www.forum.wopr.net.pl Strona Gwna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UytkownicyUytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastpny temat
Mnożą nam się podmioty
Autor Wiadomo
DeVu 
Stały bywalec


Pomg: 8 razy
Doczy: 16 Lis 2005
Posty: 1976
Wysany: Pon Maj 13, 2013 10:58 pm   

Cieszy mnie fakt, że Stołeczne WOPR jest kolejnym podmiotem uprawnionym do wykonywania ratownictwa wodnego :wink:
 
     
u-boot 
Dyżur na www.forum.wopr.net.pl


Pomg: 1 raz
Doczy: 22 Mar 2010
Posty: 210
Skd: Poznań
Wysany: Wto Maj 14, 2013 8:18 am   

No i w szczecinie jest już jeden podmiot?
 
     
PB 
Stały bywalec
PB


Pomg: 5 razy
Wiek: 59
Doczy: 19 Mar 2010
Posty: 1018
Skd: Stołeczne WOPR
Wysany: Wto Maj 14, 2013 6:51 pm   

Czyli trzy jednostki - jak to nazywał były prezes - "terenowe" mają w poważaniu dywagacje J.Telaka nad tym czy są one w strukturach czy też nie. I to bardzo mocne jednostki i sprzętowo i kadrowo
No i dwa podmioty spoza struktur ale działające w tym samym obszarze co My.
A z tego co wiem jest już kilka złożonych wniosków w "robocie", a kilkanaście jednostek zamierza składać w najbliższym czasie.


Pozdrowienia od Stołecznego WOPR - które wcale nie zamierza występować z WOPR.
 
     
Narwal 
Czasem zagląda


Doczy: 20 Cze 2011
Posty: 3
Skd: Lubuskie
Wysany: Czw Cze 06, 2013 10:07 pm   

Aj..
Chwila moment i każda miejscowość będzie miała swój podmiot i swoich ratowników, a każdy "z zewnątrz" będzie musiał przed podjęciem pracy stać się członkiem rządzącego na obiekcie. Niby już po części tak jest ale niedługo może to zapanować powszechnie i tylko w negatywnym tego słowa znaczeniu. Chyba, że to ja jestem pesymistą.
 
     
u-boot 
Dyżur na www.forum.wopr.net.pl


Pomg: 1 raz
Doczy: 22 Mar 2010
Posty: 210
Skd: Poznań
Wysany: Czw Cze 06, 2013 11:45 pm   

Mam pytanie do nowych podmiotów, w jaki sposób potwierdzacie członkostwo w waszych org. Dotychczas były to książeczki. Potwierdzenie takie jest potrzebne ażeby pracować, wogóle. Stawiam tu pytanie do wszystkich, ponieważ po napisaniu kilku maili do jednego z podmiotu nie otrzymałęm odp żadnej, może nie ogarniają maila albo nie do końca wiedzą jak to potwierdzić tylko składkę wiedzą jaką trzeba im zapłacić.
Pytanie dość niewygodne, bo okazuje się że wystarczy znaleźć organizację x zapisać się, I już sie jest członkiem(można pracować), a wiele organizacji bierze kase za członkostwo czyli za cos co można mieć za free w innej(i można). Pewnie potwierdzenia też żadnego nie ma jak by sie poszło gdzieś indziej pracować. Trzeba już być wiernym (prawie jak wopr), bo chcąc pracować gdzieś indziej trzeba znowu zmienić organizację bo nie masz potwierdzenia i koło się zamyka
 
     
BaSti 
Forumowicz WOPR


Doczy: 17 Sie 2012
Posty: 35
Skd: z daleka
Wysany: Pi Cze 07, 2013 11:43 am   

u-boot napisa/a:
Mam pytanie do nowych podmiotów, w jaki sposób potwierdzacie członkostwo w waszych org. Dotychczas były to książeczki. Potwierdzenie takie jest potrzebne ażeby pracować, wogóle. Stawiam tu pytanie do wszystkich, ponieważ po napisaniu kilku maili do jednego z podmiotu nie otrzymałęm odp żadnej, może nie ogarniają maila albo nie do końca wiedzą jak to potwierdzić tylko składkę wiedzą jaką trzeba im zapłacić.
Pytanie dość niewygodne, bo okazuje się że wystarczy znaleźć organizację x zapisać się, I już sie jest członkiem(można pracować), a wiele organizacji bierze kase za członkostwo czyli za cos co można mieć za free w innej(i można). Pewnie potwierdzenia też żadnego nie ma jak by sie poszło gdzieś indziej pracować. Trzeba już być wiernym (prawie jak wopr), bo chcąc pracować gdzieś indziej trzeba znowu zmienić organizację bo nie masz potwierdzenia i koło się zamyka


w RWR dostaje się Kartę Członkowską http://rwr.pl/index.php/i...2onkostwo-w-rwr
(patrz pkt 5)
 
     
u-boot 
Dyżur na www.forum.wopr.net.pl


Pomg: 1 raz
Doczy: 22 Mar 2010
Posty: 210
Skd: Poznań
Wysany: Pi Cze 07, 2013 12:19 pm   

Tak kartę członkowska, ale składki sa (patrz pkt 7)
 
     
BaSti 
Forumowicz WOPR


Doczy: 17 Sie 2012
Posty: 35
Skd: z daleka
Wysany: Pi Cze 07, 2013 1:35 pm   

No tak są, i co w związku z tym? Wypełniasz formularz, płacisz składkę i dostajesz kartę członkowską czyli potwierdzenie członkostwa.
 
     
u-boot 
Dyżur na www.forum.wopr.net.pl


Pomg: 1 raz
Doczy: 22 Mar 2010
Posty: 210
Skd: Poznań
Wysany: Pi Cze 07, 2013 11:41 pm   

czyli nic się nie zmienia, to jaka jest korzyść bycia członkiem, jak w wopr masz to samo. Ale jak sam zrobisz organizację to nie musisz płacić i sam sobie wystawiasz potwierdzenie? A pozostałe organizacje to chyba wogóle nic nie ogarniają bo jak zapytałem o potwierdzenie to mi nic nie odpisali?. A np będac członkiem x chce iść do pracy gdzie obstawia y to powiedzą że musze mieć papiery y i o to chodzi a nigdy nie wiesz kto gdzie obstawia? Nawet w wopr jest dyskriminacja, bo tam gdzie obstawiają to trzeba mieć składke i aktualna legitymację, a co jeśli nie opłaciłem składki u nich? Lipa nie pracuje
 
     
BaSti 
Forumowicz WOPR


Doczy: 17 Sie 2012
Posty: 35
Skd: z daleka
Wysany: Nie Cze 09, 2013 7:29 pm   

u-boot napisa/a:
czyli nic się nie zmienia, to jaka jest korzyść bycia członkiem, jak w wopr masz to samo. Ale jak sam zrobisz organizację to nie musisz płacić i sam sobie wystawiasz potwierdzenie? A pozostałe organizacje to chyba wogóle nic nie ogarniają bo jak zapytałem o potwierdzenie to mi nic nie odpisali?. A np będac członkiem x chce iść do pracy gdzie obstawia y to powiedzą że musze mieć papiery y i o to chodzi a nigdy nie wiesz kto gdzie obstawia? Nawet w wopr jest dyskriminacja, bo tam gdzie obstawiają to trzeba mieć składke i aktualna legitymację, a co jeśli nie opłaciłem składki u nich? Lipa nie pracuje


a czemu tak jest? bo WOPR chce mieć nadal monopol na wszystko, dlatego w niektórych miejscach jest dyksryminacja osób z uprawnieniami zdobytymi w innych podmiotach.
 
     
u-boot 
Dyżur na www.forum.wopr.net.pl


Pomg: 1 raz
Doczy: 22 Mar 2010
Posty: 210
Skd: Poznań
Wysany: Nie Cze 09, 2013 9:05 pm   

Kilka postów wyżej Narwal napisał:Aj..
Chwila moment i każda miejscowość będzie miała swój podmiot i swoich ratowników, a każdy "z zewnątrz" będzie musiał przed podjęciem pracy stać się członkiem rządzącego na obiekcie. Niby już po części tak jest ale niedługo może to zapanować powszechnie i tylko w negatywnym tego słowa znaczeniu. Chyba, że to ja jestem pesymistą.
Więc tak może działać każdy, nie tylko wopr. Obstawia x, a masz papiery y to lipa.Powiedza że wolą swoich. Tak to już jest, z tą nasza mentalnością nic nie zrobisz.
A może nazwać organizację turbo i zrzeszać tylko np starszych, taka elita by była ha ha ha ha albo tylko instruktorów. Składka 100 zł, na cygara to jest myśl marketingowa.
 
     
BaSti 
Forumowicz WOPR


Doczy: 17 Sie 2012
Posty: 35
Skd: z daleka
Wysany: Pon Cze 10, 2013 12:49 pm   

u-boot napisa/a:
Kilka postów wyżej Narwal napisał:Aj..
Chwila moment i każda miejscowość będzie miała swój podmiot i swoich ratowników, a każdy "z zewnątrz" będzie musiał przed podjęciem pracy stać się członkiem rządzącego na obiekcie. Niby już po części tak jest ale niedługo może to zapanować powszechnie i tylko w negatywnym tego słowa znaczeniu. Chyba, że to ja jestem pesymistą.
Więc tak może działać każdy, nie tylko wopr. Obstawia x, a masz papiery y to lipa.Powiedza że wolą swoich. Tak to już jest, z tą nasza mentalnością nic nie zrobisz.
A może nazwać organizację turbo i zrzeszać tylko np starszych, taka elita by była ha ha ha ha albo tylko instruktorów. Składka 100 zł, na cygara to jest myśl marketingowa.


Aż tak pesymistycznie na szczęście to nie jest :wink: Ja się jeszcze nie spotkałem z taką sytuacją, ale słyszałem, że są takie pojedyncze miejsca w których rzeczywiście, jak się szkoliłeś gdzie indziej niż w WOPR, to są problemy. Ale będąc na przykład członkiem RWR, nikt nie robi problemu, żeby podjąć pracę np w Rewalu gdzie obstawia RWA albo w AquaParkach gdzie obstawia MultiGrupa, a przecież to są inne podmioty.
 
     
u-boot 
Dyżur na www.forum.wopr.net.pl


Pomg: 1 raz
Doczy: 22 Mar 2010
Posty: 210
Skd: Poznań
Wysany: Wto Cze 11, 2013 12:25 am   

Wierzę, że tak jest, tu tylko prowadzimy demagogię jakie są opcje i co ludzie mogą wymyślić dyskutujemy po to żeby w razie czego mieć jakieś argumenty przeciwko takim zachowaniom. Mam nadzieję że wewnętrzne gierki stowarzyszeń nie zaszkodzą nam pracującem, a wręcz przeciwnie będą ułatwiały pracę.
 
     
stary ratownik 
Starszy Forumowicz WOPR


Pomg: 4 razy
Doczy: 10 Lut 2013
Posty: 362
Skd: Kalisz
Wysany: Sro Sie 28, 2013 3:54 pm   

Dwa kolejne podmioty uzyskały zgodę MSW do wykonywania ratownictwa wodnego.
1. Ratownictwo Wodne "Doran" Paweł Dorantowic, Konstantynów Łódzki
2. Inwestycje Kapitałowe "Profit" Piotr Kuc, Bolechowice
Czy w dniu dzisiejszym jest 26 podmiotów uprawnionych!
_________________
wszyscy chcemy dobrze, nie skaczmy więc sobie do gardeł, a skoncentrujmy na misji ratowania życia
 
     
u-boot 
Dyżur na www.forum.wopr.net.pl


Pomg: 1 raz
Doczy: 22 Mar 2010
Posty: 210
Skd: Poznań
Wysany: Sob Sie 31, 2013 10:20 pm   

Dwa kolejne podmioty uzyskały zgodę MSW do wykonywania ratownictwa wodnego.
Rozumiem,że zgoda daje możliwość szkolenia nic poza tym. Bo zatrudniać może gmina, bez zgody ?
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapyta do SQL: 17