www.forum.wopr.net.pl Strona Gwna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UytkownicyUytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastpny temat
Przesunity przez: DeVu
Sro Maj 30, 2012 9:16 am
trening do kursu Młodszego Ratownika i praca
Autor Wiadomo
Majks 
Doświadczony Forumowicz WOPR


Wiek: 33
Doczy: 02 Kwi 2008
Posty: 42
Skd: Kielce
Wysany: Pon Lip 28, 2008 5:31 pm   

no dokładnie tak, ale teraz znajdz kogoś kto Ci da za społeczne godzinki-pieniążki;)
_________________
"Puchatek wiedział co miał na myśli, ale ponieważ był Misiem o Bardzo Małym Rozumku, więc nie potrafił tego wyrazić słowami."

2007- Ratownik Młodszy
2008- Sternik motorowodny
2008- Ratownik WOPR
www.miasto-kielce.pl
 
     
tytus 
Doświadczony Forumowicz WOPR
MRrrrr


Doczy: 26 Cze 2007
Posty: 43
Skd: Olsztyn
Wysany: Pon Lip 28, 2008 6:30 pm   

Barto1993 napisa/a:
kajos1 napisa/a:
Witam, mam pytanie czy utrzymywanie sie na wodzie przez 60 sek wymagane w tescie na MR to wystarczy miec twarz nad wodą czy chodzi o to by leżec na plecach jak deska? Czy są jakieś dobre rady na pływanie egzaminowe? Gdzie moge sie dowiedziec o prawidłowym płynięciu "żabką na plecach"? zgór dzieki za odpowiedź


Moje zaliczenie wyglądało tak że dostaliśmy dwie wypełnione woda butelki 1,5 l i należało samą pracą nóg utrzymać łokcie i twarz nad wodą. Nie chodzi o leżenie na wodzie.
Dobre rady ... samozaparcie i mocne nogi :) A jeżeli chodzi o prawidłowe pływanie to najlepiej po prostu spytać jakiegoś ratownika o pomoc tzn. rady lub lektura i internet.

ghostq napisa/a:
chciałbym dowiedzieć się;
1.Czy za 100h które trzeba odpracować otrzymujemy jakies wynagrodzenie, czy są one społeczne?
2. Czy do podjęcia pracy muszę czekać na legitymację i identyfikator, czy zaraz po zakończenieu kursu mogę szukać już pracy
3. Ile czeka się za legitymacją? Czy jest podobnie jak z identyfikatorem ?
dzieki z góry :)


Te 100h należy odpracować społecznie, bez wynagrodzenia. Musisz poczekać na legitymację, ze względu na konieczność okazania jej pracodawcy (badania, składka, stopień) Jest to podstawowy dowód twoich kwalifikacji i zdolności do pracy. Ja legitymację otrzymałem od razu na zakończeniu kursu wraz z koszulką, natomiast na identyfikator czekałem (i czekam) ok. 1.5 miesiąca.


Ależ ty bredzisz głupoty! Oczywiście, że od razu możesz pracować za wynagrodzenie.
 
 
     
Przybysz
Doświadczony Forumowicz WOPR
MR


Wiek: 29
Doczy: 15 Cze 2008
Posty: 54
Skd: Tczew
Wysany: Pon Lip 28, 2008 7:17 pm   

po pierwsze to jesli sie nie ukonczylo 16 lat to nie mozna zarabiac pieniazkow. po 2 nie mozna zarabiac bez umowy o prace a po 3 to z reguly za te 100h nikt Ci nie zaplaci bo nie bedzie mial z tego zysku jak Ty sobie walniesz 100h jeszcze bedziesz chcial za to kase, a po odrobieniu godzin na basenie czy kapielsiku Cie juz nikt nie zobaczy a i tak bedzie musial jeszcze zaplacic Ratownikowi bo Mr sam pracowac nie moze
_________________
2008r.- MR
 
     
tytus 
Doświadczony Forumowicz WOPR
MRrrrr


Doczy: 26 Cze 2007
Posty: 43
Skd: Olsztyn
Wysany: Pon Lip 28, 2008 9:14 pm   

Przybysz napisa/a:
po pierwsze to jesli sie nie ukonczylo 16 lat to nie mozna zarabiac pieniazkow. po 2 nie mozna zarabiac bez umowy o prace a po 3 to z reguly za te 100h nikt Ci nie zaplaci bo nie bedzie mial z tego zysku jak Ty sobie walniesz 100h jeszcze bedziesz chcial za to kase, a po odrobieniu godzin na basenie czy kapielsiku Cie juz nikt nie zobaczy a i tak bedzie musial jeszcze zaplacic Ratownikowi bo Mr sam pracowac nie moze


Hahahahahhaha i tyle na Twój temat:)
Po pierwsze od 14 roku życia możesz podpisać umowę o prace:)
Po drugie na większości kąpielisk masz umowę zlecenie, więc 90% Ratowników na Polskich kąpieliskach nie zarabia pieniędzy?!
A po trzecie... To ciekawe... Czyli np. w Rewalu w tym roku Ci co pojechali na staż za te 200zł oddają zarobione pieniądze RW?

Ogarniasz człowieku trochę?
A tak w sumie jak już mam okazję z tobą wymienić parę zdań to dlaczego nie wpadłeś do Dębek?
 
 
     
Przybysz
Doświadczony Forumowicz WOPR
MR


Wiek: 29
Doczy: 15 Cze 2008
Posty: 54
Skd: Tczew
Wysany: Sro Lip 30, 2008 10:16 pm   

Cytat:
DZIAŁ DZIEWIĄTY ZATRUDNIANIE MŁODOCIANYCH

Rozdział I
Przepisy ogólne

Art. 190. § 1. Młodocianym w rozumieniu kodeksu jest osoba, która ukończyła 16 lat, a nie przekroczyła 18 lat.
§ 2. Zabronione jest zatrudnianie osoby, która nie ukończyła 16 lat.
Art. 191. § 1. Wolno zatrudniać tylko tych młodocianych, którzy:
1) ukończyli co najmniej gimnazjum,
2) przedstawią świadectwo lekarskie stwierdzające, że praca danego rodzaju nie zagraża ich zdrowiu.
§ 2. Młodociany nie posiadający kwalifikacji zawodowych może być zatrudniony tylko w celu przygotowania zawodowego.
§ 3. Rada Ministrów określi w drodze rozporządzenia zasady i warunki odbywania przygotowania zawodowego oraz zasady wynagradzania młodocianych w tym okresie.
§ 4. (skreślony).
§ 5. Minister Pracy i Polityki Socjalnej w porozumieniu z Ministrem Edukacji Narodowej może w drodze rozporządzenia określić przypadki, w których wyjątkowo jest dopuszczalne:
1) zatrudnianie młodocianych, którzy nie ukończyli gimnazjum,
2) zwolnienie młodocianych nie posiadających kwalifikacji zawodowych od odbycia przygotowania zawodowego,
3) zatrudnianie osób niemających 16 lat, które ukończyły gimnazjum,
4) zatrudnianie osób niemających 16 lat, które nie ukończyły gimnazjum.
Art. 192. Pracodawca jest obowiązany zapewnić młodocianym pracownikom opiekę i pomoc, niezbędną dla ich przystosowania się do właściwego wykonywania pracy.
Art. 193. Pracodawca jest obowiązany prowadzić ewidencję pracowników młodocianych.


P.S Do Dębek nie przyjechałem bo nie było tam nikogo w moim wieku(przynajmniej tak mi powiedzieli). Tzn chodzi o to, że Wy (sami starsi) wieczorami byście imprezowali a ja co? xD
_________________
2008r.- MR
 
     
tytus 
Doświadczony Forumowicz WOPR
MRrrrr


Doczy: 26 Cze 2007
Posty: 43
Skd: Olsztyn
Wysany: Czw Lip 31, 2008 6:48 am   

Przybysz napisa/a:
Cytat:
DZIAŁ DZIEWIĄTY ZATRUDNIANIE MŁODOCIANYCH

§ 5. Minister Pracy i Polityki Socjalnej w porozumieniu z Ministrem Edukacji Narodowej może w drodze rozporządzenia określić przypadki, w których wyjątkowo jest dopuszczalne:
1) zatrudnianie młodocianych, którzy nie ukończyli gimnazjum,
2) zwolnienie młodocianych nie posiadających kwalifikacji zawodowych od odbycia przygotowania zawodowego,
3) zatrudnianie osób niemających 16 lat, które ukończyły gimnazjum,
4) zatrudnianie osób niemających 16 lat, które nie ukończyły gimnazjum.



P.S Do Dębek nie przyjechałem bo nie było tam nikogo w moim wieku(przynajmniej tak mi powiedzieli). Tzn chodzi o to, że Wy (sami starsi) wieczorami byście imprezowali a ja co? xD


Gupiś ty, czy z Kędzierzyna? Ty w ogóle przeczytałeś to co przytoczyłeś wyżej?

W sumie fakt, bo tam nie miało prawa być osoby w Twoim wieku. 13lat to nie jest minimum na kurs MR.
 
 
     
pioro6 
Starszy Forumowicz WOPR
RW



Wiek: 37
Doczy: 09 Wrz 2005
Posty: 333
Skd: Pomorskie
Wysany: Czw Lip 31, 2008 5:44 pm   

tytus napisa/a:
W sumie fakt, bo tam nie miało prawa być osoby w Twoim wieku. 13lat to nie jest minimum na kurs MR.

No przecież Sonia była :p
 
 
     
tytus 
Doświadczony Forumowicz WOPR
MRrrrr


Doczy: 26 Cze 2007
Posty: 43
Skd: Olsztyn
Wysany: Czw Lip 31, 2008 8:28 pm   

Ale miała chociaż skończone 14 lat :twisted:
W takim razie nie podejmiesz pracy, dopóki nie znajdziesz kogoś, kto będzie tam pracował w twoim wieku?
 
 
     
Przybysz
Doświadczony Forumowicz WOPR
MR


Wiek: 29
Doczy: 15 Cze 2008
Posty: 54
Skd: Tczew
Wysany: Czw Lip 31, 2008 10:20 pm   

co do tego wieku to jest napisane
Cytat:
Minister Pracy i Polityki Socjalnej w porozumieniu z Ministrem Edukacji Narodowej może w drodze rozporządzenia określić przypadki, w których wyjątkowo jest dopuszczalne:
nie, ale opowiadali mi co tam sie dzialo rok temu i mi niektorzy (ratownicy) odradzali zebym tam jechal
_________________
2008r.- MR
 
     
Valdemar 
Doświadczony Forumowicz WOPR
Młodszy Ratownik



Wiek: 31
Doczy: 04 Sie 2008
Posty: 42
Skd: Oleśnica
Wysany: Pon Sie 04, 2008 12:30 am   

Z mojej ksiazki wynika, ze osoba zatrudniona na stanowisku Mlodszego Ratownika WOPR moze byc osoba majace pelne podstawowe wyksztalcenie oraz ukonczyla oda 15 rok zycia.
Ksiazka wg. nowych wytycznych.
_________________
Młodszy Ratownik WOPR
"Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt."
"Dla świata jesteśmy tylko ludźmi - dla ludzi, których ratujemy jesteśmy całym światem"
 
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje mang



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapyta do SQL: 17