www.forum.wopr.net.pl Strona Główna www.forum.wopr.net.pl
Najwi?ksze w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Udzielanie zgody przez MSW na wykonywanie ratownictwa wodneg
Autor Wiadomość
SoLo 
Stały bywalec
SoLo


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 26 Maj 2013
Posty: 762
Skąd: Centrum
  Wysłany: Sro Wrz 04, 2013 9:45 pm   Udzielanie zgody przez MSW na wykonywanie ratownictwa wodneg

Mam pytanie do osób z podmiotów które uzyska?y zgod? Ministra Spraw Wewn?trznych na wykonywanie ratownictwa wodnego.
Powiedzcie jak w praktyce, we wniosku o udzielenie zgody, opisali?cie, ?e spe?niacie warunek okre?lony w art. 12, ust.2, pkt 1, Ustawy, mówi?cy o konieczno?ci cyt. "zapewnienia stanu gotowo?ci do wykonywania ratownictwa wodnego, poprzez utrzymywanie sta?ych dy?urów ratowników wodnych"?
Jak rozumie? to okre?lenie "utrzymanie sta?ych dy?urów przez ratowników". Czy to s? ca?odobowe i ca?oroczne dy?ury - np. w przypadku wód otwartych?
Mog? sobie wyobrazi?, ?e je?li ubiegaj?cy si? o wydanie zgody podmiot okre?li?, ?e b?dzie dzia?a? np. na p?ywalni X - to okre?lenie tych sta?ych dy?urów ratowników by?oby proste - w godzinach otwarcia obiektu tylu i tylu ratowników.
Ale jak zapewni? taki dy?ur je?li podmiot ma zasi?g o du?ym obszarze z wieloma zbiornikami wodnymi, czy wr?cz ogólnokrajowy? Nie bardzo wyobra?am sobie aby np. WOPR czy RWR (bez podtekstów :grin: ) mog?y zapewni? takie sta?e dy?ury na wszystkich obszarach wodnych na terenie kraju?
Jak z tego wybrn?li?cie?
Wszystkie indywidualne rozwi?zania praktyczne b?d? przeze mnie bardzo oczekiwane :lol:
_________________
Pozdrawiam
 
     
Slovianin 
Wypowie się, choć w ostateczności


Pomógł: 1 raz
Wiek: 33
Dołączył: 14 Gru 2011
Posty: 7
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sob Wrz 07, 2013 8:16 pm   

Mozna np odpowiednio dogadac sie z miejscowym OSP i w tym momencie oni sprawuja dyzury poza sezonem .
 
     
SoLo 
Stały bywalec
SoLo


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 26 Maj 2013
Posty: 762
Skąd: Centrum
Wysłany: Sob Wrz 07, 2013 8:51 pm   

I tak to zapisali?cie we wniosku do MSW o udzielenie zgody na wykonywanie ratownictwa wodnego?
_________________
Pozdrawiam
 
     
stary ratownik 
Starszy Forumowicz WOPR


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 10 Lut 2013
Posty: 362
Skąd: Kalisz
Wysłany: Nie Wrz 08, 2013 11:00 am   Re: Udzielanie zgody przez MSW na wykonywanie ratownictwa wo

SoLo napisał/a:

Mog? sobie wyobrazi?, ?e je?li ubiegaj?cy si? o wydanie zgody podmiot okre?li?, ?e b?dzie dzia?a? np. na p?ywalni X - to okre?lenie tych sta?ych dy?urów ratowników by?oby proste - w godzinach otwarcia obiektu tylu i tylu ratowników.
:

Nie mo?na mie? pewno?ci, ?e na jakimkolwiek obiekcie b?dziesz dzia?a?. Obowi?zuje w tej kwestii Ustawa o zamówieniach publicznych. Jak dasz najni?sz? cen? w przetargu - to mo?e b?dziesz tam dzia?a?, ale mo?esz przegra? i co wtedy? W jaki sposób zapewnisz sobie spe?nianie tego warunku? Trzeba znale?? takie rozwi?zania, które niezale?nie od wygranych, czy przegranych przetargów, jeste? w stanie realizowa? aby wywi?zywa? si? z tego obowi?zku. Sprawdzi to MSW w czasie kontroli.
_________________
wszyscy chcemy dobrze, nie skaczmy wi?c sobie do garde?, a skoncentrujmy na misji ratowania ?ycia
 
     
ratol 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz


Dołączył: 10 Paź 2009
Posty: 169
Skąd: ?l?sk
Wysłany: Nie Wrz 08, 2013 11:09 am   Re: Udzielanie zgody przez MSW na wykonywanie ratownictwa wo

stary ratownik napisał/a:
Trzeba znale?? takie rozwi?zania, które niezale?nie od wygranych, czy przegranych przetargów, jeste? w stanie realizowa? aby wywi?zywa? si? z tego obowi?zku. Sprawdzi to MSW w czasie kontroli.

A w jaki sposób RWR wywi?zuje si? z obowi?zku "zapewnienia stanu gotowo?ci do wykonywania ratownictwa wodnego, poprzez utrzymywanie sta?ych dy?urów ratowników wodnych" i to na terenie ca?ego kraju? Co satysfakcjonuje kontrol? z MSW zw?aszcza w okresie zimowym?
 
     
stary ratownik 
Starszy Forumowicz WOPR


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 10 Lut 2013
Posty: 362
Skąd: Kalisz
Wysłany: Nie Wrz 08, 2013 11:31 am   Re: Udzielanie zgody przez MSW na wykonywanie ratownictwa wo

ratol napisał/a:
stary ratownik napisał/a:
Trzeba znale?? takie rozwi?zania, które niezale?nie od wygranych, czy przegranych przetargów, jeste? w stanie realizowa? aby wywi?zywa? si? z tego obowi?zku. Sprawdzi to MSW w czasie kontroli.

A w jaki sposób RWR wywi?zuje si? z obowi?zku "zapewnienia stanu gotowo?ci do wykonywania ratownictwa wodnego, poprzez utrzymywanie sta?ych dy?urów ratowników wodnych" i to na terenie ca?ego kraju? Co satysfakcjonuje kontrol? z MSW zw?aszcza w okresie zimowym?

Dlaczego twierdzisz, ?e trzeba utrzymywa? gotowo?? na terenie ca?ego kraju?
W RWR jest to kilka elementów. Oczywi?cie nie zamierzamy tego og?asza? na forum :) Jest to swego rodzaju tajemnica handlowa. Nie wydaje mi si?, aby którykolwiek podmiot powiedzia? Ci, jak to zrobi? :)
_________________
wszyscy chcemy dobrze, nie skaczmy wi?c sobie do garde?, a skoncentrujmy na misji ratowania ?ycia
 
     
eR 
Dyżur na www.forum.wopr.net.pl
Swimming Association


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 19 Wrz 2012
Posty: 221
Skąd: Bia?ystok/Warszawa
Wysłany: Nie Wrz 08, 2013 3:19 pm   

Pomy?l, ?e ka?dy cz?onek za?o?yciel jest te? Ratownikiem Wodnym ;)
 
     
stary ratownik 
Starszy Forumowicz WOPR


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 10 Lut 2013
Posty: 362
Skąd: Kalisz
Wysłany: Nie Wrz 08, 2013 6:43 pm   

eR napisał/a:
Pomy?l, ?e ka?dy cz?onek za?o?yciel jest te? Ratownikiem Wodnym ;)

My?l? i ... nic nie wymy?li?em
_________________
wszyscy chcemy dobrze, nie skaczmy wi?c sobie do garde?, a skoncentrujmy na misji ratowania ?ycia
 
     
eR 
Dyżur na www.forum.wopr.net.pl
Swimming Association


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 19 Wrz 2012
Posty: 221
Skąd: Bia?ystok/Warszawa
Wysłany: Nie Wrz 08, 2013 7:40 pm   

Stary Ratowniku, a czy nie mo?na robi? tak: Jestem mieszka?cem miasta X, cz?onkiem za?o?ycielem podmiotu Y. Zg?aszam gotowo?? jako Ratownika na terenie miasta X? :razz:
 
     
stary ratownik 
Starszy Forumowicz WOPR


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 10 Lut 2013
Posty: 362
Skąd: Kalisz
Wysłany: Nie Wrz 08, 2013 7:42 pm   

eR napisał/a:
Stary Ratowniku, a czy nie mo?na robi? tak: Jestem mieszka?cem miasta X, cz?onkiem za?o?ycielem podmiotu Y. Zg?aszam gotowo?? jako Ratownika na terenie miasta X? :razz:

Wszystko mo?na. Polska to pi?kna i wolna KRAJ :)
_________________
wszyscy chcemy dobrze, nie skaczmy wi?c sobie do garde?, a skoncentrujmy na misji ratowania ?ycia
 
     
She! 
Dyżur na www.forum.wopr.net.pl


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Mar 2009
Posty: 200
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Pon Wrz 09, 2013 10:08 am   

Sta?a gotowo?? zostanie zweryfikowana podczas kontroli. Tak jak zrobiono to w kliku podmiotach. Je?li b?dzie co? niezgodnego z z?o?onym wnioskiem to po d****. Jak si? przekona?o kilka podmiotów. Z tego co wiem z?o?one zosta?o ju? postanowienie o cofni?cie kilku podmiotom uprawnien w?a?nie poprzez nie wywi?zywanie si? z tego a tak?e z powodu sprz?tu - inny na papierze inny w rzeczywisto?ci.
 
     
SoLo 
Stały bywalec
SoLo


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 26 Maj 2013
Posty: 762
Skąd: Centrum
Wysłany: Pon Wrz 09, 2013 8:58 pm   

She! napisał/a:
Sta?a gotowo?? zostanie zweryfikowana podczas kontroli. Tak jak zrobiono to w kliku podmiotach. Je?li b?dzie co? niezgodnego z z?o?onym wnioskiem to po d****.

W?a?nie aby tego unikn?? dopytuj? jak to sensownie opisa? - bo podchodz?c do zagadnienia bardzo literalnie jest to kana? - wszystko mo?na w kontroli zarzuci?, bo oczywi?cie nie ma wzorów dokumentów jakie przy staraniu o zezwolenie nale?y z?o?y? - jest tylko ich lista, o standardach jakie nale?y spe?ni? ju? nie wspomn?, czyli przy wype?nianiu tych dokumentów co? sobie opisujemy i nie wiadomo, czy o to ministerstwu chodzi. Nawet jak zaakceptuje to potem mo?na co? wymy?li?.
She! - je?li mo?esz daj kilka praktycznych rozwi?za? ( mo?e by? na priw) jak to zdo?ali?cie ogarn?? w Twoim podmiocie, na takim obszarze jakim jest Warmia i Mazury?

[ Dodano: Sro Wrz 11, 2013 11:29 pm ]
She dosta?em Twoj? wiadomo?? na priw. Niestety, od jakiego? czasu nie wiem co si? dzieje, wszystkie moje próby wys?ania przeze mnie wiadomo?ci pw ko?cz? si? tym, ?e wiadomo?? l?duje w katalogu, "do wys?ania" a nie idzie do adresata. Mo?e kto? pomo?e w tej sprawie, bo chyba na pomoc w zasadniczej sprawie nie mam co liczy?, skoro to "tajemnica handlowa" :roll:
_________________
Pozdrawiam
 
     
R@tas 
Doświadczony Forumowicz WOPR



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Lut 2013
Posty: 74
Skąd: Polska
Wysłany: Nie Gru 22, 2013 6:58 pm   

Witajcie!!! Mam pro?b? czy kto? z was by móg? przes?a? wzór wniosku jakie trzeba przes?a? do MSW w sprawie decyzji na wykonywanie ratownictwa wodnego.( mo?e by? na priv) ( She - b?d? Tobie bardzo wdzi?czny)
Z góry dzi?kuje.
_________________

 
     
Olku 
Wypowie się, choć w ostateczności


Dołączył: 10 Gru 2013
Posty: 6
Skąd: ?ód?
Wysłany: Nie Gru 22, 2013 10:46 pm   

R@tas napisał/a:
czy kto? z was by móg? przes?a? wzór wniosku jakie trzeba przes?a? do MSW w sprawie decyzji na wykonywanie ratownictwa wodnego


Napisanie wniosku to bardzo pracoch?onne zadanie. ?eby unikn?? niepotrzebnych wyja?nie? w MSW nale?y wszystko przemy?le? i pisa? prawd?. Ca?y proces rozpatrywania wniosku wraz z wyja?nieniami trwa kilka miesi?cy.
My?l?, ?e nikt Ci nie wy?le wzoru wniosku, bo ka?dy sp?dzi? przy nim bardzo du?o czasu, a Ty mia?by? gotowca.
Napisz sam, a my doradzimy Ci co ewentualnie zmieni? i dopisa?. (mo?esz mi wys?a? na priv)

Art. 12. 1. Ratownictwo wodne mo?e wykonywa?
Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe oraz inne
podmioty, je?eli uzyska?y zgod? ministra w?a?ciwego
do spraw wewn?trznych, zwane dalej „podmiotami
uprawnionymi do wykonywania ratownictwa wodnego”.
2. Minister w?a?ciwy do spraw wewn?trznych
udziela, w drodze decyzji administracyjnej, zgody,
o której mowa w ust. 1, na wniosek podmiotu ubiegaj?cego
si? o jej udzielenie, o ile podmiot ten spe?nia
nast?puj?ce warunki:
1) zapewnia stan gotowo?ci do wykonywania ratownictwa
wodnego, poprzez utrzymywanie sta?ych
dy?urów ratowników wodnych;
2) dysponuje kadr? ratowników wodnych w liczbie
niezb?dnej do zapewnienia stanu gotowo?ci,
o którym mowa w pkt 1;
3) posiada siedzib?;
4) posiada niezb?dny do wykonywania ratownictwa
wodnego sprz?t specjalistyczny oraz ?rodki transportu
i ??czno?ci.
3. Wniosek, o którym mowa w ust. 2, zawiera:
1) nazw? podmiotu, siedzib? i jego adres;
2) informacj? o obszarze dzia?ania, na którym ma by?
wykonywane ratownictwo wodne;
3) informacj? o liczbie ratowników wodnych oraz posiadanych
przez nich kwalifikacjach przydatnych
w ratownictwie wodnym;
4) wykaz sprz?tu specjalistycznego, ?rodków transportu
i ??czno?ci;
5) informacj? o ?ród?ach finansowania planowanej
dzia?alno?ci;
6) informacj? o zakresie planowanych szkole? ratowników
wodnych i instruktorów oraz wykaz kadry
i sprz?tu niezb?dnego do szkolenia i egzaminowania.
 
     
R@tas 
Doświadczony Forumowicz WOPR



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Lut 2013
Posty: 74
Skąd: Polska
Wysłany: Pon Gru 23, 2013 3:54 pm   

Dobrze!
No to mam pytanie
1. Je?eli chodzi o dy?ury ( nasza jednostka w okresie letnim ma ca?odobowe dy?ury, oraz w okresie ferii dy?ury na stanicy), czy to wystarczy, aby przesz?o
czy warto tez dac tam pisma od jednostek wspó?pracuj?cych ( PSP, Policja, Dyrekcja parku krajobrazowego, kluby ?eglarskie oraz urz?dy gminy)

2. Srodki ?acznaci - wpisa? jakie radia ( czy tez cz?stotliwo??) co jeszcze?

Prosz? o podpowied?
_________________

 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 11