www.forum.wopr.net.pl Strona Gwna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UytkownicyUytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastpny temat
Przesunity przez: DeVu
Sro Maj 30, 2012 6:52 am
Godziny społeczne
Autor Wiadomo
radzik 
Doświadczony Forumowicz WOPR
Ratownik WOPR



Wiek: 36
Doczy: 24 Sie 2006
Posty: 63
Skd: B-stok
Wysany: Czw Mar 29, 2007 7:57 pm   

HDS napisa/a:
nie ma przeciez ludziska(jak juz bylo wielokrotnie mowione tfu pisane) obowiazku robic godzin spolecznych, jak ma sie mozliwosc to mozna odrazu podpisac umowe...


No to jak Ciebie przyjął to z tego co w tym temacie wyczytałem i w związku z tym co przeczytałem w założonym przez Ciebie temacie "Praca" <chodzi mi o odpowiedź Gaylord .... nie możesz ....


<joke> :cool:
_________________
2001 - Młodszy Ratownik WOPR
2001 - Żeglarz Jachtowy
2005 - Ratownik WOPR
2008 - Instruktor sportu - pływanie
 
 
     
kovalsz 
Stały bywalec
NaRS Pool Lifeguard



Wiek: 42
Doczy: 15 Cze 2005
Posty: 883
Skd: Bognor Regis - UK
Wysany: Czw Mar 29, 2007 9:15 pm   

mozesz. mozesz nie miec zadnych godzin a i tak masz szanse na przyjecie. wszystko zalezy od okolicznosci... tylko pamietaj ze "mozesz" nie znaczy musisz...
_________________
Moje motto na ten rok - koko bongo i do przodu!!
 
 
     
Jacek 
Forumowicz WOPR


Wiek: 32
Doczy: 26 Mar 2007
Posty: 38
Skd: z daleka
Wysany: Pon Kwi 02, 2007 8:41 pm   

Ale mi chodzi o to czy jak przyjedzie kontrola z wopru i zobaczy w legitymacji ze mam tylko 85h i jestem ratownikiem etatowym to czy szef u ktorego pracuje nie bedzie mial jakis problemów przez to.
 
     
kovalsz 
Stały bywalec
NaRS Pool Lifeguard



Wiek: 42
Doczy: 15 Cze 2005
Posty: 883
Skd: Bognor Regis - UK
Wysany: Pon Kwi 02, 2007 8:56 pm   

Jacek napisa/a:
Ale mi chodzi o to czy jak przyjedzie kontrola z wopru i zobaczy w legitymacji ze mam tylko 85h i jestem ratownikiem etatowym to czy szef u ktorego pracuje nie bedzie mial jakis problemów przez to.

po pierwsze nie przyjdzie, po drugie sie nie martw za szefa, po trzecie nic im do tego...
_________________
Moje motto na ten rok - koko bongo i do przodu!!
 
 
     
wywyjec 
Starszy Forumowicz WOPR
RW :P


Doczya: 04 Kwi 2004
Posty: 348
Skd: B-stok
Wysany: Wto Kwi 03, 2007 5:43 pm   

Hej!!

A po czwarte- nikt nie powiedział, że musisz mieć odrobione 100 h społecznie. No chyba, że coś się ostatnio zmieniło i jestem niedoinformowana.

Pozdrawiam
_________________
>> Rzuć mnie wilkom na pozarcie, a wrócę dowodząc watahą... <<
 
     
radzi0 
Forumowicz WOPR
RW


Wiek: 36
Doczy: 24 Kwi 2007
Posty: 33
Skd: Knurów
Wysany: Sob Kwi 28, 2007 6:36 pm   

Żeby znaleźć odpowiedź na te pytanie wystarczy trochę poszperać. Otworzyć kilka dokumentów i użyć funkcji "znajdź". W dokumencie "WYMOGI ORGANIZACYJNE KURSÓW I SZKOLEŃ WODNEGO OCHOTNICZEGO POGOTOWIA RARUNKOWEGO" pobranym z www.wopr.pl czytamy:

"16. Po uzyskaniu stopnia MR, R i SR WOPR ma co najmniej 100 godzin pracować na rzecz jednostki terenowej WOPR, a po ukończeniu kursu nie wpisuje się stopnia tylko wypełnia się zaświadczenie o ukończeniu szkolenia i uzyskaniu stosownego stopnia (wzór www.slaskiewopr.pl, załącznik nr 10), w okresie 6 miesięcy kursant ma pracować (społecznie lub zawodowo) 100 godzin co potwierdza stosownym wpisem na zaświadczeniu o ukończeniu kursu kierownik obiektu kąpielowego, po przedłożeniu którego z adnotacją, dana osoba uzyskuje wpis do legitymacji otrzymanego stopnia."

W moim mieście jest to bardzo fajnie zoraganizowane. Każdy kursant po zakończeniu kursu musi odpracować te godziny na rzecz miejskiego kąpieliska w sezonie letnim, czyli zaraz po zakończeniu organizowanego co roku kursu. W zamian za to każdy członek knurowskiego WOPR-u może za darmo korzystać z pływalni krytej w godzinach ogólnodostępnych, by doskonalić swoje umiejętności. Coś za coś :)


_________________________________________

Teraz doczytałem, że jest to projekt, więc tak naprawdę nie wiem czy istnieje obowiązek odpracowywania godzin społecznym po uzyskaniu uprawnień. Co nie zmienia faktu, że w moim mieście jest to ciekawie rozwiązane :)
 
     
Gaylord 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz



Doczy: 23 Kwi 2006
Posty: 157
Skd: buu
Wysany: Sob Kwi 28, 2007 10:28 pm   

super macie rozwiązanie w Knurowie. U nas w Warszawie wszystko poszło tak daleko że nawet społecznych gdzieniegdzie nie wpuszczają (patrz -> warszawianka, dno), nie mówiąc już o jakichkolwiek ulgach dla ratowników :/
 
     
MONIKA 
Stały bywalec



Doczya: 27 Lis 2005
Posty: 831
Skd: CIECHOCINEK/TORUŃ
Wysany: Pon Kwi 30, 2007 3:40 pm   

HDS, czegoś nie rozumiem jak to nie ma obowiązku odpracowywanie godzin społecznych przez młodych ratowników ? odkąd sięgnę pamięcią zawsze był taki obowiązek

[ Dodano: Pon Kwi 30, 2007 3:47 pm ]
Wydaje mi się jeżeli ktoś ma odpracowane godziny społeczne, to zazwyczaj pracodawcy patrzą zupełnie inaczej na takie osoby ,niż na osoby które nie miały żadnego stażu i żadnej praktyki .Jeżeli chodzi o odpracowywanie godzin społecznych w moim mieście to świeżo po kursie młodzi ratownicy idą obrabiać godziny na obiekty
 
 
     
krawiec 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz


Wiek: 32
Doczy: 29 Gru 2006
Posty: 143
Skd: Szczecin
Wysany: Pon Kwi 30, 2007 4:25 pm   

Cytat:
odkąd sięgnę pamięcią zawsze był taki obowiązek

A ktos inny odkąd siega pamięcia uczył się resuscytacji w stosunku oddech:ucisk 1:5. I co z tego? resuscytacje prowadzi sie z czestotliwoscia 30:2, i to co było kiedyś jest juz nieaktualne (oczywiście wykonywanie resuscytacji wg. starych wytycznych poszkodowanego nei zabije, ale to juzinna sprawa, do dyskusji w innym temacie).
Abstrahując jednak od tej nieszczęsnej resuscytacji, to przepisy tez sie zmieniają i zgodnie z tym co zacytował radzi0 :
"... w okresie 6 miesięcy kursant ma pracować (społecznie lub zawodowo) 100 godzin..."

RATOWNIK NIE MUSI ODPRACOWAĆ 100 GODZIN SPOŁECZNIE I SKOŃCZMY Z TYM MITEM W KOŃCU.

To czy ktokolwiek przyjmie młodszego bez doswiadczenia do płatnej pracy to juz zupelnie inna kwestia, ale mlodszy NIE MUSI odpracować 100h społecznie.[/b]
 
 
     
wywyjec 
Starszy Forumowicz WOPR
RW :P


Doczya: 04 Kwi 2004
Posty: 348
Skd: B-stok
Wysany: Wto Maj 01, 2007 12:25 pm   

Hej!

radzi0 napisa/a:
W dokumencie "WYMOGI ORGANIZACYJNE KURSÓW I SZKOLEŃ WODNEGO OCHOTNICZEGO POGOTOWIA RARUNKOWEGO" pobranym z www.wopr.pl czytamy:


Ja znalazłam tylko taki dokument z dopiskiem "projekt". I tu mam pytanie: czy jest on w dalszym ciągu projektem, czy już obowiązuje?

Tak na marginesie: przeczytałam ten dokument, :lol: ale nas załatwili. Rozumiem, że po skończeniu kursu nie mamy zupełnie pojęcia o ratownictwie i jakieś praktyki się przydają, ale nakazywanie odpracowania pańszczyzny po kursie to już przesada (szczególnie po uzyskaniu stopnia instruktora). Przy takim postawieniu sprawy wątpię czy komuś na tych "uprzywilejowanych" kąpieliskach i pływalniach przyjmie człowieka zaraz po kursie na etat. Bo skoro on i tak musi odpracować te godziny...

Pzdr


P.S. To ja pod spodem dopiszę: przepraszam, umknęło mojej uwadze :oops:
_________________
>> Rzuć mnie wilkom na pozarcie, a wrócę dowodząc watahą... <<
  
 
     
radzi0 
Forumowicz WOPR
RW


Wiek: 36
Doczy: 24 Kwi 2007
Posty: 33
Skd: Knurów
Wysany: Sro Maj 02, 2007 3:12 pm   

wywyjec, pod spodem dopisałem, że doczytałem słowo "projekt" w górnym rogu :P
 
     
Ubu 
Starszy Forumowicz WOPR
Ratownik WOPR



Doczy: 06 Maj 2007
Posty: 389
Skd: Bielsko-Biała
Wysany: Pon Maj 07, 2007 11:26 am   

Nie wiem jak jest to określane prawnie ale u nas w beskidzkim WOPR na kursach było mówione ze mamy odrobić a w praktyce nikt nikogo do tego nie zmusza. Może jest to spowodowane tym że naprawdę dużo ludzi udziela sie tutaj społecznie. W sezonie letnim na basenie było nas zatrudnionych 6 a na zmianie było nas czasami nawet 13 :-)

Co do odrabiania godzin to wygląda to tak.
Na każdym basenie jest Dziennik Pracy w którym wpisuje sie Jaka była pogoda w danym dniu(jeżeli to pływalnia otwarta), czy miały miejsce jakieś zdarzenia, jeżeli były zawody to jak przebiegły...
Pozatem Kierownik ratowników wpisuje także Imiona i Nazwiska osób które odrabiały godziny społeczne i ile tych godzin odrobiły w danym dniu.
Po zakończeniu sezonu, lub orzeczeniu przez osobę że nie będzie już tutaj pracować Kierownik ratowników podlicza godziny, zbiera legitymacje, wyplenia i zanosi kierownikowi basenu do podbicia. Tyle :-)
_________________
RW, Płetwonurek, Sternik Motorowodny,
Ratownik Medyczny,
Szkol: Rat. Lodowe, Wody Szybko płynące
Instruktor BLS-AED, ACLS, PALS
PRACA: RW/SOR/Zespoły Rat. Med.
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez moliwoci zmiany postw lub pisania odpowiedzi
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapyta do SQL: 17