www.forum.wopr.net.pl Strona G丑wna www.forum.wopr.net.pl
Najwi臋ksze w Polsce forum ratownik贸w WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U縴tkownicyU縴tkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nast阷ny temat
Przesuni阾y przez: DeVu
Sro Maj 30, 2012 9:45 am
Pytania laik贸w do laik贸w o karty p艂ywackie i 偶贸艂te czepki
Autor Wiadomo舵
jakub 
BAD - Bardzo Aktywny Dzia艂acz
WOPR w Zb膮szy艅



Wiek: 28
Do潮czy: 14 Lip 2011
Posty: 173
Sk眃: Zb膮szy艅
Wys砤ny: Pon Lis 07, 2011 9:50 pm   

no oto mi chodzi 偶e w ka偶dym miejscu mo偶esz p艂ywa膰 ale w odleg艂o艣ci 50m od brzegu nawet bez czepka
_________________
2011- MRW ;]
06.07.2012- sternik motorowodny ;]


"Wsta艅, nim pogrzebi膮 Ci臋 razem z godno艣ci膮" Hemp Gru
 
 
     
sumi
Forumowicz WOPR


Wiek: 31
Do潮czy: 30 Wrz 2011
Posty: 28
Sk眃: Gorz贸w Wielkopolski
Wys砤ny: Pon Lis 07, 2011 9:51 pm   

No wi臋c masz odpowied藕 na twoje pytanie , 偶贸艂ty czepek jest po to 偶eby艣 m贸g艂 pop艂ywa膰 sobie dalej ;)
 
     
jakub 
BAD - Bardzo Aktywny Dzia艂acz
WOPR w Zb膮szy艅



Wiek: 28
Do潮czy: 14 Lip 2011
Posty: 173
Sk眃: Zb膮szy艅
Wys砤ny: Pon Lis 07, 2011 9:52 pm   

a legitymacje ratownika mo偶na stosowa膰 jako 偶贸艂ty czepek ??
_________________
2011- MRW ;]
06.07.2012- sternik motorowodny ;]


"Wsta艅, nim pogrzebi膮 Ci臋 razem z godno艣ci膮" Hemp Gru
 
 
     
sumi
Forumowicz WOPR


Wiek: 31
Do潮czy: 30 Wrz 2011
Posty: 28
Sk眃: Gorz贸w Wielkopolski
Wys砤ny: Pon Lis 07, 2011 9:59 pm   

Specjalna karta p艂ywacka (偶贸艂ty czepek) wykazuje 偶e potrafisz nie藕le p艂ywa膰 i wed艂ug uznania ratownika na danym k膮pielisku mo偶e b臋dziesz m贸g艂 pop艂ywa膰 poza k膮pieliskiem, a to 偶e masz legitymacj臋 WOPR nikogo raczej nie b臋dzie obchodzi艂o , ja w takim przypadku szczerze gratuluj臋 delikwentowi posiadania legitymacji i tyle , bo je艣li nie jeste艣 zatrudniony na tym k膮pielisku to mo偶esz sobie za przeproszeniem t膮 legitymacj膮 podetrze膰 siedzenie ;) Tak偶e legitymacja guzik Ci daje zreszt膮 偶贸艂ty czepek te偶 hehe ale musisz go mie膰 偶eby zrobi膰 RW :)
 
     
jakub 
BAD - Bardzo Aktywny Dzia艂acz
WOPR w Zb膮szy艅



Wiek: 28
Do潮czy: 14 Lip 2011
Posty: 173
Sk眃: Zb膮szy艅
Wys砤ny: Pon Lis 07, 2011 10:04 pm   

tak to je艣li do rw potrzebny jest 偶贸艂ty czepek to raczej logiczne 偶e gdy mamy w legitymacji podbite ratownik wopr to znaczy 偶e ten czepek musimy mie膰 :P

Ps. b臋d膮 mieli jutro sporo do czytania
_________________
2011- MRW ;]
06.07.2012- sternik motorowodny ;]


"Wsta艅, nim pogrzebi膮 Ci臋 razem z godno艣ci膮" Hemp Gru
 
 
     
sumi
Forumowicz WOPR


Wiek: 31
Do潮czy: 30 Wrz 2011
Posty: 28
Sk眃: Gorz贸w Wielkopolski
Wys砤ny: Pon Lis 07, 2011 10:11 pm   

Masz racj臋 , ale napisa艂e艣 legitymacja ratownika, a nie jaki stopie艅 :) wi臋c napisa艂em Ci jak jest og贸lnie. A tak odno艣nie chwalenia si臋 na k膮pielisku uprawnieniami to akurat mia艂em przypadek ch艂opaka kt贸ry posiada艂 stopie艅 MRW i uwa偶a艂 偶e dzi臋ki temu mo偶e si臋 k膮pa膰 przy fali 5-6B ;) Wi臋c trzeba mu by艂o grzecznie wyt艂umaczy膰 偶e jest takim samym pla偶owiczem jak ka偶dy inny :) No troch臋 si臋 rozpisali艣my ale mam nadziej臋 偶e nie waln膮艂em tutaj 偶adnej gafy i przynajmniej wiesz do czego potrzebny Ci ten zakichany 偶贸艂ty czepek :)
 
     
rafaco
BAD - Bardzo Aktywny Dzia艂acz



Do潮czy: 01 Kwi 2007
Posty: 180
Sk眃: Bialystok/ Sopot
Wys砤ny: Pon Lis 07, 2011 10:13 pm   

piszecie i piszecie a ja chcialbym zobaczyc akt prawny zakazujacy wyplyniecia w glab jeziora dalej niz 50m od linii brzegowej??
_________________

 
     
jakub 
BAD - Bardzo Aktywny Dzia艂acz
WOPR w Zb膮szy艅



Wiek: 28
Do潮czy: 14 Lip 2011
Posty: 173
Sk眃: Zb膮szy艅
Wys砤ny: Pon Lis 07, 2011 10:15 pm   

tak wiem a co do tego pla偶owicza to nawet jak by posiada艂 stopie艅 iw to nie m贸g艂 by wej艣膰 do wody bo nie pracowa艂 na te pla偶y dobrze rozumiem??
_________________
2011- MRW ;]
06.07.2012- sternik motorowodny ;]


"Wsta艅, nim pogrzebi膮 Ci臋 razem z godno艣ci膮" Hemp Gru
 
 
     
sumi
Forumowicz WOPR


Wiek: 31
Do潮czy: 30 Wrz 2011
Posty: 28
Sk眃: Gorz贸w Wielkopolski
Wys砤ny: Pon Lis 07, 2011 10:20 pm   

Regulamin k膮pieliska obejmuje wszystkich pla偶owicz贸w tak samo, je艣li warunki s膮 na czerwon膮 flag臋 to i Prezydent nie mo偶e wej艣膰 do wody hehe. Wchodz膮c na pla偶臋 akceptujesz regulamin danego k膮pieliska i ka偶dy ratownik a tym bardziej cz艂owiek tak wykszta艂cony jak Instruktor Wyk艂adowca WOPR powinien si臋 do niego dostosowywa膰;)
 
     
jakub 
BAD - Bardzo Aktywny Dzia艂acz
WOPR w Zb膮szy艅



Wiek: 28
Do潮czy: 14 Lip 2011
Posty: 173
Sk眃: Zb膮szy艅
Wys砤ny: Pon Lis 07, 2011 10:21 pm   

tak my艣la艂em ale wola艂em si臋 upewni膰
_________________
2011- MRW ;]
06.07.2012- sternik motorowodny ;]


"Wsta艅, nim pogrzebi膮 Ci臋 razem z godno艣ci膮" Hemp Gru
 
 
     
sumi
Forumowicz WOPR


Wiek: 31
Do潮czy: 30 Wrz 2011
Posty: 28
Sk眃: Gorz贸w Wielkopolski
Wys砤ny: Pon Lis 07, 2011 10:28 pm   

Rafaco , a gdzie napisa艂em 偶e mo偶na b膮d藕 nie mo偶na wyp艂yn膮膰 dalej ni偶 50m ? Pisa艂em o wyp艂ywaniu poza k膮pielisko strze偶one i wyznaczone strefy. Je艣li si臋 myl臋 to mnie popraw. Pozdrawiam
 
     
jakub 
BAD - Bardzo Aktywny Dzia艂acz
WOPR w Zb膮szy艅



Wiek: 28
Do潮czy: 14 Lip 2011
Posty: 173
Sk眃: Zb膮szy艅
Wys砤ny: Pon Lis 07, 2011 10:31 pm   

Rafaco to ja pisa艂em bo co艣 takiego na kursie s艂ysza艂em
_________________
2011- MRW ;]
06.07.2012- sternik motorowodny ;]


"Wsta艅, nim pogrzebi膮 Ci臋 razem z godno艣ci膮" Hemp Gru
 
 
     
immortal 
Sta艂y bywalec



Do潮czy: 02 Wrz 2007
Posty: 587
Sk眃: sercem na morzu...
Wys砤ny: Pon Lis 07, 2011 11:19 pm   

miro339 napisa/a:
a jak jest z kartami p艂ywackimi czy maj膮c MR to musz臋 robi膰 specjaln膮 kart臋 p艂ywack膮 ?

jakub napisa/a:
z tego co mi wiadomo i to na wodnego potrzebna jest ale nie jestem w 100% pewien jak tak nie jest prosz臋 mnie poprawic

Cytat:
Nie wiem jak jest teraz, ale kiedy艣 1,5km zalicza艂o si臋 podczas kursu na MR i pod tym pretekstem instruktor m贸g艂 Ci tak膮 kart臋 wyrobi膰 (oczywi艣cie za dodatkow膮 op艂at膮)


jakub napisa/a:
Ps. b臋d膮 mieli jutro sporo do czytania


"Rozmowy sumiego z jakubem czyli pytania laik贸w do laik贸w"
Panowie - skoro nie wiecie na 100% to po co wypisujecie Wasze widzimisi臋? naprawd臋 oszcz臋d藕cie ludziom czytania...


Co do pytania:
Na stopie艅 RW wymagana jest specjalna karta p艂ywacka http://www.wopr.pl/index....=214&Itemid=156

W programie kursu MR http://www.wopr.pl/index....=213&Itemid=155 nie ma do zaliczenia dystansu 1500m.

Czasem zdarza si臋, 偶e w trakcie kursu MR instruktor przeprowadza taki dystans (kt贸rego niezaliczenie nie mo偶e jednak zdyskwalifikowa膰 kursanta) i po dodatkowej op艂acie uzyskuje si臋 specjaln膮 kart臋 p艂ywack膮. Ale nie jest to oczywi艣cie regu艂膮.
_________________
"We wszystkich dyskusjach i k艂贸tniach ostatnie s艂owo nale偶y do moderator贸w..."
 
 
     
Doman 
BAD - Bardzo Aktywny Dzia艂acz



Wiek: 39
Do潮czy: 15 Gru 2009
Posty: 183
Sk眃: Dru偶yna WOPR MOSiR Katowice
Wys砤ny: Pon Lis 07, 2011 11:35 pm   

1) Ratownicy nic nie mog膮 egzekwowa膰. Mog膮 najwy偶ej zwr贸ci膰 uwag臋 - s膮 skuteczne metody odwodzenia ludzi od pomys艂u wyp艂ywania poza k膮pielisko (patrz punkt ni偶ej)
2) Je偶eli na jeziorze jest szlak 偶eglowny (a ja tak mam) to cz臋sto znajduje si臋 on 100m od brzegu. Bezwzgl臋dnie nie mo偶na na niego wp艂ywa膰 (nawet posiadaj膮c 偶贸艂ty czepek)! I z tego powodu najcz臋艣ciej daj膮 mandaty. W ten spos贸b naj艂atwiej te偶 przem贸wi膰 do g艂owy niesfornym p艂ywakom.
3) Karta p艂ywacka uprawnia(艂a) do p艂ywania 50m od brzegu (nie wiem jaka jest podstawa prawna i czy to w og贸le jeszcze jest aktualne)
4) Sk膮d pomys艂, 偶e ka偶de k膮pielisko si臋ga 50m od brzegu? Moje ma oko艂o 34m.
5) Specjalna karta p艂ywacka (czyli 偶贸艂ty czepek) uprawnia do p艂ywania w miejscach dozwolonych (czyli m. in. tam gdzie nie przecina si臋 szlaku 偶eglownego) - trzeba mie膰 na sobie 呕脫艁TY CZEPEK (r贸wnie偶 po to, 偶eby by膰 widocznym)

I najwa偶niejsze 6) P艂ywanie bez asekuracji drugiej osoby w jednostce p艂ywaj膮cej lub chocia偶by jakiegokolwiek sprz臋tu jest najwi臋ksz膮 g艂upot膮 jak膮 mo偶na zrobi膰.
 
     
juve17
Do艣wiadczony Forumowicz WOPR
juve17


Do潮czy: 16 Mar 2010
Posty: 92
Sk眃: Szczecin
Wys砤ny: Pon Lis 07, 2011 11:51 pm   

Cytat:
piszecie i piszecie a ja chcialbym zobaczyc akt prawny zakazujacy wyplyniecia w glab jeziora dalej niz 50m od linii brzegowej??

Tak ju偶 abstrahuj膮c od karty p艂ywaciej to art 55 KW m贸wi o zakazie k膮pieli w miejscach zakazanych, a do nich nale偶膮 zgodnie z rozporz膮dzeniem Rady Ministr贸w z 6 maja 1997:
obszary wodne, na kt贸rych k膮piel jest niebezpieczna, w szczeg贸lno艣ci po艂o偶one przy 艣luzach, mostach, budowlach wodnych, portach;
szlaki 偶eglowne;
wody o silnym zanieczyszczeniu i wirach.

Cz臋sto jest tak (w ka偶dym razie na mojej pla偶y tak by艂o), 偶e 50m od k膮pieliska by艂 ju偶 taki szlak i wyp艂ywa膰 tam nie mo偶na. Co do reszty przypadk贸w to naprawd臋 ci臋偶ko powiedzie膰, chyba trzeba czeka膰 na jaki艣 precedens.
_________________
adsa
 
     
Wy秝ietl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez mo縧iwo禼i zmiany post體 lub pisania odpowiedzi
Nie mo縠sz pisa nowych temat體
Nie mo縠sz odpowiada w tematach
Nie mo縠sz zmienia swoich post體
Nie mo縠sz usuwa swoich post體
Nie mo縠sz g硂sowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapyta do SQL: 18