www.forum.wopr.net.pl Strona G³ówna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Przesuniêty przez: DeVu
Pi± Maj 25, 2012 9:41 am
kilka pytań
Autor Wiadomo¶æ
o.n.a
Czasem zaglÄ…da


Do³±czy³: 06 Wrz 2005
Posty: 3
Wys³any: Sro Wrz 07, 2005 6:00 pm   

kurs w WOPRze...w sobote na morskim oku o 10 powiedzieli zebym przyszla...generalnie nie wiem jeszcze co i u kogo...od lipca usilowalam sie z nimi dogadac na ten kurs...mowili ze zadzwonia i oczywiscie cisza ;] wiec sama dzwonilam i dzwonilam i w koncu cos ma ruszyc...
a jacy sa instruktorzy we wrocku?
moze wpadniesz mi pokibicowac ; p
 
 
niok 
Wypowie się, choć w ostateczności


Wiek: 33
Do³±czy³a: 29 Sie 2005
Posty: 7
Sk±d: GadÅ„sk
Wys³any: Pi± Wrz 09, 2005 5:20 pm   

Mam do Was jeszcze jedno pytanie. Powiedzcie czy na egzaminach bardzo patrzÄ… na skoki do wody? Przyznam że zawsze miaÅ‚am problemy ze skakaniem na główkÄ™, w prawdzie nie skaczÄ™ na „dechÄ™” ale mogÅ‚oby być lepiej. Czy przez to mogÅ‚abym mieć jakieÅ› problemy?
 
 
michal88 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz


Do³±czy³: 17 Maj 2005
Posty: 194
Sk±d: owni
Wys³any: Pi± Wrz 09, 2005 6:47 pm   

Nie przeadzajmy. Obyś wszedł do wody szybciej, to o to chodzi, żeby od razu, a jak dechy nie zaliczasz to nie jest żle. Myslę że nie bedziesz miał problemów. Apropu skoków. Trzeba zaliczyc skok nam deche tylko żeby był ślizg. Ale to może wam instruktor pokaże :D
 
 
Ada
Wypowie się, choć w ostateczności


Do³±czy³: 25 Gru 2004
Posty: 13
Sk±d: WrocÅ‚aw
Wys³any: Pi± Wrz 09, 2005 9:19 pm   

Niok. Jesli miałas na mysli skok na egzaminie przedkursowym to mysle ze nie jest on az tak istotny. zreszta na kursie niejednokrotnie bedziesz ćwiczyła technike skoku:) Kiedy ja próbowałam dostac sie na kurs mozna było startowac albo z wody albo ze słupka:) Ale jesli pytanie odnosiło sie do skoku na egzaminie własciwym tzn na egz na mł ratownika to skok jest bardzo wazny. Tzn mój instruktor mawiał ze ratownicy sa na świeczniku zarówno wtedy, gdy nic sie nie dzieje jak i w momencie kiedy odbywa sie jakas akcja ratunkowa ludzie patrza sie na wszystko. A ratownik nie moze skakac na deche czy tez schodzic pod wode jak zdychajaca kaczka:P
Michall zaliczałes skok na deske z poslizgiem? wow a co to miało na celu?
Niok trzymam kciuki:) bedzie dobrze. Zycze Ci abys trafiła na wyrozumiałych ale zarówno bardzo wymagajacych instruktorów:) Bo tylko dzieki takim nauczysz sie sporo:)
 
 
HDS 
Starszy Forumowicz WOPR
Ratownik WOPR



Wiek: 40
Do³±czy³: 20 Lip 2005
Posty: 420
Sk±d: Nowa Huta
Wys³any: Sob Wrz 10, 2005 3:45 pm   

Na egzaminach sa oceniane skoki(przynajmniej w KrWOPR)

A sÄ… to:

skok na glowke
skok na "bombe"(kilka wariantow)
skok wykroczny( z rozbiegu i "stacjonarny")
skok rozkroczny( z rozbiegu i "stacjonarny")
skok z wysokosci(na nogi na "bombe")
skok tzn wslizg do wody
skok do wody z lodzi

... etc
_________________
www.hdkhutnik.com.pl
 
 
 
Skacowany 
Starszy Forumowicz WOPR
RW


Wiek: 40
Do³±czy³: 29 Mar 2005
Posty: 336
Sk±d: Kostrzyn nad OdrÄ…
Wys³any: Sob Wrz 10, 2005 5:40 pm   

Skok na głowke????? Czy aby napewno jest w wymaganiach czy to wymog instruktora?

[ Dodano: Sob Wrz 10, 2005 4:46 pm ]
Ada...nio jest skok slizgowy jeden z 3 typow ratowniczych: rozkroczny, wykroczny i slizgowy czyli decha z poslizgiem:) Co to za kurs gdzie nie zaliczalas takiego skoku...u nas instruktor mial mine sadysty jak to zaliczalismy....a pomost byl wysoki..jakies 80 cm do wody ojj bolalo
_________________
Zawsze powinieneś przerwać CPR po drugim Au!ze strony pacjenta
 
 
 
HDS 
Starszy Forumowicz WOPR
Ratownik WOPR



Wiek: 40
Do³±czy³: 20 Lip 2005
Posty: 420
Sk±d: Nowa Huta
Wys³any: Sob Wrz 10, 2005 6:56 pm   

Skacowany napisa³/a:
Skok na głowke????? Czy aby napewno jest w wymaganiach czy to wymog instruktora?
Każdy z tych skoków co wymienilem jest obowiązkowy
_________________
www.hdkhutnik.com.pl
 
 
 
michal88 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz


Do³±czy³: 17 Maj 2005
Posty: 194
Sk±d: owni
Wys³any: Sob Wrz 10, 2005 8:24 pm   

No na kursie mł . ratownika Ado trzeba zaliczyc skoki do wody. Na bombe, skok wykroczny i wła.snie skok na deche. Da się to zrobić tak że nie boli. Trzeba skakać tak jak na główke , ale nie tak bardzo nisko , i wygiąć ciało jak sie tylko da , nogi i rece do góry. Wtedy uderzysz w wodę tylko brzuchem i bedzie ślizg ale troche zaboli.... :D :D :D :wink:
 
 
Ada
Wypowie się, choć w ostateczności


Do³±czy³: 25 Gru 2004
Posty: 13
Sk±d: WrocÅ‚aw
Wys³any: Sob Wrz 10, 2005 9:07 pm   

No to chyba byłam na jakims "wybrakowanym" kursie:P nie pamietam takiej techniki skoku wszystkie inne tak ale tej nie :oops: Musze sie do kogos zgłosic po instruktarz:) jak to mówia lepiej późno niz później:D
Pozdrowienia dla wszystkich:)
 
 
niok 
Wypowie się, choć w ostateczności


Wiek: 33
Do³±czy³a: 29 Sie 2005
Posty: 7
Sk±d: GadÅ„sk
Wys³any: Sob Wrz 10, 2005 10:15 pm   

Czytając to wszystko zaczynam się bać :wink: . Nie wiedziałam że jest tyle różnych skoków. Mam tylko nadzieję że wszystkiego się jeszcze nauczę :lol: .
 
 
HDS 
Starszy Forumowicz WOPR
Ratownik WOPR



Wiek: 40
Do³±czy³: 20 Lip 2005
Posty: 420
Sk±d: Nowa Huta
Wys³any: Nie Wrz 11, 2005 11:41 am   

Nauczysz sie nauczysz, bedzie dobrze.
_________________
www.hdkhutnik.com.pl
 
 
 
Barbarossaa 
Doświadczony Forumowicz WOPR
RW


Wiek: 35
Do³±czy³a: 09 Wrz 2005
Posty: 72
Sk±d: Kraków
Wys³any: Nie Wrz 11, 2005 6:12 pm   

Wiesz niok nauczysz się wszystkiego, tylko obawiam się, że będziesz miała problem z wynoszeniem z wody sposobem strażackim. Na moim kursie było 7 facetów, ja i jeszcze tylko jedna dziewczyna. Może się okazać, że reszta kursantów będzie duuużo starsza od Ciebie, a co za tym idzie cięższa :/
 
 
 
HDS 
Starszy Forumowicz WOPR
Ratownik WOPR



Wiek: 40
Do³±czy³: 20 Lip 2005
Posty: 420
Sk±d: Nowa Huta
Wys³any: Nie Wrz 11, 2005 6:45 pm   

no wlasnie to jestet jeden z wazniejszych problemow dotyczacych dziewczat - ratowniczek - nie zawsze sa wystrczajaco silne fizycznie by sobie popradzic...

Barbarosa - niestety - w zyciu nie bedziesz sobie wybierac ludzi ktorych ratowac a ktorych nie patrzac na ich gabaryty, z kazdym trzeba sobie poradzic...

pozdrawiam
_________________
www.hdkhutnik.com.pl
 
 
 
Barbarossaa 
Doświadczony Forumowicz WOPR
RW


Wiek: 35
Do³±czy³a: 09 Wrz 2005
Posty: 72
Sk±d: Kraków
Wys³any: Nie Wrz 11, 2005 8:42 pm   

HDS nie każdego trzeba wynosić z wody sposobem strażackim, nie wiem czy ktokolwiek wyniósłby tak 150kg osobę:)
A o moje siły nie musisz się martwić, już raz miałam okazję sprawdzić się w akcji i poradziłam sobie...
 
 
 
Skacowany 
Starszy Forumowicz WOPR
RW


Wiek: 40
Do³±czy³: 29 Mar 2005
Posty: 336
Sk±d: Kostrzyn nad OdrÄ…
Wys³any: Nie Wrz 11, 2005 9:10 pm   EGh.......

Ratowniki ;) i Ratowniczki....a od czego jest drugi ratownik ktory z wami bedzie pracowal na kapielisku? A gdy jestescie sami to zawsze sa ludzi ktorych mozna poprosic o pomoc. A po trzecie dlaczego trzeba wszystkich tonacych tachac na sobie strazackim ktory wg. mnie jest bardzo urazowym sposobem. Rownie dobrze mozna zlapac goscia tzw. chwytem [rauteka] ktory w zasadzie jest do wyciagania ludzi z aut podczas wypadku jednak rownie dobrze mozna go zastosowac na plytkiej wodzie. Umiejetnie wykonany bardziej chroni osobe z potencjalnym uszkodzeniem kregosłupa od strazackiego ktory jak juz napisalem jest niebezpieczny dla poszkodowanych z urazem kregosłupa i wymaga sil ktorych moze zabraknac po ktorszym lub dłuzszym holowaniu. HDS zauwazylem (bez obrazy)ze dla Ciebie w ratownictwie glownie liczy sie sila fizyczna i mozliwosc spelnienia standardow czasowych co do sekundy. A tak podsumowujac...HDS na jednym z kursow medycznych na ktorych bylem, instruktorzy mowili: "Masz łeb i ch.j to kombinuj..." nie zawsze sposoby fizolskie sa dobre...wazne zeby osiagnac zalozony cel. Pozdrawiam
 
 
 
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwo¶ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytañ do SQL: 17