innych, którzy zgodzą sie pracować za takie pieniądze a czasem nawet i za mniejsze...moim zdaniem nigdy nie bedzie lepiej, bo jest nas(ratowników) za dużo...

pozdrawiam
_________________
"We wszystkich dyskusjach i kłótniach ostatnie słowo należy do moderatorów..."
 
 
     
B_N 
Dyżur na www.forum.wopr.net.pl
Patriota


Wiek: 36
Do³±czy³: 01 Wrz 2006
Posty: 206
Sk±d: Stalowa Wola/WrocÅ‚aw
Wys³any: Pon Mar 17, 2008 10:59 pm   

immortal napisa³/a:
B_N napisa³/a:
sami jesteśmy sobie winni zgadzając się na takie płace jakie proponują Nam pracodawcy nad morzem czy też na innych kąpieliskach.


...masz racje - ale jeśli nie my to znajdzie się stu innych, którzy zgodzą sie pracować za takie pieniądze a czasem nawet i za mniejsze...moim zdaniem nigdy nie bedzie lepiej, bo jest nas(ratowników) za dużo...

pozdrawiam

Również się z Tobą zgodzę, koło się zamyka, pracujemy za "psie pieniądze" bo jak nie My to Inni i tego chyba nie da się już zmienić, może gdyby w znacznym stopniu zmienić formę kursów troszkę by się to poprawiło.
A póki co, nie zostaję Nam nic innego jak pracować za 1100 zł.
 
 
     
sharky
Starszy Forumowicz WOPR


Do³±czy³: 04 Cze 2007
Posty: 316
Sk±d: 3M
Wys³any: Pon Mar 17, 2008 11:13 pm   

B_N napisa³/a:
A póki co, nie zostaję Nam nic innego jak pracować za 1100 zł.


Inne grupy zawodowe potrafią solidarnie walczyć o swoje zarobki. Ratownicy do nich nie należą. Najczęściej małolaty w wakacje biorą każdą robotę, żeby dorobić sobie do kieszonkowego, bo to dla nich letnia zabawa, a nie źródło utrzymania. A później rzutuje to na wysokość stawek dla ratowników i to przez cały rok. Poczytajcie http://www.forum.wopr.net.pl/topics27/1750,45.htm wypowiedź Jarka R. o płacy minimalnej. Ratownicy to 4 % populacji pracowników najniżej opłacanych w Polsce. Wstyd.
 
     
B_N 
Dyżur na www.forum.wopr.net.pl
Patriota


Wiek: 36
Do³±czy³: 01 Wrz 2006
Posty: 206
Sk±d: Stalowa Wola/WrocÅ‚aw
Wys³any: Pon Mar 17, 2008 11:24 pm   

Ratownicy również strajkowali - ale niestety nie pamiętam o co chodziło, wiem że na jakiejś stronie jest opisane ale znaleźć nie mogę.
Jedyne co Nam pozostaje to zbojkotować pracę w sezonie :twisted:
Ale jak już wcześniej zostało napisane - to nie przejdzie, nie my to inni.
Na ta chwilę z ratownictwa utrzymać się nie da, nie oszukujmy się. Sam pracuje za ze względu na to że uwielbiam to co robię a że przy okazji wpadnie pieniądz wiec jest fajnie, jedkan wiem że to neidługo się skończy i co wtedy ?! Do fabryki zapier...ć ?! Robota, chlanie, robota... Średnio mi się to podoba.
Czas pokaże.
 
 
     
kovalsz 
Stały bywalec
NaRS Pool Lifeguard



Wiek: 42
Do³±czy³: 15 Cze 2005
Posty: 883
Sk±d: Bognor Regis - UK
Wys³any: Sro Mar 19, 2008 12:56 pm   

B_N napisa³/a:
[...] Możliwe jest dofinansowanie połowy sumy [...]
Czy ktoś może mi wytłumaczyć o co chodzi ?! Bo szczerze mówiąc pierwsze słyszę o jajkimkolwiek dofinansowaniu.
Za odpowiedź z góry dziękuję.

niektore wopry dofinansowuja swoich czlonkow przy szkoleniach na wyzsze stopnie czy inne kursy.
_________________
Moje motto na ten rok - koko bongo i do przodu!!
 
 
     
Rafal 
MÅ‚odszy Forumowicz
SRW



Wiek: 35
Do³±czy³: 10 Sie 2006
Posty: 24
Sk±d: Szczecin
Wys³any: Sro Kwi 02, 2008 10:09 pm   

W Zachodniopomorskim WOPRze szkolenia z zakresu BLS/AED oraz KPP były podpięte pod program UE "Turystyka Wspólna sprawa" i tak za te kursy płaciłem o ponad 50% mniej niż to zwykle kosztuje :smile: a co do zarobków to fakt- nie jesteśmy solidarni i nie potrafimy się dogadać że poniżej jednej konkretnej kwoty nie podejmiemy pracy, ale cóż... Potem pracodawcy płacą jak płacą i nie biorą pod uwagę tego jaką odpowiedzialność na siebie bierzemy... Ale jednak dla większości z nas ratownictwo to pasja a nie tylko praca i pieniądze w tym wypadku są drugorzędne :)

Pozdrawiam
_________________
2006- MRW
2007- sternik motorowodny
2007- RW
2007- IP BLS/AED
2008- KPP
2009- Instruktor sportu- pływanie
2009- SRW

www.centralna.pl
 
 
     
PÄ…czuÅ›
MÅ‚odszy Forumowicz
Ratownik WOPR



Do³±czy³: 17 Maj 2008
Posty: 23
Sk±d: Podlasie
Wys³any: Nie Maj 18, 2008 2:48 pm   

Nie potrafimy się zorganizować, ponieważ jest to nie możliwe bez związku zawodowego... A o ile mi wiadomo nie posiadamy takiego. Jestem 22 letnim ratownikiem, płaca minimalna... (...)... Pracuję od ponad półtora roku i czekam wyłącznie do zakończenia umowy (naszczęście na chwili) następnie - kierunek budowa, zaproponowano mi stawkę w której przez 3 miesiące zarobię więcej niz. jako ratownik przez ROK na pełnym etacie !!! nie licząc nadgodzin - nadgodziny +100% stawki, stawka na budowie - od 12zł do 20zł za godzinę, zależnie od wykonywania poszczególnych robot... (...)... i będę pracować o 2 dni w miesiącu mniej. Nie musze mięć, zdanych patentów, kursów, umiejętności czy doświadczenia na budowie... Wymogi stawianie przez pracodawcę - nie karany i chęci do pracy. Okrutny obraz ile warta jest pasja ratownika :(
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytañ do SQL: 16