www.forum.wopr.net.pl Strona Gwna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UytkownicyUytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastpny temat
Mnożą nam się podmioty
Autor Wiadomo
SoLo 
Stały bywalec
SoLo


Pomg: 3 razy
Doczy: 26 Maj 2013
Posty: 762
Skd: Centrum
Wysany: Sro Lis 05, 2014 11:20 am   

s.o. napisa/a:
dane we wnioskach powinny być przez msw weryfikowane, ewntualnie kontrole w wybranych podmiotach (zarówno prywatnych jak i niektórych woprach) w zakresie zgodności chociażby wykazanego sprzętu ze stanem faktycznym

Przecież kontrole w podmiotach są prowadzone więc chyba nie ma o co kopii kruszyć.
Ja powiem inaczej. Najpierw niech MSW wystandaryzuje wymogi - bo to co robi na podstawie ogólnych zapisów ustawowych - to partyzantka. Żadnych wzorów dokumentów, mnożenie uciążliwych oczekiwań (wcale nie wynikających z ustawy), bez sporządzenia ich wykazu do tego za każdym razem innych - niebywałe jak na działania jakim jest urząd w randze ministerstwa.
Ja bym tak bardzo o innych się nie martwił, niech każdy zajmie się bardziej sobą.
s.o. taki jesteś zatroskany o te podmioty, a jak tu na forum pytałem jakie przyjąć kryteria, parametry, elementy (we wniosku o zgodę do MSW) w zakresie opisu zapewnienia gotowości całodobowej i całorocznej do wykonywania ratownictwa wodnego - to jakoś nie podzieliłeś się swoimi doświadczeniami i wiedzą, więc nie wykazuj się taką nadgorliwością w kontrolowaniu i prawidłowym funkcjonowaniu podmiotów skoro na etapie uzyskiwania zgody jakoś nie mogłeś pomóc - choćby jednemu.
_________________
Pozdrawiam
 
     
s.o. 
Stały bywalec


Wiek: 60
Doczy: 04 Gru 2007
Posty: 629
Skd: woj.łodzkie
Wysany: Sro Lis 05, 2014 6:10 pm   

Na terenie woj. łódzkiego ( i nie tylko) wzór mojego wniosku oraz załączników (dotyczących zgody na działaność w parku krajobrazowym, programy i regulaminy szkoleń, wzory referencji , sposób wykazania się posiadanymi ratownikami, gotowość i zasady współpracy z psp i wiele innych) został upubliczniony i wiele zainteresowanych podmiotów wopr wykorzystało go ze skutkiem pozytywnym. Przygotowując swój wniosek także korzystałem z doświadczeń innych woprów ( wykorzystując wzory tych wniosków, które msw " zaakceptowało"), często z drugiego końca Polski i nic nie stoi na przeszkodzie aby korzystali inni (mój numer tel. i mail jest powszechnie znany a jeśli nie proszę o kontakt). Zainteresowanym mogę wniosek okazać do wglądu w całości. Natomiast ze zrozumiałych względów (np. zawarte dane osobowe) całość wniosku wraz z uzupełnieniami nie może być umieszczona na stronie internetowej lub wniosek przekazany w całości w postaci pliku.

Natomiast moja uwaga o weryfikacji wniosków jest jak najbardziej zasadna. Nadal potwierdzam że wiele podmiotów wykazuje sprzęt , którego nie posiada lub występując z wnioskiem o zgodę na większym terenie lub na terenie całego kraju nie jest w stanie wykazać się ratownikami mając ich (spełniających wymogi ustawowe np. 15.)
_________________
s.o.
 
     
PB 
Stały bywalec
PB


Pomg: 5 razy
Wiek: 59
Doczy: 19 Mar 2010
Posty: 1018
Skd: Stołeczne WOPR
Wysany: Sro Lis 05, 2014 11:35 pm   

Sprzęt ratowniczy to jedno ale jak zapewnią stałe dyżury na obszarze na jaki dostają zgodę czyli w całym kraju. U nas w jednym powiecie MSW powiedziało, że 10 RW to za mało. To się pytam czy jak ktoś występuje na cały kraj to ilu musi mieć? 380 powiatów razy 10 to blisko 4 tys.
I co to są w ich wykonaniu te stałe dyżury?
 
     
SoLo 
Stały bywalec
SoLo


Pomg: 3 razy
Doczy: 26 Maj 2013
Posty: 762
Skd: Centrum
Wysany: Czw Lis 06, 2014 7:21 pm   

PB napisa/a:
U nas w jednym powiecie MSW powiedziało, że 10 RW to za mało. To się pytam czy jak ktoś występuje na cały kraj to ilu musi mieć? 380 powiatów razy 10 to blisko 4 tys.
I co to są w ich wykonaniu te stałe dyżury?

Trafiłeś w sedno. Choćby takie elementy miałem na myśli pisząc, że MSW nie opracowało, żadnych jednoznacznych standardów i chcąc uzyskać zgodę poruszamy się jak dziecko we mgle. - bojąc się co jeszcze urzędnicy mogą wymyślić.
_________________
Pozdrawiam
 
     
s.o. 
Stały bywalec


Wiek: 60
Doczy: 04 Gru 2007
Posty: 629
Skd: woj.łodzkie
Wysany: Sob Sty 31, 2015 7:18 pm   

Lista podmiotów mających zgodę MSW zatrzymała się na pozycji 94 (klub tenisowy). Czyżby już nikt nie składał wniosku, a może MSW zaczyna wreszcie je weryfikować?
_________________
s.o.
 
     
stary ratownik 
Starszy Forumowicz WOPR


Pomg: 4 razy
Doczy: 10 Lut 2013
Posty: 362
Skd: Kalisz
Wysany: Czw Lut 12, 2015 9:21 pm   

Jest 95:
Łukasz Klósak Grabowskie Centrum Ratownicze, ul. Kaliska 10, 63-520 Grabów nad Prosną
_________________
wszyscy chcemy dobrze, nie skaczmy więc sobie do gardeł, a skoncentrujmy na misji ratowania życia
 
     
s.o. 
Stały bywalec


Wiek: 60
Doczy: 04 Gru 2007
Posty: 629
Skd: woj.łodzkie
Wysany: Wto Mar 03, 2015 6:54 pm   

96.Rejonowe Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, ul. Strzelecka 7, 64-100 Leszno
_________________
s.o.
 
     
PB 
Stały bywalec
PB


Pomg: 5 razy
Wiek: 59
Doczy: 19 Mar 2010
Posty: 1018
Skd: Stołeczne WOPR
Wysany: Wto Kwi 14, 2015 12:15 am   

I znowu 95 -kogoś zabrakło?https://msw.gov.pl/pl/bezpieczenstwo/nadzor-nad-ratownictwe?page=1
 
     
s.o. 
Stały bywalec


Wiek: 60
Doczy: 04 Gru 2007
Posty: 629
Skd: woj.łodzkie
Wysany: Wto Kwi 14, 2015 9:07 am   

wg. mnie brakuje wcześniejszej pozycji NR 4 tj. "Asekuracja"
_________________
s.o.
 
     
wiarus 
Doświadczony Forumowicz WOPR
tylko WOPR


Doczy: 16 Gru 2013
Posty: 62
Skd: Katowice
Wysany: Wto Kwi 14, 2015 1:55 pm   

Spokojnie Asekuracja ma zmianę formy prowadzenia działalności handlowej oraz zmianę danych teleadresowych ( nowa siedziba) a co do brakujących podmiotów na liscie to brakuje nie tylko poz.96 ale i 97- zresztą nie pierwszy i ostatni.
 
     
szkolony 
Wypowie się, choć w ostateczności
szkolony


Doczy: 07 Mar 2015
Posty: 5
Wysany: Czw Kwi 16, 2015 12:06 pm   

Cytat:
"Spokojnie Asekuracja ma zmianę formy prowadzenia działalności handlowej oraz zmianę danych teleadresowych ( nowa siedziba)"


Czyli Aekuracja na dzień dzisiejszy uprawnień nie ma.
 
     
wiarus 
Doświadczony Forumowicz WOPR
tylko WOPR


Doczy: 16 Gru 2013
Posty: 62
Skd: Katowice
Wysany: Czw Kwi 16, 2015 12:37 pm   

MA
 
     
szkolony 
Wypowie się, choć w ostateczności
szkolony


Doczy: 07 Mar 2015
Posty: 5
Wysany: Czw Kwi 16, 2015 3:16 pm   

Cytat:
MA


Nie rozśmieszaj mnie. Wedle obowiązującego spisu nie ma. Jako gestor obiektu - chcąc sprawdzić kto zacz - zajrzałbym na stronę MSW. A tam kicha. Więc tylko sobie tak twierdzisz i tyle.
 
     
wiarus 
Doświadczony Forumowicz WOPR
tylko WOPR


Doczy: 16 Gru 2013
Posty: 62
Skd: Katowice
Wysany: Czw Kwi 16, 2015 3:57 pm   

No to podam ci przykład,nasze Śl.WOPR zostało umieszczone w tym spisie ponad miesiąc po tym jak już posiadalo zgodę

[ Dodano: Czw Kwi 16, 2015 3:59 pm ]
I nie jest to odosobniony przypadek,było ich dużo więcej
 
     
szkolony 
Wypowie się, choć w ostateczności
szkolony


Doczy: 07 Mar 2015
Posty: 5
Wysany: Czw Kwi 16, 2015 4:09 pm   

Ale co to za argument? Że Śląskie było po miesiącu? Ale jest niezmiennie. A Asekuracja była - a nie ma. Więc nie ma.
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - manga



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapyta do SQL: 16